Какви са ГСМ-ите на вашите деца?

  • 6 747
  • 90
  •   1
Отговори
# 45
Това "село" е Монреал, ама нали центъра на просветата са София и Пловдив  Wink - не може да става дума за сравнение.

И да, в моята ценностна система не влиза притежаването на супер-интерфейзен-снобарийски мобилен телефон от първокласник.  newsm78

Да сте чували случайно за вредното облъчване, щом толкова сте "загрижени" за децата си  #Crazy

# 46
  • Мнения: 2 161
Аз Монреал вече си го представям като планини и чукари и току притича някой брадясал,облечен с кожа и с копие в ръка.

# 47
  • Мнения: 2 567
Айде пак бла-бла от люлката на цивилизацията.
Поне да беше се постарала да разбереш за колко голямо дете иде реч в темата.

И аз май този Монреал почвам така да си го представям  Simple Smile

# 48
  • Мнения: 2 567
Сега е време за линковете как мобилните телефони пържат яйца, а микровълновите печки ни правят стерилни. И как ескимосите живеят по 200 години, защото си нямат тези ужасии.
Айде стига по темата, че нямам време за бла-бла.

# 49
  • Мнения: 3 153
Това "село" е Монреал, ама нали центъра на просветата са София и Пловдив  Wink - не може да става дума за сравнение.

И да, в моята ценностна система не влиза притежаването на супер-интерфейзен-снобарийски мобилен телефон от първокласник.  newsm78

Да сте чували случайно за вредното облъчване, щом толкова сте "загрижени" за децата си  #Crazy
Много жалко за Канада, канадците и канадския стандарт, щом като смятат за "екстра" притежаването на мобилен телефон (без значение от възрастта)!!! Ееех, а имаше време, когато гледахме като бедни братовчеди към Щатите и Канада.....ай сега, да ни дишат прахта! Mr. Green
По темата-ще връча на детето мобилен телефон в мига, когато видя, че може спокойно да го ползва и да му служи! В техническо време като нашето не мисля, че има и капка лукс или снобария! Неоходимо зло му викам аз и не виждам причина това да се дискутира:)

# 50
сигурно тук са ненормални тукашните родители щом при семеен план за мобилен оператор, 3-те или 4-те апарата са безплатни, а разговорите на 3-тия и/или 4-тия член на семейството са абсолютно безплатни, те не дават ГСМ на децата си в основното и средното училище ... първо е забранено носенето им в училище, второ това се смята за абсолютно излишен контрол над децата ... ама какво ли ви разправям - бг снобарята винаги е била на ниво #Crazy ... А към този дето пише че не съм си направила труда да проверя за каква възраст дете става въпрос - ясно си личи от цитата,  че е 1 клас, както и от пригласящите в темата (даже има едно дете в предучилищна възраст с мобилен телефон). Какво мога да добавя - Дерзайте, аз само си давам мнението от предколумбовата цивилизация.  Joy Joy

# 51
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Лети, не се връзвай на канадци по 2-ро направление  Wink. Пък не за това е темата ми.

Омбудсман-е, щом аз и баща й сме решили да й подарим ГСМ за РД-то, какво има да коментираш. Просто и нейния клас е на нашето мнение Wink
За миналия й РД й подарихме синтезатор. Айде дай коментари в стил снобария. Ама може пък вие ТАМ да не сте чували за такава машинка. Та да не можеш и дума да напишеш...

Лелелелел, нямам думи...  ooooh! От мухата, станал слон.

Междувпрочем, днес купихме телефон.
Благодаря на всички за включването им по моята тема.  Grinning

# 52
  • Мнения: 3 146
Аз съм старомодна и темата ме натъжава...  Cry

Мен направо ме втрещява! В първия момент дори не разбрах какво е това ГСМ....

# 53
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Аз съм старомодна и темата ме натъжава...  Cry

Мен направо ме втрещява! В първия момент дори не разбрах какво е това ГСМ....

няма да е за дълго. С всеки миг си все по-близко до мигът на оджиесемчването на твоето дете. Божкей, ма и дума измислих  Joy

# 54
  • Мнения: 384
Момичета, чета темата и се пуля. Не са ли малки за телефони? Откога ги снабдихте с такива добавки?
Щерката е на 7 г., ама не ми е минавало през ума да и купя подобно нещо, нито дали има нужда от него. Thinking

Не се заяждам, но би ли ми обяснила какво означава това "малки за телефон"? Някакъв предел ли има?  newsm78
За компютър разбирам, че може да се каже: "малък е още" с оглед безопасност в И-нет и вредност за очите... но телефон?

