Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 12

  • 28 834
  • 293
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 581
Тъй като никога не съм ползвала сладкарска сметана,не знам ако и прибавя какао дали ще стане добре и може ли да я ползвам вместо крем за торта.

# 61
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 242
ето от мен днешната бърза тортичка :

# 62
  • Мнения: 1 271
Зечова , готино октопдче.  Hug

Sunnily* , съжалявам, но се ангажирам само с М_е_г_и  , защото не съм от София и не ми се иска да ангажирам съпруга ми да ме вози до София, пък и другото, идвам си за ваканция и няма да мога да сложа толкова много багаж-пътувам със самолета и две деца, от които бебе на 4 месеца.

Тъй като получих още  молби за  този комплект, предложих един вариант на SIANA79, ако тя  иска да се групира с някой.И процедурата е следната-казвате ми какво искате, аз го поръчвам, давате ми адрес в Бг къде да го изпратя и така хем си поръчвате повечко нщица от онзи хубавия сайт, хем си поделяте пощенските разходи до Бг.Цената за пратка до 2 кг до Бг е 20 евро.От Мадрид до мен цената за доставка зависи пак от килограмите пакет.Ако сте навити на този вариант ми пишете на лично да се доразберем.

# 63
  • Мнения: 119
Момичета,вече правя за 5 път марципан Варна и все се разтича.Послушах съветите ви и го изчаках да изстине напълно и тогава сложих захарта(беше си идеално ситна),използвах масло,а не маргарин,сложих го и в хладилника преди да го използвам и пак се разтече.Моля за съвет или поне за препоръка за някаъв друг марципан или покритие за торта и за фигурки.Благодаря предварително. Sad Embarassed Sad

# 64
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Саси, рафаелото явно е било вксно щом мъж ти не е устоял да си хапне преди да снимаш  Mr. Green. Браво мила, супер изглежда  Peace
Сладка хапка, ама как си го измислила значи с тая биба  Joy, Супер! Както винаги майсторско и оригинално изпълнение.   bouquet  bouquet  bouquet
Зечова, ама много сладък тоя октопод. С какво си оцветявал марципана, много наситен хубав син цвят ... всъщност да не е млечен марципан  (мастика) newsm78 че с това бялото Дай повечко инфо моля те.   bouquet
sugar_geri   много странно защо ти се разтича  newsm78. Спазваш ли точно указанията за правенто на парено тесто, да не  би там да ти е грешката. Няма логика ако захарта е ситна и действаш с изстинало тесто да има такъв проблем. А какъв маргарин ползва? Някой препоръча 'Рама' в жълта опаковка, аз само с такъв правя вече и съм нямала проблеми. Иначе за друго покритие незнам, може би този млечен марципан (с кондензираното мляко ) и аз щях да питам за него дали се работи лесно с него като с марципан Варна , че не съм го правила. Знам, че доста мами го правиха моля да споделят впечатленията си? Благодаря!

Последна редакция: ср, 10 окт 2007, 17:02 от КорНиШонка

# 65
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 242
Корнишонка , марципана е Варна  , сложих боите на прах без да разтварям като целта ми беше да постигна преливащ се тъмен със светъл цвят ,леко го дзокарах не е това което исках но  Rolling Eyes
Бялото е бързосъхнеща маса , ползвах я за очите и за устата , другото е марципан Варна .
Боите са прости бои за яйца от безвредните  Peace
Вътре е тортата с рулата ,но крема е с крем оле на Йоткер плюс сметана и масло и желатин  Hug  bouquet

# 66
  • Мнения: 1 271
Нат, абе чак сега разбрах, че това на аватара ти е торта-четох в една от старите теми.Я кажи как постигна това бялото покритие-не ми прилича на този марципан дето го правите... newsm78

# 67
  • Мнения: 1 878
Иииих, жалко silrai, но пък съвсем не обърнах внимание, че си от Плевен, което действително усложнява нещата  Confused

# 68
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Роси, каква сладурска торта - много е идейна! Браво! Heart Eyes Hug

Зечова и твоето октоподче е много сладко и сполучливо! Страхотно!  bouquet

sugar_geri, със сигурност някъде правиш грешка - я опиши стъпка по стъпка какво правиш, може и да открием причината... Peace

silrai - аз точно затова правих Захарен фондан II от първа страница, за да е бяло покритието и да прилича на порцелан... Но, аз съм свикнала да точа покритията много тънко, а това не можеше - много лепеше, а аз бързах. Бая си поиграх, защото въпреки масления крем, се плъзгаше от тежината си...

# 69
  • Мнения: 119
Корнишонка,спазвам всички стъпки  за изпълнение,но започна ли да слагам захарта(и при напълно изстинало тесто) и започва да се разтича.Да не би да е заради това,че си помогнах малко и с месенето с ръце?Моля ви за съвети.Благодаря предварително. Embarassed Embarassed Embarassed

# 70
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Ами то точно с ръце се меси. Като забъркаш пареното тесто (преди да сложиш захарта), то си едостатъчно гъсто - като мек пластилин е. После изсипвам пудрата захар на масата и  започвам да меся в нея тестото (все едно с брашно както се меси), докато поеме всичко (отсипвам си точно колкото е в рецептата. И после прибирам в хладилника.

# 71
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Корнишонка,спазвам всички стъпки  за изпълнение,но започна ли да слагам захарта(и при напълно изстинало тесто) и започва да се разтича.Да не би да е заради това,че си помогнах малко и с месенето с ръце?Моля ви за съвети.Благодаря предварително. Embarassed Embarassed Embarassed

Точно за това, опиши - колко продукти слагаш и в каква последователност, колко държиш пареното тесто в хладилника и така нататък. Да не би и ти да си съединила в едно две рецепти и да  сложила 200мл вода и само 100г брашно. Напиши, за да открием грешката и не се притеснявай - обърквация винаги може да се получи!  Hug

# 72
  • Мнения: 6 045
ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ ЗА НОВАТА ТЕМА   bouquet
silrai,  sladka_ hapka, Зечова  страхотни тортички....  Peace

# 73
  • Мнения: 119
Ами рецептата за този марципан ми я беше давала Сладко и Солено.Ето я и нея:"100 гр. брашно
50 гр. маргарин
100 мл вода
сладкарска боя
Прави се като парено тесто. Слагат се да заврат водата и маргарина. После се прибавя брашното и се бърка. Изважда се върху мраморна плоча да изстине до 18 С. После се меси с пудрата захар. Като я поеме всичката, се прави на топка и се слага в найлонова торбичка, изкарва се въздуха, за да не стане коричка и се оставя в хладилника. "Както Меги каза и на мен ми се получи като мек пластелин последния път.Правя го точно по рецептата,но последнния път го правих с масло и го чаках да изстине напълно.Но после го сложих в чинийка и когато
 и то и чинийката от тестото  изстинат слагам
захарта,но почва а се разтича и като го сложа в хладилника не се стяга.Последния път наподобяваше мек пластелин преди захарта,а след нея и след хладилника(някъде към час съм го държала в хладилника) беше и
аз не знам какво,като много мек
пластелин,а за месене не можеше да става и на въпрос.Беще и мазничко като го барах.Не знам и аз,но може би все някаде бъркам(сложих малко по-малко от полувин опаковка масло от 125 грама последния път.)Дано да сте ме разбрали,защото не обясних май много ясно.  Embarassed Sad Embarassed

Последна редакция: ср, 10 окт 2007, 18:38 от sugar_geri

# 74
  • Мнения: 119
А и никога не ми става бял,а все е жълтеникъв. Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт