Въпрос за "следварителната" (спешна) контрацепция

  • 5 299
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 2 942
В листовката на Ескапеле си пише 86% успешно действие...16% са си много откъдето и да го погледнеш. 4f4f, късмет ти желая! И аз бях в овулация
Доколкото поне разбрах не вреди на плода при бременност (ха дано)

# 16
  • Мнения: 3 146
Това е положението, Красето, и аз мисля, че нещо не са добре с тези проценти... Ами, успех, каквото и да решиш!  bouquet

# 17
  • Варна
  • Мнения: 2 942
За сега никой не дава гаранции, че не вреди. Ако има мами пили ескапеле и родили може да споделят. Аз май няма да поема подобен риск.

# 18
Каква неудачница съм само.Един път ще го пия това хапче Ескапел и изхода все още не е ясен. CryСкъса се презерватива , цикъл няма 
до тук два отрицателни теста.Преди  порочната вечер ми казаха, че имам непукнал се фоликул.Колко ли помогна Ескапел да се пукне фуликула   или да стане на една голяма киста никой не знае.Вече ми закъснява 2 дена.А имам толкова много заболявания сега само това ми липсва ,една нежелана бременност.Каква съм неудачница.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Е, нали са отрицателни тестовете? Моите бяха положителни и двата. Може пък да ти се е разминало, не се отчайвай, а иди на лекар. Бременност може да се открие с вагинален ехограф или с кръвен тест на този етап.

# 20
Здравейте мами. И аз снощи имах гаф.Отдавна не ми се беше налагало да ползвам Пустинор,и тази сутрин останах изненадана  newsm78 в аптеката,когато ми казаха,че вече не се внася в България,а и нищо друго не ми предложиха. Този Ескапел на какви парички е?!Сега какво да правя,рано ми е за мама? newsm45 Кога най-рано мога да си направя тест,който да покаже реалната ситуация  doh

# 21
  • Мнения: 179
отвратително е това хапче  Close на мен ми дойде, но с 5 дни закъснение ,а кръвоизливът който последва и болките бяха ужасни  Cry,направо раждането ми се видя песен  пред това /боля ме зверски цяла нощ,а цикълът ми продължи 10 дни,като го спрях с хапчета/ Weary  повече такива л.....а не взимам! По-добре да си ги раждам! Crossing Arms

# 22
  • Мнения: 179
Здравейте мами. И аз снощи имах гаф.Отдавна не ми се беше налагало да ползвам Пустинор,и тази сутрин останах изненадана  newsm78 в аптеката,когато ми казаха,че вече не се внася в България,а и нищо друго не ми предложиха. Този Ескапел на какви парички е?!Сега какво да правя,рано ми е за мама? newsm45 Кога най-рано мога да си направя тест,който да покаже реалната ситуация  doh
имаш време,ако искаш да го пиеш и той е до 3 дни   bouquet

# 23
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Пий го веднага! Струва от 28-30 лв. Колкото по-рано толкова по-надежно. Аз пий на 13тия час и после правих аборт. Така, че тичай до аптеката.

# 24
Благодаря ви за съветите newsm20

# 25
Всичко е ОК дойде този ужасен цикъл ,стъжни ми живота.Имам едно дете и не искам друго.Прекалено много заболявания имам ,а и това беше грешка.Пих го още първия час и наистина действа.Съвета ми е да си имате едно хабче в джоба, че нищо не се знае, пък когато се наложи.Дано никога повече не ми се налага.За мен това хапче е с мног о въпросителни ,ами после какво става после ???Дали този хормонален удар няма да се отрази на целият ти хормонален баланс?Как действа години напред?Успех момичета.Все пак имайте едно на ум

# 26
  • Мнения: X
ми не искам да ви плаша, ама:
аз тази гадост я пих само веднъж след скъсан кондом
е, след 2 год ме оперираха от миома
да не ви се случва

# 27
здравейте!прерових целия сайт за тази тема...и не само форумите тук...чета цяла нощ!гафът стана снощи към 22 ч,дилемата е да пия ли тези хапчета или не?и дилемата се дължи на това,че нямам редовен цикъл.за пръв път ми дойде на 17 год чак,казаха ме е просто ген.дойде ми март,после април...после чак септември и последния път,който се сети да се вясне беше януари месец.януари  началото на цикъла ми беше на 06.01,някъде на 13.01 ми свърши.по мой изчисления трябва била да съм в овулация към 20ти....е добре,но как да знам при положение,че нямам редовен цикъл ?!?!моля ви!СПЕШНО Е!не съм сигурна,че ако ида на лекър и цял ден вися из коридорите на болницата ще ми помогнат...вече говорих с майка ми...паникьоса се повече от мен ?!?! Sad

# 28
  • Мнения: 3 157
Аз много искам да помогна,ама не виждам как ThinkingЗа съжаление не съм врачка та да знам бременна ли си/не си ли?Със сигурност,колкото и да четеш отговора няма да го намериш в Интернет...с редовен или нередовен цикъл пак се забеменява.А за лекар незнам какво да те посъветвам-и той няма да може да ти каже 100%щом е от снощи,но един профилактичен преглед няма да ти навреди.

# 29
  • Мнения: 2 865
Какво толкова се чудиш, пий си хапчето възможно най-скоро. Освен това е редно да посетиш лекар за нередовния цикъл.

Общи условия

Активация на акаунт