Да избера българското ли?! Хайде няма нужда...

  • 4 851
  • 107
  •   1
Отговори
# 30
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
С прискърбие трябва да заявя, че и аз не съм почитател на българското. Колчем се излъжа да купя, после горчиво съжалявам.  Rolling Eyes Но продължавам да опитвам.
Най-много ме е яд, че когато излезе нещо хубаво на пазара, след третата-четвърта партида вече не е същото, развалят го. (Това за хранителните стоки.)
Конкретно: наскоро купих бебешки бодита на дребния. Не бяха евтини. Още от първото обличане станаха на дупчици, след второто дупчиците станаха дупки и заминаха бодитата.  Rolling Eyes

# 31
  • Мнения: 150
Стига мрънкал за щяло и нещяло.
Аман.
Реза, прави ли Ви впечатление, че в тази тема не пишем само двамата?

# 32
  • Мнения: 17 407
ЗА спагетите и др. макаронени изделия- подкрепям. НЕ всичко българско е боклук обаче.

# 33
  • Мнения: 150
Да обобщим казаното дотук: сатаната 100ян, за да приготви български спагети, трябва да стои с хронометър до печката. Ха са се варили повече от 480-560 секунди, ха са станали на каша. Но той е мрънкалник, така че за спагетите да не му обръщаме внимание. А пластмасовия кашкавал? Или този, който тече като разтопен сладолед? А колбасите от копита? Къде сгреши пак горкия? А детски дрешки, произведени от хартия (100% памук, като вестник "24 часа", но с по-весели шарки). А разпадащите се обувки? Всъщност те се чупят, като преди това образуват гъбички, но какво да очакваме от пластмасата? Опа, 100% каучук и телешка кожа!

Разбира се, реалистите много добре разбират, че няма как да има качествена българска стока. Или по-точно зависи с какво я сравняваме. Починът "Изберете българското" не случайно се появи, когато нашия пазар беше залят с китайски и турски боклуци. Е, нашите ПОНЯКОГА са по-добри. Но какво от това?

# 34
  • Мнения: 3 153
За сметка на това-Де фонсека, носи ги вече 2 месеца и нямат мърдане.

Те точно тия са български.

Ooo, не мила, никак не са! Не знам дали са дали право на българи да ги шият, но не съм ги купувала в БГ! ПОследните години всички носим такива вкъщи и са купувани от Италия. И на тях не пише Made in BG.

# 35
  • Мнения: 2 865
За сметка на това-Де фонсека, носи ги вече 2 месеца и нямат мърдане.

Те точно тия са български.

Ooo, не мила, никак не са! Не знам дали са дали право на българи да ги шият, но не съм ги купувала в БГ! ПОследните години всички носим такива вкъщи и са купувани от Италия. И на тях не пише Made in BG.

Тези които са на бг. пазар се произвеждат в Б-я.

# 36
  • Мнения: 7 723
хахаха, и аз съм опитвала да сготвя от тези спагети.... Joy

# 37
  • Мнения: 804
И тези спагети са български,нали Руске?
Колкото и малко да варя Бг спагетите стават точно като Стоянините.  Peace Затова гледам да купувам италиански.

# 38
  • Мнения: 1 547
Без да се впускам в подробности, ще кажа:
Всичко родно е негодно.

Много съжалявам, но май купувам само БГ 3/4 чорапи, тип креп найлон или тези с ликра, с които краката ти изглеждат като опаковани кремвирши. И чорапки на детето.
За храна не се замислям, но как ще обясните факта, че купувам по около 200 гр. хубаво на вид телешко филе, същото количество пражка шунка, малко филе елена и всичко това се вмирисва безумно на 3тия ден в хладилника, който работи безупречно. "Месната" маса е мазна, воняща и гадна, заминава в кофата за боклук, а струва сума ти пари. Какво месо е това? Дрънци. Мас и курешки.
Ужасно съм разочарована.

Май става за нещо БГ крем за ръце. На Билка например.

# 39
  • Мнения: 9 093
Смърфиета, бързото разваляне на храната, каквато и да е тя, е признак за добро качество, а голямата трайност - за наблъскани консерванти.
Забележи за какво време се вкисва мляко Данон и мляко Родопея, примерно.

# 40
  • Мнения: 524

Забележи за какво време се вкисва мляко Данон и мляко Родопея, примерно.
Не се вкисват - мухлясват. В последно време не съм попадала на мляко, което да се вкисне.

# 41
  • Мнения: 9 093
Имам чувството че не съм в ред Laughing
Само аз ли улучвам качествени продукти и храни Embarassed

Вкисват ми се: прясно мляко Верея - което е млякото с най-кратък срок на годност (от Фибела, MyDay, Мегле и др., чийто срок е до догодина, а на Верея е две седмици някъде). Кисело мляко Фибела - вкисва се за около седмица, срокът му също е сравнително кратък. Родопея и то. От месата - пушено пуешко филе е с най-кратък срок. Сирене - купувам овче на Филипоплис, и на други фирми понякога, кашкавалът е на Родопея или Филипополис - на Ф. се разваля по-бързо за мое учудване (след отваряне максимум седмица). Има едно смолянско мляко, Дея май се казва (не знам къде точно се прави обаче) - вкисва се до степен, в която не можеш да натиснеш леко кофичката, защото ще се пръсне, а вътре млякото кипи - това става 3-4 дни след отваряне Simple Smile

Обувки български - живи и здрави са ми по една-две години, маратонките особено.
Дрехи памучни - също. Особено на пране са много издържливи. От Метро си купувам спортни дрехи (Актив, произведени в БГ) - супер доволна. За бельото вече казах, че нямам оплаквания от българските произдводители, само че не помня фирми.

И за още много неща мога да се сетя, честна дума - май само аз случвам на бг стоки Rolling Eyes

# 42
  • Мнения: 3 457
Хайде и аз да се разпиша Mr. Green
Какво им е българското на българските парцали-всичко производителите българи купуват от съседна Турция,с разлика ,че купуват най-лошото качество ,за да могат да предложат ниски цени.Купуват плата,купуват ,ципове,копчета,конци ит.н.Тук си правят експерименти и го шият на баба на машината и после защо ставало на дупки,ами как да не става...В турция има и качествени и некачествени неща-аз поне за мен съм се научила да ги разпознавам и в нашият магазин 99% от стоката е качествена-лично съм я тествала PeaceДрехи пера на 50 градуса и не мърдат с години,нито дупкинищо-ама в Турция ,шият въпросните дрехи с машини последния писък на техниката .Както и да е ,моя мъж ми е забранил от тук да си помислям и да купувам българско производство.
Така и така пътувама та решихме и друго да си купуваме-купувам прах за пране и о,чудо -ами той пере-Персил 21лв.-9кг и Ариел 28лв.-9кг.,за цената е без коментар .Купувам Вениш и той перфектен.Омекотителят им поне този ,които купувам малко не ми пасна ,повече е ароматизатор,но пак съм доволна.От там и памперси доскоро купувах и в пакета нямах един дефектен ,а и на по-ниска цена от тук.За ядене каквото сме си купили-също много доволни,месото си е месо ,колбаса =-колбас.Коментара на мъжа ми-в Турция не се прави компромис със храната и децата  Peace
Преди няколко месеца моя попътува из Европа и донесе на малките кремчета като Данонино,щерката отваря едно и вика "Мамо,в това няма вода" Shocked-дете на 6г. направи сравнение  с българските Peace

# 43
  • Мнения: 150
.:.Stef.:., имам усещането, че живеем в две различни Българии. Ти си в тази, която би могла да стане добра за живеене, ако тук спрат да се пазпореждат разни мошеници на дребно, и аз, който живее в България, чиито стоки не могат да се конкурират на ничий пазар, с ничие производство. Прехвалените от теб млека не се ли правят по мандри и цехове, от които европейските проверки бягат с погнуса?
Консервант е и солта. Смятам неуместно да се спекулира толкова евтино със заучени рекламни съобщения. Без консерванти се връщаме в каменната ера. При млякото се използва пастьоризация.  При бирата също. Но българското мляко не се разваля, защото то просто не е мляко. Свареното брашно може да престои в хладилника и месец. Дори и без пастьоризация (или въпреки нея Simple Smile ). Пробвал съм.
Месо в хладилник може да издържи и до седмица. На третия ден се разваля старото месо, което вече е престояло неизвестно колко и къде другаде. Изобщо не мога да открия нещо, което да е годно за ядене, без предварително да си кажа, че няма да се вглеждам.
Но аз все още имам някакво здраве. А какво да кажем за оцветения хляб, който се продава уж като диетичен? Или може би глюкомера на баща ми е повреден? Само че диабетикът и без него познава кога нещо не е наред с кръвната му захар... Сега сигурно ще кажеш, че някой сее все още ръж в България и ръженият хляб наистина е ръжен?
Не знам още какво бих добавил, освен да попитам за твоите критерии за качество?

# 44
  • Мнения: 9 093
Трябва да призная, че не съм наясно с технологиите на производство на храните. Не знам и кои производители за получили лиценз за продуктите си (даже не знам дали така се казва). Може би затова съм лесен потребител.  Rolling Eyes
Това, по което се водя, когато купувам специално храна - гледам фирма производител, къде е произведено (държа на смолянските фирми, защото горе долу знам кои са добри и кои не, затова и купувам мляко Кутела, Родопея, Бор Чвор - те правят и сирене, и кашкавал).юМесата често си ги караме от Смолян - от една птицеферма, така че за пилешкото месо в магазина не мога да се изкажа. Иначе салами и такива меа избягвам да се купуват,но ако трябва - купувам това, което му е вкусно на мъжа ми, аз не обичам да го ям Blush Според мен всички подобни продукти са пълна химия, но понякога не може без тях.
Второ нещо, на което много държа, е срок на годност - гледам кога е произведено и до кога е годността. Разбира се, избирам нещо с по-кратък срок на годност.
Трето - съдържанието. От много четене в интернет съм научила горе-долу какво трябва или не тряба да се съдържа в даден хранителен продукт. Малко е затормозяващо да чета съдържанието, но се свиква Simple Smile

Това са ми критериите...
А за хляба - какво да кажа...редувам пресен от фурна и такъв на Златна Добруджа (май так асе казваше).

Аз пак казвам, може би е най-добре да си говорим в продукти, за да можем да сравняваме адекватно качеството.

Общи условия

Активация на акаунт