А къде във Варна са най високи заплатите??

  • 26 095
  • 94
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 290
Мъжът ми пътува по корабите.
Мога да ви кажа,че заплата от 12 000$ за капитан няма!!!

На влекачите заплатата за капитан и то с две години стаж на влекачите е 800 лв.

# 46
  • Мнения: X
добри пари вземат и сервитьори и бармани на Златните, но е сезонно-около 3000лв.
Мога да кажа само ДА-ДА!
Заплатите им са около 300 лв - ако си докарат бакшиши - вземат, ако не-НЕ.
Активният сезон е месец и половина (когато са платежоспособните туристи) - иначе от дечица на лагер и баби - пенсионерки как ще си докараш такива пари...
Барманите бакшиши не вземат - ако "приберат" нещо или те измамят с алкохола - да, но иначе Naughty
Работила съм 7 години на Златни Пясъци. Мъжът ми беше и сервитьор и барман и управител на бар. Това за заплащането са измислици. Минаха тези години. Плащат добре може би единствено на главни готвачи - около 2000-3000 лв и пак си намриат трудно.
На Златните 2000-та получавах 500 лв, 2006 - пак 500. Заплатите не мръднаха, качествения персонал си намери постоянна работа, а сега там работят тийнейджърчета на 15-16 години, колкото да изкарат за дискотека. Затова и пада качеството на обслужване.Tired

Последна редакция: пн, 08 окт 2007, 11:32 от Анонимен

# 47
  • Мнения: 1 312
Темата става адски смешна.
Превръща се в нещо като:"Един познат на моя позната...."
Хайде да отговаряме ако наистина сме компетентни и имаме сигурна информация.
Получават се доста противоречиви мнения.
Защото имам познат капитан,чиято чиста заплата е 8730 Евро/сами смятайте колко е в долари/,така,че не е мит такава заплата.
Имам и друг такъв,който плаваше допреди 2 години към БМФ и сумата беше няколкократно по-ниска.
Приятел,който работеше като викач на Златните взимаше по 1200 лева за тази дейност,а друг,който беше сервитьор не се прибираше с по-малко от 70 лева в джоба цяло лято.Иначе основната му заплата беше малка-180-200 максимум.

# 48
  • Мнения: X
Приятел,който работеше като викач на Златните взимаше по 1200 лева за тази дейност,а друг,който беше сервитьор не се прибираше с по-малко от 70 лева в джоба цяло лято.Иначе основната му заплата беше малка-180-200 максимум.
Последно за заплати ли си говорим или за бакшиши?
Сама казваш колко е основната заплата.Никой обаче не може никаква гаранция да ти даде за допълнителни приходи.
И мъжът ми е изкарвал 150 лв за вечер, но и само 3 лв понякога (особено в края на сезона).
За викачите е вярно -плащат им твърдо - 1200 -1500 лв, но за това не става всеки човек и ако не привличаш клиенти=>не носиш приходи=>заминаваш си, без обяснения, без предизвестия, често и без да ти платят (една от най -редовните практики по к-сите).Това че не се работи на трудов/граждански договор е обществена тайна.
Това,че стоиш по 16 часа на ден и си плащаш в много случаи и тоалетната (по 50 ст на всяко ходене или примерно 25 лв за месец), това че ако не си към ресторант сам си осигуряваш храна, вода... Че НЯМАШ ПРАВО на почивен ден (аз не се пазарих - казах искам и това е, но много деца и хора от провинцията са готови на всичко - подбиват надниците и унищожават условията за човешки труд).
След една такава сметка на всички разходи, излезе, че за юли миналата година имам чист приход от 60 (!)лв.

# 49
  • Мнения: 44
Искам аз да попитам тук имали спедитори или митнически агенти и какув им е нетния доход?

# 50
  • Мнения: 3 211
Искам аз да попитам тук имали спедитори или митнически агенти и какув им е нетния доход?
много зависи от фирмата, варират много, в някой по-неизвестна фирма можеш да вземаш 400лв.чисто, а в конт.линиии-1000лв.чисто

# 51
  • Мнения: 389
Хакиба е права за капитанските заплати, варират много. Първо, че има различни видове кораби - пасажерски, контейнеровози, танкери, химикаловози и заплатите съответно са различни. Питах човек, който се занимава с подбор на персонал в международна шипинг агенция, той също потвърди, че има българи-капитани с такава заплата $12,000. Но да не гледаме в чуждата паничка, всеки си знае с какви мъки си вади парите, и на морските не им е лесно. Работата им е трудна и много опасна.

# 52
  • Мнения: 684
А знае ли някой колко вземат старши пом.капитаните под чужд флаг?

# 53
  • Мнения: 2 180
Нямам какво да споделя, но темата ми е интересна.  Peace

# 54
  • Мнения: 7 605
4иста4ката ни работи преz сеzона на летиЩето (като 4иста4ка) и вzима 600лв.

А 3000 лв zаплата наЗлатните е мираж. Заплатите не са високи, да не говорим zа това, колко 4есто удържат неЩо от zаплатите или уволняват персонала в края на месеца, беz да му плаЩа раzбира се. И после се 4удим zаЩо обслужването било лоШо  ooooh!

# 55
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Но да не гледаме в чуждата паничка, всеки си знае с какви мъки си вади парите, и на морските не им е лесно. Работата им е трудна и много опасна.
Нека не забравяме и факта, че пътуващите по море се връщат в отпуска. Често те не получават доход, щом не са на кораба и това реално подбива заплатата, защото, примерно, са на кораба 6 месеца и на сушата още толкова, та за година месечният доход става наполовина

Мисля, че трудно ще се добие така представа, защото за по-големите заплати служителите подписват и задължение за конфиденциалност и това е много хубава работа.  Stop Mr. Green

Доходът е комбинация от пари, натовареност, свободно време, условия, работна среда, бонуси, развитие и пр, не е проста сума в края на месеца

# 56
  • Мнения: 63
4иста4ката ни работи преz сеzона на летиЩето (като 4иста4ка) и вzима 600лв.

А 3000 лв zаплата наЗлатните е мираж. Заплатите не са високи, да не говорим zа това, колко 4есто удържат неЩо от zаплатите или уволняват персонала в края на месеца, беz да му плаЩа раzбира се. И после се 4удим zаЩо обслужването било лоШо  ooooh!

4иста4ката ви взема 600 лв на летището преди да я обложат с данъци...  Wink а като си взет за 1000001 фондове заплатата й става то4но на половина...  Peace не си мислете 4е на летището се вземат супер големи заплати...  Naughty

ако можех да си покажа фиш нямате проблем... но конфиденциална информация е това...  Hug

# 57
  • Мнения: 5 622
Айде, айде..Високи са заплатите и още как. Ако не беше така, нямаше само с връзки да се наместват там хората....  Wink

Отделно пари за храна и нам си кво си....  Wink

И аз съм наясно  Peace

# 58
  • Мнения: 7 605
4иста4ката ни работи преz сеzона на летиЩето (като 4иста4ка) и вzима 600лв.

А 3000 лв zаплата наЗлатните е мираж. Заплатите не са високи, да не говорим zа това, колко 4есто удържат неЩо от zаплатите или уволняват персонала в края на месеца, беz да му плаЩа раzбира се. И после се 4удим zаЩо обслужването било лоШо  ooooh!

4иста4ката ви взема 600 лв на летището преди да я обложат с данъци...  Wink

 ooooh!  Много ясно, 4е говорим zа брутна zаплата, както при вси4ки професии и zаплати. Ина4е как да сравняваме? И въпреки това, 600лв. zаплата zа 4иста4ка не са никак малко.

# 59
  • Мнения: 63
Връзки невръзки така ще е ... и не само там...  Stop
пък да не говорим за пиковите месеци юли.. август... луд става6... и не говоря само за отдел на 4иста4ките...  Peace
сезонен персонал какъвто и 6те да си 600 лв не стига6... но не ми се спори ...   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт