С кърмене или пък адапте, АВГУСТинчето е най-щастливото дете

  • 8 996
  • 305
  •   1
Отговори
# 285
  • вкъщи
  • Мнения: 2 464
здравейте и от мен!
мариетка моите съболезнования!дано маги е на по добро място!
моя юнак ве4е взе да спи ве4ер пове4е и прави паузи ,снощи яде в 20 и 30 и после 4ак в 4.ама да не казвам голям дума,4е не се знае.....
оба4е през деня спи много малко,2-3 пъти по 30 минути и то със събуждания.спи само в кошарата,запсива или върху корема ми,или в кошарата със сешоара.снощи забелязах,4е гънките на кра4етаат не са му симетри4ни и се попритесних.ще го водя при педито да даде талон за ортопед.а кърмещите мами по колко вигантол давате?аз не съм го по4нала ама е крайно време.....
и теди имаше шум на сърцето,ама май ве4е отшумя.хомеопатката ни ,която е и кардиолог нищо не е казвала,зна4и го няма.

# 286
  • Мнения: 564
Марианамама, аз давам 2 капки вигантол, педито предписа по 1, ама Неди наддава много бързо и за това реших по 2 да му давам....
И аз съм със шум на сърцето до ден днешен...

# 287
  • Мнения: 195
Добро утро.     food010
Честит рожден ден на Везничка- здраве и късмет ти желая!  bouquet

Марианамама, и аз давам по 2 капки Вигантол,само на кърма сме.
Ментинка, да много ми помага баткото, даже като е на градина се усеща липсата му Simple Smile
Хубав и слънчев ден ви желая, аз започвам със задачите, че до обед да сме навън.

# 288
  • Мнения: 763
Marieta, приеми моите съболезнования.

Никога не съм знаела какво да кажа в такива моменти, защото нищо не може да изрази точната емоция.
Бъдете силни и подкрепяйте сестра ти, Тя има нужда от вас и дано обичта и към твоите деца запълни поне малка част от празнотата в сърцето й. Господ понякога е много, много жесток Cry Cry Cry.

Към мамите на дечицата със запек- за колко дни ви мина това състояние? Алекс акаше по 7-8 пъти дневно и от 2-3 дни няма нищо/ само на кърма сме/. Два пъти го иззакахме с термометър и имаше огромни количества. Утре ще говоря и с педиатъра, но ще съм ви благодарна да споделите.

За приспиването - Алекс си заспива след като го сложа в креватчето. Не сме го научили да се приспиваме на ръце. Вече правим по-голяма нощна пауза, събуждаме се към 5, последното ни хранене е към 22-23 часа. След това към 8.През деня спим все по- рядко и обичаме някой да ни говори. Издава звуци като-"АА, УУ, ОО, ЕЕ'', но не мисля, че са гукане.

За офталмолога- педиатърът каза, че му били добре ставите и нямало нужда да го водя. Задължителен ли е този преглед и на всички ли са ви дали направление??

Хубав ден и дано вече няма лоши новини.

# 289
  • Мнения: 1 216
Венера, това си е направо бъброрене на бебето!

 Вигантол аз не давам още. Излизаме всеки ден, седим на слънце и мисля и този месец да пасувам, ще ходим на консултация утре и ще се допитам до лекарката.

За гънките на крачетата - знам със сигурност че никак не е задължително да са симетрични. Както на големите не са им еднакви обиколките на двата крака, понякога стъпалата, гърдите и т.н. Та гънките не са повод за притеснение.

didisv, твоята принцеса е смнооооооого коса, браво на нея!!

Камн тази нощ спа мецду 23ч30 9 6ч60. Ура!

# 290
  • Мнения: 229
Добро утро  food010
Ментина радвам се че все пак има надежда, а онази докторка с отровния език да вземе да си го прехапе  #2gunfire
shoshi84 блазе ти че си поспала smile3524
Иначе Гого не гука още /не и в този смисъл на думата/ само издава някакви звуци докато си ритка.
Заспива различно-кога върху мен,кога с гушкане и мнооооооооого рядко сам в леглото newsm07

# 291
  • София
  • Мнения: 5 743
Честит рожден ден на Везничкадобричка!    newsm59 nbirthday newsm59 newsm51
За Вигантола.. аз давам по 2 капки! Peace

# 292
  • Мнения: 1 216
Честит рожден ден на Везничкадобричка!       

  bouquet

# 293
  • Мнения: 498
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА ВЕЗНИЧКАДОБРИЧКА![/b]

# 294
  • София
  • Мнения: 5 743
Искам да ви питам знаете ли добър Дерматолог в София,че искам да заведа малчо newsm78Нали ни излиза по личицето едни ситни пъпчици и се дразня вече Confused

# 295
  • Мнения: 1 216
Искам да ви питам знаете ли добър Дерматолог в София,че искам да заведа малчо newsm78Нали ни излиза по личицето едни ситни пъпчици и се дразня вече Confused

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=4361.msg466481

д-р Божикова е страхотен професионалист

# 296
  • Мнения: 423
Ох ние имаме запек от два дни(а е само на кърма)и днес ни предписаха дуфалак, че милото вече направо се гърчеше от болка и сега чакаме резултата. Казаха 4е е от капките за колики(давам Инфакол) аз питах някой дали има такива последствия де, ама никой нищо не каза.... newsm78

# 297
  • Мнения: 22 483
Здравейте мами,

аз ще задам малко глупав въпрос, но да ме извинявате и надявам се да ми отговорите. )))
На 2ри октомври ми изтече болничният \45дни\даде ни ми от болницата след като родих. Ползвах тях, тъй като не ги бях взела преди това - родих доста по-рано.
Сега трябва да си взема следващ болничен, но не знам от къде.
Трябва ли личната лекарка да ми го издаде, или някой друг?

# 298
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 357
По приницп след 45-те дни се дава болничния за раждане, т.е. от болницата. Питай Джи Пито си в твоя случй как е.

# 299
  • Мнения: 1 037
Казаха 4е е от капките за колики(давам Инфакол) аз питах някой дали има такива последствия де, ама никой нищо не каза.... newsm78

Ребусче,и аз давам такива капки,и то преди всяко кърмене ,но запек няма Радо!
Везничке,честит рожден ден!Да ти се сбъднат всички мечти!  bouquet

Ние ходихме на консултация и ваксина-мерките са 5800гр и 56 см,което значи 1200гр. за един месец и 3,5см растеж.Браво на моя малък юнак! HugВаксината я понесе мъжки и сега се забавлява на активната гимнастика с пчеличките.
Вигантол давам по две капки,но има дни в които пропускам.Не го извеждам често детето навън,защото несмогвам с дом.задължения.Това не е оправдание,но....няма как.....Сега ще го изведа на терасата да събере слънчеви лъчи
Мариета,извинявай за люпопитството,но къде е раждана Маги.Като раждах се запознах с една мацка/лежеше за задържане/,която от 10 години чакаше своята рожба да се появи на белия свят и си мисля дали не е същото момиче.Забравих и името,но беше от Поликрайще и я лекуваше д-р Хаджирадев.Още веднъж споделям мъката ви и се моля за всички малки душички-Ментина,Мериджейн,с вас съм Praynig Praynig Praynig
Марти,благодаря ти за съвета,може би в кошницата ще повозим Радо,а ако трябва ще спираме за почивка! Hug

Общи условия

Активация на акаунт