Въпрос за "следварителната" (спешна) контрацепция

  • 5 305
  • 30
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 341
Здравейте мацки!

Първо, защо е изчезнал Postinor-ът? И изчезнал ли е въобще или аптекарката ме изпързаля, за да купя скъпото Escapelle? Каза ми, че от около година не се внасял.

По-същестненият ми въпрос е свързан с нещо, което същата аптекарка ми припомни - да не забравям, че след това много лесно се забременявало. И ме хвърли в размисъл...Thinking Знам, че ще ми кажете да питам гинеколога си и ще го питам като го видя, но ми е по-лесно първо да питам вас. В какъв смисъл според вас се забременява по-лесно след подобна намеса? Дали ако овулацията още не е минала, а си мислим, че е минала? Или по-скоро се отнася за следващия цикъл? Дали следващият цикъл (имам предвид целия следващ месец, с отделянето на яйцеклеткака и т.н.) е нормален, при положение, че предишния, т.е. този със спешната контрацепция, е настъпил малко по-рано заради хапчето? Имате ли наблюдения?

# 1
  • DE
  • Мнения: 967
Отговарям ти за Постинора - да, наистина го няма вече!

# 2
  • Мнения: 48 014
да, няма го постинора и има поне 3 теми за това, а дали лесно се забременява-не знам, но това е метод за спешна контрацепция, и мисля е редно да се замислиш за друг вариант на контрацепция

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 2 495
Аз пък съм чувала за Постинора специално (не знам дали важи за спешната контрацепция изобщо)- че като се вземе, предпазвало те и следващите 5 дни, ако и тогава има фалове.

# 4
  • DE
  • Мнения: 967
Да, обаче постинора не трябва да се взима повече от 2 пъти в годината!
Както и всички други хапове за спешна контрацепция.

# 5
  • Мнения: 3 146
На всички възможни листовки си пише, че след като се вземе, НЕ те предпазва за оп-дълъг период,, а трябва да се използват други контрацептиви, дори непросредствено след взимането. Това е, но не съм чувала да улеснява забременяването, няма смисъл в това.

# 6
  • Мнения: 341
По-скоро мисълта ми беше за следвищия месечен цикъл - дали нещата се случват както обичайно. Но вероятно никой не може да даде еднозначен отговор на този въпрос, най-малкото защото действието на медикамента е специфично при всяка жена. Просто, питах се, след като менструацията ми е настъпила по-рано вследствие приема на Escapelle, дали овулацията следва да настъпи около 14-тия ден след това и т.н. Вероятно да, но господ знае...

# 7
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Поне е настъпила менструация при теб, а аз пих ескапеле и още чакам. Утре съм на лекар, имам 2 полойителни теста. И това ми било контрацепция! За първи път ми се случва и гаф и е на път да стане по-голям гаф!

# 8
  • Мнения: 341
Поне е настъпила менструация при теб, а аз пих ескапеле и още чакам. Утре съм на лекар, имам 2 полойителни теста. И това ми било контрацепция! За първи път ми се случва и гаф и е на път да стане по-голям гаф!

Стискам ти палци да несе окаже това, което не искаш! А ако все пак се окаже, посрещни го смело и решавай разумно! Знам, че е лесно да се каже, а е трудно да се постигне, но освен да дам кураж едва ли бих могла да помогна с друго.

Аз не се притеснявам в този план, тъй като взех Escapelle като презастраховане, без да имам кой знае какви опасения за фал. Но пък ме притеснява дали през следващия цикъл нещата ще се случват както нормално, т.е. дали няма да се окаже опасен период, който смятам, че не е. Но така или иначе предпазването си е необходимо.

