ЯНУАРЧЕТО расте в мама,по-щастлива от нея няма!

  • 12 964
  • 288
  •   1
Отговори
# 90
  • Троян
  • Мнения: 141
Благодаря ви момичета малко ме поуспокоихте!Странното при мен е ,че тези контракции не се появяват когато се натоварвам ,а точноо обратното,когато цял ден съм си седяла мирно и спокойно.Снощи като си легнах продължиха,но като се обърнах на дясната си страна и изведнъж спряха.Забелязвам също,че се появяват когато бебо много шава,може и това да е причината.
Някъде четох,че вече с опипване на корема можело да различиш къде е главичката и други части на бебето,аз не успявам,а вие?

# 91
  • Мнения: 374
Здравейте и от мен:)Вие как сте с апетита, до скоро въобще не ми се ядеше,но тук от няколко дни съм станала ужасна, постоянно съм гладна и мисля за ядене:)До сега растях само на коремче, но май от сега на татък ще става страшно, ще стана като слон Joy

# 92
  • Варна
  • Мнения: 974
Добро утро,

Малко мрачно, но пък не е студено все още. За изписването на бебето си мисля, че някакви по-дебели дрешки и одеалце. Все пак трябва да го прекараш от болницата до колата и после до къщи не е кой знае какъв преход. Ако няма пеша да се прибирате Wink
Контракции си имам от самото начало. Стяга си се този корем и това е. И да пия и да не пия лекарства все тая.

Исках да питам майките с по-малки деца, носите ли ги? Да ви призная аз доста си я вдигам мойта кукла а тя вече си е към 15 кг.... Embarassed

Вчера бях на консултация, ама хич няма с какво да се похваля, чаках 1 час,  после доктора ме претупа и ми заяви за болничните че ще се налага да ме праща някъде другаде да ми ги издават, защото Джипката ми не била негов район...абе толкова глупости. Даже изследванията не ми погледна, хубаво че аз понзнайвам това онова...Хемоглобина ми е 110, нямам захар и белтък, другото не го разбрах....Те някакви много странни щото ми ги правиха в лабораторията на болницата и няма референти ст-ти.

Аз ще си раждам пак при моя доктор, само не сме решили още начина. Първия път раждах секцио, и сега каза както искам ... но било рано още да се решава.

хайде лек и усмихнат ден!

# 93
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 446
Илияна на Вава моят син е 16.5 кг / теглихме го септември / и аз вече изобщо не го вдигам, че ми понатежава и корема и сме се разбрали с него, че ако го нося ще ударим бебето Grinning Той се примири с този факт доста бързо.

# 94
  • Мнения: 802
Здравейте отново ,
искам да помоля тези от вас който имат готов списък с покупките за бебка  и с приблизителните цени да ми го изпратят - може и на лични .
Ще сте ми от полза .
Много Благодаря .  Hug

# 95
  • Мнения: 374
Здравейте отново ,
искам да помоля тези от вас който имат готов списък с покупките за бебка  и с приблизителните цени да ми го изпратят - може и на лични .
Ще сте ми от полза .
Много Благодаря .  Hug
И аз ще съм ви Благодарна! Hug

# 96
  • Мнения: 1 325
Здравейте и от мен!как сте днес момичета?Аз се чудя кога да купувам по големите неща като легалце, скринче, количка но май ще е декември а списакът за болницата ще го взема сега скоро .Усмивка аз имам готов списък за нещата които трябва да взема за бебето и за мен но няма смисъл да го пиша защто се различава от този в бг.

# 97
  • Мнения: 802
На първа страница има списъци за покупките, но не мога да отворя линковете ...
Хубаво е ако някой има готов списък да има и приблизителни цени .
 Hug Hug Hug

Дори една количка не мога да си харесам - изобщо не съм ориентирана . #Crazy

# 98
Ами това с цените е много относително...все пак доста варират....едно столче за кола напр. е м/у 60 и 450 лв. Всичко е въпрос на това какви са възможностите ви Peace

# 99
  • Мнения: 0
Здравейте, мами!
Виждам, че вече някои от вас напредват с покупките за сладките ни рожбички. Аз нищо още не съм купува, пусто суеверие. Мисля декември с таткото да си набележим някои неща и като се роди бебчо той ще пазарува. Все си мисля, че това е най-лесното, важното е всичко да мине нормално.
Как сте с килограмите? Аз направо се плаша-72кг-УЖАС #Crazy. Сигурно до края ще ударя 85.Чувствам се някак напомпана... Shocked
Приятен ден желая на всички, въпреки дъждеца навън!

# 100
  • Мнения: 719
Здравейте и от мен, момичета!
От два дена само ви чета без да успявам да напиша нещо.

dama, нещо не мога да отворя снимките с рожденика, ще пробвам по-късно.

Gerit0, и аз отчитам в последно време страхотнооооо увеличение на апетита ми. Всяка една минутка си мисля какво да си хапна. Ама какво да правиш, ще ставаме слончета май. hahaha

Относно пазаруването ви следя с голям интерес какво коментирате за размери на дрешки и т.н. И аз се чудя дали трябва да обличаме бебоците на изписването с космонавка+одеялце или по-дебелите дрехи с одеялото са достатъчни newsm78. В много голяма чуденка съм изобщо как да го облеча туй бебе на изписването. Ще е много полезно да го обсъдим това тука.
А за по крупните покупки съм решила единственото нещо което да купя преди раждането е ваничката за баня. Легълце си имам от баткото което сега ползва племенничката ми. Но тя порасна вече и ще си го прибера. А за количката определено ще изчакам. Живеем на високо без асансьор и нещо зимните варианти,които са прекалено тежки, хич не ми се нравят.  TiredНа първо време си мисля че мога да мина и само с кенгуру, пък да изчакам и да си купя директно по лека количка. Хайде живот и здраве ще го измислим.

Лек ден на всички.  bouquet

# 101
  • София
  • Мнения: 6 223
Ето с какво изписахме моята януарска щерка.
http://bebeto-eva.hit.bg/imagepages/image143.html
Чувалчето е с вата по средата като от външната страна е космат полар, а от вътрешната бархет. Доста топличко държи, откопчава се с цип, а на тази част под главичката има лепки, та тя става на качулка ако се залепят.
А 15-на дена по-късно сме я извеждали и така
http://bebeto-eva.hit.bg/imagepages/image131.html
отдолу с плюшен гащеризон, а под него боди с дълъг ръкав и ританки.

Скрин си мисля че е трябва да избера, че нали повечето по магазините са с поръчка за след 30 работни дни, а ги нямат в наличност.
Аз засега съм сравнително подвижна и гледам да отметна задачки, че ме е страх да не стане като миналият път в 8-9-ти месец само охках-пъшках, задъхвах се и нямах желание нито магазини да обикалям, нито да пазарувам, а само да полегна някъде.

# 102
  • София
  • Мнения: 1 546
Здравейте и от мен Simple Smile
Докато седна на компютъра и половината ден мина. Аз с апетита съм точно обратното. Имам определено по-малко апетит отколкото преди да забременея. За вечеря почти нямам никакво желание за ядене. Мога да изкарам и на малко кисело мляко или на нещо съвсем леко. С предишната бременност ядох за 4-ма и до сега бях +15, а сега съм само +6,5.
И аз вече се замислям какво за повиване да вземем за изписването.  М И А това одеялце е много практично, но нещо по е-сайтовете не срещам много такива. newsm78 А по магазините още не съм тръгнала. На Алекс дрешките за изписване ги облякохме само тогава но вероятно ще си вземем други, е с едни и същи дрешки на снимките малко не върви нали. Laughing
Шушони те са в нашето албумче, от там може да ги видиш. Peace
За контракциите и аз съм така, но откакто си почивам повече и все по-рядко чувствам това неприятно усещане. Определено почивката си оказва своето влияние, така че момичета почивайте повече и......никакво носене на децата!!!!! Naughty
Debi магазина се намира ето тук някъде:
Точния номер на магазина не знам но ще се опитам да ти го обясня. Намира се на Пиротска.
http://bgmaps.com/map.asp?sid=03f896eaf969b66edf62b8583f31c2db&a … x=9&start.y=8  - някъде тук. От Опълченска към Христо Ботев от Страната на училището. Там където от обръщалото, трамвая излиза на Пиротска и отсреща почти. Скоро не съм ходила и нямам спомен дали отвън си пишеше за Вис Виталис но вътре продават масово техни неща. Е, не е толкова голям колкото в Пловдив и не знам за разликата в цените но едно време ми се стори доста евтино на фона на останалите магазини.

Приятен и усмихнат ден ви пожелавам.  Hug

Последна редакция: вт, 09 окт 2007, 12:41 от dama

# 103
  • Мнения: 5 391
При мен е абсурд да не вдигам детето, още е малък, а тежеше последно 16кг.
Сега покрай сериозното боледуване може би е спаднал малко, но като цяло е много як.

# 104
  • Варна
  • Мнения: 3 271
На първа страница има списъци за покупките, но не мога да отворя линковете ...
Аз ги отварям без проблем

ЗА вдигането - Мони е към 14 кг, вдигам я но гледам да е по-рядко. Обикновено само в стола за хранене, ако реши да яде на него.

Общи условия

Активация на акаунт