Какви са ГСМ-ите на вашите деца?

  • 6 760
  • 90
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 567
И Шани е права. Темата се измести, а разговора е безсмислен.

Шани, честит рожден ден на дъщеричката ти и дано е харесала телефона  Hug

# 61
... от което се разбира, че едва ли е било от необходимост, а от прословутата бг снобария и показност, която не мога да понасям  Money

и училищата не са задължително с охрана, точно обратното, което понякога може да е проблем, ако се съди по избитите колежани във Вирджиния преди няколко месеца или колеж Даусън в Монреал миналата година ...

Ох  ooooh! мразя безмислени диалози. Може би следва да добавя, че са родени извън БГ, че всичките им съученици /или поне приятелите им м/у които няма българи/ също имат - неизвестно каква е снобарията тогава - но явно не е българска. Thinking Да не говорим, че когато те водят на училище с кола за стотина хиляди е малко странно да снобарееш с телефон за 200-300 - Не визирам племениците си  Naughty Но хора разни, както и критериите им за фукня  Whistling

И не - не живеят в Америка... Whistling

сега ще го напиша по-бавноооооооооо, та дано да го схванеш по-бързо  Wink

Тук апаратите са безплатни, никой не дава 200 или 500 долара или 1000 за апарат, независимо от дизайна му. Ако си вземеш семеен план, можеш спокойно да си говориш с близките си безплатно. Т.е. презумцията е, че не парите са проблем на загубените американци или канадци, а отношението към използването на мобилен телефон от дете в началното училище ...

Сега пък ще ти обясня ти какво си написала и в какво се състои снобарията и показността: Каква е необходимостта  от мобилен апарат на дете, което е карано и взимано от училище с кола "за 100 хиляди"  Crazy Предполага се, че щом имат толкова скъпа кола, хората водят детето си на частно училище, където плащат подобаваща сума, за да им се отглежда питомника както трябва. Все пак, даже в тези добри училища мобилните апарати не са разрешени, защото родители/учители/деца намират начин да комуникират без да е необходимо детето да използва собствен телефон. Та какво правят мобилните апарати на тези деца в училище ми е пълна мъгла, освен ако не снимат с камерата на телефона  Sick Може би също обичат да звънят на мама и татко когато са се напишкали или някой им е ударил шамар, обаче в такива училища обикновено имат резервни памперси и утешители  rotfImao Ако искаш можеш да ми кажеш, Иза, за какво им служат мобилните апарати на твоите племенници при тези условия  newsm78 Безпокойството за безопастността им естествено отпада при наличието на охраната в най-доброто частно училище, конвой до/от училище с кола за 100 хил. и забрана за използване на мобилни телефони на мястото на "произшествието". Извън училище за какво използва апарата си един първокласник ? Това също ми е много интересно  Laughing

# 62
За какво възпитание може да става дума в случая когато знаеш, че детето ти свършва в 1 часа, а е свършило в 11 и никой не си е направил труда да те информира. За да не стане сноб най малкото е да го оставиш да си виси два часа в двора на училището, където не е ясно какво може да му се случи, нищо, че районното може да е в съседство.

На теб ще ти препоръчам, най-добронамерено, вместо да си инвестираш парите в последна мода "джи-си-еми", да запишеш детето в частно училище, където поне ще те информират кога свършва първокласник /или дете от начално училище/ и ще се погрижат за него, без да е необходимо да се изнервя ситуацията и да снабдяваш детето с патерица-телефон, която като й падне батерията и детето ще остане без средства да разреши проблемите си ... и още по-лошо, ако има навика да вика мама/тати по телефона, ще остане увиснало над пропастта от собствената си безпомщност.

# 63
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
да запишеш детето в частно училище, където поне ще те информират кога свършва първокласник /

Отдавна не си бил/а в Бг и пишеш врели-некипели. Много се излагаш, тъй да знаеш. Моля, да престанеш.
И още нещо...
Голямото ми дете кръстосва по 3-5км. по софийските улици. Да не говорим, че прибира и брат си от ДГ. Мислиш ли, че ако си на моя хал, няма да ти е интересно къде, аджеба ти се намира детето/децата? М?  Thinking

Лети, мерси мила...  Hug Още не й е минал РД. Сега в събота е. Но приемам с най-добри чувства пожеланията ти   bouquet

# 64
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Сега пък ще ти обясня ти какво си написала и в какво се състои снобарията и показността: Каква е необходимостта  от мобилен апарат на дете, което е карано и взимано от училище с кола "за 100 хиляди"  Crazy Предполага се, че щом имат толкова скъпа кола, хората водят детето си на частно училище, където плащат подобаваща сума, за да им се отглежда питомника както трябва.

Сега пък аз ще ти обясня нещо, макар че изобщо не ми се иска да навлизам в тона ти. Толкова непосилно трудно ли ти е съвсем добронамерено да се опиташ и да разбереш защо тук се купуват телефони и да приемеш, че имаме разумни аргументи. Толкова ли непосилно е за теб да се опиташ да видиш и приемеш, че реалността тук е друга, че ти може би не си обезателно права и че може би пък не е абсолютно задължително ние благоговеейки да вперим поглед в канадците/американците, да се плеснем по челото и мигновено да разберем безпощадната истина: отчайващо тъпи и ужасни сноби сме.

За да те опровергая ще ти кажа, че тук /ужас, абсолютно непонятно за теб/ е напълно възможно някой да кара кола за 100 хиляди, че и нагоре, че и да има повече от една такава, и да води детето си в държавно училище. Тук плащаме за апаратите, плащаме си тъпо тарифния план и въпреки това децата ни имат телефони. Знам, че е непонятно за теб, знам, че е в разрез с твоите канадски ценности, потребности и разбирания, но ще ти е много по-лесно, ако просто приемеш тези факти и спреш така силно да се вълнуваш от телефонните наличности на бг децата. От по-горе написаното става ясно, че канадските аргументи тук не са в сила и доказано реалността е друга.

И, честно, не разбирам защо така се влагаш в тази тема. На мен ми стана ясно, че твоите деца са окопани на безопасно разстояние от тукашната лудост и снобария, памперсите навреме сте ги свалили и те са подготвени смело, умно и бодро да навлезнат в живота. Значи при вас всичко би трябвало да е наред. Тогава къде те стиска чепикът???

И последно, наистина не разбирам как един нормален и интелигентен човек приема едно най-обикновено средство за комуникация като екстра или демонстрация на статус.

# 65
  • Мнения: 2 161
Няма смисъл от обяснения защо някой е решил да купи на детето си мобилен телефон.Шани ако поиска и хеликоптер ще купи за р ден.Проблем?

# 66
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Няма смисъл от обяснения защо някой е решил да купи на детето си мобилен телефон.Шани ако поиска и хеликоптер ще купи за р ден.Проблем?

Според някой да, и то огромен.  Grinning

# 67
  • Мнения: 2 161
Аз много обичам да ми казват какво да купувам на децата си и как да ги възпитавам.Особено като не съм питала.

# 68
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Аз много обичам да ми казват какво да купувам на децата си и как да ги възпитавам.Особено като не съм питала.

Значи тук си попаднала на точното място.

# 69
  • Мнения: 27 524

Разбира се, аз не към Шани лично или към вас  Heart Eyes, просто си спомням по мое време как беше и все си мисля, че беше по-хубаво. Иначе спор няма, че мобилният телефон отдавна не е нито екстра, нито лукс, а необходимост.
Лятото няма да забравя един бай Мангал се беше огъзил в една кофа да рови и му звънна gsm-ма от парцаливия джоб и той виси, рови, стиснал апарата с рамо и говори  Joy

# 70
  • София
  • Мнения: 6 999
Ако искаш можеш да ми кажеш, Иза, за какво им служат мобилните апарати на твоите племенници при тези условия ...

За какво им служат не е нито твоя - нито моя работа. Фактът обаче си остава - децата в чужбнина също имат мобилни телефони... Или поне в чужбина, която не е Канада или където живее Krassi или по-скоро извън вашата заобикаляща среда. Мда...снобарията не е само сред българите.  Whistling
Така че може да си спестиш останалата част от обясненията - най-малкото, защото не съм искала да ми обясняваш каквото и да е.

Аз лично не се чувствам длъжна да давам обяснение и да се оправдавам пред когото и да било с каквато и да било покупка за детето си. Купувам каквото си искам, скъпо колкото си искам... само не започвай сега да ми обясняваш как поради това я лишавам от любов. Аман от глупави лозунги! ooooh!

# 71
  • Мнения: 2 567
За какво възпитание може да става дума в случая когато знаеш, че детето ти свършва в 1 часа, а е свършило в 11 и никой не си е направил труда да те информира. За да не стане сноб най малкото е да го оставиш да си виси два часа в двора на училището, където не е ясно какво може да му се случи, нищо, че районното може да е в съседство.

На теб ще ти препоръчам, най-добронамерено, вместо да си инвестираш парите в последна мода "джи-си-еми", да запишеш детето в частно училище, където поне ще те информират кога свършва първокласник /или дете от начално училище/ и ще се погрижат за него, без да е необходимо да се изнервя ситуацията и да снабдяваш детето с патерица-телефон, която като й падне батерията и детето ще остане без средства да разреши проблемите си ... и още по-лошо, ако има навика да вика мама/тати по телефона, ще остане увиснало над пропастта от собствената си безпомщност.

Ох, мила. Благодаря за този добронамерен, безценен съвет. Как пък досега не съм се сетила  Embarassed

# 72
  • Мнения: 967
Мисля, че вече се прехвърли границата на добрия тон! Темата и без това е - какви ГСМ-и имат нашите деца. Майките на деца нямащи такива, не знам с какво биха допринесли към темата.
Моята дъщеря има винаги моя стар ГСМ, като реша да си купя нов и давам стария. По принцип не държа на камера, но покрай нея се улавям, че все пак взимам такъв с камерка, за да се радва на мама бонбонката. Не виждам потребност да й купувам чисто нов, розовичък или с диаманчета (има и такива  Grinning), тъй като и аз виждам необходимост от притежаването на телефонче. Най-основното при решението да й дадем ГСМ е собственато ми спокойствие. Нито й звъня на всеки 5 минути, нито тя на мен. Никога няма да забравя, когато още нямаше телефон и беше на курс във втори клас. След курса учителя не изчакал родителите си и тръгнал. С нейната приятелка седяха долу - от страх приятелката се беше напишкала, а моята ревеше. Моя милост беше в задръстване (катастрофа) и пристигнах половин час по-късно. Децата бяха травмирани, а аз се почуствах ужасно неудобно пред майката на приятелката (аз бях наред да ги взимам). От следващата седмица и двете бяха с ГСМ-и. Случвало се е и друг път да закъснявам, но това никога повече не е било проблем.

# 73
  • Мнения: 1 220
Радмила , темата е отворена за всички Simple Smile, дори за майки  на нямащи гсм-и деца. С какво аз бих допринесла за темата...
 Мисля си например , че вместо да се купуват телефони (за деца в началното училище) много по-просто би било родителите да изискат от училището при последни ( а и не само)  свободни часове да намират учител, който да занимава децата и те да свършат в часа, обявен по праграма!? Чудя се защо това е толкова сложно!? В учителската стая винаги може да се  намери учител, който в момента няма час, все ще измисли нячин да забавлява децата, може да им чете или да пеят, да рисуват. Начини има, стига да се организира.  АКо го заболи корем  или не се  чувства добре детето, няма ли възможност сестрата да позвъни на родителите?! Седя и си размишлявам...защо на родителите е по-лесно да купят телефон вместо да организират сигурността на децата си.  Образованието е задължително, ти оставяш там детето си и училището носи отговорност за него. 

Иса, добрите частни училища са добри, защото всички спазват правилата и учениците и родителите, а едно от правила е, че мобилните телефони не са разрешени на територията на училището. Може би в Secondary School е добре да имат, все пак те са по-мобилни от началния курс.  Peace

# 74
  • София
  • Мнения: 6 999
Иса, добрите частни училища са добри, защото всички спазват правилата и учениците и родителите, а едно от правила е, че мобилните телефони не са разрешени на територията на училището. Може би в Secondary School е добре да имат, все пак те са по-мобилни от началния курс.  Peace

Ох.........защо не четете? Случайно да знаеш в коя държава са племениците ми? Случайно да знаеш какви са правилата в тяхното училище? ooooh!
Забранено им е да са с включени телефони в час - това е правилото при тях.

Общи условия

Активация на акаунт