Аз на тебе, ти на мене...

  • 2 238
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 552
От години съм на принципа да помагам само и единствено тогава, когато ме помолят за услуга - независимо кой, защото понякога непоисканата услуга може да се превърне в "мечешка". Или казано най-кратко, ръководя се от следните поговорки: "Пътят към ада е покрит с добри намерения" и "Няма ненаказано добро" - има много истина в тях.
Вършейки услуга винаги го правя заради себе си, без да очаквам някой да ми е благодарен, или да ми я върне. Чувствам се по-добре ако успея да помогна на някой.
В тази връзка си спомням преди години, когато бяха на мода "Тимуровските команди". Била съм 3-4-ти клас, когато със съучениците ми си бяхме направили такава групичка и ходихме да помагаме на възрастните хора. Ярък спомен ми е как видяхме възрастна жена, която се беше натоварила с много торби и се опитваше да пресече улицата. Всички се втурнахме към нея, грабнахме торбите от ръцете й (с намерение да й помогнем), а тя се изплаши и започна да ни моли да й ги върнем и да я оставим на мира  Crazy. Та така с непоисканата помощ.

# 16
  • Мнения: 100
Ако мога да помогна с нещо го правя.Но не очаквам нищо в замяна.

# 17
  • Мнения: 6 417
Често познати ме врънкат за услуги. Обичам да се чувствам полезна и не отказвам  Flutter

# 18
  • Мнения: 14 490
аз не правя услуги. направиш ли, после ти идва едно на главата...

# 19
  • Мнения: 2 700
Ако мога, помагам, без да търся отплата. Но подбирам и хората - има такива, за които не бих се замислила. Има и други, на които отказвам с претекс изсмукан от пръстите - просто съм преценила, че не заслужават.

# 20
  • Мнения: 123
az sam na principa 4e 4ovek do 4oveka opira ,pravq uslugi,ako estestvenno moga.nali utre kogato na men mi se naloje 6te imam nujda ot priqtel,rodnina i t.n.

# 21
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Преди помагах на всеки който ме помоли за услуга, пари на заем давах ( минало свършено време! ), обаче мен никой не ме пита имам ли нужда от нещо, как съм.... Тези на които най-много съм помагала, сега ми пишат 1 път на 3 месеца в скайп...
Доста хора вече отбягвам, изтрих им телефони и не желая особени контакти, защото съм разочарована.
Контактна и доверчива съм, а после много лесно се разочаровам.

# 22
  • Мнения: 27 524
Правя. И на непознати. Според възможностите ми.

# 23
  • Мнения: 698
Гледам да помогам - с каквото мога. Пари назаем давам в много редки случаи.
Помощ избягвам да искам. Заеми - също.  Peace

# 24
  • Мнения: 7 112
Помагали са ми хора. Нищо не са искали в замяна. Но аз ги споменавам с добро.

# 25
  • Мнения: 3 423
Правя услуги. И на мене ми правят.
Понякога не правя услуги. И на мене
понякога не ми правят. Както дойде.

# 26
  • Мнения: 4 447
Услужлива съм, за услуга пари не се искат, но не знам точно кога идва приказката: "Приятелите са си приятели, ма сиренето е с пари!"  newsm78

# 27
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
...но не знам точно кога идва приказката: "Приятелите са си приятели, ма сиренето е с пари!"  newsm78
Аз си мисля, че идва от там, че когато си платиш - услугата ще на ниво и в очакванията ти, освен това не се чувстваш длъжен да връщаш услуга, когато си си платил.

# 28
  • Мнения: 528
Правя разбирасе и очаквам същото от другата страна.Предимно на приятели и на роднини но на тях по малко.-рондините защото нещо напоследък като ги помоля да гледат малката все имали работа а като помоля една моя приятелка -колежка,стига да не е на работа е съгласна инищо не иска само памперси тя щяла да й сготви.

# 29
  • Между Пирин, Рила и Родопите
  • Мнения: 373
Правя, разбира се, стига да мога. И не очаквам нищо конкретно в замяна. Просто се чувствам добре, дори понякога адски значима, когато подадеш ръка. Това е!

Общи условия

Активация на акаунт