За или против избора на екип

  • 3 842
  • 78
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 560
Без уговорка по здравната каса раждането е абсолютно безплано в не-частните болници.
За софия това са Майчин дом,Шейново,2-ра АГ и Тина Киркова.

# 16
  • София
  • Мнения: 3 064
Аз съм против даването на пари под масата. Родих без уговорка във Втора Градска и нямам никакви забележки.

# 17
  • София
  • Мнения: 408
Здравей
Това и на мен ми е болна тема.Дълго мислих и разпитвах и стигнах до извода,че няма да си избирам екип.Спрях се на Св.София.Разпитвах работеща там акушерка и тя ми каза,че няма смисъл да си плащам,вниманието било еднакво.Моя приятелка роди там преди известно време уж при избран лекар и докато дойде лекарката й та почти родила.
И така мисля,че тези 700-800 лв е по-добре да ги запазя за някоя от нуждите за бебето.
Това е от мен,желая ти успех Hug

# 18
  • София Младост
  • Мнения: 21
Мерси момичета,

има още малко време, но ако всичко е наред и не ме прихване страх нещо, ще си карам стандартно.  Grinning

# 19
  • Мнения: 9 973
Не съм избирала и плащала за екип при раждането ми.
Останах доволна от лекарят и акушерката,които бяха на смяна и ме израждаха.
С пари или без-каквото ти е писано,това ще стане Wink
много вярно ! Peace

# 20
  • Мнения: 92
ЗА! PeaceПлатих си ,чувствах се по-спокойна и не съжалявам.Сега ...живот и здраве пак ще си платя.За такова нещо пари не се жалят.

# 21
  • Мнения: 911
Искат ми 700 лева за удоволствието, а дали си струва? ПС.
Не държа на ВИП отношение - по скоро на нормално newsm78

Хм, хм... наистина ще мечтаеш за "удоволствието", както го наричаш, ако те оставят на самотек да се мъчиш повече от 24 часа, за да бъдело естествено и както си му е реда, а като приплачеш за упойка да ти рекнат, че не си си платила предварително пакета на касата и затова не ти се полага. А накрая за десерт фиркан стажант така да те зашие, че три месеца да не можеш нормално да си седнеш на д-ъто и да се мъкнеш от гинеколог на гинеколог, щото стажантът не си е свършил работата.
У нас доста често ВИП е синоним на нормално отношение, а не като към ВИП.

Мила, ако всичко което ти написах по-горе ти се види твърде страшно или прекалено, ще ти кажа, че за съжаление си е жива действителност. Мене от седми месец треска ме тресе докато си намеря доктор за раждането, за плащането хич и не съм се колебала; проблемът ми беше на кого да си поверя корема и здравето, защото плащане на часен принцип все още не значи и заинтересованост. За съжаление.
Дерзай и успех!

П.п. Можеш да попаднеш и на свестен екип (по клинична пътека), но е лотария. Аз затова и не посмях да рискувам; не съм си намерила здравето и бебето на улицата, все пак.

# 22
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
аз лично родих без уговорка и мога само да се похваля , че се радвах на страхотно внимание от страна на лекарите в болницата.

И аз това мога да кажа за моето раждане,но съм от малък град и може би това има значение Peace.Все пак ти ако имаш тази възможност да платиш на екип защо да не го направиш за твоя сигурност все пак Wink.В България трябва почти винаги да тикаш пари за да получиш внимание Crossing Arms,но се намират все още и свестни лекари и дано имаш късмет да попаднеш на такива Peace

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 280
Аз родих с уговорка и съм ЗА избора на екип не бих рискувала и да разчитам на късмета си за такова нещо - живота на детето ми е много по скъп от парите! Успех и леко раждане  Hug

# 24
  • Мнения: 8 999
Аз си избрах екип. Не мога да си представя, че можех да съм там, в болницата, сама, и да се случи всичко онова, което се случи, а аз да разчитам на случайни хора/лекари.

# 25
  • Мнения: 4 451
От личен опит казвам, че е въпрос на късмет. Аз от много избиране на екип (платих си, за това удоволствие) едва оживях след тежките усложнения от секциото. Един месец, след това лекарите се бориха за живота ми. Нали уж си платих, уж избрах добър екип...
 Приятелките ми родили без уговорка са много доволни и никоя не се оплака от липса на внимание.

# 26
Аз родих (секцио) в Шейново с  уговорка с Др Йончев много мил човек и голям специалист. Напълно съм ЗА избора на екип. Обръщат поголямо внимание на теб и бебчо.

# 27
  • София
  • Мнения: 114
Аз раждах в Тина Киркова, без да избирам предварително екип. Отношението и вниманието към мен бяха чудесни, а и имах късмета да бъда сама в предродилна зала почти през цялото време. Не знам ако бях избрала лекар предварително какво повече щеше да се направи за мен.
По-важно е обаче как ти се чувстваш; ако ти, както други момияета, писали в темата ти, казват, че са били по-спокойни с доверен лекар, тогава направи така.
Леко раждане и розово пухкаво бебче накрая!

# 28
  • София
  • Мнения: 4 588
Направи това, което смяташ, че е  по-правилно.
Аз лично бях твърдо решила, че няма да се уговарям с лекар. Постъпих поради преносване и на другия ден родих със секцио по преценка на лекарите. Доверих се на лекарите, които бяха на смяна и съм  доволна от избора си. Всичко мина нормално, изобшо не съм се чувствала пренебрегната или нещо подобно.
Успех и леко раждане! Hug

# 29
  • Мнения: 983
Не разбрах от София ли си. Защото в Пловдив в частните клиники за секцио взимат по-малко пари. А в държавните болници "тарифата" е 300лв средно за уговорен лекар.

Общи условия

Активация на акаунт