10-дневен запек при 2 годишно

  • 140 906
  • 607
  •   1
Отговори
# 135
  • София
  • Мнения: 7 038
Валенцето, моля те пиши как даваш това сладко от рози, в какво количество и по колко пъти? И за сушените плодове, пасираш ли ги, за да станат на пюре?
Yasmina, този течен парафин от аптеката ли се купува? Сигурно ли е, че няма да му навреди? Мартин е на почти три години. Чудя се, на мен в родилният дом ми дадоха рициново масло и имаше незабавен ефект, дали може да се дава и на малки деца...
Днес купих Бизакодил и направо ме е страх да го сложа, пети ден тъпча детето със сливи, круши, грозде, тиква, овесени ядки и не и не. Само тича милото и вика:"Боли ме, боли ме" и дори не иска да седне на гърнето.

# 136
най-ефикасното нещо което съм пробвала с моето дете и даде мигновен отличен резултат е-
малка чаша прясно млеко с една суплъжица зехтин,затоплени заедно!
абсолютно безвредно поне!
действа и при възрастни разбира се двойна,тройна доза-200 мл млеко с 2-3 лъж зехтин

# 137
  • Мнения: 4 593
течния парафин е по безвреден от рициновото масло и не се усвоява от организма
от аптеката се купува , аз съм го давала дълго време по препоръка на гастроентеролог когато беше по малко моето дете
сложи свещичката , много време е минало е нормално е да го боли детето , по нагоре в темата е писано и за мехмемчета с които да намажеш прочети
сладкото от рози съм го давала на гладно колкото може да изяде обикновенно до 1 суп. л, съм успявала

# 138
  • София
  • Мнения: 9 859
buni ,сладко от рози давам по 3-4 чаени лъжички,когато се сетя през деня,не наведнъж.
За сушените плодове-купувам сливи без костилка и кайсии,мия ги добре и ги накисвам във вода за няколко часа ,докато омекнат.После ги слагам в робота и ги правя на..не точно на пюре,а на дребни парченца.Слагам в бурканче и давам преди хранене колкото иска-обикновенно по 2 ч л някъде.
Има свещички и за деца от 2 до 6 годинки-Глицеро лакс,но не навсякъде се намират.
Това съм го чела само във форума,и то от майки от Бургас и региона.Започвам да мисля,че там някъде ги произвеждат и предлагат в аптечната мрежа.Докато живеехме в Сф бях обиколила да не казвам голяма дума,ама де що има аптека-само Бизакодил предлагаха,за други не бяха и чували.Даже по едно време и тях бяха спраля ит производство.
най-ефикасното нещо което съм пробвала с моето дете и даде мигновен отличен резултат е-
малка чаша прясно млеко с една суплъжица зехтин,затоплени заедно!
абсолютно безвредно поне!
действа и при възрастни разбира се двойна,тройна доза-200 мл млеко с 2-3 лъж зехтин
Това ще го пробвам.Аз давам  мляко с мед-има ефект.
Проблема при нас започна пак-Бубка имаше един обрив и се наложи даспазваме диета.Това беше по Коледа.И тогава ядеше само картофи и ориз.Слагах свещички и тя пак привикна към тях и ей го на резултата Confused.Само че тя никога няма запек,изпражненията са и нормални,не я бол,като ака..но не го прави редовно.

# 139
  • София
  • Мнения: 7 038
Вчера му сложих свещичка Бизакодил 1/2, какъв рев и какво чудо беше  Sad. Тича из стаята, изобщо не иска да седне на гърнето, изака по-малко в гащите и това беше. Детето е силно стресирано от акането и изобщо и не иска да седне да се изака на гърнето. Как стигнахме до тук, умът ми не го побира. Не е бил лошо запечен да го е заболяло чак толкова при последното акане, а аз го намазах и с кремче. Просто като му се приака започва да се стиска и вече започват и проблемите, не зная как ще се справя. Сутринта опитахме да го подкупим, че ако седне на гърнето ще му купим каквото си избере от детския магазин, ще купим нови дискове и т.н., той обикновено е податлив на този вид "изнудване", но сега няма никакъв ефект, от къде този панически страх не мога да си обясня. Извинете ме, че стана малко дълго.

# 140
  • Мнения: 4 593
по нагоре в темата бях писала че това е често срещан период на тази възраст, може да има и разраняване  рагади ли  се казваше не знам , майките бяха писали за мехмеми за това и как се проверява дали има
докато не го преодолее този страх на спирай дуфалака или може и лактулоза мир да да забрави че ще го заболи, аз съм давала паралелно с лактулозата и еспумизан

# 141
  • Мнения: 4 593
ГОЛЯМА НУЖДА (много деца се стискат и не ходят по голяма нужда продължително време) - Изпича се 1 ябълка и обилно се залива с карамел. Като изтине я дайте на детето да я изяде. Удивително бърз ефект.


това е от рецептите на леля ванга
някой ако пробва да пише как е

# 142
  • София
  • Мнения: 7 038
ГОЛЯМА НУЖДА (много деца се стискат и не ходят по голяма нужда продължително време) - Изпича се 1 ябълка и обилно се залива с карамел. Като изтине я дайте на детето да я изяде. Удивително бърз ефект.


