Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 248
Нормално е да имаш фоликул 6 мм на третия ден-тогава най-вероятно овулацията ти ще е около 11-ти ден, тъй като той нараства с около 2 мм на ден и се пука около 20 мм до 24, но имай в предвид че в 5-6мм  фоликул още няма зряла яйцеклетка , а естрадиола се отделя в големи количества когато тя е достатъчно зряла, а именно при 18 мм фоликул и ако не забелязвате в изследванията й не са посочени референтни граници за овулаторна фаза, какви според вас трябва да са те?, ако не тези които са дадени в предната фаза, а именно образуването на вече зрелия фоликул, на който му предстои да се пукне.
Мисля, че достатъчно оспамихме темата, за което искам модераторите и Галето да ме извинят. Ако някой има да ми дава поуки, които не отказвам, моля да ми пише на лични!

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 4 480
ееех момичета, защо ли нямаше такава тема когато аз си изследвах естрадиола. Толкова много четох, а за нещо така и нищо не особено не научих. Искам само да добавя, че моят беше двойно под долната граница на 5 пет от цикъла. При мен мерните единици бяха други и при долна граница от 90, аз бях  с 40. Доки ми каза, че е имало овулация въпреки тези стойности, което личи от другите хормони.Е, по случайност същия месец се оказах бременна. Затова и сега продължавам да се чудя, какво значи ниския естрадиол.

# 17
  • Мнения: 155
Е ама си ми изкарахте акъла де... Признавам си... Май май положението е от най-малко розовите.... Ще пиша в четвъртък, тогава ще имам и лекарско мнение-отложи се с един ден заради спермограмата

# 18
  • Мнения: 7 716
Галита, репродуктивните хормони са доста динамични и това, че този месец са така, не означава, че винаги е така, както и че има проблем. Не се притеснявай.

# 19
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 295
Я да попитам. При какъв лекар да отида да ми назначи хормонални изследвания- ендокринолог или при гинеколога си?

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 4 480
Аз не съм ходила при лекар, сама си ги назначих- репродуктивни хормони казваш в лабораторията и това е. Разбира се се правят в определени дни.
Иначе ако искаш можеш да се пробваш по ЗК да ти ги поеме. Обаче на мен ми казаха, че касата поема при доказан стерилитет.

# 21
  • Мнения: 7 716
Няма такова нещо, какъв доказан стерилитет? Изследването на хормоните е първото нещо, което се прави. Тепърва предстои доказването на стерилитет.

# 22
  • Мнения: 9 093
Джи пи - гинеколог - ендокринолог
Джи пи - ендокринолог

 Hug

# 23
  • Мнения: 712
Aми на мен обикновен гинеколог ми ги назначи. Ама въпроса е да го навиеш да ти ги пусне, че и те с тея лимити за направления... (ДЖи пи -тата имат лимити за изпращане на специалист, специалистите имат лимити за назначаване на изледвания...)  въобще не си е работа да се занимаваш с Касата, ама пробвай все пак, щото към 100-тина лева поне ще хвръкнат, ако си ги назначиш сама.

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
На мен винаги ми отказваха направления по ЗК и си пуснах всичко по мое назначение Mr. Green

# 25
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 295
Благодаря ви. Не знаех, че се поемат от касата.  Не търпя откази  Naughty Заемам се сериозно с нещата значи.

# 26
  • Мнения: 7 716
Аз ги правих два пъти през касата.

# 27
  • Мнения: 84
На мен винаги ми отказваха направления по ЗК и си пуснах всичко по мое назначение Mr. Green
smile3513
Е тва като го чуя и направо побеснявам  Rage  comp03 smile3527 newsm29 и това ми било система #2gunfire  smile3543doctor
Мацки не позволявайте да ви изнудват, то си е чист обир де  Money, те ако и не си платиш само на  bishop биха ни пращали за благословия и чудо
 spam2 сори

galita84,   fingerscrossed как са нещата

# 28
  • Мнения: 155
Здравейте,
благодаря на всички. Утре сутрин отиваме да правим спермограма и тогава ще четем и резултатите от хормоните.Май май утре е големия ден-денят на истината Confused Та така-малко ми е притеснено, щото и спермограмата ще е ясна-дано всичко е наред Praynig
Това е от мен- утре ще пиша...
 Hug Hug Hug Hug

# 29
  • Мнения: 9 093
Стискам ти палци и се надявам да не се притесняваш много, въпреки че е трудно - казвай си, че утре по това време всичко ще е минало и истината ще се знае, а това е най-важното Hug

Общи условия

Активация на акаунт