Трябва ли да подадат оставки?

  • 11 929
  • 413
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 858
В началото не подкрепях стачката и учителите. Сега обаче съм зад тях! Смятам за недостойно поведението на министрите. Подкрепям учителите защото министрите не се подиграват само с тях а и с нас като родители и не им пука, че потърпевши са нашите деца. Смятам, че отдавна  е време тези двамцата и не само те да си идат. Харесва ми идеята за общонационална стачка. Един ден, в който никой да не заеме работното си място, всички да сме навън и да изразим мнението си.

# 46
  • Мнения: 1 163
Да за оставките.

# 47
  • Мнения: 1 072
Да, определено трябва да си подадат оставките. Всички, които са били в залата. Имам предвид представителите на синдикатите, не журналистите   Wink

# 48
  • Мнения: 1 114
Да трябва.
То бива-бива безхаберие и цинизъм, ама ...

Браво на журналистите от бтв!

# 49
  • Мнения: 977
Аз съм напълно "За" министрите и всички управляващи да си подадат оставките.
Крайно време е да арзберат, че не могат да "Размотават" вечно народа!

Друг е върпросът, че няма да го направят...

Последна редакция: пн, 08 окт 2007, 13:05 от mishelle

# 50
  • Пазарджик
  • Мнения: 49
Цялото правителство да се маха - всички са виновни, а Велчев и Орешарски са поредните им изкупителни жертви - да си ходят всички начело със Станишев!

# 51
  • Мнения: 4 841
Добре де, ама защо се спирате само дотук - да подават оставки, и те, и цялото правителство, ОК, до тук добре. А после? Идете малко по-напред с идеите  си - КОГО избираме на тяхно място, ако може и ПОИМЕННО.
Кой е човекът, който бидейки министър на образованието и науката ще защити перфектно интересите на всички участници в многостранния процес?
Кой е човекът, който бидейки министър на финансите ще задоволи и най-претенциозните финансови искания?
Кой е човекът, достоен да стане премиер?

Защото да се "пуца" с  #2gunfire #2gunfire #2gunfire и да се пеним с  #Cussing out #Cussing out #Cussing out по форумите е лесно, ама говорете малко по-конкретно - КАКВА Е АЛТЕРНАТИВАТА? КАК ТОЧНО ВИЖДАТЕ РЕШЕНИЕТО НА ПРОБЛЕМИТЕ?

# 52
  • София
  • Мнения: 1 076
Да, не само че веднага трябва да подадат оставките си, но и да се извинят на целия български народ.
Смятам, че ако изобщо има образ на национален предател, тези двамата изключително добре се вписват в понятието. За националните предатели съвсем не смятам, че е достатъчно само да си подадат оставките.

# 53
  • Мнения: 8 955
Цялото правителство да се маха - всички са виновни, а Велчев и Орешарски са поредните им изкупителни жертви - да си ходят всички начело със Станишев!
Peace

Да, с двете ръце!

 Hug

# 54
  • Мнения: 7 121
Към момента само съм прочела текста на диалога между двамата министри. Ще ми се да го видя със звук и картина.
И както каза Летящата - ръководствата на синдикатите също трябва да подадат оставка.
Все пак има някой, който ще го отнесе - човекът, развалил мазната политика на БТВ спрямо власт-имащите.  

# 55
  • София
  • Мнения: 1 076


Аз пък се чудя защо, като има стачка в някой бранш, не спират и заплатата на съответния министър - ама със запор на всичките му сметки. Нека преговаря със стачкуващите при равни условия.
Страхотна идея, на министъра и всички негови подчинени, в съответното министерство се спират заплатите по време на стачка и тогава няма да траят дълго стачките, ех, размечтах се.

 Peace
Оригинално и интересно.

# 56
  • Мнения: 2 759
                    Гледах филмчето и прочетох всички мнения. Нито едно основание да подават оставка не видях. Вероятно искате да ги уволнят, защото предложиха увеличение на заплатите на учителите  newsm78? Друго не се сещам...

# 57
  • Мнения: X
Категорично да, трябва, но за съжаление няма да го направят. Tired
Наистина сме овце!




Мисля, че е време и родителите да се включим.

Мисля, че отдавна трябваше да се включим.

# 58
  • София
  • Мнения: 210
Не просто трябва да си подадат оставките, а оттук нататък и двамата да станат едни политически трупове. Такава наглост и безцеремонност е просто... Лошото е, че през всичките тези години в  България се нагледахме на толкова ужасяващи и скандални реплики, действия и личности, че започнахме да ставаме все по-безчувствени.
Но подобно нещо просто не можеш да си го позволиш по време на стачка, която продължава вече седмици. И то стачка на учители, които са на ръба на мизерията.
Между другото, преди няколко дни във в. "Дневник" излезе статия за това, че всички министерства са дали заявки за новия бюджет с 50% по-големи от миналата година. Ето това е нещото, което ме вбесява. Имаме една от най-неефективните администрации, но пък тя си има министър, който защитава всяко място и всяка стотинка, която се отпуска за ресора му.
И тези, които говореха за работното време на учителите, хайде да видят какво е работното време на лелите от НОИ или на другите държавни чиновници. Интересно защо при тях не се въведе диференцирано заплащане и не се проведат съкращения.

Защото да се "пуца" с  #2gunfire #2gunfire #2gunfire и да се пеним с  #Cussing out #Cussing out #Cussing out по форумите е лесно, ама говорете малко по-конкретно - КАКВА Е АЛТЕРНАТИВАТА? КАК ТОЧНО ВИЖДАТЕ РЕШЕНИЕТО НА ПРОБЛЕМИТЕ?

Ето точно тук ни е цялата трагедия. Аз лично не виждам реална и най-вече по-добра алтернатива на сегашното правителство. От мисълта, че ББ може да стане премиер ме втриса и то повече от онова недоразумение Станишев. Въобще светлината в тунела е ярка, защото идващия влак е твърде близо.

# 59
  • Мнения: 6 315
Седянка...
Много е жалко, че всичко е толкова цинично, безхаберно и безотговорно.
"Разтакаваме" - това е всичко, което искат да направят.
Да, нашият народ сме овце и напълно си заслужаваме съдбата и управниците.
Мисля, че е време и родителите да се включим.

На същото мнение съм.

Общи условия

Активация на акаунт