НЕдискриминационно за стачката

  • 11 742
  • 405
  •   1
Отговори
# 30
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Мен пък ме дразни, че сте слепи за абсурдите, които се случват ежедневно в държавата и плюете хора, на които преди години се гледаше с респект и уважение, а сега с подигравка. Ако всички училища бяха частни и те просто бяха решили да си вдигнат таксите, както най-спокойно направиха таксиметровите шофьори, много интересно как щяхте да реагирате тогава? Никой не се възмущава от това, нали? Хората си решиха и си го направиха и никой не ги оплю, нито възропта, а сега от девет дола вода ще докараме, само и само да плюем по форумите и да се правим на интересни. 
Ти специално за да ни просветиш ли се регистрира?
На мен поне ми е странно да се сравнява труда на учителите с този на таксиметровите шофьори. А бакшиш в края на годината ще трябва ли да им даваме?
Смяташ ли, че на теб точно трябва да давам обяснения защо съм се регистрирал? И не става въпрос за сравнение на труда, а за начина, по който се вземат решения и те даже не подлежат на коментар, а просто стават факт, с който всички са длъжни да се съобразяват.
Ян Бибиян, как според теб трябваше да протече стачката? Тихомълком с много молби и коленичене пред МС, МОН и т.н? Когато хората не са организирани, твърдите, че това е заради липсата на достатъчно подкрепа и единство, а когато най-сетне всички се обединиха, пак се намери някой, който да не е доволен, щото му се пречи на спокойното живуркане. И след като толкова много ви възмущават учителите, що не си учите децата сами, а?
А ти как мислиш, че правителството ще даде 100%? Някой вярва ли го това изобщо ? А защо лекарите да не могат да стачкуват? Тогава какво ли би станало #Crazy?

# 31
  • Мнения: 603
И след като толкова много ви възмущават учителите, що не си учите децата сами, а?
По същата логика, що не си банкираме сами, що не си строим пътищата сами, що да не си ги лекуваме сами, що не си управляваме ние градския транспорт?!
М, м, м???

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 14 065
А трябваше да е през лятото или поне в извънработно време ... на смени ....
Хем щяха да им плащат, хем да протестират, хем родителите повече щаха да ги
подкрепят ....

Нямах намерение да се включвам, защото темата не е за такива като мен, но искам само да ми поясните как се прави стачка в извънработно време  newsm78

# 33
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
А трябваше да е през лятото или поне в извънработно време ... на смени ....
Хем щяха да им плащат, хем да протестират, хем родителите повече щаха да ги
подкрепят ....

Нямах намерение да се включвам, защото темата не е за такива като мен, но искам само да ми поясните как се прави стачка в извънработно време  newsm78

А защо трябва да е стачка? Стачката е крайна мярка в едно гражданско общество ...
Вие да не сте на едно ниво с шофьорите  Twisted Evil
Сега какво правите - нищо, кръгло нищо ... и е добре да има кой да го проумее ...,
защото начело с тази Такева ставате само за смях.
Единствените, на които извивате ръцете са родителите,
а децата /за които всички милеете  Sick/ вече започват да ви харесват по-малко ...,
защото заради вашата стачка ще им вземат ваканциите, а ваканцията е нещо
свещено ....  Mr. Green

# 34
  • Мнения: 2 759
...само и само да плюем по форумите и да се правим на интересни...
                  Брейви, тръгваш по червения килим, по червения килим и право у вашата тема  Mr. Green. Този съвет само имам, ако не ти изнася в тази тема или възнамеряваш да плюеш... Тук имаме нужда културно да споделим и друга гледна точка, освен 'Осанна'.
                  Иначе си добре дошъл   bouquet!

Последна редакция: чт, 11 окт 2007, 00:09 от Лигла

# 35
  • София
  • Мнения: 5 605
...само и само да плюем по форумите и да се правим на интересни...
                  Брейви, тръгваш по червения килим, по червения килим и право у вашата тема  Mr. Green. Този съвет само имам, ако не ти изнася в тази тема или възнамеряваш да плюеш... Тук имаме нужда културно да споделим и друга гледна точка, освен 'Осанна'.
                  Иначе си добре дошъл   bouquet!
Peace
И само един последен въпрос към Брейви - а ако се вдигнат заплатите ще се повиши ли и нивото на образованието? Ще отпадне ли нуждата учениците да ходят на частни уроци? Ако да, веднага с две ръце ги подкрепям. Не може да става учител всеки, който не е успял да се набута другаде. Това наистина е призвание. А сравнението с такситата е супер тъпо - на такси всеки сам решава дали да се качи или не, а дали да си пратиш детето на училище...?!? Чак нелогично сравнение.
И в крайна сметка както е навсякъде - като не ти изнасят условията на труд, заплащането и т.н. ставаш и освобождаваш местото на някой друг. Отиваш на пазара на труда и предлагаш себе си. Търсиш заплащане, което мислиш, че отговаря на труда ти, знанията и способностите ти ... По-голямата част от държавата работи в частния сектор и така оцелява, на този принцип стават нещата!

# 36
  • София
  • Мнения: 2 623
Да, начинът е истинско изнудване! Съгласна съм, че с 300лв. не се живее нормално, но не можеш да тропаш с крак и да ревеш, като малко дете за категорични 100% увеличение! Трябва малко трезва мисъл. По същата логика могат да гракнат всички отрасли от бюджетната сфера (което бих подкрепила)-какво би станало, ако и те искат 200% да кажем?!? Всичко трябва да се прави с разум и мярка, да има логичен етап на преговаряне.
Подкрепям  Peace
Моите мотиви защо не съм съгласна със стачката:
1. Заплатите не са това, което ни се изнася - ниски са само в яслите и детските градини
2. Никой не брои часните уроци, за които дори не плащат данъци, а иначе искат увеличение от бюджета, нали ?
3. 50% от учителите са си сбъркали професията
4. Заради малоумните си изисквания и неотстъпчивостта потъпкаха правото на децата да ходят на училище, заради което могат да обявят и нулева година  #Cussing out
5. Една част от децата се шлаят по цял ден, висят по задимени заведения или компютърни зали, родителите на друга част се чудят как да си останат в къщи с риск от уволнение. Други записват децата си в часни заведения, защото няма как да излезнат отпуска, което се отразява ужасно на семейния бюджет, защото всички знаем какви са цените там.
Има и още, но ще се въздържа !

# 37
  • София
  • Мнения: 5 605
Да, начинът е истинско изнудване! Съгласна съм, че с 300лв. не се живее нормално, но не можеш да тропаш с крак и да ревеш, като малко дете за категорични 100% увеличение! Трябва малко трезва мисъл. По същата логика могат да гракнат всички отрасли от бюджетната сфера (което бих подкрепила)-какво би станало, ако и те искат 200% да кажем?!? Всичко трябва да се прави с разум и мярка, да има логичен етап на преговаряне.
Подкрепям  Peace
Моите мотиви защо не съм съгласна със стачката:
1. Заплатите не са това, което ни се изнася - ниски са само в яслите и детските градини
2. Никой не брои часните уроци, за които дори не плащат данъци, а иначе искат увеличение от бюджета, нали ?
3. 50% от учителите са си сбъркали професията
4. Заради малоумните си изисквания и неотстъпчивостта потъпкаха правото на децата да ходят на училище, заради което могат да обявят и нулева година  #Cussing out
5. Една част от децата се шлаят по цял ден, висят по задимени заведения или компютърни зали, родителите на друга част се чудят как да си останат в къщи с риск от уволнение. Други записват децата си в часни заведения, защото няма как да излезнат отпуска, което се отразява ужасно на семейния бюджет, защото всички знаем какви са цените там.
Има и още, но ще се въздържа !

Peace Само не мога да си обясня тези хиииииляди родители, които подкрепят стачката как си гледат децата?!? Ако има тайна да я споделят със широката общественост, че моя офис на детска градина се превърна /не че имам нещо против де, ама сигурно съм една от малкото такива/.

# 38
  • Мнения: 2 759
...1. Заплатите не са това, което ни се изнася - ниски са само в яслите и детските градини...
                     В исканията им само за % ли става дума? Аз ставам все по-неориентирана за мое учудване - но всеки си пише каквито си иска цифри...

# 39
  • София
  • Мнения: 5 605
...1. Заплатите не са това, което ни се изнася - ниски са само в яслите и детските градини...
                     В исканията им само за % ли става дума? Аз ставам все по-неориентирана за мое учудване - но всеки си пише каквито си иска цифри...
Ами поне това, което се изнася от медиите е, че искат 100% увеличение, ама и аз все повече взех да се объквам. В другата тема една госпожа ме светна, че не стачкували заради заплати, а защото искали да се намали броя на административния персонал в министелство на образованието, който бил 35 000 души, ама... newsm78 това за първи път от нея го чух.

# 40
  • Мнения: 2 759
...Ами поне това, което се изнася от медиите е, че искат 100% увеличение, ама и аз все повече взех да се объквам...
                  Да де, от една страна 100, от друга 75 % на няколко пъти с натрупване, което предполагам че в лева излиза същото... Някой казва 600 лева, обаче признават за 400 лева заплата, което би следвало след увеличението да е 800. Аз особено се изненадах, когато разбрах, че целия училищен персонал иска 100% увеличение - сигурно съм много глупава, но мислех, че стачката е САМО на учителите. Не казвам, че примерно чистачката на училището трябва да живее от слава, обаче на учителите вече им дадоха 32%, а на останалата част от персонала - не. Така и разбрах - иначе и досега нямаше да знам... И дават разни сложни дати, проценти, разбивки... не съм сигурна че и учителите са съвсем наясно за какво точно се борят... Видях няколко митинга (не само техни) и ми се струва, че по тия мероприятия важи в пълна сила написаното в една книжка 'Психология на тълпата'... Надявам се да не съм права, разбира се...

# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 14 065
Лигла, обясних ти го вчера, ще ти го повторя и днес - исканията са за 100% увеличение на заплатите, но не наведнъж, а на три етапа - от 1 октомври, 1 януари и 1 юни по 25% всеки път - тези три увеличения правят 100%. Исканията са за увеличение на заплатите в сферата на образованието - учители, директори, пом. директори, обслужващ персонал, административен персонал. Освен това има и искане за увеличение на БВП за образованието да нарастне на 5%. Това са двете искания от стачния комитет.

# 42
  • Мнения: 4 585
Мен пък ме дразни, че стачкуват (не само те) винаги преди избори...
Мда,.....съвсем тенденциозно!
Не знам как не си дават сметка, че НЯМА как да получават по 600-700 лв., при положение, че средната заплата за второто тримесечие на тази година е 406 лв. Няма европейска държава, където заплатите в средното образование да надвишават средната за страната заплата!
  Предполагам, че имаш данни за всички европейски държави. Изнеси ги. Ще си по убедителна. Примерно:
Европейска държава     Средна за страната   Средна учителска в средното образование

# 43
Скъпи, дами ... всички вие, които обвинявате учителите в това, че нарушават душевния ви мир и грубо се намесват в иначе безоблачния ви и щастлив живот, не си ли давате сметка в какво дълбоко противоречие сте със самите себе си? Вие хем ненавиждате и се възмущавате от тези хора, които се грижат, възпитават, учат и отговарят за живота на децата ВИ, хем очаквате пак те да се върнат на работните си места и да продължат да правят същото за ВАШИТЕ деца. След като имате една позиция, се придържайте към нея, а не както диктува личният ви интерес.

# 44
  • Мнения: 5 370
Тъъъъй, тъй тъй-явно медийната пропаганда и промивката на мозъците са си свършили работата, щом вече ЕН-та поред тема се появява......
Ех...... ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт