С кърмене или пък адапте, АВГУСТинчето е най-щастливото дете

  • 9 001
  • 305
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 525
Здравейте!
Мариетка приеми мойте искренни съболезнования
Вчера бяхме на лекар моята Дани е наддала за 2 седмички 400гр. и вече сме 4700. Дохранвам няма да си спирам кърмата , по добре по малко все е нещо. Дохранвам с НАН но не го харесва и Фризолак не харесва , с какво да я пробвам казаха ми Милмил според вас?
Днес сме големи хаймани от обяд сме по улиците чак до 20 часа.
Влязох в едни стари дънки (най големите) но едвам ги закопчавам и едни сланинки наизкачат -паласки големи беееее и сега уж ги разтягам вкъщи абе голямо дупище имам бе никаде не се побира Crazy

# 271
  • Мнения: 79
Здравейте мацки  Grinning
Отдавна не съм се изявявала сред вас, но с това хубаво време не е за пред компютър Nature Sunny  Като застудее ще има да си правим компания с него до втръсване comp03  Ние излизаме сутрин след второто хранене към 10-11 и понякога откарваме и до 19 часа по улиците и се прибираме чак за къпането.
Да ви кажа на консултацията ни измериха и изтеглиха и моят пич много е наддал, чак малко ме стъписа - за 1 месец и 6 дни 1900 гр.  newsm81. Като се има предвид че ни изписаха 4000 гр. това значи че сега на 43 дни е 6 килца.  Animal Pig Като чета на вашите бебоци мерките, май няма чак такова едро човече. Само на кърма е, хапва на поискване, но в общи линии през 3 часа и все още яде и нощем. Педито даже каза, че няма да се учуди ако не си е отказал едното нощно хранене и след месец, защото явно "си има нужди човека"  smile3504 И заради този бърз растеж му изписа по 3 капки Вигантол Crazy А пък ние не сме пълни хора, дано да се регулира това наддаване в следващите месеци.
За приспиването - за щастие през нощта си заспива след хранене бързичко в леглото и дано така да си остане, че да не се налага да го преспивам, че без това съня ми е ... ooooh!   А през деня понякога се налага в кошчето за кола, а понякога като го вдигна да се оригне го оставям така да се гушка и той заспива на мен. Но когато сме на вън с количката нямаме грижи със заспиването. Даже днес това се замислих, че може би ще имаме проблем с това като спрем да излизаме когато застудее, но ако се налага ще вдигаме количката у нас. 
Накрая искам да кажа на Мариетка и Ментина, че много съжалявам за това което им се случва. С нищо не мога да помогна, но се надявам да бъдете силни   bouquet

# 272
  • Пазарджик
  • Мнения: 760
sunny baby, браво на вас. Те бебоците са си чистници. Относно лапането на ръчичките - и при нас го има този момент, но когато заспива. То това беше преди няколко дена, защото баща и реши, че трябва да и даде биберон - как бебе без биба?? Та за 3 дена в устата почна да мрънка като и падне. А аз не мога да стоя да и го държа постоянно, да не говорим, че и не искам да смуче биба, защото все си мисля, че няма да разбера кога и се пишка или ака. Та и го махнах. И като се почна едно лапане на ръце. Такова нещо преди е нямало. Е сега 1 седмица по-късно с упоритост, вече не си лапа ръцете. Но имай предвид, че ще дойде момент, когато бебчетата откриват ръцете си - т.е. разбират, че това е част от тях, а пък бебоците изучават всичко с устичка и езиче, че това им е най-чувствителната част от тялото. Така че е нормално. А иначе, ако има проблеми с изхождането, можеш да я държиш на гърдата - така се успокоява и отпуска. Катерина много често така пишка и ака. А сега да я похваля - вчера цял ден остана суха, дори памперса от разходката беше сух, но пък аз я изпишках навън 2 пъти. През нощта също беше сухичка с едно изпишкване в 4 часа. Изобщо има такива дни, когато направо ме изумява. Е има и дни с пропуски, като онзи ден, когато напишка два комплекта пелени вкъщи. Но това е моя грешка - не съм и обърнала внимание на знаците. А това е много важно.
Вчера бяхме на лекар моята Дани е наддала за 2 седмички 400гр. и вече сме 4700. Дохранвам няма да си спирам кърмата , по добре по малко все е нещо
А защо изобщо дохранваш? 400 гр. за 2 седмици на мен ми се вижда супер просто. Ние за един месец - 900 гр. Ако бебока е нервен и плачка по-начесто, опитай с по-често слагане на гърдата. Понякога им трябва само успокоение, а гърдичката им е най-голямото успокоително.
Приспиването - много различно. Понякога си заспива сама, друг път и трябва силна прегръдка и люшкане, друг път лягаме една срещу друга и и давам гърдичката. Общо взето зависи от настронието и. Но напоследък забелязвам, че ако я оставя по корем и си заспива сама, без да мрънкоти.
Гукане - още не гукаме, ама така ме гледа и прави едни физиономии - аха, аха и да проговори. Иначе особено обича да и пея, най-вече народни песни - умира си направо. Ако нещо мрънка, веднага млъква и слуша с опулени очи.

