Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 12

  • 28 863
  • 293
  •   1
Отговори
# 75
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Наистина малко не разбрах. Не си писала колко пудра захар сложи общо.

А за жълтеникавия цвят - така си става - не един път сме го обсъждали.

# 76
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Ами рецептата за този марципан ми я беше давала Сладко и Солено.Ето я и нея:"100 гр. брашно
50 гр. маргарин
100 мл вода
сладкарска боя
Прави се като парено тесто. Слагат се да заврат водата и маргарина. После се прибавя брашното и се бърка. Изважда се върху мраморна плоча да изстине до 18 С. После се меси с пудрата захар. Като я поеме всичката, се прави на топка и се слага в найлонова торбичка, изкарва се въздуха, за да не стане коричка и се оставя в хладилника. "Както Меги каза и на мен ми се получи като мек пластелин последния път.Правя го точно по рецептата,но последнния път го правих с масло и го чаках да изстине напълно.Но после го сложих в чинийка и когато
 и то и чинийката от тестото  изстинат слагам
захарта,но почва а се разтича и като го сложа в хладилника не се стяга.Последния път наподобяваше мек пластелин преди захарта,а след нея и след хладилника(някъде към час съм го държала в хладилника) беше и
аз не знам какво,като много мек
пластелин,а за месене не можеше да става и на въпрос.Беще и мазничко като го барах.Не знам и аз,но може би все някаде бъркам(сложих малко по-малко от полувин опаковка масло от 125 грама последния път.)Дано да сте ме разбрали,защото не обясних май много ясно.  Embarassed Sad Embarassed

Такаааа, аз виждам следната възможна грешка - наистина не си оствила тестото да изстине напълно. Остави го дори и през ноща , защото явно това изстиване в чинийка не е достатъчно - затова е казано да се разстели ако може. 18 градуса може и да те е подвело, но това си е просто оставено да изстине съвсем на стайна температура. Сладка Хапка май беше казвала, че го е държала и в хладилника преди да сложи захарта.


# 77
  • Мнения: 119
Слагам 400 грама пудра захар,а ако сложа повече става още по-зле.А ти как постигаш белия цвят,Меги(като например при тортата ти,която беше футболна топка)? Дано сега всичко да е ясно.Извинявам се много. Embarassed

# 78
  • Мнения: 6 060
Хей, хей, хей Сладко Гери, моля те не казвай че съм ти дала тази рецепта...
Ами рецептата за този марципан ми я беше давала Сладко и Солено.Ето я и нея:"100 гр. брашно
50 гр. маргарин
100 мл вода
сладкарска боя
Прави се като парено тесто. Слагат се да заврат водата и маргарина. После се прибавя брашното и се бърка. Изважда се върху мраморна плоча да изстине до 18 С. После се меси с пудрата захар. Като я поеме всичката, се прави на топка и се слага в найлонова торбичка, изкарва се въздуха, за да не стане коричка и се оставя в хладилника. "Както Меги каза и на мен ми се получи като мек пластелин последния път.Правя го точно по рецептата,но последнния път го правих с масло и го чаках да изстине напълно.Но после го сложих в чинийка и когато
 и то и чинийката от тестото  изстинат слагам
захарта,но почва а се разтича и като го сложа в хладилника не се стяга.Последния път наподобяваше мек пластелин преди захарта,а след нея и след хладилника(някъде към час съм го държала в хладилника) беше и
аз не знам какво,като много мек
пластелин,а за месене не можеше да става и на въпрос.Беще и мазничко като го барах.Не знам и аз,но може би все някаде бъркам(сложих малко по-малко от полувин опаковка масло от 125 грама последния път.)Дано да сте ме разбрали,защото не обясних май много ясно.  Embarassed Sad Embarassed



