Бременност-ескапел

  • 37 431
  • 49
  •   1
Отговори
Здравейте.Искам да ви попитам нещо,за чиито отговори ще съм ви много благодарна.На 2.09пих ескапеле,трябваше да ми доиде на 3,но доиде на 4.на 7 свърши,беше малко слабо.Сега би трябвало да ми доиде на 7,да,но не.Вече 5-ти ден не,преди малко си направих тест беше отрицателен,но ме притеснява това че още преди да направя теста го отворих,в смисъл издърпах капачето,което е под чертичките,според вас това имали някакво значение? Как мислите бременна ли съм или не?Принципно цикалът ми е мн точен,непрекъснато ми се ходи до тоалетна,боли ме главата и корема,гади ми се.....Благодаря за отговорите.

# 1
  • Мнения: 4 435
Няма проблеми че си издърпала капачето.За цикъла си не се притеснявай,просто от тези хапчета малко се обърква.Не мисля че  си бременна,но все пак може да си направиш още един тест за да си спокойна.

# 2
  • Мнения: 1 335
Това, че си отворила капачето по никакъв начин не може да повлияе на теста. Той отчита повишение на хормон в урината, не се влияе от температура или светлина.
Доколкото знам хапчетата за "следварителна" контрацепция объркват изцяло хормоните, което преполагам е причината за закъснението.
Изчакай още 2-3 дни и ако няма цикъл, направи нов тест и ако се наложи иди на гинеколог

# 3
  • Мнения: X
И аз предлагам, да идеш на гинеколог. Лично аз тези хапчета не съм ги пила - пила съм няколко пъти Постинор, но никога не ми е закъснявало а точно обратното - идваше няколко дни по-рано и дори течеше по-обилно от друг път. Така, че ако нещо те смущава ( а очевидно  е така) - иди на лекар.

# 4
  • Мнения: 58
и тва съм пила...да видим по добре се понасят от простинор а ... нз колко време ти е мензиса принципно но е нормално да ти закъснее/подрани защото това са хормони... мн често се случва да се обърка цикъла след това... за тест още ти е рано.... на 6 тата седмица някъде чак(втората от закъснение) показват достоверен резултат и то не винаги(въпреки че не пише това на опаковките...) важно е и каква марка е бил заради чувствителността на разл тестове... имаше някъде тема за това...
Но ако искаш да си сигурна че вс е оки иди на гинеколог    Rolling Eyes
Успех

Edit: Теста Престо показва най- рано от вс

Последна редакция: чт, 11 окт 2007, 20:50 от gerinka

# 5
и тва съм пила...да видим по добре се понасят от простинор а ... нз колко време ти е мензиса принципно но е нормално да ти закъснее/подрани защото това са хормони... мн често се случва да се обърка цикъла след това... за тест още ти е рано.... на 6 тата седмица някъде чак(втората от закъснение) показват достоверен резултат и то не винаги(въпреки че не пише това на опаковките...) важно е и каква марка е бил заради чувствителността на разл тестове... имаше някъде тема за това...
Но ако искаш да си сигурна че вс е оки иди на гинеколог    
Успех

Edit: Теста Престо показва най- рано от вс
марката на теста беше шуър чек,днес е седми ден,още нямам цикъл,и ужасно много ме боли корема.

# 6
  • Мнения: 58
кога започна да ти се гади??? повръщала ли си??? нали знаеш че ако стане така трябва още 1 да се пие?
въпреки че преди цикъл възможността е минимална да си бременна ... ако още не ти е дошло най- добре иди на гинеколог! 7 дена закъснение не е малко

# 7
На мен ми закъснява много,а по принцип ми е редовна менструацията.Днес е 34 ден,утре ще е 35 ако не ми дойде не знам какво ще правя ?!? crying or very sad

# 8
  • Мнения: 4 435
На мен ми закъснява много,а по принцип ми е редовна менструацията.Днес е 34 ден,утре ще е 35 ако не ми дойде не знам какво ще правя ?!? crying or very sad

Защо не си направиш тест? Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 179
След като го пих и на мен ми закъсня с 7 дни,но после като ми дойде беше такъв кръвоизлив,че се наложи да пия хапчета  за спиране  Confused

# 10
  • Мнения: 3 500
Миналия месец пих Ескапел. Дойде ми 14 дни след като го изпих и с 7 дни закъснение от редовния ми цикъл. Бях се притеснила доста. На мен също кървенето ми беше съвсем слабо и мина за 3 дни. Според мен това е от Ескапела, той действа по тоя начин. Не мисля, че си бременна, щом ти е дошъл все пак цикъла. Все пак, за да си сигурна, направи си отново тест след седмица. За капачето не е проблем. Няма значение кога си го дръпнала.

# 11
Направих си тест и беше отрицателен....днес е 35 ден.... Cry

# 12
  • Мнения: 3 500
Спокойно, ще ти дойде цикъла!  Hug

# 13
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 339
и аз съм притеснена
днес ми е 35-ти ден също,а никакъв го няма
хапчето изпих 1 час,след гафа......
дано да няма ниошо,че е рано за второ Praynig
правих тест преди 2 дни и беше отрицателен Rolling Eyes

# 14
Здравейте мами, искам да ви попитам нещо ден след като ми свърши цикълът стана гафат на следващия ден пих Ескапел но вече 4 дена ми закъснява правих тест отрицателен е. Виждам че, тук има дами който са претърпяли същото посъветвайте ме какво да правя

# 15
zdr mpya problem koyto iskam da spodelq e 4e izpolzvah ESKAPEL TRYABVASE DA MI DOYDE NO NE NI DOYDE I DO DEN DNESEN NE E PODESTVALO LEKARSTVOTO .IZPIH TABLETKATA NA  1 PRI TEST ZA BREMENOST MI IZLIZAT 2 4ARTI ,NA KAKVO SE DALJI TOVA .HODIH NA PREGLED LEKARQ MI KAZA 4E NYAMA NISTO PONE DO 1 MESEC V SLU4AY NA BREMENOST  NE SE VIJDALO DALI IMA ILI NE KAKVO STE ME POSAVETVATE .NYAKAKVI DR LEKARSTVA S KOITO DA PREKRATYA BREMENOSTA AKO V SLU4AYA SE USTANOVI /

# 16
  • Мнения: 1 335
Двете черти показват бременност ако са се появили в указаното време за тестване.
Ако си гледана с коремен ехограф е възможно да не се види нищо в матката, защото е рано.
Оттук ти предстои трудно и болезнено решение. Аборт по желание се прави до 12 г. с. (надявам се да знаеш как да сметнеш седмиците).

# 17
AMI NYAMALI NAKAKVO LEKARSTVO S KOETO DA PREKRATYA BREMENOTA ,DA S TAKIV URED ME GLEDAHA ,A SIS KAKIV E VIZMOJNO DA SE VIDI V TOZI MOMENT OT BREMENOSTTA.SLED KOLKO VREME SE VIJDA 4E IMA NALIRIE NA BREMENOST I VIJDALI NA KOLKO E DOLU GORE PLODA.BLAGODARQ

# 18
  • Мнения: 1 335
Вагинален ехограф показва много точно къде е плодното сакче при 7-10 дневно закъснение на цикъла. Кога ти беше последния цикъл (първи ден на кървене)?
Не, в България е незаконен аборта с медикаменти. Извършва се т. нар. кюретаж под пълна упойка. Мърдане няма, бъди отговорна за здравето си и се обърни към специалисти в болнично заведение

# 19
zdraveite.az sym na 19god...pih eskapel sled edin gaf s edno momche...sled dve sedmici si napravih test za bremennost i beshe otricatelen,a ako si bremenna,nali moje da se razbere sled edna sedmica.hapcheto go pih sled 13h sled akta...tri dni sled tova zapochnah da si piq protivozachatychnite hapcheta,koito ne bqh pila okolo mesec...i v momenta nqmam nikaksi simptomi da mi doide?!kak moga da razbera dali sym bremenna?!ne vqrvam na testa zashtoto tam pishe che rezultata moje da byde povliqn ot priema na razlichni hapcheta...pomognete mi,molq vi daide mi syvet!

