Ориенталски танци (Belly Dance) във Варна

  • 62 272
  • 585
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 22
DilQRa, Desert Princess, съвсем прави сте в негодуванието си и мисля, че достатъчно показателно за това е извинението, което ви поднесе mahidevran. Тъй като силно ме заинтригува, проследих темата от самото начало до края и струва ми се добих представа, колко любов, желание и усилия сте вложили, за да направите този невероятно красив танц достояние на повече жени. Що се отнася до качеството, с което преподавате - то е несъмнено, като се има предвид как се отнасят към вас вече "танцуващите" и с какво нетърпение очакват всеки следващ път. Техните впечатления бяха решаващи за мен да поискам на всяка цена да танцувам при вас.

# 541
  • Мнения: 5 500
Ажда, Доротея!
Не виждам за какво се ядосвате? Все пак всеки има право на мнение и да го изрази също, в Бг има свобода на словото, нали?
Аз лично като започнах да посещавам занятията имах голямо желание да се науча.
Това, което на мен не ми хареса при вас е, че отделяте много време на загряване и доста по-малко на танца. А, аз исках да танцувам Flutter
Освен това, вие наистина танцувате невероятно, но ви липсва преподавателски стил! Едно е да умееш нещо, друго е да можеш да го предадеш на другите.
Другото е начина, по който събирахте парите. То е ясно, че всеки иска да печели, но вие много се страхувахте да не изтървете някой да не си плати Grinning
Разберете, нещата не опират до 5 лв и бай Ганьовска или не работа, ама е обидно да те броят като пиле, дали после броя на пилците ще отговаря на сумата...
Иначе сте страхотни момичета, красавици, танцьорки няма две мнения  bouquet
Аз никъде не прочетох mahidevran да ви нарича лоши преподавателки. Тя пише, че е ходила на много места, но не е останала доволна. Също като мен.

# 542
  • Мнения: 5 254
Напълно съм съгласна с мнението на AFRODDITA именно поради тези причини спрях да посещавам танците ( а и не само аз)  Confused
Много отдавна мислех да го напиша това, страхотни танцьорки сте, но доста неща има да учите относно преподаването  Rolling Eyes

# 543
  • Мнения: 198
mahidevran, ти не разбра ли какъв е проблема newsm78
Ти си съгласна да водиш тренировки без пари, а тази тема е създадена с по-друга цел Mr. Green


А ти данеби да очакваш, че занятията трябва да са безплатни ?!?
Относно загрявките, те са толкова кратки, че повече от това няма накъде да се намалят, не знам кога и колко пъти си посещавала танците? Все пак няма да е приятно някой да си схване нещо  Laughing
Относно това дали Ажда и Доротея са добри преподавателки, моето мнение е че момичетата се справят доста добре и влагат необходимите усилия за да направят нещо и винаги са се съобразявали с нашето мнение, какво ни се танцува, какви движения искаме на научим, музика и.т.н.
За пилците нищо не мога да кажа, аз не съм се чувствала по подобен начин.
И още нещо, мисля че има хора които имат голямо желание да танцуват и са били много "надъхани" но изобщо не им се отдава, и после преподавателките им са виновни че не могат да преподават добре  Wink  мисля че всичко може да се научи, но трябват голямо постоянство, упоритост и поне малко да ти се отдава;  също така в ориенталските танци, танцът следва музиката и е много важно да имаш добър слух за да можеш да танцуваш заедно с ритъма и с мелодията, тоест ако слон ти е стъпил на ухото, това ще стане много трудно  Laughing
А иначе когато някой не е доволен или не може да си позволи нещо, просто не го посещава, това е и моето мнение  Peace

# 544
  • Мнения: 5 500
Е, аз поне приемам, че има и различни от моята позиция Mr. Green

# 545
  • Мнения: 198
А за конкуренцията, разбира се че е хубаво да има такава, както във всяка една свера, но за сега във Варна това е единственото място където се провеждат занятия по ориенталски танци, поне доколкото е моята информация.

# 546
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Това се превърна поредната тема в която две мнения не са еднакви и някой се опитва да хване косата на другата и да хвърчат перушини!

Загрявките - поне аз докато бях там за мен си бяха прекалено много и отегчителни!
хореографията - ОК, но в неделя се повтаря онова което е от събота поне 90%
слух - имам слух и то доста добър, упорита съм, но аз и  много от момичетата се отказаха от танците именно поради факта, че някой знае кое как се танцува, но не може да го обясни на разбираем за аудиторията начин!Момичетата се учат с нас как се преподава! Нищо лошо всеки е тръгнал от някъде!
Начинаещи и напреднали - никакво покриване. Ако пропуснеш 1/2 седмици не можеш да хванеш хореография понеже това го казвахме как се играе и който разбрал , разбрал и толкоз.


Поради факта че няма друго място за танци си подвивам опашката и се съобразявам с масата.Ако има друго място бих посетила и него и бих сравнила. Може пък грешката да е в моя телевизор.
Апропо темата се казва - Ориенталски танци (Belly Dance) във Варна. Ако някой е готов да направи още една група във Варна не виждам зашо да не пише в темата!

П.С Имаше няколко пъти в които преподавателките закъсняват за час. За мен лично това не е приемливо! Peace

# 547
  • Мнения: 22
Успешна сесия момичета!
Ще чакам да пишете кога започвате. Моята сесия свърши и вече нямам търпение да потанцувам малко Peace
Мимито, действително ли се отказа от танците след 06.06.2008 г., защото . . . каквото там следва? Съжалявам, ако звучи зле, не бих си позволила подобен коментар, но се опитвам от изказванията на вече танцуващите да преценя, струва ли си да отделя време за курса, а и да убедя приятелки за същото, за да успеем да сформираме нова група. И предполагах, че се включвате по темата обективно, а не от привързаност към спора Confused   

# 548
  • Мнения: 5 500
Да, обективно се изказвам, може да ми провериш писанията по темата Peace Прекалено го харесвам този танц за да си позволя ей така да си пиша и плюя!
Но, ти може да отидеш и видиш, и сама да си прецениш дали да навиваш приятелки или не!
Пък и може момичетата от януари до сега да са се ошлайфали Peace и да ти хареса!

# 549
  • Мнения: 333
Радина, Афродита и Мимито, съжалявам, че с вас се  получи така и сте с такива впечатления от нас. А и ние сме открити на критики - това за  нас е плюс.  Peace
Но се опасявам, че имаме доста момичета, които си посещават още от самото начало и редовно занятията и според моите впечатления са доволни и самите те забелязват напредък.

Афродита относно загрявките, искам само да те поправя, че загрявките траят максимум 7-8 мин. , а останалото преди хореографията е основни движения, стъпки,стойка  и теория за различните стилове. Т.е. техники за изучаване на движенията, които изискват да се упражняват системно, докато тялото усвои и свикне да ги прави свободно тези движения. А всичко това изисква много търпение, практика и постоянство. Без да се усвои това не може да се танцува.
А и никой никого не е задължавал да посещава нашите курсове. Именно заради това заплащането не беше на абонамент. За да може всеки да пробва и да реши дали да посещава отново или не.  Peace
А и  ние не сме единствените преподавателки. Щом наистина имате голямо желание и любов към тези танци може да пробвате и да се опитате с други преподаватели.  Wink А сред тях бих ви препоръчала Евелина Папазова, която скоро ще проведе семинари в България. Във Варна ориенталски танци и Бели денс има и в х-л Ч. Море в "Хуни".

Успех!  Peace

# 550
  • Мнения: 5 500

Афродита относно загрявките, искам само да те поправя, че загрявките траят максимум 7-8 мин. , а останалото преди хореографията е основни движения, стъпки,стойка  и теория за различните стилове. Т.е. техники за изучаване на движенията, които изискват да се упражняват системно, докато тялото усвои и свикне да ги прави свободно тези движения. А всичко това изисква много търпение, практика и постоянство. Без да се усвои това не може да се танцува.
Така е, напълно съм съгласна с теб, хубаво беше да го разясните в началото още и докато ти показваш някаква техника, Доротея да минава покрай нас и да поправя всяка една, коята не го прави както трябва. Въпреки, че едва ли някоя от раз ще го направи!

# 551
  • Мнения: 333
Така е, напълно съм съгласна с теб, хубаво беше да го разясните в началото още и докато ти показваш някаква техника, Доротея да минава покрай нас и да поправя всяка една, коята не го прави както трябва. Въпреки, че едва ли някоя от раз ще го направи!
Аз теб не си те спомням, може би защото не си била от съвсем редовните и за това си останала с впечатление, че не сме ти обърнали достатъчно внимание. Simple Smile
Беше разяснено още от самото начало и всеки път сме казвали от кое движение към кое преминаваме, коя стъпка как се казва, на какво наподобява. Давали сме неведнъж примери и сравнения с други неща с цел да се усвои и разбере по - лесно, споменавайки наименованията на всички тези движения и стъпки, също така и при кои ритми и стилове се използват.
 А и неведнъж сме казвали някой, ако има нужда допълнително внимание нека да ни каже. И няма кой от какво да се притеснява да поска допълнително да му се обясни, защото в крайна сметка там сме се събрали за да се научи нещо. И неведнъж едната от нас, обяснявала и коригирала, докато другата през това преподава на всички.

# 552
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Успешна сесия момичета!
Ще чакам да пишете кога започвате. Моята сесия свърши и вече нямам търпение да потанцувам малко Peace
Мимито, действително ли се отказа от танците след 06.06.2008 г., защото . . . каквото там следва? Съжалявам, ако звучи зле, не бих си позволила подобен коментар, но се опитвам от изказванията на вече танцуващите да преценя, струва ли си да отделя време за курса, а и да убедя приятелки за същото, за да успеем да сформираме нова група. И предполагах, че се включвате по темата обективно, а не от привързаност към спора Confused   

Oказах се по – рано от 06.06 от танците, поради сесия.
Но знам какво е да си в сесия и затова пожелах успешна такава на момичетата!
Това че не съм доволна от начина им на преподаване не означава че трябва и извън репетициите да не ги харесвам..
Казах от какво не съм доволна АЗ, но това не означава че другите ще бъдат недоволни от същото!
Така че отиди виж, опитай!

# 553
  • Мнения: 160
Мацки, смятам пак да идвам, че се загубих известно време поради всевъзможни причини, но не и защото не ми се е идвало  Heart Eyes Успешна сесия, която сигурно приключва Simple Smile И да не забравите да кажете кога ще са часовете пак. (Освен ако не сте казали вече пък аз да съм пропуснала ooooh! )

# 554
Определено съм съгласна с  мнението на Анито момичетата не са Ви виновни че не ви харесва как преподават или не ви се е  получило нещо си там помагат обясняват и показват колкото могат аз лично съм доволна от начина по който показват и преподават не създавайте такава връждебна обстановка така или иначе щом  не ви е харесалоо сте се отказали и тва е а туй че са били закъснявали не зависи само от тях се пак може да живеят далече на всеки се случва пък и си имат и друга работа така че ади ся да не се заяждаме и се нервим за неща които са заминали . Успех на всички приятно лято и живи здрави  Peace Grinning и не се карайте като не ви е харесало си намерете др преподавателки никой не ва кара на сила да идвате  Wink

Общи условия

Активация на акаунт