ЗА ВТОРОТО ДЕТЕ

  • 2 794
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 734
Колкото времето си минава, толкова по-трудно ми е да се навия за второ дете  ooooh!

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 727
Колкото времето си минава, толкова по-трудно ми е да се навия за второ дете  ooooh!
Точно  Peace Казах го по-горе Wink

# 17
  • Мнения: 1 279
При моите разликата е 4,5 години.Малкия е почти на 3 и половина, а каката - почти на 8.И двамата бяха планирани и желани.При каката първо ми изтекоха водите и така тръгнах да раждам /от изтичането на водите до самото раждане минаха към 12 часа/, при малкия ми предизвикаха раждането, защото беше доста наедрял - роди се 4, 050 кг./ама по моите мерки и теглилки  Embarassed очакваха да е към 5 кила/, не че каката беше малка - тя се роди 3,900 кг.И при двете имах по няколко шева и явно не ме е боляло много, `щото честно да си кажа - забравила съм вече!
Коренно различни са!
Дъщеря ми Марина я кърмих към 1 година, но се приспивахме на ръце, много беше ревлива - от колики, от зъби, от инат...Плачеше дори като е навън в количката, та я изнасях заспала, за да я поразходя на въздух!Като поотрасна обаче, беше много кротка - играеше си самичка, нищо не лапаше, проговори много рано, но беше малко тромавичка.Направи алергия към АМ и доста време не ядеше и кисело мляко, и сирене.Сега си е добре.Но пък ни тресе някакъв ранен пубертет, че направо не се трае.Стана инат и доста неконтролируема.
Синът ми Стефан пък беше много кротък като бебе, кърмих го до към 7 месец, нямал е колики, не е ревал и от зъби.За сметка на това сега е див и непослушен.Много е пъргав, все се катери и тича.Проговори по-късно и все още има негови си думи и такива дето само аз му ги разбирам.Той си яде киселото мляко още от като се отби.Сега обаче е по-скоро злояд.
Всеки си е чишит и със собствен характер!!!Казват, че малкия прилича на мен, а каката на съпруга ми!А иначе всичко сме си кръстосали - мъж-жена, с деца момиче и момче, аз и синът ми сме зодия Близнаци, съпругът ми и дъщеря ми - Козирог, аз и тя сме нулева кръвна група, а двамата мъже - А...Голяма мешана салата!!!

# 18
  • Мнения: 9 990
Абсолютно необятна.
И двете ни деца-планирани- в тази връзка как да реагираме, когато разберем-сигурно сме се зарадвали LaughingНе съм си задавала въпросите постфактум дали ще се справя, а преди да вземем решението за деца.Едната е преносена, другата-недоносена-не виждам обаче връзка на този въпрос с другите. LaughingНе ми е трудно да ги гледам, много си ми е добре даже-може би защото са еднополови.И двете са на АМ от първия си ден , но и тук не виждам смисъл с дилемата въобще-второ, трето или пето дете.И на купешки пюрета са.Какво друго?Голямата е на ясла от много малка, дребната и тя така ще е...И де да знам-това ако има връзка-и двете-дълго и трудно раждане ooooh!

# 19
  • Варна
  • Мнения: 616
разликата на моите хлапета е 2г и половина Simple Smile Синът ми стана случайно, след 3 месеца гаджалък с мъжа ми, но и за секунда не съм си помисляла да го махна. Откакто се помня, чакам мига в който ще стана майка. Когато Дари стана на година и нещо се замислих за второ бебе. Мъжът ми се дърпаше, защото издръжката е трудна, но склони, защото много искаше и момиченце. И то взе че стна Mr. Green Сега си имаме принц и принцеса - палави, енергични, не им спират устите. Бият се , карат се и се обичат - всичко е на етапи.
за раждането - имам само положителни спомени и от двете. Бързи и лесни раждания, без шевове и без стрес. Баткото го кърмих 3 месеца, малката се отказа да суче след 4 месеца, но аз упорито цедях и давах кърма още 1 месец, така че ги смятам общо 5 (искаше ми се да е повече, но не ми се получи  Sad)
Идва ми нагоре понякога и се случва и да се караме и да пошляпваме дупетата от време на време, но пък не съжалявам нито за миг

