**Испания *** España ***Spain**

  • 25 747
  • 293
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 62
Здравеите моми4ета,
Лудетина мерсаж за новата теми4ка,  Hug страхотна е,те нашите винаги са били хубави   Wink

Веси къде се изгуби  /само виж кои ти го казва  Blush /.

Асто по отношение на второто дете,както казва Вес, само с мислене  не става.И аз съм мислила,но колкото пове4е се замислям,толкова пове4е стигам до убеждението,4е не му е дошло още времето.Ина4е благородно завиждам на вси4ки бременелки и страшно много им се радвам.

Мимки аз ще пия кафе,мерси  Hug

Засега 4ао моми4ета,аз о4аквам гости за обяд и бягам да се подготвям,по късно пак ще хвърля едно око.Целувки за вси4ки   bouquet

# 16
  • Мнения: 1 128
Както винаги съм казвала когато сте имали спор е ,4е не е хубаво да се губи добрия тон и доброто вьзпитание Peace
Моми4ета мен треска ме тресе, в неделя ще празнуваме първия рожден ден на шошито Crazy, кога мина това време.Все едно в4ера беше когато  нито си отваряше о4и4ките,нито си държеше главата,пък сега е станал един разбойник.Ох, на мама голямото мом4е Heart Eyes

# 17
  • Мнения: 1 271
Здравейте и от мен!Да ни е честита новата темичка!
Момичета как е времето при вас?
Тук вали като из ведро и са страшни гръмотевици, та чак става страшно!!!Казаха вчера по новините, че по морето се очакват едва ли не наводнения....Ох, дано да спре вече...

Да взема и аз отношение по темата за второто дете.Ние докато не стана случайно (пак) все си казвахме, хайде да мине още една година...Та въобще не го мислете ами действайте.Сега като се сетя за времето през бременността, въпреки че беше тежка, ми се иска пак да сбебвам...Благородно завиждам и аз на всички бременни.
А между другото да попитам-да си нямаме ново бебче във Форума?

# 18
  • Мнения: 3 098
Bari,много се радвам,4е Али се е оправила ве4е. Hug
За у4илището не,не съм направила компромис с детето.Там където ми казваха,4е трябвало да я запиша на мен ми се видя мизерно.Сега й е дале4е у4илището,ставам много рано всяка сутрин,но поне съм спокойна.Гледам,4е някаква лотария се върти.Сутрин като тръгнем съм забелязала,4е децата от нашата зона ходят на у4илище в другата,а тези от другата идват в нашата.Схемата е убиец просто,синджира си дойде,ку4ето не. Crazy
За валянето по земята,да видях го.Самата преподавателка ги кара да седят на земята,защо логи4но обяснение нямам.Освен да я питам,да видим с каква цел.
Моята щерка също това й е направило впе4атление,защото ми каза"Мамо,не искам да съм прасе с мръсни дрехи".
Friki,наистина много бързо минава времето.Растат с 4асове.
Аз затова сега й се наслаждавам,4е после като порасне,май се губят за известен период тези моменти. Laughing
Silrai,имаме си ново беб4е във форума.Анет роди мом4енце.

# 19
  • Мнения: 329
Здравейте момичета!!!
Днес голям дъжд пада. buria За първи ден трябва да ида на курс по испанки,а ако не спре до 15h не знам как ще стигна.
Дано ни върви по вода! smile3521
Аз в България съм изкарала 2нива по испански,ама имам езикова бариера,защото не работя и няма с кой да говоря.За това съм много щастлива за този курс.Исках да се похваля.

# 20
  • Мнения: 329
И едно поздравче цъкни тук

# 21
  • Мнения: 789
bari,не знам как е на колето,защото Иви ще тръгва от следващата година-тук тръгват от 3-годи6ни.Нямаме си гуарде за съжаление.Притеснявам се,че не е свикнал в колектив и е много срамежлив-дори с децата.А за седенето по земята-не ми харесва и на мен особено(сигурно е някаква част от дневната им програма),ама като ги гледам децата понякога и в баровете го "практикуват"това сядане.И като гледам пък и родителите им не са особено против.Добре е ,че на Али и е минало вече.И да знае6-не очаквай всеки ден да ходи усмихната на коле-и тя е човече с настроения и неразположения.И на нея сигурно и се случва да и е ло6 ден.Така че не се притеснявай. Simple Smile

Ооооо,Silrai,здрасти пак! HugМай навсякъде вали днес,а?Как вървят подготовките?