това е от рецептите на леля ванга
някой ако пробва да пише как е
Аз бих го пробвала, но синът ми не хапва нищо сладко  Sad.

# 143
  • Мнения: 4 593
има още една
ДЕБЕЛО ЧЕРВО (задържа се продължително време преработена храна и не може да се изхвърля) - Да се стрият на прах зърна от бяла дъвка, да се размеси със зехтин и по 2-3 пъти на ден да се взема по 1 с.л.

# 144
  • Мнения: 4 593
ще повдигна темата с още една от рецептите
пишете някой ако нещо е пробвал  , аз направих ябълката , но моят сладур неиска и да я вкуси

ЗАПЕК - 1-2 пъти на ден се взема по 1 супена лъжица мармалад, направен от сварени плодчета на черния бъз без захар. Захарта може да се замени с мед.

# 145
  • Мнения: 217
Ех, момичета, не бях се включвала дълго време, нямах достъп до Интернет. От 1-месечния ни престой в София се убедихме, че при нас всичко е един голям СТРАХ. Сега ака на 2-3 дни сам, пак има уговорки, но страхът е намалял. Намаляме и дозите рахлабващи. Не знам какво помогна, но като го гледаха на ехограф, докторът каза, че дебелото му черво не е напълнено, че има много газове /нормално - от слабителните/ и че трябва да се храни редовно и повече и да свикне да седи на гърне. Изписа Лактулоза на МИП, Еспумизан, някакъв ензимен препарат, на който забравих името и Алора. В началото давахме всичко без Алора, защото пише, че е за деца над 3 г и дозите от рецептата бяха по-високи от предписаните на листовкатаи лекарствата нямаха никакъв ефект. После се консултирахме пак и започнахме и Алората. Това е билков препарат за тревожност, безсъние, нервни смущения при менопауза и т.н. От този момент нататък се отпусна и започна да ака само сам. Сякаш порасна. Другото, което наистина много ни помага, е Cathejell с Лидокаин. Това е гел, който се използва за поставяне на катетри. Лидокаинът обезболява. Маже се дупето е някакъв крем, пъха се накрайникът и се изстисква малко. След 3-4 минути започва да действа.
Буни, щом при вас е същият проблем - страх, опитай с това, много време отнема, докато започне да се преодолява, всичко, за което говориш ми е до болка познато, но с времето се лекува... Само да тръгне...
В момента даже не е на диета, яде всичко, но винаги си имаме едно наум и преоблават неутралните или разхлабващите храни. Скарани сме единствено с водата, но и сокът е нещо все пак.
Пишете, ще помагам с всичко, което съм научила от запекологията Simple Smile

Последна редакция: ср, 23 яну 2008, 13:03 от feel_u

# 146
  • София
  • Мнения: 7 038
Аз спрях с Дуфалака, точно защото при детето ми също става въпрос за страх, продължавам с разхлабващите храни. От една седмица си ака сам, но само в гащите  Confused, в гърнето "много го боляло". Не му се карам, за да не спре пак да ака, питам го как до сега все си е акал в гърнето и не е имало проблем и той си обяснява: "Повече в гърнето няма да акам, защото ще ме заболи" Hug. Предлагам му да ходи в тоалетната - не и не. Това е за сега, надявам се да не спира пак, защото отново ще се запече и не ми се мисли. Иначе това, което му действа най разхлабващо (в никакъв случай не води до разстройство) е сутрин на закуска - купичка с намачкана сварена тиква с една чаена лъжичка мед и 1ч.л. зехтин, а вечер продължавам да давам овесени ядки с намачкан плод.

# 147
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Здравейте и от мен! Аз пък се принудих да давам през ден една Активия/от малките 140 гр/.Съвестно ми е ,защото това за мен не е мляко,но сякаш действа.Засега ходим през 2-3 дни,но само в гащите или памперса вечер преди лягане.Въобще не и споменавам за гърне.Надявам се че ще му дойде времето.Наблягам на портокали и киви.Тиквата много добре и действаше преди,но сега не иска да я хапва.Овесени ядки пък абсурд-това било гадно...

# 148
  • Мнения: 154
Здравейте,
от доста време не съм се включвала. При нас мога да кажа че страха вече отмина (макар че ме е страх да се похваля, защото всичко досега е било с временен ефект). След доста обяснения и след измисления номер за "Духчето на гърнето", което всеки път когато се изака и носи яйце Киндер, мисля че вече влизаме в правилния път. В момента Лара пие един чай, който всъщност и давам на своя глава. Той е съвкупност от доста билки. Слагам по малко в доста вода и го пие през деня. И има ефект - ака почти всеки ден.
НО борбата е жестока и продължителна, и все още не мога да кажа че проблема е преодолян. Страх ме е да се хваля, защото все съм си напрагната. Но все пак трябва да сме оптимисти и да вярваме че някой ден ще забравим за тези проблеми....Е, тогава със сигурност ще има други, но така е устроен живота - нали трябва да остареем.....
Приятен и ползотворен ден на всички от мен!  Hug

# 149
  • Мнения: 4 593
браво това за яйцето е супер идея и аз ще я пробвам   
ще споделиш ли какво съдържа чая ?
и ние сме добре  пием аквасорс запек отдавна не е имал , но и аз не смея да се хваля притеснението си остава

Общи условия

Активация на акаунт