Шумоизолират ли външните щори?

  • 11 914
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Дограмата сама по себе си не шумоизолира. Това вършат стъклопакетите. Аз имам триплекс - това са шумоизолиращите. Живея на главна улица, затова ги сложих. Да, изолират, но частично. Леките коли като минават изобщо не се чуват. Говор на хора и викове на деца изобщо не се чуват. Алармите се чуват по-тихо, като отдалече, но ако спиш и някоя от тях е зациклила, ще се събудиш.  Автобусите и маршрутките се чуват съвсем тихо с непречещ шум. Тежките камиони се чуват доста повече от тях. Шум от флекс, чукане с чук върху метал и др. подобни остри звуци се чуват почти в реален размер. Това - при затворен прозорец. Като го отворя, изобщо е ужас. Т.е., изолацията помага, но само ако шумът е сравнително не много силен. Силните звуци се чуват пак, макар и по-тихо, но пак пречат. И аз съм мислила да сложа външни ролетни щори. Не знам до колко ще са ефикасни. Но вече мисля да продавам това жилище, така че май няма да слагам нищо. Когато сложих тези стъклопакети, те помагаха. Но сега шумът се увеличи, разшириха улицата, построиха нови сгради и колите се увеличиха. В момента стъклопакетите само намаляват шума и пак е шумно. Бих посъветвала авторката да мисли по въпроса за евентуална продажба на това жилище. От опит знам, че шумът, където го има, никога не намалява, а от година на година става все по-силен и в един момент става непоносимо. И освен че изнервя, и разболява.

Последна редакция: чт, 11 окт 2007, 18:26 от Unknown_lady

# 16
  • Мнения: 481
Благодаря ви за отговорите. За съжаление, жилището е свекърва ми и не мога да го сменя. Нямаме и финансова възможност да излезем на квартира. Къщата е с изолация отскоро, и вътре правихме ремонт сравнително скоро. Не мога да сменя дограмата с по-добра ПВЦ, и започвам леко да се разколебавам за ефекта на външните щори, което малко ме отчайва  Sad

# 17
  • Мнения: 3 360
В съчетание с хубава дограма  шумове няма.Но само щорите не дават кой знае каква разлика...

# 18
  • Мнения: 481
Сега в една фирма за външни Алум. щори ми казаха, че при вятър те много тракали. Моля, да се включат мамите с такива и да споделят така ли е  Praynig

# 19
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 355
Нашите изолират и съм много доволна Peace

И нашите. При положение, че сме с обикновена, дървена дограма, разликата с и без щори е съвсем ясно доловима.

# 20
  • Мнения: 8 999
Категорично НЕ! В старото жилище имахме на всички прозорци, но особена разлика нямаше, ако са спуснати плътно до долу или са вдигнати. Единствено през лятото не позволяваха на слънцето директно да напича в стъклата и да прониква вкъщи. Определено ни предпазваха от жегите, но не от студа и от шума.

# 21
  • София
  • Мнения: 2 967
Нашите изолират и съм много доволна Peace


Какви са?

# 22
  • Мнения: 22 950
Моят съвет е да сложите втори ред дограма с външни щори.Това масово се практикува и Испания на шумните булеварди.Слагат си два реда дограма,като тази,която се пада към улицата е с плъзгащи се крила,иначе няма как да се отвори.Колкото до външните щори:има няколко различни модела,като най-хубавите са и доста скъпи.Има някаква разлика в що се отнася до шума,но не е много.Ние имаме пластмасови,но не от най-евтините.

# 23
  • София
  • Мнения: 160
живеем на Димитър Петков и Цар Симеон до пазара ,тук се намира и цветарската  борса.особено през лятото когато прозорците са отворени през нощта  е нещо ужасно.цветарите от 3,4 часа сутринта пристигат с колите си ,затварят и отварят ги и ги тръшкат ,викат,карат си и т.н.изобщо неможеше да се спи.сменихме си дограмата с алуминиева,а на стаята която е точно там сложихме външни щори с алуминиеви водачи и пластмасови ламели.от тогава си спя прекрасно ,нито чувам дъжда нито алармите на колите въобще спокойствие.  bouquet

# 24
  • Мнения: 186
Категорично НЕ! В старото жилище имахме на всички прозорци, но особена разлика нямаше, ако са спуснати плътно до долу или са вдигнати. Единствено през лятото не позволяваха на слънцето директно да напича в стъклата и да прониква вкъщи. Определено ни предпазваха от жегите, но не от студа и от шума.
newsm10

Общи условия

Активация на акаунт