НЕдискриминационно за стачката

  • 11 836
  • 405
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 868
Лигла, обясних ти го вчера, ще ти го повторя и днес - исканията са за 100% увеличение на заплатите, но не наведнъж, а на три етапа - от 1 октомври, 1 януари и 1 юни по 25% всеки път - тези три увеличения правят 100%. Исканията са за увеличение на заплатите в сферата на образованието - учители, директори, пом. директори, обслужващ персонал, административен персонал. Освен това има и искане за увеличение на БВП за образованието да нарастне на 5%. Това са двете искания от стачния комитет.
Моля за извинение, ако не съм разбрала 3 пъти х 25% е 75%.
1.25x1.25x1.25=1.95

Или иначе казано следващото увеличение е върху вече увеличената сума.

Последна редакция: чт, 11 окт 2007, 10:55 от Arizona

# 76
  • Мнения: 5 370
Защо никой не казва нищо за липсата на свободни места за учители?
Мога веднага да ти кажа аз лично за моята сфера-чуждите езици.
Айде ми намери и направи статистика колко от преподаващите език са с езикова гимназия+филология по респективния чужд език. Особено в по-големите градове, че и в по-малките също.

# 77
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Защо никой не казва нищо за липсата на свободни места за учители?
Мога веднага да ти кажа аз лично за моята сфера-чуждите езици.
Айде ми намери и направи статистика колко от преподаващите език са с езикова гимназия+филология по респективния чужд език. Особено в по-големите градове, че и в по-малките също.
Аз не знам,но мога да кажа за началните учители. Моя приятелка вече 4 години не може да намери постоянно място. Замества цяла година и като се отвори място се назначава някой,който не е стъпвал в училището,а на нея й предлагат пак заместване. Сега учи едни деца в село до Плевен,пътува всеки ден и не е казала нещо лошо нито венъж. Няма кой да й дава пари,че да й е безразлична заплатата. Но казва "С децата се чувствам на нястото си и много спокойна",а те са 50% циганчета. На това му викам призвание!

# 78
  • Мнения: 6 472
Защо никой не казва нищо за липсата на свободни места за учители?
Мога веднага да ти кажа аз лично за моята сфера-чуждите езици.
Айде ми намери и направи статистика колко от преподаващите език са с езикова гимназия+филология по респективния чужд език. Особено в по-големите градове, че и в по-малките също.

И аз, и аз ще кажа веднага - в училището на дъщеря ми за три години се смениха 5 учители по английски и 2 по български. Тя е трети клас Rolling Eyes

Аз си харесвам работата и друго няма да работя,освен друга длъжност пак в банка,но искам да кажа ,че е много лесно да се иска когато има от кого. 

Аз работя за да живея, а не живея за да работя.  Да работиш, да те мачкат и да си траеш - не мерси! Това си е чиста робска психика

# 79
  • Пазарджик
  • Мнения: 49
Казахме, че темата не е за стачкуващи учители и подобни. Сега пък интересно защо стоят по 8 часа в училище. Питах в една предна тема и тук ще попитам: Да не би да им ПЛАЩАМЕ по време на стачката?!

УСПОКОЙ СЕ! Не им плащаш по време на сатчката - та нали на това разчитат свинете в правителството - да се откажат по финансови причини.

# 80
  • Бургас
  • Мнения: 5 750
Аз бях писала, че смятам да започна като учител. Да с желание започвам. Ще преподавам на ученици в средното образование. Информатика. Защо не? Пиша под сума програмни езици, имам доста добри познания. Ще ми се да ги науча, ако желаят. Някой ще ме пита защо не работя програмист. Честно бръмна ми главата. До сега правих това. Не че е трудно. Но не ми харесва. Правя го за да ми плащат.
От малка играя с куклите на учителка и сега имам възможност да си преподавам. Няма да я изпусна. Въпреки, че само ще замествам. Верно заплатата ми ще е 5 пъти по - малка от тази сега. Но мъжа ми да е жив и здрав да работи. Ако не беше той въобще нямаше да се замисля да сменя професията. Просто имам възможност да работя нещо, което ми харесва.

# 81
  • Мнения: X
Защо никой не казва нищо за липсата на свободни места за учители?
Мога веднага да ти кажа аз лично за моята сфера-чуждите езици.
Айде ми намери и направи статистика колко от преподаващите език са с езикова гимназия+филология по респективния чужд език. Особено в по-големите градове, че и в по-малките също.
А, ето това е, да не се гонят преподаватели, като теб, а тия дето не стават. Нека теб да те стимулират, да си получаваш заплата, заслужена и не унизителна. За съжаление няма как да стане на тоя етап. Кадърните преподаватели бягат, остават некадърните и това няма да се спре с увеличение на заплатите, трябва да се отсява.

# 82
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Лулу!,ти нещо не си разбрала. Става дума за това,че не искам да си сменям работата с друга,в друга област,въпреки заплатата. Не е лошо да четеш и предните постове . Дай тогава да стачкуват всички,но към кого да се обърнат? А за робска психика не говори на някого когото не познаваш!
На теб 100% ли ти увеличават заплатата(ако си на заплата),когато пожелаеш?

# 83
  • Пловдив
  • Мнения: 14 130
Лигла, обясних ти го вчера, ще ти го повторя и днес - исканията са за 100% увеличение на заплатите, но не наведнъж, а на три етапа - от 1 октомври, 1 януари и 1 юни по 25% всеки път - тези три увеличения правят 100%. Исканията са за увеличение на заплатите в сферата на образованието - учители, директори, пом. директори, обслужващ персонал, административен персонал. Освен това има и искане за увеличение на БВП за образованието да нарастне на 5%. Това са двете искания от стачния комитет.
Моля за извинение, ако не съм разбрала 3 пъти х 25% е 75%.

Не съм много точна в математиката , но първия път като се вдигнат с 25% сумата се увеличава, второто увеличение от 25% е върху него като пак се увеличава и третото вече е върху още по-голяма сума - така се получават 100%.

# 84
  • Мнения: 5 370

А, ето това е, да не се гонят преподаватели, като теб, а тия дето не стават. Нека теб да те стимулират, да си получаваш заплата, заслужена и не унизителна. За съжаление няма как да стане на тоя етап. Кадърните преподаватели бягат, остават некадърните и това няма да се спре с увеличение на заплатите, трябва да се отсява.
Евала, най-сетне някой ме разбра!!! стигнахме до сърцевината на проблема. Цели 17 години по въпроса за л....та в образователната система не се правеше нищо или се правеха половинчати и недообмислени неща. Сменяха се програми, учебници, "тука има=тука няма матури"....да изброявам ли още? Всичко това прогонва тези, които не се примиряват. Извод-остават по-малко кадърни. Друг извод-качеството на образованието се снижава.
Краен извод-зле образовани завършващи.
Поанта-народ от неуки и полуграмотни се управлява МНОГО ПО-ЛЕСНО.
Има ли логика, според вас?

# 85
  • Мнения: 6 472
Лулу!,ти нещо не си разбрала. Става дума за това,че не искам да си сменям работата с друга,в друга област,въпреки заплатата. Не е лошо да четеш и предните постове . Дай тогава да стачкуват всички,но към кого да се обърнат? А за робска психика не говори на някого когото не познаваш!
На теб 100% ли ти увеличават заплатата(ако си на заплата),когато пожелаеш?

Напротив, разбрала съм. Ти не разбра това за което аз се опитах да ти кажа. Да обобщя твоето положение - ти не си доволна от условията които ти предлагат, няма кой да те чуе че не си доволна, но ти си решила че това е твоята работа и затова си траеш и си бачкаш.  Това ли се опитваш да ми кажеш или? На мен не ми увеличават със 100% заплатата, но като не ме устройват условията си вдигам шапката и напускам за някъде където ми плащат добре. Аз нямам "любим сектор" или мечтана работа, имам само мечтан живот при който хич не ми дреме къде работя, стига да ми плащат добре и да мога след това да си изхарча заплатата с кеф за време прекарано със семейството.
Та момента с напускането на учителите, на които също не им дреме е желателно да се пропусне , защото иначе  се стига до некадърен и немотивиран учителски персонал, което пък много пряко рефлектира върху моите деца. Това от своя страна означава, че аз ще трябва да се погрижа по въпроса да се бръкна дълбоко да запиша щерките на N на брой частни уроци и извънкласни занимания, да ги мъкна из цяла София и да се чудя как да си организирам времето. Другият вариант е да се бръкна още по- дълбоко и да ги запиша в частни училища където учителите са добре платени и имат мотивация да ми научат децата на нещо.  И в двата случая потърпевшата съм аз.

# 86
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Лулу!,ти нещо не си разбрала. Става дума за това,че не искам да си сменям работата с друга,в друга област,въпреки заплатата. Не е лошо да четеш и предните постове . Дай тогава да стачкуват всички,но към кого да се обърнат? А за робска психика не говори на някого когото не познаваш!
На теб 100% ли ти увеличават заплатата(ако си на заплата),когато пожелаеш?

Напротив, разбрала съм. Ти не разбра това за което аз се опитах да ти кажа. Да обобщя твоето положение - ти не си доволна от условията които ти предлагат, няма кой да те чуе че не си доволна, но ти си решила че това е твоята работа и затова си траеш и си бачкаш.  Това ли се опитваш да ми кажеш или? На мен не ми увеличават със 100% заплатата, но като не ме устройват условията си вдигам шапката и напускам за някъде където ми плащат добре. Точно този момен е желателно да се пропусне при учителите, защото иначе  се стега до момента с некадърен и немотивиран учителски персонал, което пък много пряко рефлектира върху моите деца. Това от своя страна означава, че аз ще трябва да се погрижа по въпроса да се бръкна дълбока да запиша щерките на N на брой частни уроци и извънкласни занимания, да ги мъкна из цяла София и да се чудя как да си организирам времето. Другият вариант е да се бръкна още по- дълбоко и да ги запиша в частни училища където учителите са добре платени и имат мотивация да ми научат децата на нещо.
по-горе бях казала,че може смяна с друга длъжност или в друга банка,но не и в друг сектор. Започва се от някъде,а за да успее човек трябва да изтърпи някои неща.
Не знам ти къде живееш,но в плевен няма кой знае какъв избор къде да се работи.

# 87
  • Мнения: 2 471
Марципан, извинявай пълна ти е кутията и за това не получаваш отговор от мен
Извинете за намесата

# 88
  • Мнения: 6 472
Започва се от някъде,а за да успее човек трябва да изтърпи някои неща.
Не знам ти къде живееш,но в плевен няма кой знае какъв избор къде да се работи.

В София живя, написах го вече. Наистина има значение кой къде живее за съжаление Sad
Ти обаче правиш съзнателен избор с цел постигането на нещо по добре. Почваш от някъде и смяташ че в един момент с труд и усилия ще постигнеш нещо, което те удовлетворява. На мен също ми се е налагало да правя компромиси в началото, но съм ги правил с ясното съзнание че чрез тях ще постигна нещо друго. Учителите правят компромиси без след това да следва нещо. Нито има шанс да ги повишат, нито има шанс да почнат да взимат по- добри пари. Кютат на едно ниво и това е. Ако ги устройва - устройва, ако излезе алтернатива - напускат и толкова. Пък аз плащам за частни уроци по английски и курсове по математика на същите тези учители, които са напуснали Wink Някак не ме устройва много.

Последна редакция: чт, 11 окт 2007, 11:41 от лулу!

# 89
  • Варна
  • Мнения: 815
Лигла, обясних ти го вчера, ще ти го повторя и днес - исканията са за 100% увеличение на заплатите, но не наведнъж, а на три етапа - от 1 октомври, 1 януари и 1 юни по 25% всеки път - тези три увеличения правят 100%. Исканията са за увеличение на заплатите в сферата на образованието - учители, директори, пом. директори, обслужващ персонал, административен персонал. Освен това има и искане за увеличение на БВП за образованието да нарастне на 5%. Това са двете искания от стачния комитет.
Моля за извинение, ако не съм разбрала 3 пъти х 25% е 75%.

Не съм много точна в математиката , но първия път като се вдигнат с 25% сумата се увеличава, второто увеличение от 25% е върху него като пак се увеличава и третото вече е върху още по-голяма сума - така се получават 100%.
Да, точно така.

Общи условия

Активация на акаунт