**Испания *** España ***Spain**

  • 25 849
  • 293
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 1 271
Трюфели-наслада от истински черен шоколад

шоколад от този готварския-в едни кафяви опаковки е, сметана-подсладена или не, горе долу еднакви количества, сметаната се слага на котлона да заври след това се слага шоколада начупен и съдът се прехвърля в друг съд с вода и се държи на водна баня докато се стопи шоколада и сместта стане еднородна.След това го слагам в камерата да стегне до консистенция малко по гъсто от кондензираното мляко.След това с лъжичка се гребва по малко(колкото искаш) и върху кухненска хартия се слагат трюфелите.Поръсваш ги с какао или стърган шоколад(аз ги правих с пудра захар)После слагаш пак в камерата
да се стегнат и след това ядеш с удоволствие и мярка.
Разновидност-след като се свали сместта от котлона може да се добави лъжичка-кафена или чаена ликьор.И така стават пияни трюфели.Внимавайте, шоколада е много капризен и трябва много да се внимава при разтапянето му-никога не трябва да завира , а когато се топи в течност, течността не трябва да завира в никакъв случай.При едно завиране се разграждат ензимите в шоколада и става негоден за употреба.

Кексово тесто за торти

6 яйца, 300гр захар,8с.л.олио, 8 с.л.прясно мляко-леко топло, 350 гр брашно, 1 пак.бакпулвер, ванилия  или какао по желание.
Яйцата трябва да са топли-да не са от хладилник, разбиват се със захарта до побеляване и надигане на сместта.След това на тънка струйка при работещ миксер се добавят първо прясното мляко, след това олиото.Брашното и бакпулверът се смесват и се пресяват, добавят се лъжица по лъжица при бавна скорост на миксера.Тавичката , ако не е силиконова, се намазва с олио и се слага хартия за печене, намазва се внимателно с олио и се наръсва с брашно.Много внимателно се сипва сместа в тавичката, и се слага в загрята фурна до 200 градуса, пече се в умерена фурна докато клечка за зъби бодната в тестото излезе суха.След като се изпече се оставя 5 мин в тавата вън от печката и след това се вади.След като изтине напълно след няколко часа най-добре-се разрязва на 3 -4 тънки блата.Ползва се по предназначение.
За да моделирате с тези блатове-например за да направите кола-ще сложите още малко брашно при замесването, за да стане по твърдо тестото и да може да се изрязва от него.
Забележка-При печенето, когато отваряте фурната да го проверите, не бива да се удря врата на фурната , защото от удара тестото спада.Препоръчвам първите 20 мин да не се отваря фурната.

Ето и една страничка от книжка, как точно се изрязва блата за да се направи кола:

 

# 211
  • Мнения: 1 818
Кафенцето....
Добро утро,момичета!Тук не спира да вали...само за пикник е времето Mr. Green Така ми се искаше да поспя малко повече,ама Давид...Mamiiiii,lecheeee,galletaaas.....А е тъмно още Cry нищо че е 8 часа.
Силрай,благодаря за рецептите...Само си представям моя малкия ако види такава торта каква ще е радост...но дали ще даде да се разреже   bouquet
Карчита,дано вече сте здравички,че пътуването наближава  Hug
Милена,и ти се изгуби...братчето ти взе ли жилище.При него ли ще сте на първо време  Hug
 Hug Hug Мимки,Мимии,ами да направим срещата някъде по средата ...където ще е удобно за всички.Или когато съпруга ма Мимии взема книжка...следващата срещичка ще я направим на удобно за всички място...Място с детски парка,хотелче...че да се видим както трябва...
 Hug Марица,и аз благодаря за инфото за оцета...Ще си потърся и аз...имам нужда да сваля някое и друго килце.
И аз искам да знам малките ни бебешоци как са...Анет,Клара,Гоя  Hug Hug Hug
Прегръщам ви всичките! bouquet



# 212
  • Мнения: 3 096
здравейте, момичета, извинявам се, че ви се бъркам в темата, но имам въпрос като към 'опитни' и 'попътували' момичета.
с мъжа ми планмираме пътуване доперу презмарт. най-евтините билети, които намерихме, са за полет мадрид-лима и при това и те не са стотинки  Mr. Green. тия дни ще ги купуваме, за да финализираме проекта по мечатата  Wink
питанката ми е как аджеба да стигнем най-евтино от софия до мадрид, за да не хвърляме излишни пари по пътищата.
пак се извинявам за нахлуването и предварително благодаря за съдействието!

