Индия - земя на боговете - 4

  • 29 905
  • 308
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 294
Елип, сигурно си казвала ама съм пропуснала, как си се запознала с мъжът ти? Simple Smile

# 76
  • София
  • Мнения: 1 043
Дидка, вие ходили ли сте във Варанаси? Снимките от това място винаги много ми въздействат. Има някаква мистичност и магнетизъм. От друга страна ми изглежда страховито. Хем ми се иска да отида там, хем ме е шубе. Нищо чудно Шива да е живял там. А сега ми прилича на населено с хиляди духове. Странно място е, според мен. Поне така изглежда. Ще ми се някой ходил там да сподели.

# 77
  • Мнения: 1 184
Ели, сега проверих в нета, думата чай не била нито индийска нито арабска, а.... китайска bowuu
Ха, уби ме. Не го знаех  Mr. Green.

Лила, това е много интересно за пръстените и гривните на краката. Никога не ми е правило впечатление, но верно, че имах съседка и тя беше с пръстен /нямаше гривна/. Аз обаче си мислих, че е прищявка  Blush.

Елип, сигурно си казвала ама съм пропуснала, как си се запознала с мъжът ти? Simple Smile
Бяхме колеги в Дубай  Laughing. Той беше планинг мениджър във фирмата, а аз работих в кастъмър сървиз /но заради него само малко повече от година и половина  Twisted Evil/.

# 78
  • Мнения: 1 294
А, бях 4увала, 4е сте се запознали в Дубай, ама не знаех, 4е сте колеги. Я кажи, как ухажва един саудитец? Верно ли е 4е нямат равни по галантност Simple Smile

# 79
  • Мнения: 1 294
Аз пък винаги съм мислела, 4е е то4но китайска. И от там името "4айна" винаги ми е зву4ало съвсем на място:) И китайския порцелан съШто се казва 4айна.

# 80
  • Мнения: 1 363
Момичета, вие бихте ли живели в Индия?
Има ли различия (културни), които да ви дразнят и да ви е трудно да свикнете с тях?

Аз съм работела с индийци (родени в Индия и отраснали там) и имала контакт с много индийци туристи и определено има някои неща от манталитета им, с който трудно бих свикнала ако трябваше да бъда част от това общество.

(намирам голяма разлика между индийците родени и отраснали в Англия и тези посещаващи страната или новодошлите тук да учат)

П.С. Аз бях останала с впечатлението, че съпруга на Елип е Египтянин Confused

# 81
  • София
  • Мнения: 1 043
Момичета, вие бихте ли живели в Индия?

Аз и в предната тема бях писала, че бих живяла, стига да имам работа по специалността си. И по възможност в някой по-голям и развит град като Делхи, Бомбай, Пуне, Бангалор. В Джайпур като разгледаш туристичестите атракции, няма много какво повече да правиш. Проблеми с обществото и порядките там не съм имала, но това много зависи в какво семейство си и с кого общуваш. Истина е и, че съм живяла сравнително кратко там (7 месеца общо) и не мисля, че съм видяла всички аспекти на живота.

А теб какво в манталитета им не ти харесва?

# 82
  • Мнения: 3 463
А, бях 4увала, 4е сте се запознали в Дубай, ама не знаех, 4е сте колеги. Я кажи, как ухажва един саудитец? Верно ли е 4е нямат равни по галантност Simple Smile

Мъжът й ако те чуе ще получи инфаркт. Laughing



Много ми е интересно дали има българки женени за Саудитци. Знаете ли за такива?
Аз не знам дали има други българки освен мен  Twisted Evil, макар че Ноя ме убеждава, че имало.

 Joy Joy Къде се слагаш в А група? Mr. Green Има да, поне още една българка познавам, която мисли, че е женена за сауди, но тя живее в Бахрейн, мъжът й я посещава през уикенда. Laughing


Диде, точно това ми е било много чудно как колегите ми индийци пият чая с мляко  #Crazy  newsm78. Особено имахме едно момиче, та то да имаше как да измери млякото до капка. Аз пробвах тогава, но определено не съм му фенка  Confused. А "чай" е и на арабски  Mr. Green, не знам обаче кой е първоизточника.


Диде, точно това ми е било много чудно как колегите ми индийци пият чая с мляко  #Crazy  newsm78. Особено имахме едно момиче, та то да имаше как да измери млякото до капка. Аз пробвах тогава, но определено не съм му фенка  Confused.
[/quote]

Не са само индийците, Мира и тя така го пие. Laughing Кумът ми беше много възмутен, че в България не предлагали чая с мляко.

