Купя ли си нова прежда, някой с шалче се урежда - 9

  • 88 829
  • 349
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 1 111
tuly,ти ли питаше за петите на чорапите?Виж долу линка,тук съм ти снимала подробно описание как се плетат,дано ти помогне!Ако не можеш да го разчетеш,ще го препиша направо тук,само дай знак.

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=184529&photo=7

да,аз бях тази,която вече за 3-ти път разплита този пуст чорап...тези пети са ми пълна мъка...
ще прегледам твоето описание,виждам го добре,ще пробвам и по него...и ако пак не стане - ще се самоубеся... #2gunfire

# 271
  • Мнения: 641
ще прегледам твоето описание,виждам го добре,ще пробвам и по него...и ако пак не стане - ще се самоубеся... #2gunfire

Еее не с лошо, де Laughing!
Давай заедно да го плетем, при мен първият е готов, обаче не е за показване Mr. Green. Сега съм на петата на втория до тук върви добре, хайде заедно да го плетем.

# 272
  • Мнения: 1 287
Тулумбичка,ще се справиш!Давай смело!Успех!

# 273
  • Русе
  • Мнения: 1 155
Ей да му се не види Simple Smile Тъкмо ми потръгна шапката и майка ми купила страхотна плетена шапка за малкия. Как да имам стимул сега  Joy И миналата година така стана Simple Smile Аз от тогава я влача  Blush Сега тъкмо стана студено и си викам не може със старата шапка да кара, че му е малко малка. Ща не ща трябваше да я изплета. Пък сега...  Crazy Май пак няма да я завърша.  Embarassed

# 274
  • Мнения: 1 523
Деб,продължавай смело!Накрая твоята ще е по-хубава от купешката newsm10.

# 275
  • Русе
  • Мнения: 1 155
Съмнявам се  Mr. Green Предполагам, че ще му я слагам само по тъмно  Joy

# 276
  • Мнения: 668
да,аз бях тази,която вече за 3-ти път разплита този пуст чорап...тези пети са ми пълна мъка...
ще прегледам твоето описание,виждам го добре,ще пробвам и по него...и ако пак не стане - ще се самоубеся... #2gunfire

Мила не се стресирай: ще ти напиша техниката за плетене на чорапи която съм научила от моята майка (лека й пръст) и става много лесно, и сполучливо.

Броя на бримките за начало зависи от дебелината на преждата, за големи чорапи са около 56 бримки. На 2 или на 4 игли се плете ластик (на 2 след това се зашива, а на 4 става кръгъл без шев). Плете се около 10 см ластик, може и повече, и след това на 4те игли се разделят по 14 бримки. Плете се 3-5см права плетка. След това избираш двете задни игли (които ще ти образуват петата) и плетеш само на тях пак около 3-5см. После бримките от 2те игли се разделят на три - на двете крайни по 8, а на средната - 12 (за да останат иглите пет, останалите 24 бримки на които не се плете се прехвърлят на 1 игла или на конец). Плетем само на средната игла, като всяка последна бримка се свива с първата от другите игли, докато свършат и осемте бримки. Изплита се още един ред, и след това се "изваждат" по 8 бримки на игла от там, където сме ги свивали преди (пъхаш иглата там където е имало бримка, правиш наметка и я изваждаш). Плетем в кръг отново за самото стъпало. Когато се стигне до пръстите се свива на 4, на 3, на 2 и 1 реда, и накрая на всеки ред, докато останат по 5 бримки на игла. Свива се само на на 2 места, за да се получи красиво, т.е. на единия край на иглите. Накрая останалите бримки се нанизват на 2 игли и се зашиват.