# 20
  • Мнения: 339
Вчера след като вече си направих тест, окончателно разбрах,че съм бременна с второ дете. Планирано е бебенцето, ама от 1 седмица от както ми закъснява, ми е едно....много уплашено. Чак не исках да си правя тест, понеже не бях сигурна какъв искам да е резулата. Синът ми е на 8, тъкмо започна да ходи сам до магазина, и айде пак всичко отначало....но пък какво по-хубаво от още една радост в къщи, нали? ...Поздравления за майките с три и повече деца .Истински Майки - Героини.

# 21
  • Мнения: 1 163
MeryLu,браво за бебето Simple Smile!Нашете са с 1г.и 6м.разлика,много бяхме радостни като разбрахме за второто бебе,вече са във втари клас и никога не сме съжалявали,че са две.У нас е една лудница,но сме щастливи,понякога си мисля,че ако не бяха две не знам какво щях да правя newsm06  family

# 22
  • Варна
  • Мнения: 3 245
Първото и второто бяха планирани. Третото - желано и не толкова планирано. Смятахме да започнем с опитите през септември. Оказа се, че съм имала много ранна овулация през юли (нещо необичайно за мен) и забременях тогава. Бяхме приятно изненадани, явно така е трябвало да стане. Щастливи сме с децата, които имаме. Моля се и третото да е живо и здраво и да си го отгледаме с много любов. От сега му завиждам колко обичано и глезено ще бъде.

Във връзка с темата - синът и дъщерята се карат постоянно за дреболии, но когато ги видя да се търсят един друг за игри ми става толкова мило. Определено не съжалявам за избора си. Винаги съм искала да имам поне 3 деца, таткото беше склонен на 2, но след известна психо обработка кандиса и сега е по-нетърпелив и от мен да посрещне #3.  Grinning

# 23
  • Варна
  • Мнения: 616
Ясмина направо ти се възхищавам за решението за трето  Hug Докато бях бременна с първото бях много курназ, и казвах на мъжа ми че искам поне 3  Mr. Green Но сега с двете съм за куку-центъра  #Crazy , а какво ли ще стане ако има и трето........ Mr. Green

# 24
  • Мнения: 842
Моите и двете бяха непланирани, но нито за миг не съм съжалявала, че съм ги родила. Имам най-прекрасните, диви и щури момчета на света  Crazy  А сега по темата:
 - Брменност - и в двата случая имах лека бременност, макар че вторият път много пъти ме стряскаха абсолютно неоснователно за щяло и нещяло (попаднах на доста кофти лекар).  И  с двамата  търках банките в университета и ги направих висшисти още преди да се родят - с единия взех бакалавърска степен, а с другия - магистърска. Паралелно с това ходех и на работа.
- Раждане - Единия го родих за 13 часа, другия - за 4. Вторият път беше по-бързо, но не бих казала по-лесно. И в двата случая имаше доста шев и кройка.
- Отглеждане - Огромна разлика. Сега съм по-опитна, по-зряла и много по-спокойна. Баткото кърмих 2 месец, дребния - все още и незнайно докога. Иначе и двамата са ми били много спокойни и кротки бебета - не знам какво са колики, не знам какво е детето ти да реве с часове и нищо да не помага, не знам какво е да не спиш по цели нощи  Blush Мога да пиша с часове за приликите и разликите между моите момчета, но едва ли някой го интересува. В заключение ще кажа, че съм безкрайно щастлива, че имам две деца, макар и да не бяха планирани. Пожелавам на всички ви такова щастие  Hug

