Отзиви за ваксина Пентаксим

  • 63 275
  • 98
  •   1
Отговори
# 75
Здравейте, потресена съм от случая с двете опропастени ваксини. Честно казано аз никога не съм обръщала внимание как изглежда ваксината, а са ни поставени и трите дози ПЕНТАКСИМ. Трябва да има контролни органи, към които да се обърне тази майка, но не знам къде да се оплаче!
 Доволна съм от тази ваксина, не сме имали проблеми. Дъщеричката ми е на 1 годинка и 5 месеца (утре навършва). Имам един въпрос, кога се поставя реваксинацията? От майки чух, че се слага една година след последния прием, а когато попитах нашата докторка, ми каза една година от първия прием! Никъде не срещнах във форума някой да е писал за това newsm78

# 76
  • Мнения: 14
Сега си влязох с регистрацията!  Grinning

# 77
  • Мнения: 15 379
viketo, последният Пентаксим се поставя на 1 година и 10 месеца, само при положение, че и предишните ваксини са слагани в срок.

# 78
  • Мнения: 4 111
Четвърти прием се поставя една година след последния, трети прием.
Ето и специална тема за това http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=276713

# 79
  • Мнения: 14
Момичета, благодаря!
 Не знам защо тогава наща педи каза, че четвъртата се поставя една година след ПЪРВИЯ прием.  Thinking Сега като отидем, ще я попитам пак, защото ако трябва да спазим една година след последния прием, тогава ни остават още две седмици. Да не говорим до 1г и 10м. А преди време ми беше споменала, че може да се постави до навършване на годинка и половина. Ще я накарам да ми обясни, защото леко съм притеснена, а тя е доста обстоятелствена по всички въпроси. Надявам се да има и този път обяснение.
Благодаря още веднъж!!!  bouquet

# 80
  • Мнения: 15 379
viketo, според новите правила, които и самите производители на Пентаксим определят, последният прием се прави на 1 година и 10 месеца. Възрастта е повишена може би от малко повече от година.
Просто изчакай с реимунизирането Peace.

# 81
  • Мнения: 6
 Peace здравейте и ние използвахме Пентаксима и сме супер доволни нямаше температура , болка , неразположение. личната наскоро ми каза че от 2010 ще мине през здравната каса

# 82
  • Мнения: 36
Нашата реимунизация беше на 1год. и 6 мес.,като преди това сме ги слагали по график-втори,трети и четвърти месец.Нямаше проблем,преди това 2 месеца пи Зиртек(заради алергията) Confused

# 83
  • Мнения: 15 379
Нашата реимунизация беше на 1год. и 6 мес.,като преди това сме ги слагали по график-втори,трети и четвърти месец.Нямаше проблем,преди това 2 месеца пи Зиртек(заради алергията) Confused
Това, че не сте имали проблем е чудесно Wink.
Но проблемът е другаде - в педиатри, които действат на принципа "нося се по течението", обхванати от пълна незаинтересованост и нежелание да се запознават с новостите ooooh!.

# 84
  • Мнения: 135
Нашата педиатърка също  би на сина ми ваксината година след последната,а и на всички деца около нас с които си играе.
 Peace.Не сме имали никакви проблеми  Grinning

# 85
  • Мнения: 2 231
На малката й бихме ваксината (4 прием) на 2 годинки. Rolling Eyes Педиатърката искаше 2 месеца по-рано, ама наща калпазанка все си беше болна и сополива. Иначе поне 1 година след последния прием трябва да се слага.

# 86
  • Мнения: 14
Здравейте,
я да уточня за себе си, нали последния пентаксим е четвъртия? Или пак съм се объркала  hahaha
Въпреки всичко, аз реших да поставим реимунизацията, защото като отидохме при педи-то, тя каза, че е питала производителите и те са отговорили, че се прави една година след първото имунизиране. Дори каза, че е правила на деца на 1,3.
При първите три пъти нямахме никакви проблеми, но сега като я боцнаха вечерта в 19 часа на другия ден вдигна 37,9. Дадох и панадол еднократно и край.
Дано не сбъркахме, но аз винаги се доверявам на наща лекарка, затова реших и този път да я послушам.
Много ще се радвам тази информация да е истина, че пентаксима ще бъде по здравна каса!

# 87
  • София
  • Мнения: 229
има и една ваксина тетраксим на същата фирма,но е без вирусния менингит.Някой да я е ползвал?Пак е с инактивирани щамове ибезклетъчна компонента

# 88
  • Мнения: 8
Здравейте ние вече свършихме с Пентаксима миналия месец и останах много доволна.Първо детето ми е бодено по-веднъж а не двапъти/както при другата ваксина/второ не сме плакали при боцването и трето-никакви странични реакции.Това беше при нас,а за по-голяма сигърност за през нощта лекарката ни предписа нурофен-сироп,ефералган -свещички или хексалгин/разбира се което е нужно/а сега мисля да пробваме и Синфлуорикса.Надявам се да бях полезна  bouquet

# 89
  • Мнения: 502
Синфлуорикса - това пък за какво е?

Общи условия

Активация на акаунт