За изхождането, закаляването и кърменето на поискване - част 3

  • 15 709
  • 287
  •   1
Отговори
# 210
  • София
  • Мнения: 12 298
Малко встрани от общата тема ама.. Напоследък се замислих - дали има майки, хранещи с АМ, които прилагат ЕБХ  newsm78
  Интересен въпрос? Бързо някоя мама да си признае  Simple Smile Но като цяло темичката някога беше само в кърмаческия най-малкото, а и определено кърменето и спането заедно помагат. Същото се отнася и за ПЗ. Мисля че там също го обсъждахме, дали е приложимо и как би станало при хранене с АМ.

# 211
  • Мнения: 700
 От скоро забелязвам,че Максим иска да пишка не в гърнето (дали муе неудобно там),ами застава до точно определено шкафче най-често и казва "пшшш" и го прави.Дали не иска просто да пишка прав като мъжете?От каква възраст почват да пишкат прави?

# 212
  • Мнения: 2 829
Ами от когато го научиш Grinning
Нашата баба беше научила Алекс да пишка прав, но за мен това се оказа проблем, защото той си пишкаше навсякъде-само се изправя и пишшшш. Имаше си и любимо място-пред холната маса Mr. Green
Аз съвсем целенасочено го отучих, но ако на теб ти е уобно-можеш да опиташ да сложиш легенче пред любимото шкафче Grinning

# 213
  • София
  • Мнения: 1 078
Може да измислим някакъв спрей, отблъскващ пишкащи деца, като за котки и кучета Joy А аз се бях замислила синковец, катосе научи да стои прав, да го уча да пишка прав. А то пък било рисковано - ще бележи територията човека  Laughing

# 214
  • Мнения: 8 242
От скоро забелязвам,че Максим иска да пишка не в гърнето (дали муе неудобно там),ами застава до точно определено шкафче най-често и казва "пшшш" и го прави.Дали не иска просто да пишка прав като мъжете?От каква възраст почват да пишкат прави?

Тони пишка прав.. откакто започнамхе да се учим Simple Smile Не сме имали никакви проблеми, даже ни е супер лесно и на двамата така  Crazy

# 215
  • Мнения: 2 829
То си е до дете, но Алекс е свикнал да пишка когато е в определена поза. И се оказа, че ако тази поза е "прав" той смята че щом е прав-значи може да пишка спокойно Grinning

# 216
  • Мнения: 700
 Всъщност ние сме съвсем в зората на нашето ЕБХ.Отскоро почнах,имах успех пъвоначално с гърнето,много се зарадвах.Сега обаче той реши,че може и му е по интересно навсякъде другаде,но не в гърнето.И особено пред шкафчето,но и на други места,стига да е прав.Ще опитам с легенчето  да го сложа там.Но не ми се отдава техниката на целенасочено научаване на едно определено място.Какточно го правите?
 duhi_puhi,а как точно станаха при вас нещата?Ти му поднесе легенче,когато почваше да пишка ли?

# 217
  • София
  • Мнения: 12 298
  За съжаление аз съм с две моми и не мога активно да се включа в обсъжданата в момента темичка. Въпреки че имаше момент в който Николета пишкаше навън само права, в резултат на което ми се налагаше да я събличам изцяло и обувките, добре че отмина този период  Wink Като цяло най-голям успех имах над тоалетната, всъщност и досега в гърнето само пишкат, а другата работа е задължително над тоалетната като аз ги държа. Смятам че някой ден и това ще се промени. Николета вече редовно си дава сигнал, Ваня все още не го прави, но и така се оправям. Всъщност понякога като даде сигнал Ники, аз нося гърнето, тя си сваля панталонките и гащичките и сяда сама на гърнето, само не може да се избърше и обуе, по скоро опитва, но задничето и остава голичко, та след това задължително предлагам и на Ваня  Simple Smile

# 218
  • Мнения: 8 242
duhi_puhi,а как точно станаха при вас нещата?Ти му поднесе легенче,когато почваше да пишка ли?
Ами.. никога не съм го пишкала в легенче, щото ми беше трудно да отцеля легенчето  hahaha
Мъж ми го слагаше на ръба на тоалетната, ама на мен и това ми идваше късо  Crazy .. Та на ръба на ваната се оказа много добро решение за мен  Blush Много бързо научи, че там е мястото за пишкане..
Е, имаше и период, когато нарочно (за да ми покаже че може сам) си пишкаше където се сети (прав) и идваше победоносно да ме заведе до местопресъплението  Twisted Evil И това отмина  Wink
Само ти трябва малко повече търпение  Peace

# 219
  • София
  • Мнения: 2 658
в другата тема четох, че едно бебе много протестирало като му сменят памперса. Дали това е някакъв вид сигнал? Защото дъщеря ми вече втори месец започва да реве неистово щом реша да и сменям памперса newsm78

# 220
  • Мнения: 762
petia_tag ,моята дъщеря протестира,но не като и сменям памперса,а като се опитам да и сложа такъв.Но ние практикуваме ЕБХ от 40тия и ден и минахме през различни етапи.Мисля че когато започнахме да се изпишкваме нощем също (преди това го правех само денем,а нощем спеше с памперс) нещата между нас тръгнаха много гладко.Другото което,според мен,се оказа решаващо е че я оставях на баба и да я понаглежда докато аз подготвях един проект за университета.Баба и не разпознаваше много добре сигналите и и я оставаше мокра,та аз реших да и слагам памперс докато са заедно.Сега не ми се сърди толкова ако и оставя напишкана пелена за малко (например докато спи),но много протестира ако и натрапя памперс.Иначе признаците са същите-неистов рев и понякога дори повдига дупето.

# 221
  • Мнения: 8 242
в другата тема четох, че едно бебе много протестирало като му сменят памперса. Дали това е някакъв вид сигнал? Защото дъщеря ми вече втори месец започва да реве неистово щом реша да и сменям памперса newsm78
Тони никога не е обичал да му слагам памперс  Crazy Да не говорим, че изпишка ли се и веднага надаваше рев да го сменям.. Нощем също - по 2-3 памперса съм сменяла  Mr. Green

# 222
  • Мнения: 700
 Значи,не иска легенче,чашка,гърне за пишкането.Само ака в гърнето и след сън пишка там.През другото време плаче като го сложа там,но пишка на воля по пода.Кажете ми с вашия опит трябва ли да правя нещо конкретно за по-лекото преминаване на този етап на повсеместно опишкване (не,че ме плаши)?За сега само го събувам и го оставям да се опикае,но това не е много поучително.Но пък струва ми се,че няма смисъл да го слагам на гърнето,може да има обратен ефект.А и за късмет снощи си изгори много лошо дупето на печката,докато беше гол и залитна.Има две големи петна,едното стана на мехур,който се обели,направо ужас,а уж бях до него и го гледах. Embarassed
 Дали постъпвам правилно,че не го връщам към памперса?Някакси свикнах да е с гащи,а и нямам нищо против прането,пък и сега с това изгорено дупе кожата трябва да диша.

# 223
  • София
  • Мнения: 2 658
освен да диша трябва и да го мажеш с регенериращ крем. Най-достъпно е с Дефламол, ама слагаш на марличка и 2 дена не я сменяй, за да има време да се образуват нови клетки. Горкичкото, направо ми се сви сърцето като четох как се е опарило Sad
Аз пък се чудя, знам, че отнема време, ама ето вчера цял ден пишка на мивката. Само като я занеса в банята и почва да пишка. И там се изака, а днес, колото и пъти да я водих не иска и пишка в памперса newsm78

# 224
  • София
  • Мнения: 12 298
  Ох много неприятно че се е изгорил, определено изчакай ако мислиш да връщаш памперса да заздравее. На Бъдни Вечер и Ваня се изгори и още не е съвсем оздравяло изгореното.
  Аз също да се оплача, Ники си идва и си казва като и се върши нещо, тоест няма изобщо нужда вече да я мисля, но пък за сметка на това от няколко дни Ваня опика всичко и тъй като вече съвсем ми писна, открих един стар памперс и и го сложих преди малко, за да се кротнем и тя и аз. Само се притеснявам общо взето да не е настинала, защото толкова често и без изобщо да дава сигнал не е нормално за нея да пишка.  Sad

Общи условия

Активация на акаунт