# 213
  • La casa de Mickey Mouse
  • Мнения: 1 369
здравейте ето ни и нас
времето е ужасно, ни за пикник ни за разходка, а с нас за пикника не се съобразявайте ние сме оЩе мноог малки и пове4е от 2 4аса не можем да седим на вън за това другия път Ще се вклу4им
за тортите не се вклу4вам пълен профан съм в това отношение даже и не смея да опитам само Ще захабя продуктите, правя си само една тарта де кесо, мъжо я обожава
за това с ябълковия оцет и аз го знам но от него ме боли корем, за това пия по една 4аша топла вода и изяждам по един лимон сутрин на гладно (действа невероятно и не е неприятно, само 4акам да спра да кърмя и запо4вам)
да ви се опла4а от два дно моето малко дива4е се буди на всеки 4ас и иска да яде, явно го мъ4ат коликите, не е гладен преяжда и после по4ва да повръЩа незнам какво да го правя, така сме по цял ден, кажете какво давате за колики явно моите капки не помагат и с какво ги мажете след баня, от олиото на джонсон се обринахме

# 214
  • En un lugar de La Mancha...
  • Мнения: 284
Добро утро,момичета!

Хайде и една закусчица с кафето Wink



И честит национален празник на всички!

# 215
  • En un lugar de La Mancha...
  • Мнения: 284
majceto,ние скоро купувахме билет на майка ми и знам,че Българиа айр имаха промоция-от 15октомври до 15 декември.Билетът струваше 99?+такси-общо около 180? излезе.Само знам,че местата са ограничени.Най-добре ще е да се обадите да попитате.Успех!

# 216
  • Мнения: 3 098
Добро утро!
Благодаря за закуската и за кафето!
При нас също вали и духа много силно.Не знам как ще издържим цял ден вкъщи. ooooh!

Анет,поръ4ай на някой да ти прати/донесе Саб Симплекс.Много помагат за колики.
Аеро ред не вършат работа.
За Джонсъна си е така,скапани им са продуктите.И моята щерка се излющи ужасно от тях.Ползвала съм LA ROCHE-POSAY -дадоха ми някои техни продукти в аптеката,като видяха кожата й.Mustela,Seba med,все съм доволна от тях.
За водата и лимона и майка ми прави така,много е доволна от резултата. Grinning


silrai ,за кого казваш,4е бил на възраст?
Моя свкър е на 54 години и пролетта ве4е килата запо4наха да създават здравословни проблеми,та се взе в ръце. Mr. GreenХоди на диетолог и той според неговия проблем му направил диета.Храната разпределена,нищо не липсва_нито месо,нито нещо друго.Водата оба4е му е била силно ограни4ена,тъй като той я задържал.Оттам запо4ва да си я набавя с плодове и зелен4уци.Лятото за три месеца свали 18 кг,направо се изпъна отвсякъде.
А за капсулите е много важно да се приемат сутрин и ве4ер.Храниш се редовно,не гладуваш,но с постни ястия.


majceto и аз видях,4е България Еър има оферти 99? без летищтни такси.Оба4е тези офертните трябва да се резервират по_рано,да не се оставя за последният момент.