Щани, извинявай, че разводнявам темата, но ми е любопитно.   bouquet

Може ли аз да ти отговоря? Ми защото толкова малки деца нямат сел телефони в чужбина. Дъщеря ми е в първи клас, ми никое дете няма. Училището е до шести клас и не съм видяла дете с телефон. Затова се ояудва Вечерница, както и аз де.

# 55
  • Мнения: 2 567
Говори се за две различни реалности. Едната е на децата живеещи и учещи в чужбина и тукашната ни реалност.
Ако в чужбина децата учат в училище в каквото беше дъщеря ми, от телефон наистина няма голяма нужда. Но детето задължително се води и взима или от родителя или с училищен автобус. В двора на училището има пазач и не може външен човек да припари. Учителите бдят като орли през междучасията.
В повечето наши училища такова нещо няма. Дворовете на училищата са като ханове. Всеки влиза и излиза. Никой не се вълнува какво става през междучасията, а ако пък се случи да се губи час и детето да свърши по рано, всеки да си се оправя.
Притесненията при това положение са си основателни.

# 56
  • София
  • Мнения: 6 999
Не се заяждам, но би ли ми обяснила какво означава това "малки за телефон"? Някакъв предел ли има?  newsm78

Може ли аз да ти отговоря? Ми защото толкова малки деца нямат сел телефони в чужбина.

Това ли е отговорът ти? Къде е логиката?  newsm78 ooooh!
Племениците ми живеят в чужбина и имаха мобилни телефони от първи клас. При това учат в едно от най-добрите частни училища в страната, водят се и се вземат от училище и училището е с охрана. 

# 57
Не се заяждам, но би ли ми обяснила какво означава това "малки за телефон"? Някакъв предел ли има?  newsm78

Може ли аз да ти отговоря? Ми защото толкова малки деца нямат сел телефони в чужбина.

Това ли е отговорът ти? Къде е логиката?  newsm78 ooooh!
Племениците ми живеят в чужбина и имаха мобилни телефони от първи клас. При това учат в едно от най-добрите частни училища в страната, водят се и се вземат от училище и училището е с охрана. 

... от което се разбира, че едва ли е било от необходимост, а от прословутата бг снобария и показност, която не мога да понасям  Money

и училищата не са задължително с охрана, точно обратното, което понякога може да е проблем, ако се съди по избитите колежани във Вирджиния преди няколко месеца или колеж Даусън в Монреал миналата година ...

В България детето ми учеше в училище до 6-то районно управление на МВР, с полицай на входа и въпреки това беше същия хаос, който описва някой по-горе ... Ако не се възпитат децата както трябва, никакъв мобилен телефон няма да ви помогне за проблемите, които ще имате с тях.

# 58
  • София
  • Мнения: 6 999
... от което се разбира, че едва ли е било от необходимост, а от прословутата бг снобария и показност, която не мога да понасям  Money

и училищата не са задължително с охрана, точно обратното, което понякога може да е проблем, ако се съди по избитите колежани във Вирджиния преди няколко месеца или колеж Даусън в Монреал миналата година ...

Ох  ooooh! мразя безмислени диалози. Може би следва да добавя, че са родени извън БГ, че всичките им съученици /или поне приятелите им м/у които няма българи/ също имат - неизвестно каква е снобарията тогава - но явно не е българска. Thinking Да не говорим, че когато те водят на училище с кола за стотина хиляди е малко странно да снобарееш с телефон за 200-300 - Не визирам племениците си  Naughty Но хора разни, както и критериите им за фукня  Whistling

И не - не живеят в Америка... Whistling

# 59
  • Мнения: 2 567
За какво възпитание може да става дума в случая когато знаеш, че детето ти свършва в 1 часа, а е свършило в 11 и никой не си е направил труда да те информира. За да не стане сноб най малкото е да го оставиш да си виси два часа в двора на училището, където не е ясно какво може да му се случи, нищо, че районното може да е в съседство.
Или пък да си разбие главата слизайки по стълбите и да се окаже, че няма кой да му помогне. Или че учителката е решила, че деца в първи клас са достатъчно големи и отговорни и може да ги пусне от другия край на града, след тържество сами да се прибират. Който намери пътя намери, който не, родителите му да го издирват.
И това са все реални случки, ама де във ваше село такива неща да се случват.
Говориш глупости, без дори да се опиташ да се поставяш на мястото на родителите решили не от снобария, а от страх за децата си да им купят най достъпното средство за връзка.

И стига врели- некипели, че децата в чужбина били нямали телефони. Те компютри имат и коли им дават като станат по на 16, та какво остава за телефони.

Общи условия

Активация на акаунт