падна от спалнята чувствам се ужасно

  • 2 157
  • 59
  •   1
Отговори
  • Мнения: 169
Мъничкото ми ангелче падна от спалнята и се чувствам адски виновна.Как можах да го допусна хем вече е голяма и подвижна ,а аз да я оставя самичка...... TiredНаправо не се побирам в кожата си и ми е мн мъчно ,чувствам се безотговорна.Съжалявам ,че ви занимавам сигурно на мн дечица се е случвало , newsm45но ми е гадно и трябваше да кажа на някого как се чувствам.

# 1
  • вкъщи
  • Мнения: 2 459
споко мила,колко още ще пада....нашата кака падна от коли4ката на 5 месеца и коли4ката я затисна,и таткото я обърнал докато я приспивал.щях да го убия,имаше и рана на нослето с много кръв.....много плаках тогава.

# 2
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Ау,съчувствам ти и напълно те разбирам.Наистина.Моят син падна от количката, когато беше на 4  Embarassed, добре, че отдолу първо беше паднало одеялото и той някак си се изхлузи, та се претърколи върху него. И аз имам чувството, че никога няма да си го простя. И от тогава изпитвам огромно чувство за вина, сега треперя всяка секунда, в която не съм до него и чак почнах да си измислям въображаеми опасности. Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 753
да и аз все още си спомням първият път когато падна бебето от спалнята  Embarassed, голямо реване и то и аз ...и аз като теб се чувствах мноооого виновна...спокойно.... Hug Heart Eyes

# 4
  • Мнения: 593
Не се обвинявай, няма страшно, нищо няма да й стане, сега имат гумени глави, нали знаеш Hug . Моя бебо падна за пръв път още по-малък от нея и беше в кошничката горе на леглото, а аз в другата стая, нали се сещаш и аз как се чувствах после Sad Нацелувай я здраво и ще се почувстваш по-добре Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 2 227
Добре дошла в отбора Laughing. Не се притеснявай, само наблюдавай детето, ако повърне, отидете на лекар. Нали знаеш, че без синини, няма как да мине "периода на порастване". Тепърва ще пада и ще се удря (не ти го пожелавам). Няма как да ги опазим от всичко, колкото и да ни се иска. Синът ми е постоянно в синини и "тротоарни обриви". Ако толкова се притесняваш, се обади на педиатъра.
Успех  bouquet.

# 6
  • Мнения: 1 217
Колко още ще падат..........
Ние още нямаме падане от спалнята,но имаме падане от количката в пясъка.
Ходихме на море и всичко стана точно за секунди.
Добре,че не падна по очи,че щеще да се нагълта с пясък за обяд.
Не се притеснявай.Щом бебка е добре,всичко е ОК.
Аз ако ти кажа колко съм падала,и то никак безобидно.
Почти винаги съм падала по глава,а да видиш сега колко съм твърдоглава. Laughing Mr. Green

# 7
  • Мнения: 701
...Ние още не сме за падане от спалнята,но само като си помисля че и този момент ще настъпи и ми става едно такова настръхнало... #Crazy
Просто известно време наблюдавай бебето,а ако много ти е притеснено звънни на доктора,той ще ти даде най-точен отговор как стоят нещата.

# 8
  • София
  • Мнения: 7 097
Спокойно, едва ли е имало дете, което да не е падало, че и по няколко пъти. Сещам се поне за два пъти...

# 9
  • София
  • Мнения: 2 734
И на мен ми стана кофти първият път,когато падна.Оттогава обаче пада още няколко пъти и вече съм "стрелян заек"-проверявам набързо дали движи ръчичики и крачета,гледам за цицини или одрасквания,успокоявам,забърсвам съзлите и сополките и се отправяме към нови подвизи!
Като си помисля още колко падане и удряне ги чака...Не се шашкай,всяко бебе пада! Peace

# 10
  • Мнения: 8 917
Не се притеснявай, само наблюдавай детето, ако повърне, отидете на лекар. Peace

# 11
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Спокойно, наистина се случва на всяко дете. Тепърва ще имате още падания и контузии. Нали знаеш, така порастват децата.

# 12
  • Мнения: 4 451
Без това не може Simple Smile. И моята кипра падна от количката на 5м., и от спалнята е падала Crazy, Слава Богу, разминавали сме се без сериозни натъртвания.

