Най - щастлива новина - ще сме мами на майски слънчица !!!

  • 11 306
  • 296
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 16
аз не мога много да разяснявам защото за 1 път ще ми правят ,но това е което моя доктор ми каза:

Казва се Двоен скрининг.
процедурата се прави от специалист в областа но и вашия си доктор присъства
след като Специалистът разгледа там каквото се гледа /на ултрасаунд / и измери,  резултатът от  заедно с изследването на кръв на PAPP-A и HCG /незнам как ще е на БГ/  и някакви хормони се нанася в компютър който калкулира двата резултата и дава % риск.
След това ако резултатът е съмнителен се прави аминосентис.

И когато тази процедура е направена през първия триместър резултатът е до 90%  или нещо такова забравих какво точно ми каза доктора.
толкова знам  за сега
в понеделник ще мога да разкажа повече




здравейте мами

това съобщение което пуснах вчера е грешно.извинявам се  Sad.изследването което съм писала не е за спина а за Даун.
объркването е мое.
след като мамите които знаят ми казаха че е доста рано за спина аз проверих с моя доктор и се оказа че съм се обаркала кога за какво ще ме изследват.
пак се извинявам за погрешното мнение.

аз днес не съм много добре имам главоболие и не спах цяла нощ и сега сте почивам дано ми мине че не ми се пият хапчета.

много усмивки

 



# 226
  • Sofia
  • Мнения: 4 576
Здравейте момичета. Както казах, аз много се чудих за феталната морфология в 11-13 седмица, пък взех че се записах преди малко. Обадих се на д-р Марков, който приемаше преди в МЦ Фемина, сега има свой кабинет близо до ул. Черковна. Каза ми че е хубаво да ида на преглед, така че след 3 седмици съм там.  Laughing

# 227
  • Мнения: 425
desive78 а знаеш ли как то4но ще те прегледат?На ехограф ли?А трябва ли да уведомя гинеколога който ме следи, или не,просто зи записвам 4ас?А този доктор специалист ли е в това отношение.Много въпроси,но аз също се замислям по въпроса,при кого и къде е най добре да отида newsm78

# 228
  Хей здравейте. Живот и здраве и аз ще раждам през Май (терминът ми е на 20ти), така че се присъединявам към вас "Майските мамчета"  Grinning  Още обаче не съм си избрала лекар за ЖК, но съм решила да е от Майчин дом, така че ще съм благодарна ако споделите мнения за д-р Анна Атанасова и д-р Великова(те работят по здр.каса). Благодаря  предварително и УСПЕХ на всички!!!

# 229
  • Варна
  • Мнения: 49
Искам да питам, дали изследванията за спина бифида и Даун са включени към изследванията които се покриват от здравната каса. Изобщо някой може ли да ми каже кои са изследванията които се покриват от здравната каса. Искам като отида на 24.10 при моята лекарка, да я проконтролирам какво ми пуска като изследване и какво не. Ако за спина бифида и Даун се ходи на частно искам да си ги направя и да организирам нещата навреме.

Като ходих  преди за първи и последен път и като чух сърцето на бебчето толкова се развълнувах че забравих да си задам въпросите които си бях наумила #Silly /това ми е първа бременност/

Относно работата - не ми се работи изобщо! Напоследък не съм много заета и времето ми на работа минава извънредно скучно...уффф ....даже живея с чувството че си губя времето. Преди няколко месеца като имах мнооого работа и се чувствах добре и бях на ниво, а сега нямам търпение вече бебо да се ражда...охх дано както казва Муши господ пази нас е децата ни.

# 230
  • Варна
  • Мнения: 49
Имам още един малко тъп въпрос Simple Smile Confused. Това че съм 10 г.с. и 3 дни значи ли, че съм в 11 г. седмица?

# 231
  • Мнения: 84
Pesa,ако първия ден на  последната редовна менструация например ти е била в понеделник,всеки следващ понеделник влизаш в нова гестационна седмица.На този принцип са и линииките и щом си 10 сед и 3 дни ,значи имаш още 4 дни до 11. Сетили се?А на всеки  4 седмици си в нов месец.

Спина бифида се вижда само с УЗ,друго изследване незнам и защо да не влиза по ЗД.каса? Просто на консултацията в която ви гледат с УЗ да се види гръбнака.

# 232
  • Варна
  • Мнения: 49
Здравей VV78, тъкмо си побликувах постингите и видях твоя.
Ето ти мнения за д-р Анна Атанасова:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=208039.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=228966.0
Можеш да потърсиш и още в здравния справочник.

Честно да ти кажа, аз се записах при нея малко случайно и после се разтърсих за мнения. Мнения и хубави и не чак до там, но така е за всеки лекар. Реших за сега да си остана при нея. Към мен се отнесе хубаво. Една майка ми писа на лични че е била при нея и е доволна. Тя я е израждала и няма забележки. Ако се запишеш при нея ми пиши на лични за впечатления... Simple Smile

Относно Великова - една колежка ходи на ЖК при нея и каза че е доволна, но пък си е избрала Капка Атанасова да я изражда.

Айде и да не забравиш да пишеш...

# 233
  • Мнения: 820
Имам още един малко тъп въпрос Simple Smile Confused. Това че съм 10 г.с. и 3 дни значи ли, че съм в 11 г. седмица?
Гестационните седмици се смятат както годините. Като навършиш, например 20 години, казваш, че си на 20 дори когато си 20 години и 4 месеца. По тази логика ти си 10 седмица в момента,

# 234
  • Мнения: 79
Здравейте , момичета . Днес бях на лекар и всичко е наред с бебока . Мърда си и сърчицето пак видях . Сега съм по-спокойна и си обещах да не се шашкам толкова , защото вредя на мъничето . Лекарката каза , че всичко е много индивидуално . Зависи от организма на жената . При някои дори няма гадене , повръщане и болки в гърдите .  Късмет ви пожелавам и дано скоро усетим ритничетата на бебчовците  .

# 235
Pesa мерси много за инфото, аз днес се регистрирах в сайта и още съм неориентирана Simple Smile. До другата седмица има време, но за сега май се насочих към д.р Великова, като се запиша окончателно ще пиша.

# 236
  • Sofia
  • Мнения: 4 576

sundey няколко пъти става въпрос за тези изследвания, просто прочети назад или за по-пълна информация пусни една търсачка "фетална морфология" и ще видиш всичко по темата.
Тъй като много момичета пуснаха въпроси за това кои прегледи и изследвания минават през Здравната каса , си позволявам да пратя един линк. Можем да го сложим и в началото на средващата тема с други полезни.
http://www.biberonbg.com/info/izsledvaniq.htm

# 237
  • Мнения: 1 492
meyz, честит рожден ден!
Желая ти само щастливи мигове занапред и здраве за цялото ти семейство!
Весел празник!

# 238
  • Мнения: 425

sundey няколко пъти става въпрос за тези изследвания, просто прочети назад или за по-пълна информация пусни една търсачка "фетална морфология" и ще видиш всичко по темата.
Тъй като много момичета пуснаха въпроси за това кои прегледи и изследвания минават през Здравната каса , си позволявам да пратя един линк. Можем да го сложим и в началото на средващата тема с други полезни.
http://www.biberonbg.com/info/izsledvaniq.htm


СЪЖАЛЯВАМ ако си леко раздразнена!Пусках търсачки из4етох купища информация!Навсякъде е противоречива относно кога се прави и за специалистите които я правят!
И за какво е форума всъщност-нали да си помагаме!Аз не съм отказала да отговарям и да обяснявам ако ще и 10 пъти да са ме питали едно и също и да се повтарям.И къде другаде да попитам ако не НАШИТЕ МОМИЧЕТА от нашата тема.Не ни ли вълнува едно и също?Ти всъщност за какво пишеш в темата??

# 239
  • Мнения: 728
Момичета, не се карайте   bouquet Затова сме се записали в темата, за да си помагаме. Нормално е да има повече въпроси, особено когато става въпрос за първа бременност. На мен за втори път ми се случва, а сякаш нищо не помня от предишната, въпреки, че не беше толкова отдавна. А и честно да ви кажа не съм се замисляла може би толкова много и не съм си правила някои от изследванията, за които говорите.

Линкът, който е дала desive78 е полезен и наистина може да се сложи на 1-ва страница.

Общи условия

Активация на акаунт