Ментина, хубави новини. Дано да станат още по-добри и всички съмнения да се окажат неоснователни  Hug

# 273
  • Мнения: 1 216
Шоши84-от коя поликлиника си купила Пентаксима?????????
Не съм я купила още, но от поликлиниката ме уверяват, че ще има в петък, когато ще ходим. 14та поликлиника. Само не знам с хремата покрай стафилококите дали да не отложим малко боцкането. Май е по-добре да

# 274
  • Мнения: 200
 Мариетка моите най искрени съболезнования! Боже как може да се случват такива неща и то с тези малки невинни душици.
 Ментина дано всичко е наред.
 Ох не знам какво да кажа, много се разстроих, ох Мариетка не мога да повярвам.

 Мами писна ми от лекарите. Днес ходихме на кардиолог, защото нашата педи чула шум на сърцето. Е да наистина има шум, нешо като вродено, което не е болест, не е и сиптом за бъдещи болести, не се лекува и каза че не е нещо притеснително. Каза още, че едната клапа на сърцето все още не е затворена и да отидем на контролен преглед след 20 дни за да види какво е положението (ами ако не се затвори до тогава какво ли ще стане). Честно ви казвам много ме е страх. Малко и рахит имаме и увеличаваме Вигантола на 3 капки и ще даваме калций от ампула 5 дена. Надявам се всичко да е наред, но все пак аз много се депресирам като ходя по лекари, защото винаги казват нещо което те кара да се притесняваш и тревожиш.
 Казвам на мъжа ми как едно време са си гледали децата без лекарства без прегледи, а сега, сега е направо незнам как да го определя. Маги пие 5 вида капки, с пет различни мазила я мажа и какъв е смисъла. Май по - добре колкото по малко лекарства и лекари толкова по - добре. Ех естествено ако не е наложително. Понякога си мисля че медицината върви срещу природата, прекалено химии се дават на нашите деца. И човек си казва щом лекаря го казва значи е така и трябва да го давам това лекарство, то е необходимо на моето дете да рсте здраво и жизнено.
 Бясна съм и с тези лоши новини тук във форума, днес е ужасен ден.
 Нагушкайте силно вашите бебоци, нацелувайте ги, защото няма по хубаво нещо от силната любовта към тях.

 P.S На всичкото отгоре днес лекарката ще ме учи как да си гледам детето. Аз както си знам така ще си я гледам, няма по - силно от майчиното чувство и майчиния инстинкт.

# 275
  • Мнения: 1 216
mary_jane, всичко ще е наред ще видиш!
mimsat,  много са яки наградите за кърмене, браво че си ги открила. Ще взема да си addна и аз една значка от гордост!!!

# 276
  • София
  • Мнения: 5 762
tedi_eneva  ние опитахме с Милумил което казват че е най- хубаво но много повръщаше и акаше мнооогооо трудно и си минахме на Аптамил Peace то е едно от хубавите и е на една фирма с Милумила-Милупа Peace
Днес няколко пъти ми повръща и не знам преяжда ли какво...... по доста ми връща ConfusedБеше спрял и сега пак ConfusedВече не знам от млека ли е от какво.... Rolling Eyes

# 277
  • Мнения: 223
Мариетка, много съжалявам. Наистина все ни се иска да вярваме в хубавото. Много се натъжих.И стреснх, невярваща
Мами, гушкайте бебките - всичките им проблеми със сополки, акита, кърма и Ам явно са дребни, малки залъгалки за нас.
Само здрави вести чакаме

# 278
  • Мнения: 223
Мери-Джейн, направи точно това, което си ни посъветвала - пази детето със силна любов и вярвай на добрите нотки в гласа на доктора, ан е в лошите съмнения. Така искам и аз да мога, ама все се тревожа, тревожа... А лошите мисли викат други лоши мисли. Казал ти е, че е добре, вярвай на това.

# 279
  • Пазарджик
  • Мнения: 760
Шоши, ми изплагиатствах ги от темичката за слинга  Whistling - там имаше мами с наградки и ми се видяха супер яки.
Мери Джейн, аз имам вроден шум на сърцето от бебе. Никога не ми е създавал проблеми. Наистина е безобидно и не е предпоставка за бъдещи заболявания. Така че няма страшно. Относно другите неща - не се притеснявай предварително и не си представяй най-лошите варианти. Аз съм на този принцип - не викай сам злото, а мисли позитивно. Стискаме палци, скоро да се успокоите и уверите, че малката красавица Маги е напълно здрава.  Hug

# 280
  • Мнения: 525
tedi_eneva  ние опитахме с Милумил което казват че е най- хубаво но много повръщаше и акаше мнооогооо трудно и си минахме на Аптамил Peace то е едно от хубавите и е на една фирма с Милумила-Милупа Peace
Днес няколко пъти ми повръща и не знам преяжда ли какво...... по доста ми връща ConfusedБеше спрял и сега пак ConfusedВече не знам от млека ли е от какво.... Rolling Eyes

Мен ме съмнява че Аптамила няма да го пие защото на вкус е като Фризолак и НАН , казват че Милумил има мирис на ванилия и бил много приятен бил за по злояди или недоносени деца.
Ще я помъча с НАН-а пък да видим като не иска сменям , иначе не е повръщала до сега.
Колкото до качването на грамчета 400гр. не са малко но и давах и доста често Фризолак (дохранвах) , защото плачеше гладно шушончето млекцето не и стигаше.

# 281
  • Мнения: 498
Мариетка, много съжалявам.Мир на праха на малката Маги. Flowers Rose Flowers Rose  Cry
Ментина дано всичко отшуми и детенце да израсте проблема.
Исках толкова много да пиша, а ми стана толкова много мъчно и толкова много ми се доплака. С какво е толкова виновно това толкова дългоочаквано и безмерно желано дете и съкрушените му родители.

# 282
  • Мнения: 195
Мариетка, приеми мойте най-искрени съболезнования за теб и семейството ти!  Flowers Rose Flowers Rose
Ментина, надявам се новините да стават все по-добри! Praynig
Мери джейн, всички ще е наред! Peace

И ние заспиваме всеки пък различно. Вечер след баня и папкане си заспива сама, но през деня най-често на рамото ми или в количката.
Да попитам- бебчетата ви правят ли по-голям сън през деня? Вики от 1 седмица спи следобед по 4 часа, че и малко повече даже. Не че е лошо де Simple Smile
Ето и от нас малко снимки: http://www.snimka.bg/album.php?album_id=178681

# 283
  • Златна Добруджа
  • Мнения: 497
Добро утро   bouquet

ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА ВЕЗНИЧКАДОБРИЧКА  Hug БЪДИ ЖИВА И ЗДРАВА   bouquet

Didisv, и ти като мен си имаш помощник в къщи - само как дава вода на сестричката си  Heart Eyes
МериДжейн, и аьз съм се родила със шум на сърцето, който в последствие е изчезнал  Peace Стискам палци да нямате проблеми  Hug
Благодаря ви за окуражителните думи  Hug Проблемът ни е неизмерим с мъката на Мариета и нейните близки - няма по-лошо от това да изгубиш дете  Cry

Слънчев ден на всички   bouquet

# 284
  • Мнения: 222
Добро утро и от мен!

За заспиването-Персиян винаги заспива сам в леглото си, така го научихме. Задължително му пускам музика и го оставям. Първите няколко минути си гука, след това се унася и заспива.

Общи условия

Активация на акаунт