ЯНУАРЧЕТО расте в мама,по-щастлива от нея няма!

  • 12 949
  • 288
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 145
Уф, корема!
На мен ми се е случвало и знам, че не е хубаво. Смисъл такъв на консултацията си го казах и само това ми казаха "ааа не е нормално"
случва ми се, безболезнено е! опитвам се да не правя нищо натоварващо, даже не знам от какво ми става така.
Обикновенно сутрин се чувствам адски дискомфортно. Малко ме придърпва оттук-там. Като се изпишкам и ми минава, явно като се стискам докато спя... вие как сте?

# 76
  • Мнения: 405
Ох мами да ви питам има ли някоя която редовно да получава втвърдяване на корема?Моят днес се побърка,понякога ме заболява съвсем леко ,но повечето пъти само се стяга.На предната консултация споделих с доктора и той каза да пия Нош-па ,но определено хапчетата не помагат.Почти всеки ден ми се стяга корема,но по 2-3 пъти.а иначе бебчо си рита отвътре.
И още нещо,ако бебо си остане седалищно до раждането как ще протече то тогава?
Лека вечер на всички и сладки сънища!

На мен редовно ми се стяга корема като тръгна някъде да вървя повече или нещо, ако се напрегна физически. Правиха ми преглед на видеозон, за да видят шийката на матката да не се е скъсила, но всичко изглеждаше наред. Лекарката ми каза, ако се случи, да сядам да си почивам и да пия вода.

Има една кампания, която има списък със симптомите за преждевременно раждане, ако някой иска да погледне:
http://www.marchofdimes.com/pnhec/188_1080.asp

Последна редакция: пн, 08 окт 2007, 20:25 от Atti

# 77
  • Варна
  • Мнения: 3 261
Моят корем също се втвърдява, понякога е когато бебето се премества, понякога усещам че е от червата /голям проблем ми е  Embarassed/. По принцип е нормално да се появяват безболезнени контракции, като подготовка. Аничка, и аз усещам нещо такова  Grinning
albenapd, при седалищно предлежание препоръчват секцио. Аз лично не бих се навила да раждам нормално, но има такива случаи.

# 78
  • София
  • Мнения: 308
И при мен, въпреки магнезия който пия редовно от 4 месец, корема ми много често се втвърдява, особено като повървя малко повече. Лошото е че контракциите понякога са си доста болезнени и понякога едвам се довлачвам до вкъщи. Даже днес докато ходих до аптеката, на връщане една жена ме спря да ме пита дали съм добре и дали имам нужда от помощ. Така се бях свила, с ръце на корема стъпвайки бавно бавно. А напоследък даже и докато спя се случва да ме стегне. Явно колкото по-голям става корема толкова по-голям натиск оказва и засилва контракциите. Поне аз така си го обяснявам.
А за седалищното предлежание мисля че има още доста време да се обърне бебо. Иначе и аз не бих се решила на нормално раждане. Не само аз ще се измъча, но ми се струва че и за бебо няма да е добре. Особено като за първо раждане. Майка ми е раждала така и двата пъти и наистина се е измъчила доста.

# 79
  • София
  • Мнения: 366
dama, къде се намира фирмения магазин на Вис Виталис в София? И колко е голям? Дали и цените са пловдивски? Навремето разликата в цените там и в София беше почти двойна. Търсех някакво есенно якенце за малката - в София цената беше около 25 - 30 лева за 1 бр., а оттам й взехме 2 за 25. Така че имаме навика да се разходим до там с колата, да напазаруваме нов зимен / летен гардероб и от разликите в цените се избива горивото за разходката  Laughing  Може и да не е така вече, знам ли... Мъжът ми каза, че в Пловдив са отворили и втори етаж на магазина /минавайки оттам в поредната командировка/, така че съм любопитна да го видя. А и се каним да се разходим до Свети Кирик - малко разнообразие преди бебко да уплътни следващата година  Wink

Относно носенето на ръце - ние бяхме купили люлка /на батерии/ на Фишер Прайс. Хем се люлее, хем не го носиш на ръце. Определено беше добра покупка. Дано още е във форма /давахме я няколко пъти след това/ - страхотна работа ми вършеше. Ако не е - вече има избор на пазара /за разлика от преди четири години, когато я купихме втора употреба, донесена от чужбина/.

Име сме избрали и за момиче, и за момче. Но след амниото не се надявам на изненади.

За покупките - стерилизатора също ми беше голямо удобство. Ще си го ползвам, живот и здраве, пак.

Дъщеря ми беше седалищно предлежание. От седмия месец си беше така и не се обърна и до края /а се опитваше до последно/. Оказа се, че тоз живарник толкова се е въртял, че се е увил в пъпната връв и затова не се е обърнал. Бях твърдо решена за нормално раждане, но се наложи да приема идеята за секцио. В последствие хирурга ми каза, че заради увитата пъпна връв изобщо не е имало шанс да родя нормално - дори и да бях настояла, пак щеше да се стигне до секцио. Не съжалявам за решението си - много бързо и лесно се възстанових, а и за дъщеря ми определено беше по-добре. И това раждане сигурно ще е със секцио, макар и по други показатели. Здраве да е, другото минава....

