И пак невероятните brownies (браунис)

  • 45 082
  • 151
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 2 671

Блонди, а ако намаля маслото?
Според мен ще станат шоколадови кексчета, не браунита.

# 61
  • София
  • Мнения: 46
Здравейте, момичета Grinning!
Невероятно вкусни са, но искам да попитам дали знаете от къде мога да си купя и аз такива формички за мъфини, защото имам проблем с намирането им

# 62
  • Мнения: 580
Здравейте, момичета Grinning!
Невероятно вкусни са, но искам да попитам дали знаете от къде мога да си купя и аз такива формички за мъфини, защото имам проблем с намирането им
Виждала съм в магазини за левче,а като се замисля -няма как да не намериш такива в "Метро "или "Кауфланд".  bouquet

# 63
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Дано да има някой да ми отговори, довечера ще имаме гости и съм решила да правя тези кексчета, но имам само 100 гр. натурален шоколад и мисля да намаля малко или много и от останалите продкути.. Някой който ги е правил и знае колко бройки излизат може ли да ми каже с половин продукти колко ще излязат горе- долу. Проблемът е , че имам една тава разграфена на 6 чашки, но доста обемни, тоест не знам дали ще има смес за напълването на всичките. newsm78

# 64
  • София
  • Мнения: 1 936
Едва ли ще си запълниш 6те обемни чашки....
Не излизат толкова много сладки дори при пълната доза, а пък с 1/3 от сместа ще са съвсем малко....

# 65
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Едва ли ще си запълниш 6те обемни чашки....
Не излизат толкова много сладки дори при пълната доза, а пък с 1/3 от сместа ще са съвсем малко....



Да, една ми остана празна,, Cry сега се пекат..

# 66
  • Мнения: 78
Блонди направо си върха! Твоите лесни и икономични кексчета в чашки ги правя редовно във всякакви вариации и са любим десерт в нашето семейство. Последно слагах малини в тях. Сега при вида на тези ми потекоха лигите. Непременно ще ги пробвам. Благодаря!    bouquet

# 67
  • Мнения: 2 229
Тъкмо мислех да пусна тема за рецепта на brownies, че се присетих за тях, добре че пуснах търсачката първо. Grinning Изглеждат лесни за приготвяне, още утре ще се пробвам да ги направя, трябва само шоколад и масло да купя. Ще видя какъв натурален шоколад ще има в магазина, нали са по 100 гр, значи 2 стигат. Дано има нещо по-различно от Своге. newsm78 А за маслото (понеже у нас не използваме такова) има ли значение какво е, да препоръчате някое? Embarassed
Brownies съм яла в САЩ и бяха страхотно, невероятно вкусни, само че там ги приготвяха с готова, купена смес - само се смесваше с нещо, не помня какво и се слагаше в тавата за печене, ставаха за минути. Но там ги правеха като цял сладкиш и после го режеха на парченца. Направо ми потекоха лигите, дано станат същите! Crazy

# 68
  • Мнения: 27 524
А за маслото има ли значение какво е, да препоръчате някое? Embarassed
Brownies съм яла в САЩ и бяха страхотно, невероятно вкусни, само че там ги приготвяха с готова, купена смес - само се смесваше с нещо, не помня какво и се слагаше в тавата за печене, ставаха за минути. Но там ги правеха като цял сладкиш и после го режеха на парченца.

Немските и френските са доста скъпи, но на Мегле са просто супер - и хубави, и на поносими цени.  Peace
А, готови смеси има навсякъде, пак стават хубави  Peace И да, няма проблем да се пече като цял сладкиш, все тая е, малки са по сладки някакси /външно, не вкусово/, иначе е едно и също  Simple Smile
Аз бях купила веднъж едно кашонче за подарък на мъжа ми с Браунис, ама малки, като орехче, всяко в къдрава хартийка, бях супер просто  Simple Smile

# 69
  • Мнения: 2 229
Мерси, Блонди! Hug
...

И аз направих моите brownies вече! Crazy Станаха страхотни, въпреки че използвах Своге и само 125 гр масло. Бях се отчаяла като видях в каква НЕхомогенна смес се превръщат маслото и шоколадът Laughing, но като добавих другите неща, се оправи и стана много лесно! За 30 минутки работа...
А щом аз се справих (последният път като се опитах да правя сладки, проветрявахме кухнята 2 дена Blush) значи наиииистина са много лесни за приготвяне. Grinning

За следващия път какъв шоколад да търся, след като Своге не е много добър? Thinking

Последна редакция: ср, 30 юли 2008, 21:08 от Serendipity

# 70
  • Варна
  • Мнения: 472
/ Въпреки, че е "нежелателно" подновяването на толкова стари теми, мисля че точно тук трябва да поставя коментара си вместо да разводнявам с още еднотипни теми  Naughty/

Направих ги Спазвах точно рецептата - като пропорции и като време. Така ли трябваше да се получи в средата?  newsm78 

Във фурната се бяха надули, но когато ги извадих веднага слегнаха. В средата бяха доста влажни и докато изстинат и след 2 ч. престой в хладилника - това е резултата  Thinking Иначе на вкус са страхотни, ако някой все пак се престраши да ги опита  Wink

# 71
  • София
  • Мнения: 140
Блонди страхотна рецепта.Шоколада, който използвах е на Своге натурален, а маслото ми е на Президент /не ми се рискуваше с българско/.От сместа ми излязоха точно 12 бр.мъфини /една тавичка/

# 72
  • София
  • Мнения: 117
Оригиналните Brownies са супер вкусни и питателни.   chef Браво за рецептата!

# 73
  • Мнения: 940
/ Въпреки, че е "нежелателно" подновяването на толкова стари теми, мисля че точно тук трябва да поставя коментара си вместо да разводнявам с още еднотипни теми  Naughty/

Направих ги Спазвах точно рецептата - като пропорции и като време. Така ли трябваше да се получи в средата?  newsm78 

Във фурната се бяха надули, но когато ги извадих веднага слегнаха. В средата бяха доста влажни и докато изстинат и след 2 ч. престой в хладилника - това е резултата  Thinking Иначе на вкус са страхотни, ако някой все пак се престраши да ги опита  Wink

Според мен проблема е във височината. Много са ти високи. Брауни не бива да бухва толкова много.

# 74
  • Варна
  • Мнения: 472
Дам, мисля че си права. Проблемът е, че никога не съм яла браунис досега  Blush

трябвало е да сипвам по-малко в чашките.

Задължително ще пробвам пак  Peace  /но да мине повечко време, че са доста калорични и тежички  Whistling /

Общи условия

Активация на акаунт