Gery_Cherry,Благодаря за поздравчето!

Asto,много искам и аз второ дете,мъжът ми също,но обстоятелствата и положението ни са на друго мнение.За съжаление на тоя етап нищо не жависи от нас. Sad

# 22
  • En un lugar de La Mancha...
  • Мнения: 284
Здравейте,момичета
Гери чери,мерси за поздравчето,не е лошо.Не бях виждала Десислава в тази светлина,а другата кака дори не знам коя е Blush.Когато я видя все се сещам за онази публикация,която беше изтипосала Асто-за ел путон булгаро(с извинение пред фенките и) и ел текно чунго ,и ми става малко смешно.Но тук не изглежда зле,а и гласът и е хубав.Между другато имам предложение за името на следващата тема:A Dios rogando que viene Asto con el mazo dando bash(шегичка Grinning,дано да не ми се разсърди...)
Вес,добре се появила отново,с тези игри съвсем се изгуби.А аз снощи влезнах само за малко,че Йоана от 4 дена е с гастроентеритис,че няма оправяне.Вече цяла седмица не е била на гуарде.Днес сякаш изглежда вече по-добре Praynig.Аз от понделник ходя всеки следобед на курс за селядор-от 4 до 10ч. #Crazy.Малко ми идва нанагоре ама трябва да издържа до 12 ноември,а после до средата на декември ще имаме практики в болницата.С нетърпение чакам да дойде майка ми,че да има на кой да оставям Йоана,за сега се редуват мъжът ми с една съседка.

# 23
  • Мнения: 3 098
Здравейте.
Днес наобяд имахме спешно ходене до клиниката.Ани и някакви деца в у4илище играли в пясъ4ника и й напълнили о4ите с пясък.Като я вземах,едвам гледа,милата,тя ми разказа вси4ко,у4ителката много бързо се покри.Метнах я в колата,забраних й да си търка о4ите колкото и да я сърби,за да не стане още по_лошо.Направиха й промивка,изписаха й помади и капки.Много гадна работа е тази промивка,добре,4е е стоик и разбрано дете,гък не каза,та свършиха работата бързо.
Утре ще притисна у4ителката здраво до стената.Аз съм платила застраховка,станало е така,защо не са извикали лекар,по дяволите???Можела е да си увреди ретината от търкане само.

Гери_4ери,много добре ще ти се отрази курса.Има голяма полза от тях.
Аз в4ера се записах на английски,от понеделник тръгвам на курс 3 пъти седми4но по за 4ас и половина сутрин.

# 24
  • La casa de Mickey Mouse
  • Мнения: 1 368
ето ни и нас
лудетина теми4ката е супер, само заЩото моето дива4енце не е вписано
сноЩи от 3 до 6 пак не спахме, не пла4е, а само мрънкоти, май са колики през останалпото време си псинка, даже го будя за да го храня
ве4е си имам кърма, достатъ4но за да се нахрани, даже по някога се изцеждам, не по много но има, но малкото дива4е е свикнало с млякото, изпива само по 10грама, но явно му затоплят корем4ето и му помагат да напълни памперса и да заспи, без него не заспива, но е иска пов4е, така 4е явно няма да мога да го откажа от този му навик, за сега най важното е 4е се кърмим и на двамата много ни харесва
асто, наистина не съм разбрала какво то4но искаш да кажеш, май съЩо бях малко остра, но се засегнах, все пак са неЩата на сина ми и нали знаеш за всяка мама нейното гардже (както и неЩицата на детенце) са си най хубавите, а за второ аз оЩе сега искам, въпреки 4е едва се движа от болки (раната е толкова прясна) няма зна4ение искам пак  Grinning
тази сутрин трябваше да отида до болницата да взема документите на малкия и после да мина да разпиша и да си взема колата
първона4ално времето беше много хубаво, после един дъжд из ведро едва прибрах малкия от колата до входа, аз бях цялата вир вода добре 4е той остана сухи4ък
ние се дохранваме с нутрибен такова ни даваха в болницата и казаха такова да давам
да се опла4а и за колата, понеже исках някой промени по нея и нали влязох да раждам, не я бах виждал в новия и вид, оказа се 4е искат да ни пробутат по стария модел за съЩите пари, 4е едни разправии, 4е мъжо се кара с тях и обеЩаха да оправят вси4ко (явно като видели сама жена да се разправя за кола решиха да ме изиграят, аз наистина не 4е разбирам неЩо от коли избирам си ги по външен вид, но за мои късмет денс мъжо беше с мен и като видя за какво става въпрос побесня
не съм 4ела цялата предна теми4ка пак за здравеопазване си говорите, преди бях на мнение 4е не съм доволна от здравеопазването тук, имах много лош опит от валенсия, но от отношението и вниманието в болницата докато раждах (както към мен така и към детето) съм възхитена, явно зависи от мястото където попаднеш, но аз съм супер доволна

# 25
  • Мнения: 217
Здравейте моми4ета  Hug при нас днес е слън4ево,за разлика от в4ера.
Бари много се радвам 4е Али е добре,и на мен ми се иск да се видим,може и да измислим нещо скоро  Wink .
Gery_Cherry мерси за поздрава много хубава песни4ка,и аз имам същия проблем с езика,успех със курса  Peace
Лудетина мерси за хубавите думи за Кари,същото  важи и за твойта щерка  :love
Саби дно детенце се оправи скоро.
Марица много лошо това с детенце,не я изпускай у4ителката утре,дори и да не си платила застраховка това са о4и трябвало е да реагират веднага,поне да и бяха измили о4и4ките  ooooh!
Лек ден на вси4ки   bouquet

# 26
  • Мнения: 1 271
Анет, честито и от нас, да ти е живо и здраво бебчето и да си го отглеждате с много любов!
Я да те питам, ти защо дохранваш, като имаш кърма?!? #CrazyАбе, момиче, недей така, ще вземе да се отбие човека, та после ще се чудиш що така?Давай му да си суче когато си поиска и колкото си иска.Ние сигурно за това сме 6, 300кг на 4 месеца-щото спазваме правилото-да яде когато и колкото иска. Laughing
Да ти кажа и за коликите , ако не си се сетила да си поръчаш капки от Бг-тук ние пихме едни Aero-Red и доста ни помогнаха, докато дойдоха тези от Бг.Поздрави от нас още веднъж за радостта ти.

Оооооооооо, Mimiii , здрасти и тук, как сме днес, аз все не мога да се спра, при все че вали, ама....
Чакайте и аз да кажа за гуардерията, като майка на вече 5 годишна дъщеря и последна година в гуарде-то.Тук сме на същия принцип, сядат по земята.Но когато е студено ги взимаме от стаята и тогава са си по чиновете.Сега да ви кажа защо са долу по земята когато отивате да ги взимате от гуарде-то(поне при нас е за това)-когато  отворят портата и всички родители се втурнат вътре и ако децата са станали , те постоянно се въртят и учителката не ги вижда, кой на къде е забегнал.Та за това ги кара да седят долу да е спокойна , че ще предаде всяко дете на родителя му.Пак казвам , че това е при нас, по другите градове не знам как е.

Марица , не изпускай учителката, поискай и обяснение какво е правила тя или този, който пази децата по време на междучасието, че е станал този инцидент.Те са длъжни при такова нещо веднага да заведат детето в поликлиниката или ако нямат ауторизация от родителя, трябва веднага да му се обадят за да дойде!Ако трябва говори с директора на гуардето.

Е това от мен за сега, да не досаждам повече, че да ме търпите и друг път  Heart Eyes Лек ден на всички и безавариен завършек на днешния ден.  Grinning

Последна редакция: чт, 04 окт 2007, 15:56 от silrai

# 27
  • Мнения: 3 098
dun4e,silrai,благодаря за съветите.Вие имате по_голям стаж с у4илищата от мен.Преди малко си я изкъпах,главата й беше пълна с пясък,нахраних си я и сега като спи си мисля как то4но да й говоря.Питах се дали имат някаква отговорност върху децата,които се оставят на у4илище.Знам ли ве4е... ooooh! Ако я бях оставила на комедор до следобяд щяха да й са раздрани о4ите.
Ако не ми хареса поведението на даскалицата утре ще говоря с директорката.Вси4ки от секретарията и директорите са много мили и отзив4иви хора,с тях ми е по_лесно да общувам,отколкото с нейната у4ителка.
Anett,не се ядосвай за колата,гледай сладкото беб4е и спокойствието ви.Това са неща,които се оправят.
А за сервизите,да така е,като иде жена винаги гледат да я избъзикат.Нашата кола е в гаранция и ходя всяка година на год.преглед,смяна на масла и филтри.Баща ми с това се занимава и знам как се правят проверки.У4ил ме е той и мъжа ми.Та маслото го сменят,няма къде да идат,но филтъра на климатизадора 3_та година не е бил сменян.Тази година в България минава преглед и като го извадиха от колата,щяхме да умрем от срам с мъжа ми.Ина4е се води сменян редовно.
Ама сега следващия път и това ще проверявам,преди да изкарам колата. Mr. Green
А за здравеопазването никой не е повдигал тема.Някои хора просто лепят етикети на други хора,а всъщност те са по_подходящи за тях самите.

# 28
лудетина аз пак се вяскам за малко
не разбирам какво е станало тук и защо са се скарали някои от момичетата
много сте писали и не мога да ви изчета до края на седмицата Mr. Green
въпроса ми е пообъркан защото самата аз съм объркана
та значи в общи линии
аз чакам да почна работа
дадохме преди месец ксерокопията на паспорта и другия документ
мъжа ми ме урежда във фирмата на неговия шеф само че не тази която работи той
а в другата му
та има връзка постоянно с него и ми казва какво да правя чрез него
документите ми ги оправя фондация работеща  Embarassedза него
там ме викнаха да си занеса паспорта оригинала
и днес си го взех
но нищо не са ми казали
въпроса ми е някой има ли си представа каква е последователността с документите
след като имам вече изкарана бяла резиденция с НИЕ
какво да очаквам като време
уф пак звучи объркано Embarassed
не знам какво да предприема с майка ми която ще трябва да ми помогне до като детенцето ми не е на градина
дали да и казвам да идва или да чака там

# 29
  • Мнения: 221
            Ние току що се завърнахме от първата консултация и имаме голям напредък. Ралица е пораснала с 600 гр. за 13 дни и с 2 см. на дължина. Сучем много и спинкаме. Започнахме и да бодърстваме по малко, да се опитваме да надигаме главичка, изобщо искаме бързо да пораснем.
          И на мен ми казаха да не дохранвам, ако искам да кърмя, защото на бебетата започва да им харесва повече с биберона. По лесно е. На сестра ми така се отби за две седмици и сега не иска гърдата.Аз я започнах в началото още на 3 часа денем и 4 нощем и ако поиска през другото време пак, докато ми тръгне достатъчно кърма. Сега сама се буди и започва да лапа ръцете. И за капките, на нас ни помагат много Sab Simplex, от БГ.


       Марица , търси си правата на родител. Това са груби грешки на преподавателите, които могат да доведат до тежки травми. Защо, в крайна сметка си пращаме децата да ги гледат там, нали можем да ги оставяме и на улицата да си вадят очите, докато ние работим. /нали и аз един ден ще пусна моето на гуардерия/


      friki весело посрещане на първата годинка.   ura  costumed034 И моята бременност така се изтъркули, че ей на вече сме на бял свят и растем с часове.
       

       Вес , добре се завърнала. Не се находихте и вие  Grinning Wink Чесно да си кажа малко ти завиждам. И аз много обичам да пътувам и не се спряхме дори и като бях бременна, но последния месец и сега вече ще ни е трудничко. Ще трябва да пораснем малко...

Общи условия

Активация на акаунт