Частни уроци - касов бон?

  • 5 005
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 014
Е в това е проблема - получават си доходи хората, и то необлагаеми, от това по-сладко няма.
Само да кажа за хората с по-малки деца. Повечето деца нямат проблеми до 6-ти клас. Но от 7-ми се започва кошмар - първо частни уроци, за да влезе в елитно у-ще, после частни уроци, за да бъде на ниво в елитното училище, т.е. в почти всеки клас от гимназията, на финала и частни уроци, за да кандидатства в университет... Не ми се мисли колко парички трябва да надипля. Добре ще бъде все пак тези уроци да се регламентират по някакъв начин, защото е много дразнещ факта, че едни се скъсват от бачкане и за всяка стотинка плащат данъци, а други минават метър. Същото се отнася и за частните лекарски кабинети (нямам предвид частните клиники) - всичко е без документ.

# 16
  • Мнения: 151
От училище Фарос получавам касов бон в момента, в който плащам, независимо дали плащам цялата такса или част от нея.
В частния здравен кабинет плащам след преглед при лекаря и с евентуалната рецепта получавам и касов бон за дължимата сума - парите приема секретарката, докторът с пари не се занимава.
В частния зъболекарски кабинет /дори във всички, които съм посещавала/, нито веднъж не съм получила касов бон - въпреки понякога доста големите суми, които съм плащала. Дори при последния зъболекар, когото посещавам, изобщо не съм видяла да има касов апарат и на някого да се издава касов бон.

Но нали в момента думата е за учителите...

Мисля, че до седми клас вкл. ако ученикът се занимава  допълнително вкъщи, би трябвало да се справи много добре и сам с натрупването на знания - на пазара има много голямо разнообразие от помагала - сборници /с решени задачи/, всякакви тестове и по български език и по други предмети.  Но такова ми е впечатлението сега - до четвърти клас. Ще видя дали ще бъде такова и в следващите класове.

# 17
  • Мнения: 7 263
Шанова, както винаги облече жълтата фанелка с тоз въпрос.
Ако питането ти е за чисти частни уроци, ние също все още не сме ходили на такива \ ама не защото син ми е вундеркинд за жалост\ от тази година ще ходим и да ти кажа съм сигурна, че касов бон няма да има. Те и ако преподавателите плащат данъци върху тези цифри  #Cussing out #Cussing out #Cussing out #2gunfire #2gunfire #2gunfire щяха сигурно да се замислят като ги обявяват, но ..... в нашето образование както и друг път съм казвала проблема на давещите се си е техен и е оставен на тяхното въображение.
Иначе от езиковата школа на децата ми издават касов бон, за платената такса, от занималнята също, на малкоя пък плащам по интернет и ме подсещаш да видим как мога документално да го оформя.
Има бели държави по тоз свят във които сумите дадени за образование ти се приспадат от данъка, както направиха при нас с даренията на инвалиди, и с които толкова се спекулира напоследък.

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
Шани, ти сънуваш. Grinning Какви касови бонове, какви мечти Simple Smile


На няколко места споменавате, че зъболекарите не ви издават касови белжки. Искайте си, задължително е да имат касов апарат.

# 19
  • Мнения: 1 426
луда ли - касов бон? с тия мизерни заплати, учителите и данъци да плащат Joy Joy Joy

# 20
  • Мнения: 200
 Thinking Сина ми от 2 години насам ползва услугата 'чатен учител" - по една заплата отива за това - урок по бг., англ., и разни др... като рисуване и музика един път е месеца... (защото е в музикална паралелка)... като имам в предвид 300-350 лв... общо... А за касов БОН  hahaha hahaha hahaha Че учителката учителката се гордее че взима по 20 лв на 2 уч часа. И работи само частно... не я интересуват стачки и др... #Crazy Наистина завиждам на мамите дето не са стигнали до този момент - ужасно е!!!! Е успех на всички   bouquet

# 21
  • Мнения: 3 740
Шани, не знам какви са причините да се заяждаш с Янита, но дъщеря й наистина е страхотно дете. Имам удоволствието да я познавам лично.

Е в това е проблема - получават си доходи хората, и то необлагаеми, от това по-сладко няма.
Само да кажа за хората с по-малки деца. Повечето деца нямат проблеми до 6-ти клас. Но от 7-ми се започва кошмар - първо частни уроци, за да влезе в елитно у-ще, после частни уроци, за да бъде на ниво в елитното училище, т.е. в почти всеки клас от гимназията, на финала и частни уроци, за да кандидатства в университет... Не ми се мисли колко парички трябва да надипля. Добре ще бъде все пак тези уроци да се регламентират по някакъв начин, защото е много дразнещ факта, че едни се скъсват от бачкане и за всяка стотинка плащат данъци, а други минават метър. Същото се отнася и за частните лекарски кабинети (нямам предвид частните клиники) - всичко е без документ.

Да кажа и аз, като родител на по-големи деца.  Wink
Три от децата ми вече преминаха през кандидат-гимназистките неволи. Ходиха на курсове - с платена такса срещу касов бон. И трите влязоха в елитни училища. Повече уроци не са вземали - учат си това, което им преподават в часовете и имат успех между 5.20 и 5.80. Дъщеря ми влезе по първо желание в СУ - без нито един частен урок, изцяло със знанията, получени в училище. Ходят на курсове по езици - също със заплащане срещу касов бон. Подчертавам, сред тях няма нито един вундеркинд. Mr. Green
Всеки родител сам избира дали да участва в алъш-вериша, наречен "частни уроци". В сделката има две страни - тези, които искат, и тези, които дават. Ако няма кой да дава, няма да има и сделка.

# 22
  • Мнения: 1 426
а детегледачките или домашните помощнички издават ли касов бон? Mr. Green

# 23
  • Мнения: 14
........Същото се отнася и за частните лекарски кабинети (нямам предвид частните клиники) - всичко е без документ.

А за джипито какво да кажа...? Досега , колкото пъти съм била в кабинета / ДКЦ -то/ , никога
за платената такса преглед не ми е издаван касов бон.Дори когато им дадеш не точна сума,
много често и ресто не връщат под предлог,че нямат дребни.

# 24
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148

не знам защо реши, че се заяждам. И не знам защо не си оценявате децата по достойнство.
И аз имам деца и аз имам племенници и 1-ви и 2-ри братовчеди в училщна възраст. И супер много родители с деца в училищна възраст и т.н. Е, как пък с един от тях не постигаме разултатите, с които вашите деца така лесно постигат.
Браво, евалла и т.н. Такива (като вашите) деца са съвсем малко на брой. Повечето се нуждаят от нон-стоп контрол и "бутане". И частни уроци и прочее.
Та се поинтересувах за косовото бонче, за нищо друго Wink

Тъй, че всяка дума към детето на Янита бе само с най-добри чувства изказана. Така да се каже, завиждам ви благородно. Simple Smile

# 25
  • Мнения: 3 740
не знам защо реши, че се заяждам.

Така ми прозвуча. Извинявай, ако съм сгрешила.

Е, как пък с един от тях не постигаме разултатите, с които вашите деца така лесно постигат.

Не е лесно. Просто ми се струва, че родителят има избор какво да инвестира - дали време в детето или пари в частни уроци.
Права си, изместих темата. Но и касовият бон е въпрос на избор.

# 26
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Кабо, добре е да се инвестира всякак в децата. Нали те са нашата гордост и надежда.
Ама не всеки родител, става за учител. И не всеки има възможност лично да си обучава детето. Та се налага (поради грозните учителски виждания), да се вземат по няколко част. урока.

# 27
  • Мнения: 3 740
Шани,  peace. Simple Smile
Идеята ми беше, че касов бон ще получаваме, когато започнем да си го искаме.

# 28
  • През девет планини в десета...
  • Мнения: 1 271
Не помня по мое време да сме ходили на частни уроци и въпреки всичко,сме знаели дотолкова материала,че сме били приемани в елитни училища. т.е. преподавало се е по-добре.Подчертавам-по-добре,а не че са били по-малки изискванията.!!!

# 29
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
http://www.dnes.bg/article.php?id=42535

мдааааааа  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт