През СЕПТЕМВРИ месец наш, любим, малко бебче ние ще родим!

  • 16 403
  • 293
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 229
Честито за бебчето и на beerbaby   bouquet , аз покрай моите кахъри с повръщащо и ревящо бебе нещо съм пропуснала новината снощи!

Относно болничните, на мен ми платиха двете седмици майчински за август, но не и двете седмици обикновени болнични. Вчера бях в НОИ да си взема онзи код за онлайн проверки и да питам каква ми е дневната база. Останах доволна и научих, че фирмата ми е подала болничните за август на 11 септември, съответно ще си чакам парите след 11 октомври. Значи смятайте го месец и малко след подаване на болничния от работодателя.

Ани, да няма стомашни проблеми детето? Нали уж каза, че сте приключили с коликите? Моят така като плака два дни без да спре го водих на лекар и каза, че е от затруднена перисталтика и болки в корема. Но за твое "успокоение" ще кажа, че Алекс от десетина дни вече почти не спи през деня (изключая когато сме на разходка) и по цял ден се занимавам с него, за да кротува. Къщата ми на нищо не прилича, много рядко успявам да сготвя нещо набързо. Така че това си е нормално.
Но според мен твоят бузанко си иска да му поувеличиш яденето. Щом плаче от глад, има нужда от повече храна. И моят яде по 120-140 гр на 3 часа, ама той тежи 3,500-700 (днес следобед ще видим точно). Твоят сладур е вече голям, пробвай го с по 5 лъжички АМ на хранене, може да е по-спокоен и да издържа по-дълго. Успех и стискам палци!  Hug

# 256
  • Sofia
  • Мнения: 21 709
Здрасти мамита и бебчовци от мен. Grinning

Хю сега май ти спиш ама не и ние. Grinning

Хекси я кажи плс къде по конкретно в НОИ за кода? Тенк ю!

И мамки да ви припомня, че най-важната ви работа в мИмента е бебчето, не чинии, дрехи, манджи и т.н. .... та "ич да н' ви дреме толкоз Hug... бъдете ведри и спокойни заради съкровищата.

К'во стана сЯ... чакаме новинка от Емук, а?  Simple Smile

# 257
  • Мнения: 518
Добро утро Hug Моята фръцла в момента спи Peace Тази нощ имахме нововъведение в системата за хранене, че иначе не се издържа на тези нощни ставания ooooh! Цяла нощ спа на гърда - като от време на време сменях дясна и лява, че мир да има Whistling Резултатът е, че днес се чувствам по наспана и спокойна, а принцесата е доволна, че винаги има манджа на разположение Hug Татито също е доволен, защото поспа повече - иначе той я дондурка посред нощите след всяко хранене Crazy

# 258
  • На тавана. С Карлсон и Дребосъчетата.
  • Мнения: 434
Тази нощ имахме нововъведение в системата за хранене, че иначе не се издържа на тези нощни ставания ooooh! Цяла нощ спа на гърда - като от време на време сменях дясна и лява, че мир да има Whistling Резултатът е, че днес се чувствам по наспана и спокойна, а принцесата е доволна, че винаги има манджа на разположение Hug Татито също е доволен, защото поспа повече - иначе той я дондурка посред нощите след всяко хранене Crazy

И ние така спим последните нощи - голям рахат! Laughing А и си стимулираш производството на кърма по-добре с нощното хранене. Wink
Все още изпитвам страх да не затиснем бебока обаче... Но той се чувства толкова спокоен, като е гушнат в мен, че не мога и да помисля за друг вариант за сън.

# 259
  • София
  • Мнения: 245
Не успявам дори да прочета вече, защото каката ми е болна, но видях голямата новина, та поне за това не мога да не се включа.
Честити принцеси на Базилиск и Беърбейби   bouquet   bouquet   bouquet Да са ви живи, здрави и много щастливи, да се гордеят с вас и вие с тях, да са най-усмихнатите куклички с живи и весели очички  Grinning
То вие си ги отгледахте в коремите инаправо си имате едно месечни бебчета, така че се надявам и ви пожелавам да нямате никакви проблеми с хранене и колики и т.н.
На бързо да кажа, че благодарение на подкрепата ви, на безценните съвети на Базилиск и на кърмаческия, постигнахме напредък с кърменето и вчера като ни премериха, се оказа, че Агопчо е качил 380 гр. за 10 дена  Grinning
Целувки на всички, надявам се скоро да стана редовна. А дотогава и Емук да се е отчела  Wink

# 260
  • Sofia
  • Мнения: 21 709
Ейй Хю сега видях, че си успяла да качиш снимки на Габриел... много е хубав, пу, пу,....!

Сам радвам се за вас!
Аз все казвам, че моите хора изобщо не са разбрали, че има бебе. Simple Smile

Тумби браво и на вас!

Момичета с бебка ви черпим за годишнината ни! Да ви е сладко! Grinning

 

# 261
  • София
  • Мнения: 6 291
Честита годишнина, Моренка! Още дъъълги години щастие заедно, да остареете щастливи.   Laughing А малката какви бузки е заформила. Party

Моят Дани снощи спа непробудно цели 8 часа! Shocked Накърмих го в 11 и всички си легнахме и аз чакам да се събуди по някое време през нощта да суче. По едно време проплака, ставам и след секунди звъни часовника - 7 без 15. Аз естествено бях прогизнала от кърма. Чак се притеснявам малко (не че се оплаквам де Wink), но пък много е мъничък още за такава дълга пауза. Хайде 6ч. е добре, Емко също от новороден си спеше по 6 часа, но 8? Rolling Eyes Но пък детенцето е спокойно, пишка, пълни памперсите, мляко имам в изобилие, той следобед доста будува вече и дали заради това.

Мункам, я не се шашкай, дебело било детето, дрън-дрън, гладно ли ще го държиш?! Я къде по-едри бебета се раждат, те сигурно само на вода трябва да карат? #2gunfire Не се връзвай, кърми на поискване, в един момент бебо ще намали темпото и няма да качва толкова много. На мен пък педиатърката с Емко ми казваше, че май малко е качил към 5 м. (май под 500 гр. беше), ами че той като се роди 4 кила и ако качва по 1 кило всеки месец ще стане слонче. Едрите бебета към 3-4 месец вече не качват толкова, а мъничките повече и в един момент се изравняват. Hug

Моренка и Кали, а колко мл събират колекторите. Аз още се чудя да си взимам ли и какви да са - тези на Авент или на Чико гледам, че има по-евтини. Blush Аз сутрин събирам 60 мл. това, което тече от едната гърда, докато кърмя от другата. Дали ще побира толкова мляко наведнъж колектора? newsm78 Щото ако пак ще ми тече мляко по корема и краката по-добре да ги спестя тези 20 лв.

Последна редакция: пт, 05 окт 2007, 10:25 от Ваня

# 262
  • Мнения: 229
Хекси я кажи плс къде по конкретно в НОИ за кода? Тенк ю!
НОИ е на Стамболийски близо до МОЛ-а. Като тръгнеш от МОЛ-а посока Ботев се пада отляво една висока сграда. Влизаш и има гише Информация - там ще ти кажат в коя стая и накъде да вървиш, че аз забравих номера. Цялата процедура трае точно 5 мин., но може да се наложи да поизчакаш на опашка.

# 263
  • гр.Варна
  • Мнения: 217
ДА СА ЖИВИ И ЗДРАВИ ДЪЩЕРИЧКИТЕ НА БАЗИЛИСК И БЕЕРБЕЙБИ!  bouquet  bouquet  bouquet
МНОГО ЩАСТИЕ И КЪСМЕТ В ЖИВОТА, А НА МАМИТЕ-СПОКОЙНО И БЕЗОБЛАЧНО МАЙЧИНСТВО!  bouquet  bouquet  bouquet

# 264
  • Мнения: 2 069
Честито на Базилик и Beerbaby    bouquet

За болничните: платен ми е юли 21 раб. дни + 1

Започна да плаче  Confused
Гладен е .... ще ставам

# 265
  • Мнения: 518
Моренска, честита ви годишнина - много щастие на цялото семейство ви желая и още много години разбирателство и любов Hug  bouquet
Малкото ми маймунче пак е увиснало отгоре ми да суче Laughing Луд манджарене пада днеска Joy

# 266
  • София
  • Мнения: 197
Ехо!

Привет и от ман най-накрая Simple Smile
От 2 дни вече сме си вкъщи даже, малкия е добре съвсем вече - само яде много Simple Smile)))
Аз уж се оправям и много се чудя дали да разказвам за моето раждане, за да не отчая някоя мама  Wink
Целувки от мен и ще гледам да кача снимки на малкия сладкиш Simple Smile

Искам да отправя едно голямо благодаря на д-р Асен Николов и на целия му екип в Майчин дом, защото без тях не знам как щеше да е крайния резултат Simple Smile Благодаря за отношението и положените грижи за мен и малкия Даниел !!!   bouquet   bouquet   bouquet

Последна редакция: пт, 05 окт 2007, 11:23 от gia_fire

# 267
  • Бургас
  • Мнения: 145
Привет,
Честита годишнина а Моренка!
Да са много щастливи и влюбени!
При мен нищо интересно. Цяла нощ бебо спи неспокойно, върти си главата и мрънка. Чудя се това ли са коликите, ама днес ставаме на 9 дни и си мисля, че е рано.
Хубав ден

# 268
  • Мнения: 1 425
Здравейте и от нас.
При нас кой знае каква промяна няма.Зърната са ми все така в рани и всяко кърмене е просто трагедия. Cry Cry CryИначе от лецитина сега ми се изпразват гърдите изцяло след кърмене.Преди си оставаха твърди.Мисля че ми помогна. Peace
От няколко дни бебчо беше много неспокоен искаше да яде на всеки час.Но от два дни се храни на 4/5 часа след 40мин.кърмене от една гъда.Не знам дали е нормално това, но кантара ще покаже на първата консултация. Thinking
Но моя проблем си остава неразрешен с тези зърна.Така и нищо не ми помага.Страхотни болки и рани................. Whistling Cry

# 269
  • София
  • Мнения: 320
Честита годишнина на Морена, да е все така следка и здрава малката сладуранка!
Честито бебоче на beerbaby!


berina, и моите зърна са си все така и особено подобрение няма. Аз мажа с крема на Авент, ама не мога да кажа, че помага особено, а когато малкият иска да суча по-начесто просто изтръпвам от болки.
При мен обаче си стои проблема, че не мога да цедя и съм се оставила изцяло на "малката помпичка". След като суче ми олеква за известно време.
Бучката в едната ми гърда продължава да си стои, обаче, и въпреки масажите и топлите душове, няма никакъв напредък. И се чудя дали тази бучка е от кърмата, или е нещо друго... newsm78 Ама това май само лекар може да го каже, не знам вече...



Общи условия

Активация на акаунт