# 13
  • Мнения: 4 447
Ееее ти пък, чак толкова. Вчера го забравих на наща спалня и падна. Цицината вече отминава. И на мен ми беше криво, ма чак да пускам тема....  HugСпокойно, няма страшно, децата падат - няма им нищо - главите са им гумени  Crazy

# 14
  • Мнения: 8 999
Спокойно! Главите им са гумени. И моята дъщеричка е падала - това беше знак, че вече се върти без проблем и трябва да внимавам повече. Не си го слагай на сърце, почти няма дете, което да не е тупвало от леглото.

# 15
  • Мнения: 4 621
Спокойно, едва ли е имало дете, което да не е падало, че и по няколко пъти. ..
Peace

# 16
  • Мнения: 2 908
Моята вече пада над 6 пъти на главата си-удря я отзад на тила всеки път.Отделно я изпусках като беше на 2 месеца от кошницата за кола.Откачах от страх,звънях по лекари-казаха,че ако не повръща няколко часа след това,ако не е сънлива,и ако си фокусира погледа и ако е игрива и няма нищо,и че "главите им са гумени"... LaughingЕ,не мога да я опазя-не ходи с проходилка и все се мъчи да се катери където и падне-покатерила се някъде,ама краката и гумени и хоп-люшнала се и тупнала пак на глава отзад-ами гледам да ходя след нея постоянно,но не успявам всеки път.

# 17
  • Мнения: 2 197
Спокойно, наистина се случва на всяко дете. Тепърва ще имате още падания и контузии. Нали знаеш, така порастват децата.
И цицини и белези ще има. Няма страшно. Моята дъщеря падна за първи път, когато двамата с баща и бяхме на 30 см от нея. Леглото е високо метър. Е, изкарахме си акълите, но след 1 минута малката абсолютно беше забравила случката.

# 18
  • Мнения: 1 183
Не се притеснявай изобщо миличка,всички са падали(аз си мислех,че на мен няма да се случи,но 3 пъти е падала до сега,не можах да я опазя)  Embarassed ,всички май минаваме през това.

# 19
Спокойно дето на братовчедка ми пада доста често Али е на 1.2месца и сигурно е падала около 15пъти.

# 20
  • Русе
  • Мнения: 2 354
да и аз все още си спомням първият път когато падна бебето от спалнята  Embarassed, голямо реване и то и аз ...и аз като теб се чувствах мноооого виновна...спокойно.... Hug Heart Eyes

и при нас беше така.
Май няма бебе, което да не е падало

# 21
  • Мнения: 169
Много глагодарско милички.Пуснах тема за да се почувствам по малко притеснена и да намеря подкрепа да не ми е толкова гузно съжалявам ако съм отнела от ценното време на някой от вас.Благодаря още веднъж  bouquet

# 22
  • Мнения: 186
Не се притеснявай,нормално е,така пораства всяко дете.Запази самообладание и го наблюдавай.Вече и другите мами споменаха,че трябва да се притесниш единствено ако повърне.Иначе всичко е наред!Отсега нататък гледай да го слагаш на безопасно място,когато го оставяш без надзор.

# 23
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
И аз ще се присъдиня към отбора на летящите бебета. Моето диване реши да скочи от спалнята когато още нямаше 3 м.
На много момичета се е случвало - това, че е станало при теб не означава, че си лоша майка.

# 24
  • София
  • Мнения: 44 225
ооо спокойно, моя падна доста по-малък...беше на 4-5 месеца;)
не си безотговорана, тепърва ще има да пада от къде ли не, няма да може да я предпазиш от всичко дори да гледаш нон-стоп само в нея Simple Smile
наблюдавай я само за симптоми 24 часа...

# 25
  • Мнения: 254
Съчувствам ти, но едва ли има мама, която да не е преживяла това. Щом всичко е наред не го мисли и не се обвинявай.

# 26
  • Bapнa
  • Мнения: 762
Ей сега и майка ми се обади, че без да иска не е видяла Вики и той пак е паднал... вече му е 4-ти път ... Спокойно, няма деца, които да не са падали поне веднъж   bouquet

# 27
  • Мнения: 326
Тепърва ще има да падат нашите деца... Една майка беше казала нещо от рода на "Когато децата падат - земята се огъва."
Вярвам,че е така.... Peace

# 28
  • Мнения: 2 755
Много ми е странно, разбирам да падне 1,2,5 пъти, ама 15 и повече #Crazy Не мога да не си помисля майката като не гледа детето си, при условие, че вече е падало и знае, че пак може да се случи, какво толкова по-важно има да гледа Shocked

# 29
  • София
  • Мнения: 44 225
даа за едномесечно бебе 15 пъти са бая наистина....

# 30
  • Мнения: 4 447
даа за едномесечно бебе 15 пъти са бая наистина....

пише 1,2 месеца, което мисля е 1г. и 2м.  Peace

щото не пише 1,2 дни....

# 31
  • София
  • Мнения: 2 734
И аз мисля,че става въпрос за по-голямо дете.На 1 мес. бебе не може да падне 15 пъти,освен ако 15 пъти майка му умишлено не го е изпускала...

# 32
  • София
  • Мнения: 44 225
даа за едномесечно бебе 15 пъти са бая наистина....

пише 1,2 месеца, което мисля е 1г. и 2м.  Peace

щото не пише 1,2 дни....

ммм може такова изписване обикновенно съм срещала тук означаващо месец и полувина.....та за това така...за гидине и 2 месеца е по-приемливо...въпреки че не е малко, но за бурно дете...

# 33
  • Мнения: 1 271
А-ааа може, може, бебе на 1-2 месеца да пада няколко пъти-е, не чак 15 ама 3-4.Ние сме доказателство.Голямата на 2 месеца и 3 дни падна за първи път от спалнята.Тогава се шашнах много.После тръгна да пада от дивана ама тогава я хванах.И така до ден днешен-вече на 5 и половина все пада.Така, че не се притеснявайте-нека си падат, те така растат, само ги пазете да не се ударят лошо. Wink

# 34
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
Без това не може. Rolling EyesНа нас снощи ни беше сефтето.А бях там, ама се прехвърли през краката ми и я хванах в движение с главата надолу.Не успя да тупне, но си цепна устничката в таблата на спалнята.Тя забрави за 5 мин, но аз не съм  newsm78

# 35
Имах на предивид година и два месца.

# 36
  • Мнения: 1 207
След 1-2 падания сега си го оставям спокойно сам в стаята на леглото и не изявява желания да слиза сам,защото знае какво ще стане newsm45

# 37
  • Мнения: 3 537
И двете ми щерки са падали,също се чувствах ужасно като теб.Както казват другите,май всяко бебе е падало поне веднъж. Laughing

# 38
  • Мнения: 2 677
На всички ни се е случвало, а това е само началото - още колко тепърва ще има да падат и стават.  Wink
Когато за първи път се изтърколи от спалнята, дълго време изпитвах ужасни угризения, така че познато ми е как се чувстваш.

# 39
  • Мнения: 1 924
Важното в случая е,че детето не се е наранило сериозно.От падане не можеш да ги предпазиш малките-а и как иначе ще се научи да внимава повече другия път? Wink

# 40
  • Мнения: 332
Спомням си, че когато Хари падна за първи път беше точно от спалнята и аз определено плаках повече от него  Blush

# 41
  • Мнения: 5 393
Иво падна за първи път на около 5м и половина, през нощта, докато го кърмех.Унесла съм се, а го бях сложила на гърдата от към външната страна и той се размърда и тупна долу.На всичкото отгоре си тресна главичката в нощното шкафче.Не съм плакала,но след това не заспах дълго време, той също не плака много.Мъжа ми обаче скочи като полудял-много се стресна.
На всеки се случва.

# 42
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
И ние сме имали такива случаи. Точно когато си мислиш че не може да се случи и хоп... белята станала.
Първия път бая си поревах... той не.

# 43
  • Мнения: 1 427
Спокойно, още много падания ще преживееш!
По-добре да пада като малко, отколкото като порасне. Wink

# 44
  • Мнения: 5 362
И Калина е падала от спалнята-два пъти даже Wink
Не се обвинявай,стават за секунди тези неща.И до него да си,пак може да падне.
По-важното е да няма последствия от паданията,а не броят им.

# 45
  • Мнения: 983
И на моята приятелка, бебката е падала 3 пъти. Не се обвинявай. То аз пък с нашия "кошмар", трябва да се застрелям.

# 46
  • Мнения: 88
При нас се случи днес,оставих го на средата на спалнята и отидох до кухнята да му взема пюрето и като се върнах буквално след секунди го видях паднал по корем на земята и хленчи.Много се изплаших,но като го вдигнах той започна да се смее и се успокоих,добре че не се случи нещо лошо.

# 47
  • София
  • Мнения: 1 423
Не се обвинявай. И моя син е падал три пъти от спалнята  Wink Тепърва колко има още да падат и да стават.  Hug

# 48
sachuvtsvam ti razbiram te ,no trqbva da se podgotvish za oshte mnogo padaniq

# 49
  • Мнения: 1 049
Не мога да разбера как така ги оставяте на спалнята и отивате до другата стая да вземете нещо  newsm78 Че може да се случи да падне е така, дори и да има някой до него няма гаранция. Но много от паданията могат и да се избегнат при повече внимание, просто едната ръка трябва да е винаги върху бебето или по-добре го оставете на земята за малко. Така ни учиха акушерките още от болницата... Въпрос на навик. Моята започна да пада чак като проходи, иначе не.  Wink

# 50
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Не мога да разбера как така ги оставяте на спалнята и отивате до другата стая да вземете нещо  ...

Не е само въпрос на навик за съжаление, а и на възможност. За първото падане на Наско си бях виновна изцяло, но втория път падна от дивана в кантората, в която работя.  Сама, на работа с тримесечно бебе, опитвайки се да му оправя количката, за да се приберем - просто не ми достигна трета ръка да го подпирам.

# 51
  • Мнения: 1 049
Сама, на работа с тримесечно бебе, опитвайки се да му оправя количката, за да се приберем - просто не ми достигна трета ръка да го подпирам.


В такъв случай е по-правилно да го оставиш на земята за малко върху едно одеалце евентуално ... нищо, че не е най-удачното място, но е СИГУРНО. Те така и така се озовават бебенцата на земята, поне да не е след падане от високо, че такива неща могат да станат... направо да ти настръхнат косите. Слава Богу все пак, че рядко се случват Thinking

Последна редакция: ср, 17 окт 2007, 15:22 от kati_t

# 52
  • Бургас
  • Мнения: 10 353
Не се притеснявай, моя син падна първо от дивана докато баща му се опитваше да го облече  Wink , после на към 9 мес. падна от проходилката, понеже не се спира за еадна сек. на едно място.Сега се мъчи да върви и колко падане, колко нещо  ooooh!  Laughing а и колко още ги чака децата.Вярно е че трябва да се внимава и да сме винаги до тях, но тя белата става точно когато най-малко очакваш, просто за секунда невнимание.Не се чувствай виновна   bouquet

# 53
  • Мнения: 141
И моят син падна от дивана на 9 месеца и аз се чувствах виновна както и ти но така растат децата падат,  стават нали знаеш че юнак без рана няма  Rolling Eyes

# 54
  • Мнения: 79
Ох,и нашата дъщеря падна от повивалника,направо изпаднах в истерия,но добре че им са дебели главите и Господ да ги пази,че като си помисля какво може да стане и ми настрахват косите.

Последна редакция: ср, 17 окт 2007, 19:54 от ionkovi

# 55
  • Мнения: 645
Колко още падания ще има! Но първото е най - страшно - да. За мама.  #Crazy
При нас сега всичко минава с целувка - и синина, и охлузено коляно и цицината. И на мен ми минава от целувката! Wink Wink Simple Smile

# 56
  • Мнения: 3 478
И аз да се повторя с другите  Mr. Green, коко има да ти пада още. Първият път е наистина стресиращо за родителите, но децата обикновено го преживяват много добре без сериозни последици Peace

# 57
  • Мнения: 985
Моята беба падна за първи път на 3 месеца от спалнята,но изобщо тогава не плака,може би защото не е много високо и от долу е килим.Иначе оттогава до сега през ден пада или все намира къде да се удари.вече изобщо не я слагам по спални и дивани Naughty,само на земята или в кошарата.Но въпреки това пак намира начин да се удари,даже преди 2 дни се обърна барабар с проходилката. Crazy

# 58
  • София
  • Мнения: 9 125
Огчо вече 3 пъти пада от леглото. Хем все го гледам. Само да се обърна и вече е на съвсем друго място. Страшно подвижен е. Много пълзи. Слава Богу нищо не му стана.
Това май си е част от порастването. Пак като сте устискали чак до 9 месец с първото падане...  newsm10

# 59
  • Мнения: 208
Спокойно мила, когато моето детенце падна за първи път се чувствах като теб. Постоянно мислих ами ако се беше ударила лошо, ако си беше ударила глават и т.н.Дори когато си лягах в съзнанието ме изплуваха всевъзможни картинки но това отмина.Не се притеснявай, не се чувствай гузна, ако нещо те притеснява наглеждай твоето мъниче за някакви симптоми в следствие на падането и ако има такива чак тогава започвай да се  притесняваш.Споко.

Общи условия

Активация на акаунт