Успех с опитите, като оплетеш първия чифт въобще не е толкова сложно, и ще се смееш на това какво ти се е виждало преди.  Simple Smile

# 277
  • Мнения: 9 908
искрени поздравления за летяща и фотосесията!
за коледния базар такива ли мислиш да правиш?

# 278
  • Мнения: 1 072
Няколко от тези модели, да, но и други все пак.......  Wink

# 279
  • Мнения: 791
Мами, качвам и моите пуловерчета  Blush  Може би фонът не е много удачен, но не се сетих да сложа бял чаршаф  Crazy  Деколтетата нещо не ми харесват, ноо следващия може да стане по-хубав  Mr. Green
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=4332628
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=4332631  зеленото не излезе много точно

Май ще ги снимам пак  Laughing

Специални поздравления за изкуството на Летящата кравичка     bouquet
Но като гледам и другите в темата какви красотички плетат, лелеее, голямо удоволствие ми доставя да ви разглеждам произведенията!  Heart Eyes

# 280
  • София
  • Мнения: 1 078
Здравейте.Не съм се включвала до сега,само ви преглеждам.Някой ден ще наснимам какво съм плела,че засега съм боса в слагането на снимките. Rolling EyesЩе трябва да врънкам мъжо.
Иначе съм абсолютна любителка и плета на око.И понеже наскоро харесах в Бенетона една жилетка за дъщеря ми,уж разгледах,но не можах да я реализирам.Представете си един голям кръг,изплетен на две игли за плетене,състоящ се от няколко различни цвята,а от едната страна има две дупки,от които тръгват ръкави.Жилетката е много оригинална,седи много хубаво и имах голямо желание да я пробвам,но не успях без никаква схема.В края на краища вече е почти готова,но я плета не на кръг,а на редове и с една кука.Като стане готова,ще я покажа,но много ми се иска и другата пробвам.Дали някой не може да измисли схемата?Как се плете в няколко цвята кръг с игли,а не кука и как да направя и двата отвора за ръкави? newsm78

# 281
  • Мнения: 368
ribkata , поздравления , пуловерчетата са много сполучливи.За биетата - следващия път ще са идеални. Иска се опит. А може и да има някоя тънкост,но аз не съм спец.
Решила съм след шала да започна елече с ромбоиди отпред за моето момченце.
veshti4ka , стана ми интересна тази жилетка. Опитай се да я нарисуваш и качи схемата.

# 282
  • София
  • Мнения: 1 078
За съжаление не мога да качвам снимки Embarassed Ще трябва да помоля мъжа ми някой ден.
Но ще пробвам пак да опиша с думи.
Голям кръг с диаметъра колкото е от врата до края на дупето да речем.В единия край на кръга са направени 2 отвора , от които тръгват ръкавите.Разстоянието между отворите е ,разбира се,колкото е разстояние на гърба между ръкавите.

Просто без схема не можах да разбера как се плете на две игли кръг с няколко цвята и с дупките за ръкавите Confused Само кръг иди-дойди,но как да преброя и разстоянието межу дупките,а и смяна на цветовете - това вече е ,като висша математика Laughing
Дет' се вика :"Не става само с ядене,трябва и акъл!" Grinning

# 283
  • Мнения: 498
veshti4ka това, което описваш прилича ли на болеро. С този кръг и отвори за ръкави? Отпред идва ли пак закръглено. Някъде в руските форуми имаше коментари за плетенето на полукръг за болеро, ще потърся снимка.

http://club.osinka.ru/viewtopic.php?t=22752&postdays=0&p … amp;&start=45

на посления ред, дрешката на дамата по бански?


намерих и това:
http://www.adriafil.com/html/img/riviste/mag37/modelli/file_istr … /fr/07_miriam.pdf

Последна редакция: ср, 24 окт 2007, 11:46 от Snejana_G

# 284
  • Мнения: 641
Ето тук плетено в кръг: http://club.osinka.ru/viewtopic.php?t=18748&postdays=0&p … &&start=0
някъде в темата има линк и към същото, обаче на игли.
Иначе на игли: започваш с 8бр (на чорапни) и наддаваш на всеки втори ред по 8 бримки, по някое време минаваш на обръч.

Лесно е върви много бързо, в началото поне Mr. Green, и стои интересно.
Два месеца се борих с такова моделче, опитах и на една кука и игли, проблемът при мен беше, че преждата е меланж (хич не харесвам меланжа, а това едно кило прежда го подмествам повече от 7 години реших, че съм му намерила приложение Tired) а ръкавите никак не ми се получават със същата шарка като основата, дори помежду си са различни. Та оставих го да отлежава още 1-2 месеца, иначе трябваше да е нещо близко до това на първата снимка от линка.

А цветовете как се сменят, нещо като концентрични кръгове или  newsm78?

Общи условия

Активация на акаунт