За изхождането, закаляването и кърменето на поискване - част 3

  • 15 663
  • 287
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 947
   Ивелина, моята Малена свикна да пишка навън като я държа чак около десетия месец. И тя не искаше преди това.
През определени периоди я пробвах и сега вече няма проблем. И аз съм носила гърне в колата понякога, ама си е
неудобно натясно.
   Елвинг, смело купувайте седалка за тоалетната (много е хубава на НУК - с малка дупка и облегалка - като гърненце
и с подложки за крачетата)! Иначе е хубаво, че Иво си върши работата над ВЦ-то - като сте на разходка, сигурно по
заведения и магазини успявате? Simple Smile Нощем е така и при нас - някой път се попикава просто, но сменям чаршафчетата
и гащите, отказах се напълно да си пазим леглото. Grinning

# 16
  • София
  • Мнения: 5 757
Анна В., чудех се дали като отказва гърнето ще отказва да върши работата и върху такава седалка?  Rolling Eyes Дали не му е по-удобно просто да е в мен? Но така или иначе ще ни е необходима подобна вещ за в бъдеще, може да избързаме.  Peace Мерси за съвета!  Simple Smile Като сме навън най-често е в градинка или парк и не сме ползвали чужди тоалетни, но сега като застудя ще се наложи. Дали може да откаже да пишка и там?  Rolling Eyes Вие как все пак опазвате леглото, нали после пак спи там? Протекторите вече са малки за нас, а найлон не е много удачно да слагам.

# 17
  • Мнения: 1 947
   Когато купихме седалката и я занесох вкъщи, Малена веднага си я придърпа и седна на нея и ми я сочи, когато я иска,
тоест харесаха се от пръв поглед. Simple Smile Опитайте, пък ако не иска сега, по-късно. В обществените тоалетни (аз само чисти
си избирам) няма разсейващи фактори като кучета и деца. Simple Smile
   Леглото го опазвам с голяма подлога върху матрака иначе чаршафи сменям мнооогооо. Детето спи върху следния сандвич:
Най-отгоре е меко бархетно чаршафче, отдолу едно полиестерно (полар) одеалце, което пропуска само много големи
количества пиш, а малките - не, отдолу нагъната голяма хавлия и най-накрая е чаршафът, на който спя аз. Подлогата отдолу
попива всичко и така спим на сухо. Нощем сменям само бархетното чаршафче, а на сутринта всичко мокро. Но това се случва
все по-рядко, за щастие. Simple Smile

# 18
  • София
  • Мнения: 5 757
Браво на вас! И преди бях чела, че пишеш за това колко малко пропускат поларените одеалца, но не съм се престрашавала още да го оставя цяла нощ без памперс  Embarassed

# 19
  • Мнения: 2 829
Здравейте иот мен! При нас нещата си вървят по стария начин-2-3 напикавания на ден, най-често когато забравя да му предложа. Новото е, че показва след като се е напишкал-опъва си панталона и вика "а". Имаше 1-2 случая да си каже преди да се е напикал, надявам се скоро да се научи Simple Smile. Напоследък обаче се случва по някое време наденонощието да започне да пишка през 5-10 мин.-и е нервен в този период, явно има някакъв дискомфорт.
Имаме и малко връщане назад-през последната седмица ми се наака 4 пъти!!! Нещо, което отдавна не се беше случвало. Вярно, че е с разстройство тия дни, но все пак се надявам скоро да премине, разглезила съм се и ми е ужасно неприятно да бърша аки от дупето!
Много се радвам, че и нови майчета се присъединиха към нас!
Елвинг, и на мен ми тежи да държа мойто над тоалетната, затова ми е по-удобен варианта да го изпишквам в легенче. Сядам някъде (на спалнята, на тоалетната чиния), легенчето е на пода м/у краката ми, а диването го държа така, че е седнал на краката ми, все едно са тоалетна чиния. С ръцете му държа краката в стандартната поза за изпишкване. Обаче така гърба ми не се натоварва толкова. То за пишкането не е проблем да го държа всякак, ама за акането-той понякога ака по 10-15 мин.- ако не ми е удобно не мога да издържа. Мойто е 11.5 кг., ти си още по-зле Simple Smile Hug

# 20
  • София
  • Мнения: 5 757
yanast , не съм пробвала тази поза, може и да опитаме.  Peace А като пишка как улучвате легена?  Embarassed Rolling Eyes Аз като го държа над тоалетната имаме две пози - една за пишкане, по-наведена, друга за акане, защото като пишка опикава чинията  Crazy И бързо да се оправяте от разстройството, че е много неприятно!  Peace

# 21
  • Мнения: 2 829
yanast  А като пишка как улучвате легена?  Embarassed Rolling Eyes 
Трудно Laughing-общо взето си държа един парцал наблизо а позабърсвам капките дето са избягали Simple Smile Но ставам все по-добра в целенето на легена Simple Smile Като хвана малкия нагласям легена с крака там, където предполагам, че ще се насочи струята Simple Smile
Успех!

# 22
  • Мнения: 1 924
Записвам се в новата тема Grinning

На Ясенче ще му поникват зъбки и в момента изхождането е на заден план.Често е в кисело настроение,не мога да го "хвана " навреме...на всичко отгоре пишка и ака основно нощем.
Предполагам,с времето ще се оправят нещата.

# 23
  • София
  • Мнения: 5 757
yanast  А като пишка как улучвате легена?  Embarassed Rolling Eyes 
Трудно Laughing-общо взето си държа един парцал наблизо а позабърсвам капките дето са избягали Simple Smile Но ставам все по-добра в целенето на легена Simple Smile Като хвана малкия нагласям легена с крака там, където предполагам, че ще се насочи струята Simple Smile
Успех!
Благодаря!  Simple Smile
Май мамите на момичета в този аспект са по-добре.  Laughing

# 24
  • София
  • Мнения: 12 231
   Това което яна е описала за легенчето, аз правя и над самата тоалетна. Защо не опитате. Сядам просто по назад и бебетата са пред мен, тоест аз съм нещо като детска седалка, но определено почти цялата тежест отива на тоалетната и не е трудно да ги държа и по-дълго. Е признавам си че първо са момичета и второ тежат по около 8 кг всяка  Simple Smile

# 25
  • София
  • Мнения: 5 757
   Това което яна е описала за легенчето, аз правя и над самата тоалетна. Защо не опитате. Сядам просто по назад и бебетата са пред мен, тоест аз съм нещо като детска седалка, но определено почти цялата тежест отива на тоалетната и не е трудно да ги държа и по-дълго. Е признавам си че първо са момичета и второ тежат по около 8 кг всяка  Simple Smile
И мисля си доста по-фина от мен  Wink Не знам дали ще има място и за неговото дупе при такова сядане  Embarassed Трябва да пробваме. Мерси за идеята! Peace

# 26
  • София
  • Мнения: 12 231
   Май няма да стане тогава, защото таткото се оплаква че не може както аз и трябва да ги държи над самата тоалетна. А и малките са доста по-дребнички. Напоследък обаче рядко прибягвам до този метод, въпреки че преди това ми беше основното след легенчето в самото начало. Просто от един месец някъде вече са съгласни да пишкат над гърне. Само за акането остава тоалетната, но и на мен ми е по-лесно така, по-чисто е  Simple Smile

# 27
  • Мнения: 1 081
Да ви похваля новите протектори на фирма ТЕД(дето правят матраците) Simple Smile Евтинки са, има най-различни размери, и са с ластици в 4те ъгъла. Има ги и в Метро. особено подходящи за смели мами, дето имат сили да сменят чаршафчета по нощите:)

# 28
  • София
  • Мнения: 12 231
  А протекторите за цяла спалня ли са, защото аз имам такива за техните легълца?

# 29
  • Мнения: 1 081
Ами на нас даже ни направиха 2 х 2.20, но за всички стандартни спални имат готови, и в наличност:)Струват 8-10 лева, и нищо не пускат. МОйто диваче напоследък го оставям да спи без памперс, че му е червено дупето, ама като се събуди и фиксира някоя играчка, хич не му е да идва да ми носи гърнето, ами направо опикава спалнята, че и играчките, и книжките.

Най-странното е, че хич не му е неприятно да е мокър...Е, по принцип обича водата, ама чак пък толкоз. Даже напоследък, откакто наедря, пишка основно извън гърнето(понеже тука са повече мами на девойки, не знаете как пръскат  Mr. Green ), и маже с крака и ръце по паркета...Та в тоя ред на мисли, тия седалки на тоалетна имат ли висок борд за чурките отпред? Защото аз съм взела гърнето на Чико, то е най-високо отпред, ама пак не върши работа...

Общи условия

Активация на акаунт