бременност-гадене, повръщане-има ли лек?

  • 102 721
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 040
На мен ми помагаха много грейпфрутите.
Потрай до 12 седмица - тогава обикновено този проблем отминава.

# 16
  • Мнения: 858
така бях и аз.пиенето на деган помага /но се консултирай с лекаря си/

# 17
  • Мнения: 179
da i az 6sho go pieh i naistina pomaga.

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 1 201
И аз похапвах много лимони,даже и във водата,която пиех си изстисквах,защото иначе не можех да понасям да приемам никаква течност.Гаденето не ми се повлия от нищо.Бях така до скоро-допреди 15 дни може би,при всеки е различно.Сега от време-на време пак ми се гади,но не е като първите месеци,тогава беше кошмарно.

# 19
  • Мнения: 3 069
Милата...много ти съчувствам.
На мен ми изписаха Деган, но доктора до 3 месец ми каза да търпя.Тъкмо бях хукнала след 2 дни да го купувам от апреката и гадене започна да намалява,Към края на 4-я месец престана.
След това имеше единични случаи на гадене но не е болка за умиране....само като сетя какъв кошмар беше в началото.

# 20
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Търпение, ще мине и това Peace

# 21
  • Мнения: 983
Повръщах до 4ия месе, всяка вечер без изключение. Не ми помогна нищо.

# 22
  • Русе
  • Мнения: 2 354
при мен нищо не помагаше.
Изкарах 2 десетдневни курса инжекции Деган, но пак.... от забременяването до влизането ми в 4-ти месец (когато спря поврищането), бях отслабнала 7 кг

# 23
  • София
  • Мнения: 1 464
    Много благодаря на всички за съветите!  bouquet
И на мен докторът ми изписа деган. Ще опитам. Всичко ще опитам, само да се подобри ситуацията.

# 24
  • Мнения: 145
Бъди силна, на мен честно казано до средата на 5 месец нищо, ама нищо не можа да ми помогне. Имаше период в който и вода не можех да пийна без да я повърна, стигна се до болница и системи, биха ми деган мускулно и това беше вятър работа. След деветия месец няма да ти е лошо!
Бъди силна!

# 25
  • Мнения: 34
искрено ти съчувствам. аз повръщах до осмия месец, даже и като пиех вода- докато не открих Нексиум- само от него ми спряха киселините. ходих на гастроентеролог, стигна се почти до гастроскопия, но гинекологът не разреши, за да не получа контракции. Предписаха ми Нексиум по два пъти на ден, но аз пиех по едно- помогна ми. Консултирай се лекар и ако разреши- вземи си. Лека бременност  bouquet

# 26
  • София
  • Мнения: 308
Ох и аз като се сетя за първите 4 месеца .... Постоянно ми се гадеше и нищо не можех да сложа в устата си. Отслабнах с 4 кг. Това което имаше ефект при мен бяха препечените филийки (май това основно ядях), а също и цитрусовите плодаве - портокали, грейпфрути, а също и лимонов сок в чаша с вода. И задължително сутрин преди ставане една бисквитка. Лекарството което ми предписаха беше Церукал, но честно казано ме беше страх да го пия заради  евентуални странични ефекти и прибягвах до него само в краен случай - но не ми е помагало особено. В крайна сметка в началото на 5 месец всичко отмина. Така че има светлина в тунела.

# 27
  • Мнения: 34
а аз само на банани я карах-като маймуна Sad

# 28
  • Мнения: 1 216
Аз съм в 7 г.с и от 2 дена се чувствам ужасно, днес успях да повърна и като че ли ми олекна. При първата ми бременност бях пак така, но сега ми се струва, че съвсем рано ме хвана кофтия период.
При мен отмина към 4 месец, доста време има дотогава. Най- много ме дразни миризма на лук, месо, рибни продукти. А днес готвя телешко варено. Няма как - дъщеричката ми е на 2г5м. и си иска своето, а аз искам само да лежа.
На мен малко ми помага да смуча ментов бонбон- тик-так, да съм на чист въздух.

# 29
  • София
  • Мнения: 408
Акушерката ми беше казала,рано сутрин още преди да съм станала да изяждам по една-две солети или обикновени бисквити.Аз обаче не го направих и не знам дали е ефективно Embarassed
На мен лично много ми помагаше смученето на обикновени лукчета.
УСПЕХ! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт