Ето,че НOЕМВРИ наближава скоро малко бебче ще се гушка в мама

  • 10 238
  • 286
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 37
ПРИБРАХМЕ СЕ Simple Smile, да с тази магистрала се ходи до Пловдив за 40 мин.
4естито на Валенсия за страхотната новина и попълнение в семейството newsm30-> живи и здрави да бъдат с бебо и мама.
Та така, отиваме ние спокойно на преглед и консултация, едни усмихнати млади моми4ета ме 4акат с огромни усмивки, придружават ме да седна пред кабинета и да си 4акам лекарката,к знае 4е съм ве4е online.Страхотна клиника, направо съм шашната от вси4ко и от внимание и отношение:).....Поговорихме надълго-нашироко какво ще правим, взеха ми вагинален секрет,супер нежно,а не с онези железарии да бъркат и да ме нараняват  Weary,ехографа ми потвърди, 4е бебео е порастнал доста, към 3 кг станал шишкото и се развивал доста добре,вси4ко си е в норма, нямам никакви разкрития и предродилни белези скоро да родя-за тази седмица и др.Срещнах се и със анестезиолога, супер пичага, писа там и ме разпитва и т.н, спряхме се на епидурална + спинална упойка,казаха ми 4е за 10 мин ще си имам ве4е бебе и вси4ко ще е наред.Уговорката си остава последно на 21 ве4ерта да си ме приемат в клиниката и на 22-ри рано сутринта, към 06,45 -07ч да родя малкото Ники, така ще се казва нашият бъдещ син, на татко си Николай:)
Докато си оставях микробиологията изписваха то4но 2 бебешор4ета smile3501, божееее, ама толкова малки и сладки,с тези комплект4ета и порт бебета:)))СУПЕЕРРРРРР.....Гледам ,гледам и не мога да повярвам, 4е си определих дата на раждането и след 10 дни ще дойде и моя ред.
Радвам се за Juttoo i tsetseto за дати4ките, май от другата седмица мами Ни 4акат много щастливи новинки:)
Слава богу не ме боли зъб и не пия Talcid, само ако имам адски киселини, но до сега не съм пила пове4е от 1-2.Не се оплаквам от болки в кръста и освен в събота не съм имала болезнени контракции, ама лекарката каза, 4е като съм се преуморила и веднага е светнала 4ервената лампи4ка,4е трябва да си по4ивам,а не да скитам като "миндовата ку4ка"  newsm62

Ам чи туй и от мен....., спокойна, доволна,уравновесена съм, нали съм Везна!
В нас е едно по4истване, 2 мацки 4истят и мият прозорците, аз др.седмица пускам на холовата гарнитура калъфките и сме шестица.Вси4ко ми е изпрано, изгладено и наредено, имам си кошара и скрин.Коли4ката 4акам в петък и това е, другото може и в движение да се закупи:)
ЦЕЛУВКИ МАМИ.

***стрии не виждам и аз за сега, а тъмната 4ерта на корем4ето ми си я имам и става все по-4ерна;), 4етох 4е се скривала веднага след раждане,ама това не ме безпокои толкова, ще се махне все някога!

Последна редакция: вт, 09 окт 2007, 15:40 от Galaxy_25

# 241
  • Мнения: 3 420
Катеринке и аз имам такава гадна черта от 2 месеца поне и все по-тъмна и грозна става,но така сме като носим момичета,а четох,че хич не изчезва бързо,нови стрии не виждам освен старите дето си ги имам,ма това ще се види след раждането като се отпусне кожата.Радвам се,че си оправи зъба,аз не съм имала проблем,но знам,че е много кофти.

# 242
  • Мнения: 3 420
Ех Галакси,толкова положително изглежда всичко като те чета Mr. Green Чудесно май се развиват нещата и се радвам за теб Peace,а прегледа за разкритие боли ли?

# 243
  • Мнения: 560
Сладурка,аз също уж съм с момиченце,ама нямам още черта,пък много не ми харесва,та затова питам кога изниква.
То май няма значение момиченце/момченце.Вчера бях на гости на приятелка.Първото и дете е момиченце и 2 години след раждането си я е носила,пък сега има момченце на 6 месеца и пак има черта.
Галакси,блазе ти,че нямаш киселини.Няма такава отврат.
Ей затова ви завиждам на тези,които сте си уредили планирано секцио,че си знаете датата,а ние пръднеме и подскачаме като ужилени и то сме още повечето в 8-ми месец.Представям си какво ще стане в главата ми като вляза в 9-я след десетина дни.

# 244
  • Мнения: 3 420
Ми така разправят за чертите,2 год ли каза Shocked А досега щом нямаш,няма и за кога да ти се появява Peace

# 245
  • Мнения: 827
Мими за кърмата пробвай с най- обикновенна помпа тип спринцовка Peace
Валенсия честита племенничка, да ви е жива и здрава.
Мома Катерина мойта черта вече е стигнала почти до гърдите, много странно защо е толкова дълга а и е и тъмна, ама какво да се прави ще изчезне.А за стриите имам си много по краката и гърдите- по корема още нямам, освен една мъничка отстрани Crazy
Jutto направо ме разби с това Shocked аз си мисля че сега са само нетърпеливите бебчета а то направо си дойде време и за по търпеливите Grinning
Днес като повод че влизам в 9 месец реших да отида на видеозон.Докито каза че бебето е доста голямо и че май ще съм секцио (седнала си е наща мома и тва си е).На 25-ти, 26-ти ще отида за направление ако не се е обърнала.Успокоявам се с това че каза че и без това аз съм много слаба а беба е голяма, така че е по добре секцио.По този повод някой да знае как стоят нещата с плащането за наложително секцио?

Последна редакция: вт, 09 окт 2007, 15:49 от ladybebi

# 246
  • Мнения: 37
Ех Галакси,толкова положително изглежда всичко като те чета Mr. Green Чудесно май се развиват нещата и се радвам за теб Peace,а прегледа за разкритие боли ли?
Прегледа за разкритие не, 4е боли ами е неприятно, поне на мен ми беше.Състои се в опипване на матката с ръкавици навътре във влагалището и те опипва по корема и отвътре.Абе как го изтресох, дано някой схвана какво имах в предвид....

# 247
  • Мнения: 3 420
Ех Галакси,толкова положително изглежда всичко като те чета Mr. Green Чудесно май се развиват нещата и се радвам за теб Peace,а прегледа за разкритие боли ли?
Прегледа за разкритие не, 4е боли ами е неприятно, поне на мен ми беше.Състои се в опипване на матката с ръкавици навътре във влагалището и те опипва по корема и отвътре.Абе как го изтресох, дано някой схвана какво имах в предвид....
ми то това ми звучи като обикновен гинекологичен преглед на яйчници например newsm78,мен доста пъти ми се е налагало

# 248
  • Мнения: 1 100
Прегледа за разкритие не, 4е боли ами е неприятно, поне на мен ми беше.Състои се в опипване на матката с ръкавици навътре във влагалището и те опипва по корема и отвътре.Абе как го изтресох, дано някой схвана какво имах в предвид....
То като няма разкритие не боли, защото си е като обикновен мануален преглед, ама като започнат да бъркат в шийката ...ooooh!
Честито на имащите дати за раждане!  bouquet  Ако знаете как ви завиждам благородно, искам и аз вече Laughing

# 249
  • Мнения: 37
Ех Галакси,толкова положително изглежда всичко като те чета Mr. Green Чудесно май се развиват нещата и се радвам за теб Peace,а прегледа за разкритие боли ли?
Прегледа за разкритие не, 4е боли ами е неприятно, поне на мен ми беше.Състои се в опипване на матката с ръкавици навътре във влагалището и те опипва по корема и отвътре.Абе как го изтресох, дано някой схвана какво имах в предвид....
ми то това ми звучи като обикновен гинекологичен преглед на яйчници например newsm78,мен доста пъти ми се е налагало
Ми толкова, на мен това ми правиха,предполагам 4е след като бърка там:) после ми каза, 4е няма изглед нещо да ни изненада по-рано младия г-н с излизане, ама и все пак Божа работа, нали?Не вярвам да е нещо по-специално преглеждането за разкритие, ако някой иска да сподели нещо, ще ми е интересно и на мен, как се установяба разкритието, мерят ли, на око ли ти казват колко см е:) хихииххихи

# 250
  • Мнения: 3 420
Ех Галакси,толкова положително изглежда всичко като те чета Mr. Green Чудесно май се развиват нещата и се радвам за теб Peace,а прегледа за разкритие боли ли?
Прегледа за разкритие не, 4е боли ами е неприятно, поне на мен ми беше.Състои се в опипване на матката с ръкавици навътре във влагалището и те опипва по корема и отвътре.Абе как го изтресох, дано някой схвана какво имах в предвид....
ми то това ми звучи като обикновен гинекологичен преглед на яйчници например newsm78,мен доста пъти ми се е налагало
Ми толкова, на мен това ми правиха,предполагам 4е след като бърка там:) после ми каза, 4е няма изглед нещо да ни изненада по-рано младия г-н с излизане, ама и все пак Божа работа, нали?Не вярвам да е нещо по-специално преглеждането за разкритие, ако някой иска да сподели нещо, ще ми е интересно и на мен, как се установяба разкритието, мерят ли, на око ли ти казват колко см е:) хихииххихи
да да на око...пъхат един пръст в шийката,ако влезе само той май е един см,ако взлзат 2-2см....баси на какво сме подложени ние жените...

# 251
  • Мнения: 324
Привет и от мен!
Честито на леля Валенсия, да й е жива и здрава племенничката!
Аз си имам черта, не ме притеснява, със сигурност изчезва след раждането. Не помня след колко време, ама няма голямо значение.
Талцид пия само при нужда, а такава вече почти нямам  Simple Smile
Сега съм обаче на спазмалгон, но-шпа и неоренал, че матката притискала десния ми бъбрек, задържала се урина и имам болки  Confused Иначе изследванията ми са добри  Rolling Eyes Не мога си го обясня, ама дано да минава бързо тази гадост! Аман от "бремелински екстри"  #Cussing out
Ох, направо ви завиждам благородно на влезлите в деветия месец  Embarassed, така искам и аз и да ми е по-спокойно вече...

# 252
  • Мнения: 804
Честита племеничка на Valensiq!  bouquet
Jutoo, сега пък ти ме изненада, но щом са казали лекарите, ще ги слушаме. Peace
Черта и аз си имам...

# 253
  • Мнения: 1 100
Galaxy_25, преди време питах и мамите казаха, че см се определят по това колко пръста могат да влязат в шийката - 1 пръст=1 см, 2 пръста=2 см...

Честита племенница  baby_neutral на Валенсия!

# 254
  • Мнения: 560
Момичета,аз току-що се замислих над нещо.
Значи в неделя пускахме пералня с дрехи,преди малко отидох да ги събера от простора-ми те половината са си бая влажни.
И веднага се сетих за думите на трите ми приятелки,които ми донесоха чували с дрехи и непрекъснато повтаряха "Взимай,чакаш зимно бебе,ще видиш колко много дрехи ще ти трябват".
Аз твърдо съм решила да пера всичко на бебето в пералнята.От една страна се изпират по-добре,от друга-изплакват се по-добре от препаратите и накрая пералнята си ги центрофугира както човек трудно може да ги изстиска.Освен това бебешките неща се пускат отделно от другите.И като се има предвид колко са мънички дрешките,за да събереш пълна пералня трябва наистина да имаш от всичко по много.

Общи условия

Активация на акаунт