# 9
  • Мнения: 3 146
Има три варианта:
1. Да ти дойде както обекновено, ако не си била в овулация и/или не си забременяла. Следователно, идва на нормалната си дата (така беше при мен).
2. Да ти дойде или почти веднага, след като си го пила, или 4-5 дни по-рано от нормалната менструация, ако е имало яйцеклетка, която е успешно изхвърлена от препарата.
3. Да не ти дойде изобщо, ако е имало успешно оплождане на яйцеклетка и препаратът просто не е подействал.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Има три варианта:
3. Да не ти дойде изобщо, ако е имало успешно оплождане на яйцеклетка и препаратът просто не е подействал.
Аз съм номер три. Днес се установи.
Моят извод е в овулация ли си...няма спасение. Освен ако не го изпиеш на 2та минута може би. Аз пих на 13тия час...Дет са вика сега ще си нося последствията, само дето не съм решила точно какви ще са...

# 11
  • Мнения: 179
И аз го пих този месец  поради гаф и още чакам да ми дойде ... ooooh!

# 12
  • Варна
  • Мнения: 2 942
И аз го пих този месец  поради гаф и още чакам да ми дойде ... ooooh!
Прави си тест за бременност или ако се побъркваш тичай на кръвен. Той дава резултат 5 след "гафа". По-добре да знаеш със сигурност, а не да се чудиш. Единият доктор казва не си, кръвния да. СЕга пак ще ходя да видим дали не станала някоя извънматочна. Пълна мизерия. Да не се заричам,  но няма да посегна към подобен контрацеприв.

# 13
  • Мнения: 179
е то какво излиза-хем по-скъпо,хем по-ненадежно  Close и аз го изпих на 13ч,ама си бях във овулация  ooooh!

# 14
  • Мнения: 4 414
е то какво излиза-хем по-скъпо,хем по-ненадежно  Close и аз го изпих на 13ч,ама си бях във овулация  ooooh!
не е по-ненадеждно. хапчето е абсолютно същото като Постинор, на същия производител, който изтегля Постинор-а и вкарва това "ново" хапче с цел 15 лева/на хапче повече!
хапчето не дава 100% гаранция и в листовката го пише. това, което не пише е, че хапчето е хормонална бомба с "леко" непредвидим резултат за в бъдеще и че не са редки случаите на извънматочна бременност след приемане на спешната контрацепция.
пожелавам на всички, които са в чудене, да им се наредят нещата по най-добрия за тях начин и повече да не им се налага да пият подобни хапчета!

# 15
  • Варна
  • Мнения: 2 942
В листовката на Ескапеле си пише 86% успешно действие...16% са си много откъдето и да го погледнеш. 4f4f, късмет ти желая! И аз бях в овулация
Доколкото поне разбрах не вреди на плода при бременност (ха дано)

# 16
  • Мнения: 3 146
Това е положението, Красето, и аз мисля, че нещо не са добре с тези проценти... Ами, успех, каквото и да решиш!  bouquet

# 17
  • Варна
  • Мнения: 2 942
За сега никой не дава гаранции, че не вреди. Ако има мами пили ескапеле и родили може да споделят. Аз май няма да поема подобен риск.

# 18
Каква неудачница съм само.Един път ще го пия това хапче Ескапел и изхода все още не е ясен. CryСкъса се презерватива , цикъл няма 
до тук два отрицателни теста.Преди  порочната вечер ми казаха, че имам непукнал се фоликул.Колко ли помогна Ескапел да се пукне фуликула   или да стане на една голяма киста никой не знае.Вече ми закъснява 2 дена.А имам толкова много заболявания сега само това ми липсва ,една нежелана бременност.Каква съм неудачница.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Е, нали са отрицателни тестовете? Моите бяха положителни и двата. Може пък да ти се е разминало, не се отчайвай, а иди на лекар. Бременност може да се открие с вагинален ехограф или с кръвен тест на този етап.

# 20
Здравейте мами. И аз снощи имах гаф.Отдавна не ми се беше налагало да ползвам Пустинор,и тази сутрин останах изненадана  newsm78 в аптеката,когато ми казаха,че вече не се внася в България,а и нищо друго не ми предложиха. Този Ескапел на какви парички е?!Сега какво да правя,рано ми е за мама? newsm45 Кога най-рано мога да си направя тест,който да покаже реалната ситуация  doh

# 21
  • Мнения: 179
отвратително е това хапче  Close на мен ми дойде, но с 5 дни закъснение ,а кръвоизливът който последва и болките бяха ужасни  Cry,направо раждането ми се видя песен  пред това /боля ме зверски цяла нощ,а цикълът ми продължи 10 дни,като го спрях с хапчета/ Weary  повече такива л.....а не взимам! По-добре да си ги раждам! Crossing Arms

# 22
  • Мнения: 179
Здравейте мами. И аз снощи имах гаф.Отдавна не ми се беше налагало да ползвам Пустинор,и тази сутрин останах изненадана  newsm78 в аптеката,когато ми казаха,че вече не се внася в България,а и нищо друго не ми предложиха. Този Ескапел на какви парички е?!Сега какво да правя,рано ми е за мама? newsm45 Кога най-рано мога да си направя тест,който да покаже реалната ситуация  doh
имаш време,ако искаш да го пиеш и той е до 3 дни   bouquet

# 23
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Пий го веднага! Струва от 28-30 лв. Колкото по-рано толкова по-надежно. Аз пий на 13тия час и после правих аборт. Така, че тичай до аптеката.

# 24
Благодаря ви за съветите newsm20

# 25
Всичко е ОК дойде този ужасен цикъл ,стъжни ми живота.Имам едно дете и не искам друго.Прекалено много заболявания имам ,а и това беше грешка.Пих го още първия час и наистина действа.Съвета ми е да си имате едно хабче в джоба, че нищо не се знае, пък когато се наложи.Дано никога повече не ми се налага.За мен това хапче е с мног о въпросителни ,ами после какво става после ???Дали този хормонален удар няма да се отрази на целият ти хормонален баланс?Как действа години напред?Успех момичета.Все пак имайте едно на ум

# 26
  • Мнения: X
ми не искам да ви плаша, ама:
аз тази гадост я пих само веднъж след скъсан кондом
е, след 2 год ме оперираха от миома
да не ви се случва

# 27
здравейте!прерових целия сайт за тази тема...и не само форумите тук...чета цяла нощ!гафът стана снощи към 22 ч,дилемата е да пия ли тези хапчета или не?и дилемата се дължи на това,че нямам редовен цикъл.за пръв път ми дойде на 17 год чак,казаха ме е просто ген.дойде ми март,после април...после чак септември и последния път,който се сети да се вясне беше януари месец.януари  началото на цикъла ми беше на 06.01,някъде на 13.01 ми свърши.по мой изчисления трябва била да съм в овулация към 20ти....е добре,но как да знам при положение,че нямам редовен цикъл ?!?!моля ви!СПЕШНО Е!не съм сигурна,че ако ида на лекър и цял ден вися из коридорите на болницата ще ми помогнат...вече говорих с майка ми...паникьоса се повече от мен ?!?! Sad

# 28
  • Мнения: 3 157
Аз много искам да помогна,ама не виждам как ThinkingЗа съжаление не съм врачка та да знам бременна ли си/не си ли?Със сигурност,колкото и да четеш отговора няма да го намериш в Интернет...с редовен или нередовен цикъл пак се забеменява.А за лекар незнам какво да те посъветвам-и той няма да може да ти каже 100%щом е от снощи,но един профилактичен преглед няма да ти навреди.

# 29
  • Мнения: 2 865
Какво толкова се чудиш, пий си хапчето възможно най-скоро. Освен това е редно да посетиш лекар за нередовния цикъл.

# 30
emi na profilakti4ni hodih sig ve4e deset pati za tova-maika mi do den dneshen ima neredoven cikal i mi kazaha,4e tam e problema i 4e nqma kakvo da napravqt daje i s hap4eta Sad a escapelle go pih vednaga shtom otvoriha aptekite v 8:30,umrqh ot bolki,povry6tah cqla sutrin na sledva6tiq den,no v listovkata pishe,che e vazmojno da ima takiva stranichni efekti,sega sedq i chakam...ama purvo ne mi idva...vtoro trqbva da iz4akam 1 sedmica nqkade,za da si napravq test-pone taka mi kaza ginekologa Sad
kakto kaza edna priqtelka sled kato i razkazah:vsichko se e ebalo maikata.... Sad

Общи условия

Активация на акаунт