За размерите - малката се роди 47 сантиметра и порасна 5-6 сантиметра още на първия месец. Така че дрешките мисля да са 56 - 60.

Лека нощ  Flutter

# 80
  • Мнения: 256
Само да кажа на мамите с контракции, че вече започват подготвителните контракции, които не би следвало да се много болезнени, а кратки и леко спазматични като менструална болка. Това вече се води нормално, но пак повтарям - стига да не е свързано с много силни болки.

# 81
  • Мнения: 145
Имам въпросче, от къде се взема списък с необходимите вещи за бебето и майката за престоя им в болницата? То е ясно, че в болницата в която ще раждаш, но гинеколога ли ти го дава или е от друго място? Аз сега ще сменям лекаря който да ми води консултациите- той е от друг град и съответно ще мина през болницата за да си взема списъче а много ще ме улесните ако кажете от къде по-точно  Wink
мен ме гони безсънието обаче като заспя примерно в 2 и се събуждам пак към 2 но след обяд  Embarassed
мислили ли сте да си плащате за избор на екип?
аз със сигурност ще си платя, защото все пак само един лекар познавам и естествено ще държа на него ! Това е много важно и замисляли ли сте се?
Майчетата които са го правили ще споделят ли?

# 82
  • Варна
  • Мнения: 3 261
Добро утро!

Аничка, списък може да вземеш от болницата в която ще раждаш, защото навсякъде имат различни изисквания. Примерно някъде искат за бебето само памперси, другаде и дрешки да му носиш. Също може да искат чаршафи за теб, зависи каква е болницата. Виж на първата страничка, където е и моя списък, на микки също, там сме писали и какво сме носили за нас в болницата.
А за избор на лекар - предния път мислех да отивам направо, в последния момент се уговорих с една докторка. При нея ходя сега на ЖК и мисля да раждам при нея.

# 83
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 436
Здравейте момичета!
И аз знам, че вече е нормлно да има по няколко / 5-6 / на денонощие подготвителни контракции, които не са болезнени. На мен ми се случва рядко, като се поуморя и като легна не се повтаря. Болките в гърба и аз като Герито си ги имам, провокирани от седенето пред компютъра.

Аз ходя на консултации при гинеколога, който предишния път ме оперира / защото съм секцио / и сега пак той ще е живи и здрави.
Бебетата имат още доста време да се обърнат в главично предлежание, защото все още не са много големи и имат доста място за въртене.

# 84
  • Мнения: 2 643
Atti, много хубава е количката която сте избрали - аз много се чудих между Chicco Cortina i Chicco Trio Enjoy. На края реших да е със зимния кош - Trio Enjoy. Опитах се да я намеря обаче в американските сайтове, защото както съм писала и преди сигурно от там ще ми я пратят, но не го намерих този модел. Ти виждала ли си го?

Харесах и пълен комплект на Graco, но не знам колко са добри като качество - а иначе там са на много много добри цени.

# 85
  • Мнения: 51
Atti, благодаря ти че си проучила въпроса, много ги харесах тези т.нар. playard, според мен са много практични, а и са хубави, но докато убедя мъжа ми...
Все пак явно ще бъде тази, защото той полека -лека се предава, и дървените са много хубави, но сякаш са остаряли или поне на мен така ми се виждат, а и искам да мога да движа бебето в различни стаи, където съм и аз, за да го наблюдавам, иначе трябва постоянно да чистя количката и да седи в неяв къщи, за да мога да го взимам с мен.
За седалищното не знам още, докторката не е казвала досега нищо, но то пък е рано още, ще го видим декември пак и тогава ще реша дали да си плащам за екип.
Ако се наложи секцио, ще викам мойта лекарка и мъжа й, които сега ми водят ЖК, иначе ако всичко е нормално не мисля да си плащам.
Ще пробвам да взема списък от нашто родилно, щом казвате, че всеки има различни изисквания...
Баба ми е раждала и двата пъти седалищно,  ужас преставяте ли си едно време как е било, и то се разбира чак като тръгне да излиза, къде ти видеозони.
Докато майка ми не е имала проблеми в това отношение, надявам се да съм на нея...

# 86
  • Варна
  • Мнения: 3 261
За разнасянето по стаите - може да се използва шезлонг или кошницата за кола. В шезлонга бебето си е в напълно легнало положение и не пречи да се оставя още от първите дни. Ето например такъв.

# 87
  • Мнения: 30
Здравейте и от мен! Засега нямам контракции (слава богу), а и си мисля, че все още е раничко за тях. Момичета, да не би да се натоварвате повече и това да е причината?
За раждането ще си избера екип, на който естествено ще се заплати. Така си мисля, че ще съм по-спокойна, освен това ме очаква и секцио.
Иначе и аз предпочитам playard, заради това, че можеш да го мъкнеш из всички стаи.

# 88
  • Мнения: 51
Благодаря Алекс, това приспособление го бях пропуснала...
Кажете нещо повече за тези подготвителни контракции, какво трябва да усещаме?

# 89
  • Мнения: 5 391

Кажете нещо повече за тези подготвителни контракции, какво трябва да усещаме?
Казват се Бракстън-Хикс, усещането е стягане на корема, но без болка.
До 5-6 на ден са нормални, не бива да има болка.

Общи условия

Активация на акаунт