# 217
  • Мнения: 24
Здравейте и от мен, момичета!
Габи, напоследък почти не ми остава време да седна пред компютъра, но поне се опитвам от време на време да чета какво сте писали. Подготвяме нещата за тръгването. Сега обмислям какво да правя с цветята. Много ми се свидят, но изглежда ще трябва да ги подарявам. Няма кой да ги гледа, а са толкова големи и красиви. Вчера и малкия се разболя. Не изглежда да е сериозно - за сега само хрема, но дано се оправи докато тръгнем. Ти оправи ли се?
Брат ми не е купил нищо още. Чака да паднат цените. Търси квартира и ще сме заедно в началото. Чакам да се обади да каже какво е направил. Това са общо взето вълненията ми в момента.
Приятен ден на всички!!!  bouquet

# 218
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
Хара,приятно ми е да се запознаем! Hug Я кажи,лесно ли е адаптирането на детето към българския и после пак към испанския.Поне при вас как е било... newsm78
Mimiii Simple Smile здравей!
към българския - лесно, и двамата със съпругът ми сме българчета Laughing
в началото като се върнахме тук гледаше като голям камък, защото се чувства вече по-голяма и се срамува...поне така си мисля. ама това продължи няколко дена, после влезе в час. може би, ако сега идваше от БГ щеше да й е по-трудно Simple Smile
все пак 2 месеца пауза не са малко за 4 г човек.

айде, пикникджийките после да показват снимки от срещата Wink

Марицке, капрабо си е алкосто Grinning

# 219
  • Мнения: 789
Честит празник,мили български мами в Испания!

Gaby , Saby,благодаря ви малко късничко за закуската и кафето.Ще си ги оползотворя като следобедна закуска!

Gaby,много мило от твоя страна,че се отнася6 с такова внимание!Благодаря!Но няма нужда след като сте се организирали вече,да сменяте мястото заради нас.Ние ще се включим пък следващият път.Не изпускайте възможността да се видите,особено ако е хубаво и времето.Тук сега е слънчево и приятно.

Silrai, gracias за рецептите.Още утре ще проявя цялото си старание,да видим какво ще сътворя.Дано не ме освиркат накрая! Praynig

Хара,както каза в преди6ната страница "младото си е младо".Иви сега се справя ОК с двата езика,пък ще видим как ще е с престой в БГ.За сега разбира чудесно български,но никак не му се отдава да го говори.

Анетт,пробвай със Sab Simplex( ако може да ти изпратят от БГ),или ако дохранва6 с 6и6е сложи от бибероните на "Чико"с трите каналчета.На мен ми помогнаха повече и от капките.

# 220
  • Мнения: 1 271
Честит празник и от мен на всички.

Анетт, ние бяхме на Саб Симплекс и Еспумизан, като ги редувах-5 дни едните, 5 дни другите.И пак се усещаха коликите.Само когато я сложех на гърда спираше да се извива и плаче.

А пикника се отложи по всички параграфи, и така като гледам дъждовния период започна, та може да се видим чак на пролет, тъкмо бебетата ще са поотраснали.

За рецептите-пробвайте трюфелите, мнго яки стават. Laughing

# 221
  • Spain
  • Мнения: 3 752
добро утро !
слагам бързо кафето

 имаме си и рoждени4ка днес
чрд на chausheva1!
 щастие ,любов и здраве ти желая !
успехи във вси4ки на4инания !  Hug

 nbirthday newsm67 nbirthday newsm59
 и каква стана тя .. то4но се отказахме и пекна слънце .. при нас е слън4ево и изсъхна вси4ко ...само дето Гери е 2 дни ве4е с кашлица , но ако кажете се приготвям и утре сме на линия . хайде трябва да го решим днес май Simple Smile .бях се навила много за пикник ..