# 20
  • Мнения: 2 229
...kak moga da razbera dali sym bremenna?!...

След като не вярваш на тестовете, отиди на гинеколог - най-сигурно е! Peace

# 21
Здравейте!Миналия месец на 15 се случи тъй,че се наложи да пия ескапел,на 20 ми доиде(не на датата).....а сега не идва....ходих на доктор,който ми каза че имам киста и за това ми закъснява,възможно ли е наистина да е от това и от хапчето? БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО!  Praynig

# 22
  • Мнения: 1 335
Да, напълно възможно е да е от кистата. Ако след 3-4 дни още нямаш цикъл, звънни на док. Вероятно ще ти предпише препарат за предизвикване на цикъла.

# 23
  • Мнения: 131
Няма  значение, че си издърпала капачето.А за цикъла не дей да се притесняваш-мисля, че е от хапчето което си пила!То ескапела по принцип много обърква цикъла!Но все пак се е наложило да го пиеш...

# 24
Направих си тест и беше отрицателен....днес е 35 ден.... Cry
  Здрасти незнам към кого да се обърна и на мен ми се наложи  да пия ескапел за първи път пих го ....и една седмица след тово прокървих....незнам до кога ще е така пия витамин С обаче аз съм много страхлива и като ми се случват такива неща се притеснявам ужасно много Embarassed Embarassed А тук като чета мненията за това хапче тръпки ме побиват аз очаквам да има някаква промяна но ме е страх

# 25
  • Мнения: 1 335
violina23, всичко ще  наред. От хапчето е това кървене. Ако продължава въпреки вит. Ц-то, обърни се към гинеколог.

# 26
violina23, всичко ще  наред. От хапчето е това кървене. Ако продължава въпреки вит. Ц-то, обърни се към гинеколог.
  Много ти благодаря за успокоението  bouquet А ми незнам дали ще ми спре аз го пия един ден този витан ще видим......но много благодаря

# 27
Здравейте.Преди около месец с приятеля ми сгафихме и пих Ескапел. Нямах кървене, както повечето дами споменаха,но ми закъснява с вече 4 дни. Адцки много се притеснявам,нямам симптоми че съм бременна,а по принцип цикъла ми е точен(от около половин година). Искам да попитам възможно ли е закъснението да се дължи от хапчето? Благодаря ви предварително.

# 28
Zdraveite, pi6e vi edno mnogoo pritesneno mom4e. Zna4i rabotata stana taka, 4e s priqtelkata mi pravihme kakvo pravihme i malko sled pikoviq moment, osyznavam 4e prezeravtiva koito si bqh slojil se e skusal i absoliutno vsi4ko koeto e bilo v nego .... vi e qsno kude i kak se razpredelilo. I taka... spored neinite iz4isleniq tq e v ovulaciq, sled 3 4asa bqh kupil hap4eto "eskapel" i tq go izpi.... i sega kakvo sledva, mnogo vi molq obqsnete mi kakvo to4no 6te stane i kajete kfo moje da stane 6toto ne iskam da mislq ako ne6tata se stekat ne kakto trqbva...  Sad Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Rolling Eyes Rolling Eyes newsm78 newsm78

# 29
здравейте!Пиша ви относно тази тема тъй като за жалост и на мен ми се наложи да пия ЕСКАПЕЛЕ(презеративът се скъса).При мен случаят е следният, пих го след 13ч след гафа, след 5 дни цикълът ми дойде (точно на датата, когато и трябваше) със мн силни болки в корема(тях по принцип си ги има,но не толкова ужасни колкото бяха). По принцип цикълът ми е 6 дни и толкова си беше. Всичко мина нормално и без усложнения, но проблема ми е, че сега (два дни след края му) ме боли корема малко над яйчниците, болката е постоянна и неприятна, особено ако се смея или кашля. Ще съм особено благодарна някой ако успее да ми помогне и да каже има ли вероятност да съм бременна(от което най мн се притесявам и побърквам)? И на какво може да се дължи тази болка...help me!

# 30
  • Мнения: 2 603
да си правила физически упражнения? Или да не си настинала? По-добре отиди на лекар.

# 31
Не, не съм правила упражнения..но съм наистина малко болна...нзм честно казано какво да мисля вече и какво да правя...Сякакви глупости ми се въртят в главата.

# 32
  • Мнения: 139
Това,че си отворила капачето няма никакво значение! Отиди на лекар,за да установят има ли бременност или не! Peace

# 33
zdraveite momi4eta! imam vypros i ako nqkoi pomogne 6te sym mn blagodarna Simple Smile pih eskapelle predi okolo 2-3 sedmici. polu4ih kyrvene malko sled kato izpih hap4eto no tova e normalno dokoloto znam. rabotata e tam 4e iskam da zapo4na da vzemam protivoza4aty4ni. za men nai-dobriqt variant 6te e tova da stane vyzmojno nai-skoro. trevoji me dali e redno da gi zapo4vam vednaga sled kato sym pila eskapelle. trqbva li da se iz4akat nqkolko cikyla za da se normalizira vsi4ko v organizma mi? 

# 34
Искам да попитам нещо и ако някой ми даде отговор ще съм повече от благодарна. Преди около 2 месеца и половина пих това хапче и от както го взех уж не е имало проблеми и ми идва нормално, правих си и два пъти тестове единия след първият път като ми дойде, другият след края на вторият път .. бяха отрицателни, но все се притеснявам да не съм бременна..толкова мн се притеснявам, че немога да си избия мисълта от главата...някой ако има мнение, моля...

# 35
  • Мнения: 924
Щом тестовете са отрицателни  Peace ако пък толкова се притесняваш отиди на гинеколог

# 36
denigs мерси много и стискай палци всичко да е наред

# 37
  • Мнения: 924
Не се притеснявай Hug

# 38
Здравейте.Преди около месец с приятеля ми сгафихме и пих Ескапел. Нямах кървене, както повечето дами споменаха,но ми закъснява с вече 4 дни. Адцки много се притеснявам,нямам симптоми че съм бременна,а по принцип цикъла ми е точен(от около половин година). Искам да попитам възможно ли е закъснението да се дължи от хапчето? Благодаря ви предварително.
Здравей!! И аз съм със същия проблем-това ужасяващо хапче го пих за 1-ви пътпреди около 2-2,5 седмици. По принцип и моя цикъл е супер точен, аз също като теб нямах кървене никакво, само 1-вия и после около 5-ия ден усетих нещо като тежест в областта около яйчниците(нищо по-различно от менструална болка). Около 6-8. Май трябва да ми е дошло ДАНО. А пък от вчера усещам леки болки в кръста така ме боли преди да ми дойде. Ще видим!! Ще ти пиша дали ми е дошло на време! Явно сме с едни и същи симптоми! Желая ти успех!!!

# 39
imam vapros 7 4asa sled kato se slu4i tova koeto netrqbva6e az priex eskapel trqbva da mi doide v kraq na meseca na4aloto na drugiq ima li veroqtnost da sam bremena molq vi pomognete

# 40
  • Мнения: 4 435
imam vapros 7 4asa sled kato se slu4i tova koeto netrqbva6e az priex eskapel trqbva da mi doide v kraq na meseca na4aloto na drugiq ima li veroqtnost da sam bremena molq vi pomognete

Естествено, че има вероятност.Ескапел не гарантира нищо на 100 процента.
Вече започвам да се съмнявам, че ги пиете след гафове, а че по-скоро се взима като противозачатъчно.Не мога да  си обясня иначе тоя бум на гафове.
Надявам се, че всичко ще е ок с теб.

# 41
  • Мнения: 5 790
....
Естествено, че има вероятност.Ескапел не гарантира нищо на 100 процента.
Вече започвам да се съмнявам, че ги пиете след гафове, а че по-скоро се взима като противозачатъчно.Не мога да  си обясня иначе тоя бум на гафове.
Надявам се, че всичко ще е ок с теб.

Е, темата е от 2007-ма година все пак.  Laughing

# 42
  • Мнения: 4 435
....
Естествено, че има вероятност.Ескапел не гарантира нищо на 100 процента.
Вече започвам да се съмнявам, че ги пиете след гафове, а че по-скоро се взима като противозачатъчно.Не мога да  си обясня иначе тоя бум на гафове.
Надявам се, че всичко ще е ок с теб.

Е, темата е от 2007-ма година все пак.  Laughing



Аз нямам предвид само тази тема. Пиша и в една друга за Ескапел, и всеки ден има поне по една девойка, която докато прави секс станало гаф, и пила Ескапел. Една от тях в момента е с два положителни теста, цикъла го няма...и знаеш какво следва. Confused

# 43
не не е така работата е там 4е това не ми се е слу4вало моя приятел ме пазе6е мн добре до сега но просто се скаса презепватива!Трябжа да ми доиде на 1-ви моля ви кайете голяма ли е вероятноста да сам ьванала зная 4е не е толкова лесно!Силно се надявам да ми доиде за6тото тои няма да иска да гледаме детеи 6те ме остави сама!Какжо мислите какжо да пражя моля ми моми4ета даите савети моля 6те 4акам

# 44
APAK I VSE PAK SAM VZELA ESKAPEL 7 4ASA SLED GAFA NADQVAM SE 4E TOVA 6TE MI POMOGNE ZA6TOTO POPRINCIP PI6E DO 72  Cry

# 45
  • Мнения: 4 435
Както ти казах и снощи риск винаги има. Ескапел не дава 100%-ви гаранции. В другата тема има бременно момиче, което го е изпило един час след гафа. Дали си или не си, ще покаже времето.
Съжалявам ако съм груба, но мислете малко като правите нещо де.
А то е ясно, че сама дете няма да гледаш, а ще направиш аборт, който може да ти докара много неприятности. Ценете си здравето.

# 46
na 30 juni s momi4eto s koeto sym skysahme prezervativ i stana gaf, vzehme hap4e i tq go izpi o6te na pyrviq 4as kato aptekarkata i kazala da go pie s mnogo voda, zna4i cikyla i be6e minal predi okolo 3-4 dni, i 4ak dneska na 05 juli kaza 4e i e teknalo kryv4ica i ima bolki v dolnata 4ast na korema, problema e 4e do skoro tq ima6e problemi s qi4nicite i e vzimala nqkakvi protivoza4ata4ni predpisani ot ginekolojkata i, sprqla e da gi vzima predi okolo 2 meseca, mnogo sym pritesnen i iskam da mi kajete kakvo da pravq, da se pla6a li ili...? molq pomognete!!!

# 47
  • Мнения: 4 435
Ще ти кажа какво да правиш - не прави секс, щом не сте дорасли до там да имате най-елементарни сексуални познания. Ако ги имаше, нямаше да задаваш такива въпроси сега. Направо ми е чудно как такива хора започват да правят секс. ooooh!

п.с. Тука се пише на български.

# 48
Здравейте , имам притеснение относно сигурността на Ескапел и за това се обръщам към вас за съвет. Имам си сериозен приятел от 3 год. и от няколко месеца започнахме да прави опити за дете. Но през ноември направих гаф и имах полов контакт с човек който не ми е официалния партньор /бивш/, след което взех ескапел, след това декември месец ми дойде 2 пъти /в началото и в края/. Междувременно след това продължихме да правим опити с моя приятел и ето че Януари не ми дойде и си направих тест и е положителен.
Искам да ви попитам дали според вас е възможно ескапел да не е подействал и тази бременност да е от половият контакт от месец ноември?

# 49
  • Мнения: 924
 ooooh!
Отиди на лекар, ехографа ще покаже  седмиците на плода и ще се ориентираш от кого е бебето.

Общи условия

Активация на акаунт