Как излекувах дъщеря си!

  • 25 445
  • 180
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 376
Ами на първо място е това да следим с какво храним децата си!Защото всички изброени от авторката храни са отровни за нас и за подрастващия организъм на децата ни.Жалко,че повечето майки не се замислят над това-много по-лесно е да му купиш кока-кола отколкото да му направиш фреш на детето или айде за не мрънка нека да е вафла вместо ябълка.
Ама нали всички деца го ядяли какво толкова!Ами след години всичко това дава отражение.Натрупва се в организма.

И за какво ви е отговора?За да я разпънете на кръст ли?

И аз имам начин с който безотказно лекувам сина си,но последното място където бих го споделила е тук.

# 16
  • София
  • Мнения: 62 595
Какво има за чудене? Човек като отвори сайта най-долу веднага разбира каква е хватката.
Момичета, опитват се да ни хванат за канарчета. Чули са и са чели, че може да си популяризират дейността и продуктите по този начин и се надяват всички да налапаме въдицата.
Да им е живо и здраво детето, но да не ми пробутват продукти разни. Дори нямат публикувани продукти. Опипват почвата.

# 17
  • Мнения: 3 376
Аз пък не разгледах сайта,чак сега видях за какво става въпрос.
И все пак...дано да се включи авторката на темата и да разкаже Peace

Блонди не съм искала да звуча грубо,да приемем,че го казвам с равнодушен глас,не груб.По принцип почти никога не съм груба с хората.

# 18
  • Мнения: 502
Ясно, явно тук има някакви "вселенски закони", по които хората си лекуват децата, но не искат да ги споделят с нас... Прочетох цялата проповед, но нещо не схванах конкретния метод за лечение. Иначе за вредните съставки предполагам няма някой, който да не е чувал и да не се съгласи, че авторката е права. А сайта накрая си е чиста реклама.

# 19
Майки, много "лошо" четете! С този тон още дълго време ще си блъскате главите за много неща! Аз бях съвсем добронамерена и исках да се получи диалог, да споделите, вие, вашите търсения, вашите мнения. Първо: ако исках да рекламирам нещо, щях да пиша имена на лекари, за да им "осигуря клиенти" или щях да ви кажа с какво да храните децата си, споменавайки за добавки, за каквото намеква една от майките. Не знам доколко конкретния ми отговор ще ви бъде полезен, ако ви води единствено любопитството и желанието да иронизирате, защото пак ще кажете, че  и това "го пише някъде из сайтовете". Е, добре: и до ден днешен използвам хомеопатия и билки, за да се поддържаме цялото семейство. Но въпроса не е в това, а в нашата човешка позиция , че не може да се подиграват с нас и с децата ни. В публикацията си много ясно казвам как съм излекувала детето си - с просвещение, което е в книгите и интернет и давам пример какво  съм направила, за да се замислят повече хора, че ние сме тези, от които зависи дали ще са здрави нашите деца или не. Какво пречи някой друг да сподели мнение или  какво е направил, за да станат повече хората, които да покажат, че не им е все едно как ще умрат. Ако някои използват форума само, за да се намират на приказки, по-добре да не ми обръщат внимание и да "не си губят ценното време" с такива "хваниканарчета" или "проповеднички" като мен. Всеки намира сам пътя си, ако го търси. Това не е проповед, а реалност

# 20
  • Мнения: 9 903
дани д, нито диалог успя да започнеш, нито нещо конкретно каза и във втория си пост, защото билки и хомеопатия, хеле пък просвещение не е нищо конкретно. Когато искаш да те прочетат и разберат правилно, пиши с малко, но точни думи. Нито линкът ти е интересен - съвсем схематичен е, нито предразполагаш други да споделят.. А хората тук споделят много неща. Вземи пример от Людмил  Mr. Green

# 21
  • София
  • Мнения: 62 595
Майки, много "лошо" четете! С този тон още дълго време ще си блъскате главите за много неща! Аз бях съвсем добронамерена и исках да се получи диалог, да споделите, вие, вашите търсения, вашите мнения. Първо: ако исках да рекламирам нещо, щях да пиша имена на лекари, за да им "осигуря клиенти" или щях да ви кажа с какво да храните децата си, споменавайки за добавки, за каквото намеква една от майките. Не знам доколко конкретния ми отговор ще ви бъде полезен, ако ви води единствено любопитството и желанието да иронизирате, защото пак ще кажете, че  и това "го пише някъде из сайтовете". Е, добре: и до ден днешен използвам хомеопатия и билки, за да се поддържаме цялото семейство. Но въпроса не е в това, а в нашата човешка позиция , че не може да се подиграват с нас и с децата ни. В публикацията си много ясно казвам как съм излекувала детето си - с просвещение, което е в книгите и интернет и давам пример какво  съм направила, за да се замислят повече хора, че ние сме тези, от които зависи дали ще са здрави нашите деца или не. Какво пречи някой друг да сподели мнение или  какво е направил, за да станат повече хората, които да покажат, че не им е все едно как ще умрат. Ако някои използват форума само, за да се намират на приказки, по-добре да не ми обръщат внимание и да "не си губят ценното време" с такива "хваниканарчета" или "проповеднички" като мен. Всеки намира сам пътя си, ако го търси. Това не е проповед, а реалност

Хайде, де, кажи нещо конкретно. Дори и за най-леката хрема или ангина. Но да има описание на процеса на лекуване, начално и крайно състояние, какво си правила, кога какво се е случило,. Само с общи приказки не става. Не можеш да се сърдиш на хората, че не ти вярват, защото нищо конкретно не казваш.
И пак пожелавам много здраве на цялото семейство.

# 22
  • Мнения: 3 376
Дани тук не е мястото.Ако споделиш,че си излекувала детето си с хомеопатия,билколечение,гладолечение,суровоядство,вегетарианство,силата на молитвата,силата на мисълта,защото всъщност всяка болест е неин продукт,ако отречеш официалната медицина,която лекува следствията,но не и причините,ако кажеш,че си спряла да използваш лекарствата на фармацевтичните компании,защото последното нещо за което са създадени е да помагат...е,повярвай ми ще те обяват за луда,а последното нещо което би се получило е нормален диалог.
Има подфорум за алтернативна медицина,може би там е по-подходящо място за твоята тема. http://www.bg-mamma.com/index.php?board=62.0
Радвам се,че се включи,хората като теб са кът.

Заповядай и в тази тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=188148.0

# 23
  • Мнения: 229
Напълно подкрепям авторката и я поздравявам за написаното.Не се ядосвай на недоброжелателите , просто никога няма да те разберат, защото просвещението изисква усилия ,а те искат конкретна и смляна, сдъвкана информация - направи това и това.Е ми не може!Всеки сам с много усилия и прогрес трябва сам да достигне до тези ръзсъждения и рецепта.Радвам се , че има таква борбени хора, които не отделят време в оплакване и мрънкане , а намират сами верния път!За тях! Това не означава , че е за всички вас! Прочети , вземи най доброто и се усмихни! Ако можеш..................

# 24
  • Мнения: 589
Макар че съм съвсем нова в този форум, ми се струва, че майките тук са доста образовани, с желание да споделят опит и научено и много внимателни как и какви съвети дават.

Според мен, причината да не се получи диалог е в това, че първият пост, който макар и с интересна тема за обсъждане, не предразположи към ръзговор  - просто даде констатация, без въпроси, без призив за мнения.

Може би, ако авторката направи още един опит да формулира темата по-точно, ще се получи. За мен лично темата е интересна, макар и много бегло да съм се докосвала до нея досега.

# 25
  • Мнения: 4 451
Дани, не виждам защо се ядосваш. Всичко това, което си описала в първия си постинг, аз отдавна го зная. Също като теб лекувам семейството си с хомеопатия. Дъщеря ми е със здравословен проблем - хиперактивност и дефицит на внимание (заболяване от аутистичния спектър). Отдавна съм проумяла, че традиционната медицина е безсилна и не само това, ами чрез ваксините се отключват тези проблеми. Чета много, боря се, но не се справям. Вероятно нещо ми убягва. Достигнала съм до твоите разсъждени и ги подкрепям абсолютно. Но наистина се надявах да открия разказ за твоята борба за здравето на детенце. Нещо, което би помогнало на мен и други жени с болни дечица.

# 26
  • Мнения: 5 362
Как?!?  newsm78

# 27
Здравей, EASpirit ! Благодаря, че ме ориентира къде ще намеря съмишленици. Точно защото знам, че инаквомислещите ги обявяват за луди, затова трябваше да вляза във форума не със "смляна" и "сдъвкана",както казва vkn, информация. Знам,че на такива хора, дори и да им дадеш точна рецепта за живот, пак ще са недоволни и ще искат още нещо. Агресивните хора не са ми по вкуса. Разгледах  бегло, засега, http://aespirit.multiply.com и много ме заинтригува, защото аз самата съм веги от 20 години. Все още трудно се обяснява на хората, че храненето с месо не е белег за здраве. И двете деца съм ги захранила по законите на бебешкото хранене, но след 4-та си година едното отказа категорично месото и не съм го правила на проблем, въпреки, че казват,че до пубертета им трябва месо. Подробно ще разгледам материала и когато имам време, непременно ще се включа в подфорума за алтернативна медицина.

# 28
  • София
  • Мнения: 62 595
Чакай малко, Дани Д,
няма нужда да приемаш ролята на жертва, а останалите да изкарваш лоши. Всички те питаха за конкретни неща, защото всяка от нас в този форум е чела много, ама много за различни методи, медицини, школи и подшколи в лечението и духовното. Затова не казваш нищо ново, а се задоволяваш с общи приказки. Моля, не спекулирай с известната фраза на Ботев "У нас свестните смятат за луди".
За добро или лошо, науката има някакви стандарти при описване на едно или друго състояние и едно или друго лечение. Не може да се правят 100 неща и да се разбере лесно кое е подействало и кое не.
Ако наистина имаш ценна информация, сподели я с останалите и всеки ще прецени за себе си дали му е от полза.

# 29
 Здравей, mari anka ! Преди години бях начална учителка и се наложи да замествам колежка, която имаше в класа си дете-аутист. Известно ми е за какво става въпрос. Не знам дали знаеш - в България има сериозна организация :"Асоциация  Аутизъм " , която се стреми да защитава социалните и гражданските права на такива хора. Познавам жена, която членува в тази асоциация и ако искаш, мога да се опитам да се свържа с нея. Казвам - да се опитам- тъй като не ми е много близка и отдавна не съм се чувала с нея. Друго, с което мога да ти помогна, е съвет да си потърсиш хомеопат, но не, който е завършил "Boiron" -ския курс, а Лондонския - класическа хомеопатия. Наблюденията ми са, че лекарите-боаронци лекуват с хомеопатични лекарства, но на принципа на "има сополи - ето ти за сополи" и затова много хора се отказват от този тип лечение. Мога да те насоча към "лондонски" хомеопати , за които знам, че допреди година бяха на ул. "Чаталджа" - до хомеопатичната аптека. Тя е на номер 13. Със сигурност там ще ти дадат информация дали още са там. Имам номера на аптеката, за да не се разкарваш напразно :9445379. В една друга аптека можеш да попиташ какви са възможностите на цветолечението на  д-р Бах, т.н. Бахови есенции. Там ги правят и едната аптекарка- жена на възраст, също е хомеопатичка и предполагам,че ще ти каже тази терапия има ли резултат при такива деца. Аз съм ползвала капките WALNUT/орех/, когато второто ми дете тръгваше на детска градина. Те помагат да се преодолее стреса при промяна на социалната среда. Плака - и то малко- само 3 дни , за разлика от първото ми дете, което се дереше всеки ден, докато стана  на 6 години.Аптеката е над "Красно село", ул."Съветът на Европа". Ето ти и телефон. : 9552180   Успех !   

Общи условия

Активация на акаунт