лек ден на вси4ки Simple Smile

# 222
  • Мнения: 350
Добро утро момичета! Мерси за кафенцето ЛуДеТина идва ми много добре. При нас е слънчево и малко студено личи си, че вече е  есен. Изпратихме гостинина дано да е останал доволен от престоя тук, макар че обиколихме не малко места. Вчера ходихме до зоопарка и беше страхотно, за втори път ходим там и все не ми омръзва, а пък народ колкото си искаш, лошото е че чакахме час и половина докато си вземем нещо за ядене и умряхме от глад докато дойде нашия ред. Иначе представленията бяха страхотни особено с делфините невероятни са, да не забравя и за орлите такова шоу беше. Изглежда имаше някакъв номер понеже един от орлите каца по главите на хората докато отиде до треньора и не само това правиха различни номера, които не мога да опиша трябва да се види. Да не говоря за белия тигър какъв красавец беше и толкова величествен. Да не говоря за акулите и другите риби. Всичко това трябва да се види, невероятно е.
chausheva1 ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН! ПОЖЕЛАВАМ ТИ МНОГО ЗДРАВЕ, КЪСМЕТ И ЩАСТИЕ! Hug  bouquet
Mimiii за сега сме добре, чакам с нетърпение втората ехография да видя дали с бебо всичко е наред че понякога ме гони параноята. Трябва да започна да го усещам, но незнам кога и какво е усещането и това ме притеснява. Иначе края на следващата седмица отново съм на гинеколог да видим какви изследвания ще ми назначи. А по следващата съм при матроната и на ехограф  не в един и същи ден, но в една и съща седмица. Иначе с запека за сега се справям сутрин изпивам по топло мляко с мед или чай с мед и след това не мога да се спра. Embarassed Но пък ми помага страшно много.
silrai благодаря за съвета и аз това правех и въпреки всичко се запекох. А киселото мляко ми е любимо и винаги си го хапвам с удоволствие.
gaby_s ти пооправи ли се от настинката и наистина ще се радвам следващата среща да е по наблизо та и ние да можем да дойдем.
Е момичета пожелавам ви лек и слънчев ден.   bouquet

# 223
  • La casa de Mickey Mouse
  • Мнения: 1 369
здравейте моми4ета
оцеляхте ли след дъжда
магазина в който работи мъжо се е наводнил и днес по4истват, много са притеснени заЩото 90% от мебелите са се намокрили, а ги полу4иха преди няколко дни, дано не се повредят
и при нас ве4е пе4е и даже хората се ориентираха към плажа
моето дива4е не иска да спи от 8 до към 11, хлен4и и иска внимание да му говорят и да се занимават с него и постоянно търси да яде а после повръЩа от прияждане
коликите си ги имаме но като 4ели малко по малко на капки еспумизан сме докато пристигнат другите
нямам кой знае колко кърма и искам не искам трябва да дохранвам заЩото не му стига, но си е свикнал с кърмата и си я търси може да е 10 грама но си я иска, явно му успокоява корем4ето, дано да имам поне оЩе малко, опитах какво ли не, сокове, мляко, някъкви спец 4айове, но няма и няма това е положението, тя не стига 4е слезе много късно, а и е много малко, толкова ме еяд, но доки каза 4е е в следствие от операцията и ниЩо не може да се направи  Sad
болните де4ица да оздравяват бързо
мимки усеЩането е като гъдели4кане в на4алото (описват го като пърхане на крила на пеперуда), но аз си го усеЩах като гъдели4кане Ще го усетиш не се притеснявай, после като запо4не да рита ако е като моето дива4е Ще искаш да спре, не с притеснявай ЩЕ видиш 4е вси4ко Ще е наред
chausheva1 4естит рожден ден, много здраве Щастие и късмет[/b]

# 224
  • Мнения: 1 271
чрд на chausheva1!
Много късмет и любов.

ЛуДеТина благодаря за кафето.Относо пикнка, мисля, чепак ще вали, нещо пак гое задънило, въпреи слънцето.

И да се похваля-Днес станах леля за 4-ти път.Братовчед ми си има момиченце-днес сутринта-казва се Преслава-3.200 кг и дълго 50 см.

Заповядайте, да се почерпите 

Общи условия

Активация на акаунт