Кой практикува йога...

  • 18 518
  • 98
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Чудесна тема! И аз отдавна съм решила за себе си, че искам да се занимавам с Йога, но все ме отнася нещо "по - важно" в ежедневието. Варненки, подскажете къде във Варна /около центъра/ има Йога занимания, подходящи за начинаещи.

Аз ходя в Музикалното, става и за начинаещи! Peace

# 31
  • Sofia
  • Мнения: 4 593
Какви са часовете, парите и по колко човека са групите в този Jk Фитнес?

Засега е само в събота и неделя от 17:00 - 6лв. на посещение.
Възможно е да направят и групи през седмицата - зависи от интереса.
Най-много шест човека сме се събирали досега.

# 32
  • Мнения: 13 792
Благодаря, Tari Tasartir!

Удобно ми е там, може и да се престраша Peace

# 33
  • Мнения: 138
Практикувала съм йога преди години и сега мисля отново да подновя .Това не е спорт и няма особено значение от колко човека е групата.Най-важно е настройката , с която отиваш. Трябва да ти харесва и да ти доставя удоволстие и може да си сигурна , че ще се чувстваш добре и ще те зарежда с положителна енергия за дни наред. Занимавала съм се активно с аеробика, след това с каланетика, но така както съм се чувствала след йога....не може да се сравни с нищо. Разбира се , има хора на които не им харесва  , но ако те влече , значи си струва да опиташ и съм почти сигурна , че ще ти допадне! Пробвай , няма да съжаляваш ! Успех !

# 34
  • Мнения: 505
Аз съм практикувала йога в София. Ако човек е сериозен, бързо постига резултат. Е, не чак като при каланетиката, но пък йога лекува доста сериозни заболявания съвсем незабележимо. За няколко месеца ще установиш, че не те боли вече там, дето те е боляло. И, естествено, каквото и дърво да си била, вече си в състояние да заемаш невероятни пози - кефиш се колко си гъвкава. Аз поне бях дърво. И бях болезнено слаба, а си станах нормална. Спрях да ям месо без каквото и да е усилие и тъкмо, когато всичко беше страхотно, ме домързя. Нашата зала е салон по физическо в едно училище, пълни се с хора до степен да се ритаме едни други и май ми трябва нов треньор. Какво ще кажете за смяната на групите - добре ли се отразява или зле?

# 35
  • Мнения: 2 282
Варненки, подскажете къде във Варна /около центъра/ има Йога занимания, подходящи за начинаещи.
Знам само за Спортна зала. Да се мятаме и да ходим двете. Laughing
Ей, момиче, може ли толкова време да си пишем при първокласниците и да не си видяла подписа ми?  Wink
Елате някоя неделя в 8:30 в училище "Йордан Йовков" - намира се в кварталчето срещу лятно кино Тракия. Не само според мен, по-добър инструктор от Емил Златев трудно ще намерите във Варна. Вярно, подходът му е различен и ще има изненадани, но... важното е, че ефект има. При него съм от 7 месеца, и ефектът е огромен - чувствам се (и изглеждам) много по-спокойна, свалих 11 кила, вече не се коркам за глупости, излекувах сериозен проблем със щитовидната жлеза и си подобрих си метаболизма. Определено ми помогна да преодолея тежък психически застой, да се размърдам и да действам, не само да чакам живота да се случва.
Иска ми се да кажа все пак, че йогата е начин на живот, а не способност за огъване, то е само външно следствие на цялата практика. Иначе има и разни стретчинги на основата на йога, които са само форма на гимнастика. Няма лошо, пак е раздвижване, и като такова е полезно и разкрасяващо, но йогата е нещо съвсем друго.
Какво ще кажете за смяната на групите - добре ли се отразява или зле?
На мен ми подейства идеално, но само защото отидох на правилното място. Преди това минах през няколко варианта на гимнастика и сектантство. Но ти, като гледам, си доволна от твоето място... все пак си залужава да опиташ за един месец другаде, може пак да ти пасне, нищо няма да загубиш. Никога не знаеш какво пропускаш.

# 36
  • Мнения: 177
Практикувах йога една година, после спирах и започвах друг вид спорт- плуване, бягане, но винаги когато стреса от ежедневието ми дойде в повече и се почуствам депресирана и подтисната отново се връщам на йога и всичко се подрежда някакси в тялото и в съзнанието ми. Йогата е невероятна, но трябва да стане начин на живот, в смисъл освен упражненията, които се правят при т.нар. хата йога да се спазват и другите изисквания. А това вече е сложно ако живееш забързано и нямаш много време.  bouquet

# 37
  • Мнения: 505
Цитат на: Сребърен облак


[quote author=Penkailieva link=topic=229170.msg5179572#msg5179572 date=1191862346
Какво ще кажете за смяната на групите - добре ли се отразява или зле?
На мен ми подейства идеално, но само защото отидох на правилното място. Преди това минах през няколко варианта на гимнастика и сектантство. Но ти, като гледам, си доволна от твоето място... все пак си залужава да опиташ за един месец другаде, може пак да ти пасне, нищо няма да загубиш. Никога не знаеш какво пропускаш.
[/quote]
Благодаря много, имах нужда от това. Моята йога инструкторка  е страхотна и много неща дължа на нея, но понякога не ми харесват нещата, които говори - звучат ми заплашително. И категорично не ми подобрява настроението и не дава кураж - дистанцирана е. Може би защото сме купчина народ, не знам. В началото имаше повече "хубаво е да правите така", а сега има предимно "трябва да правите така, защото иначе"

# 38
  • Мнения: 605
В началото имаше повече "хубаво е да правите така", а сега има предимно "трябва да правите така, защото иначе"

Това е категорично в разрез с основните принципи на йога които моята инструкторка ни е обяснила, идеята е за "ненасилие" върху себе си, всичко трябва да се прави с желание и да носи удоволствие и удовлетворение   bouquet

# 39
  • Мнения: 505
Е, ще се позанимавам още малко сама, а като съм по-свободна, ще си потърся нов инструктор. 

# 40
  • Мнения: 1 100
И аз практикувам йога от известно време. След самата "процедура" излизам като нова.  Laughing  А на другия ден се събуждам изключително свежа / аз по принцип ставам трудно /. Човекът, който ни преподава е много симпатичен. Страхотен човек! Изключително е мъдър и най-хубавото е, че не ни налага неговите си религиозни разбирания, а говори за живота по принцип. С удоволствие ходя и препоръчвам йога на всички. Peace

# 41
  • Мнения: 505
Миракъл, здравей, дали би споделила къде ходиш на йога? Мисля, че точно това търся.

# 42
  • Мнения: 386
ходя на йога, но и практикувам сама. понякога ме изнервят претенциите на водещите курсовете.
вегетарианка съм от години, но ненавиждам проповедите, които понякога теглят - не трябва това, не трябва онова Thinking

# 43
  • Мнения: 1 100
Миракъл, здравей, дали би споделила къде ходиш на йога? Мисля, че точно това търся.


Аз не съм от София. Разпитай за учители в твоя град. Мисля, че все ще намериш твоя човек.  Grinning

# 44
  • Мнения: 685
Някой от вас да практикува Кундалини йога?

Общи условия

Активация на акаунт