# 25
  • Мнения: 2 910
Отскоро съм бременна за втори път. И двамата със съпруга ми искахме второ дете, но аз лично исках да мине още малко време, защото планувах да започна работа. Исках малко да се оттегля от домашната обстановка и след това пак да забременея. Но явно съдбата ми е друга. Когато разбрах бях със смесени чувства честно казано, защото плановете ми се развалят, но за аборт никога не съм си помисляла. Съпругът ми беше на път, когато научи и той определено е на върха на щастието. Веднага пое, доколкото му е възможно, след работа да ми помага възможно най -много в грижите за дъщеря ни, като бодигард е около мен, пази корема ми от дъщеря ни, тъй като тя е във вихъра на игрите си и лудориите. Аз също свикнах с мисълта, че и следващите 2г. поне няма да мога да работя и с нетърпение чакам момента, когато бебето в мен ще порасне и ще започна да го усещам. Засега бременността ми е лека, както и първата и се надявам на успешен финал и кротко бебе, каквато беше и Марти.

# 26
  • Свиленград
  • Мнения: 269
Колкото времето си минава, толкова по-трудно ми е да се навия за второ дете  ooooh!

И аз съм в същото положение,а мъжът ми така настоява.... Направо не знам какво да правя. Трудно е да се вземе  такова решение. Аз едвам с 1 се справям,а какво остава за 2.  ooooh! ooooh! ooooh!

# 27
  • Мнения: 743
Моите две деца са на 10г и на 1г.
Баткото Ники е плод на бурна младежка страст  Mr. Green,родих го на 19г непланирано ,бях ужасно уплашена като разбрах че съм бременна ,но мъжа ми каза че ще се справим и аз му повярвах  Sunglasses.Раждането му беше изкуствено предизвикано,поради преносване с 12 дни(което се оказа че не е така,но това е друга тема )дълги контракции, завършили със секцио.Кърмен е 11 месеца,отбих го защото много хапеше,а и защото беше по схемата за ранно захранване.Аз му приготвях храната сама с продукти от село.Никога не е имал колики и спи като "пън" откакто се е родил  Laughing
Елица беше също случайно зачената,но и не съвсем,защото умишлено не се пазех.Исках много второ дете и след един спонтанен аборт 3г преди това, се молех всеки ден за бебе и то момиченце,мечтата ми беше да имам две деца от двата пола  и ако може преди да навърша 30г.(в моя род всички умират рано  Wink ).Мъжа ми беше против второ дете по икономически причини ,но когато разбра че чакаме момиченце буквално щеше да падне от щастие (беше на един покрив  Laughing )Роди се по естествен път без системи и с епизиотомия без други поражения,6 дни след термина.Все още я кърмя,захраних я късно с готови пюрета,вече нямаме селска продукция. WinkКолики нямаше, но заспива само с мен на гърда или с "подрусване" от баща си, спи леко като коте и се буди от всичко.
Като темперамент си приличат будни и дейни деца са,Еличка е малко по спокойна,но и тя се превръща в малка хала  CrazyСега обаче съм по уверена като майка ,знам кое е сериозно и кое не и не си хабя нервите излишно,не отдавам такова значение на хорски приказки ,на леките бели и не се вглеждам във всичко.
MeryLu честито бебе   bouquet,да наново започва всичко,но не съвсем,децата са толкова различни и това е много хубаво.А и наново започват толкова много радости ,не се концентрирай само на проблемите  Peace
Не знам при всички вас как е ,но понякога когато Ники много ме ядосва си мисля че ако не е Еличка да ме развесели щях да намразя децата.Вярно ,че сега е много по самостоятелен,но вече не мирише на бебе,не се гушка толкова,няма този невинен поглед.все повече прилича на голям човек...Всичко това ми липсваше ,но ето че сега имам и двете и бебе и едно по разумно и вече мислещо същество с което да си поговоря и да играя шах даже  Mr. Green ,но и което ме лъже гладайки ме в очите,...което ми помага за бебето, а в сладващия момент прави "геройска" беля  Във всичко има чар, децата не са за да ни мъчат създаваме ги защото осмислят и "оцветяват" живота ни.
Аз се опитвам да намеря  баланса и да отделям време и на двете си деца,честно казано Ники вече не се нуждае толкова от мен,поне не и за физически нужди ,но аз съм наблизо и наблюдавам "знаците" и когато усетя че е настъпил такъв момент ,просто оставям Ели в кошарата и говоря с него.
Понякога обаче съм толкова уморена и изнервена че буквално ги зарязвам и двете в детската стая и аз изпускам парата чистейки или готвейки,или просто пред телевизра с любим сериал.Тук голямата разлика е определено плюс,играят си двамата... е малко се карат,но Ники бързо разбра че е безмислено да и се кара и че тя няма да си играе с роботите му и картите Ю-Ги-О ,а тя че не всичко е нейно и е позволено и така.
С първото си дете учех и работех ,сега с второто пак уча, но други неща,вече знам че когато човек иска се намират и сили и време за всичко,така че за мен децата са моето спасение от сивия свят навън,моята най голяма радост и извор на искрена любов  Peace

# 28
  • Мнения: 76
 И двете ми бременности бяха планирани и желани. Винаги съм искала две деца и то момиченца. За  бебешкия период ( при голямата отдавна отмина, а малката още е бебе)- спокойни, спят си още от 3 - тия ден. Всичко в рамките на нормалното. Различни са по характер и темперамент, но се старая да не ги сравнявам.
 С второто дете е по-лесно, защото аз се чувствам по-сигурна и улегнала, а и каката много ми помага. Понякога се чувствам раздвоена, все ме измъчва мисълта, че не им обръщам достатъчно внимание и то не за друго ами от тази домакинска работа ми дотяга  Confused. Но и за миг не съжалявам,  че ги имам. Те ми носят радост - да са ни живи и здрави!
 А на майките с три и повече деца  се възхищавам!
 Напълно съм съгласна с MamaMargo, че децата са нашето спасение!  Peace

# 29
  • София
  • Мнения: 7 242
И двете ми деца са желани и дълго чакани. Разликата им е 6 г. и 9 м. Исках да е по-малка, но... така се получи. От моя гледна точка е перфектна, но се притеснявам дали ще имат общи интереси, дали ще могат да играят заедно, дали ще бъдат истински близки.
Първата ми бременност и раждането бяха по-леки. Но гледането на каката, въпреки че беше кротко бебе, ми беше по-трудно. Притеснявах се за какво ли не, престаравах се, бързах... С второто бебче съм по-спокойна и по-уверена, а и каката и мъжа ми ми помагат много. Малката е също много добричка - спи много, винаги е готова да яде и да се засмее, рядко плаче... Не се престаравам с къпането и мазането и тя е с много хубава кожа. Докато голямата, която къпех и мажех всеки ден, имаше постоянно кожни проблеми. Не съм захранила бебка, нито пък ще го направя скоро, а каката изпи първия си сок на 40-дни и скоро след това прояде каши и пюрета /логично разви и алергия от ранното захранване/. Не помня с Цвети да съм спяла до късно и следобяд, докато с малкото понякога се излежаваме да 10 и всеки следобед дремваме гушнати. Първото от самото начало спеше в своето си креватче, докато второто още си спи при нас на спалнята и не мисля да го "гоня" от там - така хубаво и успокоително ми мерише на бебенце... Каката се радва много на сестричката, не е проявила ревност до сега. На целодневно обучение е - връща се в 18 ч. Дотогава се старая да съм приключила с домакинската работа, да съм нагушкала беба и да мога да й обърна повечко внимание. Събота и неделя мъжът ми гледа бебето и излизаме двете /помага ми много повече с второто/. За момента голямата ми е по-трудна - иска много внимание, не спира да бърбори и подскача. Но пък ми е толкова хубаво да можем да си говорим вече като големи и да излизаме по "женски" и същевременно да има и едно бебче за гушкане. Предполагам, че като тръгна да мра, това ще е най-щастливия период от живота ми. Дай Боже да не свърши никога Grinning

Общи условия

Активация на акаунт