Да ви кажа малко за пръстените на краката.


Те са задължителни за всяка омъжена хинду жена. В Утар Прадеш и Бихар (индийски щати) те са едни от най-важните символи на брака и жените понякога украсяват всеки пръст с пръстен с най-различни мотиви - от типично индийски до риби и цветя.
Същото горе-долу важи и за верижката на глезена.

А като решат да кръшнат по чуждо, свалят ли ги? Laughing

а какво стана с Бангалор
Взе ми думите от устата  Laughing
smile3533

Коледа наближава.. да не се потретвам, ама нали знаете, че се случват чудеса!!!
  Whistling Whistling Mr. Green




Започнах и да го сънувам този Бангалор, и до там ще стигнем , шуей-шуей. Joy

Сега си спомням нещо, което ме впечатли като тръгнах в ранни зори за Тадж Махал. В 5 сутринта, народът правеше активен джогинг по улиците, мъже, жени, щях да падна. Mr. Green

# 83
  • Мнения: 3 463

П.С. Аз бях останала с впечатлението, че съпруга на Елип е Египтянин Confused

И аз така. Laughing

# 84
  • Мнения: 1 294
Цитат
Мъжът й ако те чуе ще получи инфаркт.

Што бе? Къде сбърках?  newsm78 Simple Smile

А я кажете за многоженството? Нормално ли си е все оШте или се променят не6тата?

# 85
  • Мнения: 820
Дидка, вие ходили ли сте във Варанаси?
За съжаление не сме, но има време, надявам се все един ден и до там да стигнем. Тази година като ходи до Индия Мали е ходил до Храма Трупати и представете си е направил САМО 2 снимки ето ги:
http://images21.snimka.bg/004212424-big.jpg
http://images21.snimka.bg/004212427-big.jpg
(Това мъжете не знам какви същества са Thinking)
Момичета, вие бихте ли живели в Индия?
Има ли различия (културни), които да ви дразнят и да ви е трудно да свикнете с тях?

Аз съм работела с индийци (родени в Индия и отраснали там) и имала контакт с много индийци туристи и определено има някои неща от манталитета им, с който трудно бих свикнала ако трябваше да бъда част от това общество.

(намирам голяма разлика между индийците родени и отраснали в Англия и тези посещаващи страната или новодошлите тук да учат)

П.С. Аз бях останала с впечатлението, че съпруга на Елип е Египтянин Confused

Аз лично не бих живяла в Индия, като първи избор. Но не защото ме дразни нещо там, просто климата ми се струва прекалено тежък. Предполагам има разлика да си живял и отгледан на запад и в Индия, но всичко си зависи от човека и от твоите лични приоритети. Да ти кажа честно, като чета темите от рода на 10 неща които най ме дразнят в мъжа ми, имам чувството, че всички мъже са една националност и религия Mr. Green

# 86
  • Мнения: 1 294
Цитат
...като чета темите от рода на 10 неща които най ме дразнят в мъжа ми, имам чувството, че всички мъже са една националност и религия


хахаха това бе6е добре казано Simple Smile

# 87
  • Мнения: 820
Да ви кажа една интересна история свързана с Алжир (има ли някой, който живее там?)
Най-добрата приятелка на майка ми се залюбила със студент от Алжир дошъл да учи в България. Оженили се и живели първите няколко години в БГ. После заминали за Алжир, родили си 2 деца и ги отгледали. За съжаление съпругът и се разболял от рак и бил вече в болница, когато пристига писмо за него в къщи и от него жена му разбира, че той през цялото време е имал друга жена (ливанка) и едно дете и тя всъщност му е втора. Като тръгнали от България за Алжир дали пари на първата и я отпратили по живо по здраво да си върви в Ливан и 20 години никой не и казал за въпросната първа съпруга.

# 88
  • Мнения: 1 294
хех, гледай ти зна4и...
добре де моми4ета, вие как гледате на многоженството? Бихте ли / сте ли го приели?

# 89
  • Мнения: 820
Аз лично не бих се съгласила на такова нещо newsm11 , а и повечето индийци, са стриктно за една съпруга, само мюсюлманите имат повече и то е голяма рядкост, мъжа ми например казва, че не познава нито един мюсюлманин, който има повече от една жена. 

Общи условия

Активация на акаунт