Закупуване на жилище на "зелено"???

  • 8 809
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Ние си купихме жилище така и съм много благодарна на строителите, невероятни хора, точни и коректни   bouquet
спазиха всички срокове и договорки. Понеже платихме всичко накуп в началото дори ни направиха почти 15% отстъпка, след това бутаха стени и променяха по наше желание без да сме доплатили 1 стотинка.
Въпрос на късмет може би.

# 16
  • София
  • Мнения: 794
Ние си купихме жилище така и съм много благодарна на строителите, невероятни хора, точни и коректни   bouquet
спазиха всички срокове и договорки. Понеже платихме всичко накуп в началото дори ни направиха почти 15% отстъпка, след това бутаха стени и променяха по наше желание без да сме доплатили 1 стотинка.
Въпрос на късмет може би.

Ех, как си мечтая след една година и аз да пусна такъв пост... Simple Smile
Би ли споделила коя е фирмата

# 17
  • Мнения: 95
Наистина е по-добре да си правиш сам довършителните неща,но купуваме от собственика на парцела ,а той вече имаше такава договорка,заверена нотариално,платили сме си с една дума вече тази услуга,но фирмата нещо се дърпа,икак няма -всичко е до Money.Има и коректни фирми,наши близки си купиха "на зелено",но всичко мина точно-и изпълнени е и срокове.

# 18
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Ех, как си мечтая след една година и аз да пусна такъв пост... Simple Smile
Би ли споделила коя е фирмата
дано не се изтълкува като реклама
Прогресстрой е фирмата....майка ми и баща ми дори преди около седмица се вкл. в ново строителство пак на тази фирма, защото бяха свидетели на нашия строеж
ето ти линк
http://www.my-bulgarian-property.com/pages.aspx?id=1

# 19
  • Мнения: 582
Наши приятели са купували така на зелено, но ние така и не посмяхме  Naughty

# 20
  • Мнения: 121
Ние купихме апартамент преди почти 2 години на ров. Трябваше да внесем 30% от цената. Преди да подпишем договора, направихме консултация с адвокат. Част от поправките фирмата ги прие, най-важната (за неустойките) естествено не ги прие и ето от този месец тече закъснение, което ще е поне 4-5 месеца и ние почти нищо не може да направим. Не са ни искали допълнително пари на никакъв етап. Довършителните работи ще ги правим ние. За момента съм доволна от строежа. Много внимателно трябва да се огледа апартамента на скицата и какъв изглед ще има в завършено положение. Разгледахме апартаментите на етажа ни и като видях какви малоумни решение има, се хванах за главата. Има един апартамент, който според мен е непродаваем в завършен вид, но е изкупен на скица и там не изглежда толкова тъмен. Ако имате и информация какви инфраструктурни планове има в близост до апартамента - още по-добре. При нас се оказа, че ще се строи голяма улица с планиран голям трафик. И хората които си мислеха, че си купуват спокоен апартамент с чудна гледка, скоро като си отворят прозорците и ще чуват само шум на коли...

# 21
  • Мнения: 5 178
Ние взехме на зелено, поради простата причина, че в районите в които искахме жилище нямаше предлагане на готови. То и на зелено трудно се намираше. Нямаше голям избор, особено за квадратурата, която търсихме 65-75 кв. Масово жилищата са или по 50 кв или по 100 кв..
Купуването на скица е много рисково. И друг път съм казвала, как се опитваха да ми продадат северно жилище за южно.
 А за скосовете и отстъпите ooooh!, който е технически неграмотен по-добре изобщо да не се захваща. Ние така щяхме да вземем един, който имаше не повече от 30 кв с нормална височина, а общата му квадратура беще 70 кв

# 22
  • София
  • Мнения: 168
Аз мисля, че ако си наемете "печен" адвокат и докато той не ви посъветва да подписвате предварителният договор, то риска е сведен до минимум при такава покупка.Аз така направих и засега съм  спокойна  Hug

# 23
  • Countryside
  • Мнения: 11 631
Аз мисля, че ако си наемете "печен" адвокат и докато той не ви посъветва да подписвате предварителният договор, то риска е сведен до минимум при такава покупка.Аз така направих и засега съм  спокойна  Hug
Печен, не печен - обикновено предварителния договор е един за всички купувачи и строителят(сериозният такъв)  е склонен на мнооооого малко отстъпки, да не кажа никакви и винаги си е оплел добре кошницата. Ако пък е склонен на много отсъпки и ми сваля звезди, бих се замислила дали не го е закъсал за пари, което не е в моя полза, понеже строежа би се проточил с години  Tired

# 24
  • Мнения: 3 153
Нямате голям избор, освен да чакате. Това е рискът с купуването на зелено. Почти никой не познавам, който да е имал акт. 16 в срок, винаги са някакви закъснения с месец, да не кажа години. Повечето хора се нанасят на акт. 15 и живеят така по сума ти време....
Дано все пак във вашия случай да се приключи бързо Peace

Общи условия

Активация на акаунт