"Цветна снимка"

  • 21 681
  • 87
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 453
Няма да си повредена, не си внушавай глупости! Naughty
Всичко ще е наред! Просто отиди на място, където спазват елементарните правила и се грижат за пациентите си!
Ще се справиш и резултатите ще са отлични! Hug

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Благодаря, Хоупче!Аз за това приканвам всички момичета,на които има предстоят подобни процедури и манипулации,да са много внимателни от към изследванията,които трябва да направят, за да не се терзаят после като мен и да се страхуват от неизвестното!

# 32
  • Мнения: 14
Не се притеснявай, всичко ще бъде наред. УСПЕХ  Simple Smile

# 33
Здравейте,
искам да попитам  Simple Smile ще ми правят цветна снимка в клиниката на др Стаменов и ми казаха на регистратурата да си слагам някакви свещички Тилкотил, но не знаели подробности...Понеже др Стаменов е недостигаем някой ще сподели ли опит какво точно трябва да направя преди цветната снимка като подготовка освен микробиологията, за която разбрах оттук (имам такова изследване и е ок, но е доста старичкои сега от вас разбрах и ще направя ново.    newsm78

# 34
  • Мнения: 939
Свещичка Тликотил се слаг анално. Май беше 1 час преди процедурата, ама аз като същинска садо-мазо, предпочетох да не слагам нищо. По принцип идеята е не толкова да предпази от болка, колкото да отпусне мускулатурата и да не стане някой спазъм по тръбите.

# 35
  • Мнения: 1 950
Хубаво е да се сложи една свещичка вечерта преди ЦС и една час, два преди манипулацията. Както е казала Миши, идеята е да се отпусне мускулатурата, не толкова да те спаси от болката.
Аз при моята снимка забравих да сложа вечерта и сложих една преди самата ЦС, мен не ме боля, но то си е индивидуално.
Успех и хубави магистрали ти пожелавам  bouquet

# 36
  • Мнения: 832
За моята цветна снимка не съм слагала нищо преди нея.Просто отидох,легнах на нещо като легло,направиха снимката и станах.Изчакахме резултата с мъжа ми и след това доктора ми изписа някакъв антибиотик да пия няколко дни.И това беше.Не ме боля изобщо.
А преди лапарото ми взеха кръв за разни изледвания,предполагам са били добри, щом го направихме.

# 37
Много ви благодаря!  Laughing Знаех си, че ще дадете рамо! Тоя сайт е супер!  Hug

# 38
  • Мнения: 939
За моята цветна снимка не съм слагала нищо преди нея.Просто отидох,легнах на нещо като легло,направиха снимката и станах.Изчакахме резултата с мъжа ми и след това доктора ми изписа някакъв антибиотик да пия няколко дни.И това беше.Не ме боля изобщо.
А преди лапарото ми взеха кръв за разни изледвания,предполагам са били добри, щом го направихме.
1. Болката при ЦС е субективно преживяване - някой ги боли, други - не, при някои болката е много силна, при други - едва се усеща...
2. Доколкото зная лапаро се прави под пълна упойка. Преди такъв вид анестезии е задължително да се направят някои кръвни изследвания.

# 39
  • Мнения: 1 284
На мен преди ЦС ми бяха направени всички изследвания.Защо не попиташ за упойка,всичко е абсолютно безболезнено.Успех,две проходими тръби ти желая! Hug

# 40
  • Мнения: 41
Zdraveite.Moiata snimka 6te bade utre.Ne uspiax da gi nakaram da mi kajat kakvito i da e rezultati, ot mikrobiologiata #Cussing out,prosto se nadiavam da sa normalni,vse pak izsledvaniata i cvetnata sn.gi pravia v edna i sa6ta bolnica.Dori utre niama da mi kajat ni6to a 6te polu4a pismo sled kato priklu4at vsi4ki izsledvania.Takav im e na4ina na rabota tuk.Dosta se pritesniavam no se nadiavam da mine dobre. Praynig

# 41
  • Мнения: 939
 Hug Praynig Дано всичко е наред! Успех!

# 42
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
На мен вчера ми правиха цветна снимка в Шейново. Снимката се прави между 8 и 12 ти ден от цикъла. Преди снимката е задължително да се направи цитонамазка и микробиология, за да се установи дали има някакви инфекции. Моята док. ми каза, че ако има инфекция, трябва първо да се излекува и чак тогава да се прави цветна снимка. При мен нямаше и ми направиха снимката.



И на мен не са ми правили нито цитонамаска, нито микробиология. Цветната снимка ми направиха след една извънматочна бременност, заради която ме оперираха.
При цветната снимка не ме боля особено - болката ми наподобяваше на менструална, но няколко пъти по-силна. Не непоносима, но неприятна...

chiki riki, стискам силно палци, всичко да е наред след цветната снимка... Praynig Успех!
didas, стискам палци и за теб! Дано всичко е нормално и при теб! Praynig

# 43
  • Мнения: 240
Правих хидротубация на 8 ден от МЦ този месец. Пих 3 аулина,не ме болеше по време на самата манипулация, но 30 мин след това получих спазъм. На мен не ми искаха микробиология,но аз по принцип нямам никакво течение,камо ли гъбички. Успех на всички на които предстои хидротубация или ЦС !

# 44
  • Мнения: 939
МБ само гъбични наличия и течение ли доказва? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт