Помощ ГНОЙНА АНГИНА!

  • 12 783
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
Здравейте!Детенцето ми направи алергия от Аугментина, сега цялата е в обриви, получи ги 6 часа сред първия прием!Сега лекува ме и алергия със Зират!Оказа се, че няма гнойна ангина, а зачервено гърло.Поради лекарска грешка и навлякох ме и друго,защото само нейната лекарка видя гной в гърлото и изписа Аугментин, което не беше необходимо.Още трима лекари я видяха и казаха, че няма гнойна ангина!Сега реших да сменя педиатъра, защото явно нищо не става от нея!Възможно ли е да се появи гной и да изчезне за два дни, просто така!

# 16
Това с което лекуваме алергията е Зиртек!От толкова лекарства се обърках!Някои ползвал ли го е!Благодаря Ви!

# 17
Здравей, Ками! Сега,като прочетох написаното от теб се замислих,дали нашия обрив не е от рязкото падане на температурата!Защото от 39,3 я свалих ме на 36,5, още същата нощ!На другия ден се появиха обривите по корема, гърба и около ушите, но сега започна и по краката! Но както писах 6 часа след първия прием на антибиотика!

# 18
  • Мнения: 2 082
ако детето е алергично към АБ той се спира/сменя.обривът ще изчезне от самосебе си и не е нужно да се дават противоалергични лекарства

# 19
  • Мнения: 455
ако детето е алергично към АБ той се спира/сменя.обривът ще изчезне от самосебе си и не е нужно да се дават противоалергични лекарства
Ако го знаех това преди няколко дни,колко притеснения бих си споделила!?Предполагах,че може да е така,но.....

# 20
  • Мнения: 224
Здравейте!
От няколко дни изживявам един ужас и ще ви помоля за съвети,мнения и препоръки.
Преди 6 дни нашето малко Симонче вдигна ненадейно температура 39,1.Веднага и дадох Панадол и на лекар.Оказа се,че гърлото и е леко зачервено и зъбките и са напращели да избиват.Лекарката каза,че за момента трябва да се стараем да свалим единствено температурата.През нощта вдигна пак:39,3.Компреси,свещички Ефералган и т.н.
На следващия ден сутринта пак вдигна и отидохме при нейното JP.Изписа и Суметролим,.На обяд температурата продължи да се качва-39,5.Пак компреси,къпане,Нурофен,Ефералган.......Успяхме да я свалим,но временно.
В 16 часа мерим пак и.......ужас:39.9градуса!
Пак същите процедури и капки Хексалгин и към спешното детско отделение.
Там една доста млада,но кадърна лекарка я прегледа и установи,че вече има гной по гърлото и по сливиците-Гнойна ангина.Изписа и по-силен антибиотик:Аугментин и ни направи схема за даване на лекарства,които да понижават температурата докато антибиотика започне да действа.
Много съм доволна и благодарна на тази лекарка /казва се д-р Петрова/.
Симона пи антибиотика 3 дни и се обрина по лицето.Оказа се че е от него.Изписаха и Перитол.На листовката пише,че не трябва да се дава на деца под 2 г,но....с по-малки дози,не знам,може би,след като лекаря го е изписал.....
Споделете,моля,ако и вашите деца са имали Гнойна ангина,страшно ли е,какво трябва да знам,как сте я лекували,появчвала ли се е отново и т.н.
Благодаря ви,предварително!

Здравей!Мойта дъщеричка е на 1 г. и 11 месеца и също са и изписвали Суметролим и ми е правила алергии.Пили сме  иПеритол против алергията.Давай го смело,няма страшно,само дето малко повечко и се спи-това е от Перитола,защото действа сънотворно.

# 21
  • София
  • Мнения: 2 100
Ние лекувахме ангина със сумамед. Страхотен антибиотик.Още след първия прием даде резултат. От от Аугментина получихме разтройство и  обриви.Витамин ц, а след това Мултисанастол.

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И аз съм много доволна от този АБ.

# 23
  • София
  • Мнения: 607
От Аугментина Боби получи страхотен алергичен обрив - потвърден от педиатърката. Тогава беше на 1г и 5 месеца. Давхме му някакви капки, но не си спомням как се казваха, за 1 ден обрива мина.
Може сега да ме линчувате, но от тогава минах на хомеопатия и антибиотиците ги забравих......Включително миналата седмица беше болен от гнойна ангина, но се справихме за 3 дена.

Общи условия

Активация на акаунт