Мами в ГЪРЦИЯ - 7 (с една принцеса повече)

  • 19 389
  • 281
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 1 567
Момичета , хайде да помагате пак  Simple Smile

Синът ми не е кръстен. Искам да го кръстим в БГ лятото. Ще преведа и легализирам кръщелното - дотук ОК .После на къде ?Къде го нося ? Защо го нося там ? Към кого да се обърна , за да попитам ?
Дори незнам какво точно да ви попитам  Embarassed- защото не знам кое , как и за какво служи.Вие какво правихте с πιστοποιητικό-то  βαπτίσεων след кръщенето ?

Александър е записан с името си в акта за раждане - роди се в Германия - там такъв е реда ,така че не е само въпрос да му запишат името .Когато издадоха акта за раждане , ни дадоха и един екземпляр за кръщенето. И понеже не искам да има проблеми по-късно (в личната му карта ще пише религия , живот и здраве   сватба , кръщенета ) , трябва да има и редовни документи , че е кръстен , които да признава гръцката църква ,все пак е и гръцки гражданин и ще расте и живее тук.

Благодаря ви предварително  Simple Smile

След като е гр. гражданин (от татко) би трябвало да сте му признали акта за раждане. Това става в Атина (Ειδικό Ληξιαρχείο). И името.
След кръщенето (забележи трябва да е име, което признава Гр. Ортодоксална църква), превеждаш и отиваш май в Митрополията. Не съм мн. сигурна. От там ти издават някакъв еквивалент на акт за Св. Кръщение. Пращаш го в Атина. Там в регистъра допълват данните за кръщенето.
Единствено съм сигурна за Атина. Там се водят на регистър всички гр граждани, родени извън Гърция.
 Мисля, че е това. Разбира се не съм 100 % сигурна.

# 226
  • Мнения: 42
Да , акта за раждане го изпращат автоматично от ликсиархиото в гр.посолство в Германия -в Атина. Значи кръщелното преведено и легализирано - в Митрополи и от там в Атина ? Това защо се прави , за да се води в официалните докумети и религията , нали така ?

Мисля , че няма значени дали е родено детето в чужбина . Предполагам процедурата е същата за деца ,които са записани с името си преди кръщенето.За това се надявах някой с подобна ситуация да каже какъв е реда .

Към кого мога да се обърна , да ми кажат със сигурност ? Изпратих имейл в Митрополи -Солун .Дано ми отговорят.Но като зная как ще позеленеят  Sick

Църковния ни брак беше в БГ.Нищо не съм легализирала , тук не е регистриран .Какви последствия може да има? Аз предположих , че никакви и затова и нищо не предприех.

veselinap мерси много  Simple Smile

# 227
  • Мнения: 1 567
Виж сега, мойте и двамата са с имена преди кръщенето. Единственото улеснение бе, че всичко се прави тук в Солун. (и двамата са родени и регистрирани в Солун). Иначе като последователност стъпките са същите...
Единствената разлика е пак повтарям, за всички родени извън Гр. Те се регистрират в Атина.

Глупости. Никакви, разбира се. И ние имаме църковен брак в БГ. От преди близо 16 год. Нито съм го легализирала, нито е регистриран.
Важното е грацданския брак да е легализиран и признат от Атина....

# 228
  • Мнения: 1
Здравейте мами в Гърция! Казвам се Елица и съм в Солун от близо 2 години вече.
Имам син на 1 годинка и се казва Павлос.
Много бих се радвала да се запозная с други мами, които се намират тук.

# 229
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Здравейте пак  Hug
Тези дни съм се хвърлила в размисъл...
Малката, живот и здраве, ще се казва Джорджия (на баба Георгия). Обаче как ще я запишат в гръцкия акт за раждане - с Τζ или Γ?
Ами при кръщенето - нали там не признават "модерни" имена?
Ще раждам в Бг, но кръщенето ще е в Гр...
Добре дошла на новата мама   bouquet

# 230
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Добре дошла, eli_pavel  bouquet! Къде в Солун живееш?

OLYMPIA, това с имената, мисля че вече не важи. Зависи от попа. Казвам го, защото имаме познати, които си кръстиха детето Лилан, а братовчедка на мъжа ми си кръсти детето с умалителна форма на име, така че явно вече не се спазва това правило да е на светец.

# 231
  • Мнения: 1 372
Ох тази лудост за имената не я бях чувала, дано да е отпаднала!!! Привет във форума на новата мама!

# 232
  • Мнения: 2 931
Здравейте пак  Hug
Тези дни съм се хвърлила в размисъл...
Малката, живот и здраве, ще се казва Джорджия (на баба Георгия). Обаче как ще я запишат в гръцкия акт за раждане - с Τζ или Γ?
Ами при кръщенето - нали там не признават "модерни" имена?
Ще раждам в Бг, но кръщенето ще е в Гр...
Добре дошла на новата мама   bouquet
Едва ли ще има проблем да я запишат тук Τζωρτζια
 след като вече има модерни имена като Τζογιάννα, Τζωρτζέλλα.
Както казва Тeopr, църквата стана по- гъвкава ,
когато става въпрос за имената.

# 233
  • Мнения: 558
а като ги накарат гърците да си пишат имената и с латиница,транслитерацията на Τζωρτζια няма ли пак  да е Georgia newsm78.. Wink

Последна редакция: пт, 16 ное 2007, 03:11 от pepelja6ka

# 234
  • Мнения: 292
Привет на гръцките мами от икейската тема!!

Оказва се, че без вас не можем и ви молим за помощ с инфо baby_neutral
Солунската икеа е най-близката до София и много от българите пазаруват там

Моля ако има някоя икейска фенка да се включи в нашия форум

ще ни намерите в наш дом подфорум

Мерси предварително  bouquet

# 235
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Здравейте,

имам един въпрос към вас- Каква вода давахте на бебетата си? Педиатъра в болницата, а и личния ни педиатър казаха да използвам преварена чешмяна вода, защото минералната и трапезната натоварвала бъбреците на бебето. Обаче да ви кажа тая помия дето тече от крана аз не я пия Sick, а ми се налага да я давам на малката. Преварявам и прецеждам през цедка с памук, но на мен лично ми е гадна, вярно детето я пие и не сме имали проблем Praynig до сега. Та споделете вие какво направихте по въпроса? В Бг има трапезна вода за деца, та се чудя има ли и тук някоя, която да може да се използва?

# 236
  • загубено
  • Мнения: 6 580
 Тeopr,
аз съм давала преварена.Незнам но тук на малки бебета се казва 4е нямат нужда от вода newsm78.Аз давах от 4 ден(като се прибрахме в къщи).
Като попорасна давах мин ,но бедна на натрий.После 4ешмяна без преваряване и сега пие всякаква.Не сме имали проблеми никакви.Нито разтройство нито стомашно неразположение.
В БГ във Варна видях вода на ХИИП.Неможе да я няма и тук.
Провери по супермаркетите.
Много целувки и гушки от нас за беба Hug


eli_pavel -добре дошла и от мен  bouquet

# 237
  • Мнения: 4 111
Тео, аз тук по суперите съм гледала и не видях за вода, подходяща за бебета, в Бг давах изворна на Девин с розов етикет, тук варя чешмяна. Питах Бърди, той ми каза, че мога да давам Корпи, гледах й етикетите, взех един път стек, но не ми вдъхна доверие тази вода. Ако я вариш 5 минути и прецеждаш (чешмяната) не би трябвало да има проблем. Аз я завирам в бързозагряваща кана, преди отварях капачето, за да ври 5 минути, но вече не го отварям и тя се изключва като заври, но Свилен вече е голям и мога да си позволя да не я варя много.

# 238
  • Мнения: 1 567
Здравейте,
имам един въпрос към вас- Каква вода давахте на бебетата си?

Аз Елпида я кърмих до навършване 6 месеца. И дефакто дотогава вода не е пила. Беше само на кърма. Когато е на кърма, от вода няма нужда.
После, като я захраних, бутилирана вода, каквато пием всички в къщи. Но за нея преварена.

Дай си emaila. Имам едни разпечатки на Green peace για τα μεταλλαγμένα προιόντα. Включително и за детските кисели млекца....

# 239
  • Мнения: 42
Ели добре дошла   bouquet

Teopr  , аз давах на Александър бебешка вода до 6 мес. След това като се преместихме тук не можех да намеря и му купувах трапезна . Нямахме проблеми , но той беше и по - голям .

Виж тук   http://www.humana.de/de/produkte/babywasser/produkte_babywasser_blatt_de.pdf 

таблицата най-долу , последната графа са стойностите на спезиализираната бебешка вода на Хумана . Разгледай етикетите на водите и избери тази със стойности които са най-близки до тези .Напълно допустими са и границите и във 2-та и 3-та графа .

Общи условия

Активация на акаунт