тестове за овулация - Б*

  • 9 092
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 239
Clear Ovu струват около 10 лв. за 5бр.+1 за бременност. Тези от 25-30лв., за които говори Есме Вихронрав са Clear Blue, ако не се лъжа. Не съм ги ползвала и не мога да дам мнение за тях. 
Не са Clear Blue-това е тест за бременност, и аз съм в грешка ooooh!. Току-що проверих, че теста се казва Clearplan, наистина е цената му е такава, но е добър.

това вечв е друго само че лично колкото и аг докита да попитам всички са на това  мнение че никой от тези тестове колкото и да са скъпи немогат да ти помогнат Tired  дори до 80% защото те си следят само един единствен хормон който и при най-малката инфекция може да е повищен  #Cussing out....най-добре е след 10 ден от циката (като броим първият ден от менстроацийката) да се иде при аг с вагинална сонда веднага може да ти каже дали си в уволация или не кога точно ще се спука фоликула и кога да започнете с опитите ако все още няма ще се разберете да ходиш примерно 3 поредни дни...аз така правя от миналият месец....тогава не правихме опити защото исках да си взема всички изследвания и да се уверя че са добре.....но това е най-сигурният начин според мен...може да пробвате момичета нищо не губите  Hug Hug Hug Crazy

# 16
  • Мнения: 989
Рабира се, че фоликулометрията е най-точният метод за доказване на овулацията, но не всички момичета, включително и аз могат да си позволят да ходят всеки месец на фоликулометрия. Аз съм ходила няколко пъти, мерила съм Т., ползвала съм тестове и съм следила цервикалната слуз и вече знам много точно кога ми е овулацията, да не говорим, че си я и усещам. Но понякога все пак ползвам и тестове и вече са ми необходими не повече от 3 теста за да я засека, а дори понякога и само 2. Така че, тестовете са си един добър ориентир и ако нямаш други проблеми, като СПКЯ, например, си отчитат много точно според мен.

# 17
  • София
  • Мнения: 239
Всеки си има личен избор а и какво ти трябва за да си го позволиш....направление от личен лекар за АГ и 3 дни потребителска такса нито лев повече.....успех ти желая Hug

# 18
  • Мнения: 417
Не съм знаела, че фоликуметрията може да се прави с талон от личния лекар, иначе излиза доста скъпо. Shocked

# 19
  • под кривата круша
  • Мнения: 294
Рабира се, че фоликулометрията е най-точният метод за доказване на овулацията, но не всички момичета, включително и аз могат да си позволят да ходят всеки месец на фоликулометрия. Аз съм ходила няколко пъти, мерила съм Т., ползвала съм тестове и съм следила цервикалната слуз и вече знам много точно кога ми е овулацията, да не говорим, че си я и усещам. Но понякога все пак ползвам и тестове и вече са ми необходими не повече от 3 теста за да я засека, а дори понякога и само 2. Така че, тестовете са си един добър ориентир и ако нямаш други проблеми, като СПКЯ, например, си отчитат много точно според мен.
Абсолютно  newsm10

# 20
  • Мнения: 72
Колко0 струва определянето на овуто от лекар. ако ходя три поредни дни,колко ще струва на ден.? Аз засяках ову с тест на 24 септември. на 2 ноември бях на лекар,който ми каза че никаква овулация съм нямала тогава и сега в понеделник съм пак при доки-този месец той ще ми каже точно кога ми е. Т а колко излизат три поредни дни като пари?

# 21
  • Мнения: 417
Аз да ти кажа отидох само един път на 16 ден от цикъла, като по същото време си правих и тестовете само за този път платих 30лв. да видя дали ще се засекът резултатите от теста и мнението на доктора, а иначе той каза че ако искам само с фоликуметрия да си засичам овулацията трябва другия месец от 10 ден през ден да ходя за това което по 30лв.май се плаща Confused е доста

# 22
  • Мнения: 989
Всеки си има личен избор а и какво ти трябва за да си го позволиш....направление от личен лекар за АГ и 3 дни потребителска такса нито лев повече.....успех ти желая Hug
Не съм знаела, че фоликуметрията може да се прави с талон от личния лекар, иначе излиза доста скъпо. Shocked
Абе и аз бях чела някъде в по-старите теми, че е възможно - всъщност май направлението от личния лекар е само за първият преглед, а после АГ-то те записва за вторични прегледи или нещо такова, ама много малко са тези АГ, които ще се съгласят да го направят май. Нали трябва да ни вземат парите.  #Cussing out  Не знам дали още има такава практика, ама не ми се вярва. На мен лично никой не ми го е предлагал. Иначе за фоликулометрията се плаща според ценоразписа на лекаря, колкото си е прегледът с вагинален видеозон. Май в някои клиники имало пакет, който е по-евтин, вместо всеки преглед да се заплаща отделно, ама това във Варна поне не съм чула да се предлага някъде.  newsm78 Аз си плащах всеки преглед. Като го сметнеш по 25-30лв., поне 3 пъти в цикъла излиза доста соленичко да се ходи всеки цикъл.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 248
И аз си плащам всеки път за фоликуметрия по 25 лв. Това наистина ми се струва обирджийска работа, но за съжаление такава ни е системата. Като те видят, че мило и драго даваш само и само да има резултат и те цедят до дупка!!! #2gunfire
А между другото се научих много добре да засичам овулацията самостоятелно. Първо БТ никога не ме е лъгала, от друга страна когато започне да ми се появява разтеглива ЦС съм на 100% сигурна, че е ако направя тест ще е положителен и наистина е така!!! От друга страна усещам овулацията си и по дискомфорта в корема и по самото влагалище, което като че ли по това време става по-широко. Така че методи много, но всичко е много индивидуално. Разбира се най сигурния е фоликуметрията, но наистина всеки месец идва нагорнище. Аз започнах да ходя само по веднъж, непосредствено преди ову-за да видя дали има хубав фоликул.

# 24
  • София
  • Мнения: 239
уверявам се за сетен път че има доста лекари който взимат пари ей така...аз ходих три поредни дни да ме следи моя АГ и той ми взе 3дена по 1.80 потребителска такса=5.40 лв общо и нито лев повече....другата седмица отново съм при него именно за същата процедура и таксата е същата...

# 25
  • Мнения: 306
относно тестовете за овулация не знам какво да мисля. не съм ползвала, но от няколко лекари съм чувала,ч е не вършат работа. виждам, че и тук много момичета се оплакват, но пък има и такива, които казват, че са успели, засичайки ову-то с тестове. може при тях да е късмет, случайност... ама честно казано хич не ми се дават пари и за тестове. може би ако бебето се забави и до тях ще опра, но засега съм решила да се лиша от удоволствието  Wink

# 26
  • София
  • Мнения: 239
успех момичета...дано тестовете помогнат но определено не ги препоръчвам Thinking Naughty

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 1 081
при мен струваше 20 лева на ден.

# 28
  • София
  • Мнения: 239
toва си е чист грабежжжжжжжжжжж
тия лекари не са добрееее Thinking Thinking Thinking Thinking
как може при положение че с направление и добро желание явно може да го направи и без пари Thinking Thinking #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 29
  • Мнения: 566
Здравейте момичета
искам да попитам дали сте чували за едни мини микроскопчета с който се определя овулацията.

Общи условия

Активация на акаунт