след като ти дадох тази...в тема 9 го пише черно на бяло
Цитат на: sugar_geri в неделя, 26 август 2007, 09:29
Здравейте на всички,аз сам нова тук,но чета всичко с голям интерес.Бих искала да попитам как се прави крем "Брюле" и дали е вкусен(чувала съм,че е бкусен,но никога не сам го опитвала)?И другия въпрос-как правоте тези марципанови покрития на тортите,защото никога до сега не мога да напражя една торта да изглейда добре,а вашите са прекрасни?Много моля за съвети.Благодаря предварително и искам да се изжиня за невежството!
Марципановите покрития се правят с марципана чиито рецепта съм ти дала, записала съм си я от тук- форума. Дано ти послужи.
марципан Варна рецептата е от БонАпети
400 гр. пудра захар
100 гр. брашно
50 гр. маргарин
100 мл вода
сладкарска боя

Прави се като парено тесто. Слагат се да заврат водата и маргарина. После се прибавя брашното и се бърка. Изважда се върху мраморна плоча да изстине до 18 С. После се меси с пудрата захар. Като я поеме всичката, се прави на топка и се слага в найлонова торбичка, изкарва се въздуха, за да не стане коричка и се оставя в хладилника. Част се оцветява в жълто, в оранжево и в зелено (малко). Правят се цветчета. Листенцата се правят с пръсти и с остър нож се нарязва на мястото на жилките. Тортата се облича в бяло захарно тесто. Разточва се върху пудра захар с дебелина о,5 см. Навива се върху точилката да се пренесе върху тортата. Изрязва се отдолу излишното. Напръсква се със зелена сладкарска боя (през едно малко уредче се издухва боята).
По долния ръб около тортата се прави трева (през цедка), отгоре и отстрани се подреждат цветенцата и листенцата.

# 79
  • Мнения: 1 698
Момичета искам и аз комплекта формички от 12евро, но имам братовчедка в Австрия. Та аз и преди съм й писала за тези формички, но тя не знае къде да ги търси. Някоя от вас да знае сайт? Като й бях на гости поразгледахме, но не намерихме такива, всъщност не попаднахме на никакви.

# 80
  • Мнения: 119
Сладко и солено,не съм казала,че си ми дала тази рецепта.Аз съм оградила с кавички тази част от твоята ресепта,а не последния ми опит.Единственото,което бях пропуснала беше пудрата захар,но после написах,че слагам толкова,колко ти ми беше казала.Надявам се да не си го приела лично,не искам да обидя никой,но ти си се объркала в случая.Ако съм те обидила нещо-много се извинявам за това.

# 81
  • Мнения: 119
Благодаря на всички за търпението и за отговорите.И пак искам да се извиня на Сладко и Солено,ако съм я обидила с нещо.Благодаря на всички.А как да постигна млечно белия цвят на марципана?Млечен ли трябва да направя?

# 82
  • Мнения: 1 271
Момичета искам и аз комплекта формички от 12евро, но имам братовчедка в Австрия. Та аз и преди съм й писала за тези формички, но тя не знае къде да ги търси. Някоя от вас да знае сайт? Като й бях на гости поразгледахме, но не намерихме такива, всъщност не попаднахме на никакви.

Ето ти сайта, трябва регистрация и да се напише адреса в Австрия, ако фирмата прави доставка до там ще можете да ги поръчате иначе търсиш друг вариант.

Нат, блгодаря за разяснението, сега ще разгледам покритията на първа страница, че все не ми остава време.  bouquet

# 83
  • Мнения: 1 698
Момичета искам и аз комплекта формички от 12евро, но имам братовчедка в Австрия. Та аз и преди съм й писала за тези формички, но тя не знае къде да ги търси. Някоя от вас да знае сайт? Като й бях на гости поразгледахме, но не намерихме такива, всъщност не попаднахме на никакви.

Ето ти сайта, трябва регистрация и да се напише адреса в Австрия, ако фирмата прави доставка до там ще можете да ги поръчате иначе търсиш друг вариант.
Silrai не го виждам линка

# 84
  • Мнения: 1 271
 Е ми то с две чудесии в ръцете, така става понякога.Ето линка-  http://www.clubcocina.net/tienda/index.php?amp;notify=Array
 Party

# 85
  • Мнения: 7 108
Момичета,вече правя за 5 път марципан Варна и все се разтича.Послушах съветите ви и го изчаках да изстине напълно и тогава сложих захарта(беше си идеално ситна),използвах масло,а не маргарин,сложих го и в хладилника преди да го използвам и пак се разтече.Моля за съвет или поне за препоръка за някаъв друг марципан или покритие за торта и за фигурки.Благодаря предварително. Sad Embarassed Sad

Кажи ми, всичките пъти с една  и съща пудра захар ли го прави?
Писала съм и преди, че има гадна пудра захар, която втечнява тестото, вместо да го втвърдява. На мен, дето100 пъти до сега съм го правила този марципан, ми се случи да ми се втечни от една пудра захар, която беше доста едричка, но не разполагах с друга в момента. И пак ще потретя и почетвъртя  Grinning, не правя реклама на фирмата, просто никога не съм имала проблем с пудрата захар на КРИНА. понеже в нашия сбутан град я намирам само в един магазин съм се запасила като за война  Laughing.
със сигурност грешката не е при таб, щом си изчакала тестото да изстине достатъчно, аз даже съм смесвала с пудра захар и полутопло тесто, но ако захарта ти е кофти, нищо няма да стане.
Смени марката на пудрата захар и пробвай пак, със сигурност ще стане  Peace.

Между другото само да вметна, че от мазнината не е! Аз съм го правила и с масло, и с олио, и със зехтин - и с трите си става идеално. Само с маргарин не съм, защото това чудо в дома ми не влиза.

# 86
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
И аз да кажа моето виждане по въпроса за марципана....

sugar_geri, и на топката марципана е жълтеникав, сигурно светкавицата  на апарата го прави да изглежда по-бял. Просто такъв си му е цвета.

SlaDk0_i_SoLeNo, това е една и съща рецепта - тя е от Бон Апети, тук всички я знаят като рецептата на Меги Grinning

И за захарта - винаги съм правила с "Крина" по простата причина че в нашето Фантастико друга няма. Не съм слагала в хладилника пареното тесто (но може би през лятото е необходимо). Трябва да се разстеле на по-тънък пласт, за да изстине по-бързо. Не зная точно колко време му трябва, защото го оставям да изстива и се лепвам за компютъра... Но мисля че за час ще е готово (стояло е и по 2 часа, но то е защото го забравям).

Другата седмица смятам да замесвам и аз, ще пробвам да снимам - дано този път и при мен да няма фалове...

# 87
  • Мнения: 119
Момичета,толкова сте отзивчиви.Благодаря на всички ви за разбирането и за полезните съвети.Наистина съм ви много благодарна. smile3525 smile3525 smile3525 Simple Smile  smile3525 smile3525 smile3525

# 88
  • Мнения: 2 159
Здравейте момичета Hug
Да си призная никак ме няма в тортите, една не съм правила през живота си, но сега заради рождения ден на малката се амбицирах нещо Mr. Green И разбира се избрах тортата с рулата, защото ужким ми се видя по възможностите, само че реших да я правя с муса на Танита.
Е направих един тест вчера, но не знам какво стана, че муса не ми стигна, е за малко де, но ми се наложи 2 реда бисквити да сложа, при положение че сложих и по средата (видя ми се прекалено кремаво). Даже го правих с едно голямо руло и едно малко.
За РД понеже формата в която ще правя тортата ще е по-голяма мисля да направя една доза крема  по рецептата и една доза муса на Танита, по средата ще сложа банани и бисквити. Може би въпросът ми е много глупав, но и в двата крема да си сложа по 1 пак. желатин нали? И друго се чудех някоя дали я превила в по-голяма форма от показаната в рецептата да не ми се разпадне тортата Sad
Днес съм решила да тествам млечния марципан и да се пробвам да сложа един чаршаф на тортата, нооо как го правите като е по-кръгличка тортата не стават ли много гънки, как се спасявате от тези "плисета" newsm78
Извинявам се че е толкова дълго, но като ми е за първи път в главата ми щъкат многооо въпроси Blush

# 89
  • София
  • Мнения: 974
Момичета, и аз се включвам с един въпрос Embarassed
Не мога да намеря линка за направата на фунийка за рисуване. Преди го имаше в темата за коледните сладки, ако се сещате ще съм много благодарна Hug

Общи условия

Активация на акаунт