За изхождането, закаляването и кърменето на поискване - част 3

  • 15 690
  • 287
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 762
Май Празничните шетни са много опасни,аз пък щях да запаля къщата. Laughing
Като говорим за настинки Калина май също е настинала или това е някаква странна стачка,защото днес я оставих да си играе с играчките до мен на една постелка и по едно време без никакво предупреждение чувам заря в пелената.Взех я преобух я,накиснах нааканите дрешки,поувеличих отоплението и я погушках.Прецених че мога пак да я оставя след известно време.Седна си тя кротко,започна да си опознава играчките и след минута пак заря.Като го направи за трети път реших че съм я разболяла,но странното е че си пишка извън пелената.Та така ми започна Новата Година на мен-с пожарна опасност и доста пране. Wink

Интересно какво стана с Jenna, veshti4ka и mimsat.За estrella  няма и да питам,но според мен тя може най-честно да каже кой пол е по-лесен за издържане.Дано скоро ни каже.  Grinning

Последна редакция: вт, 01 яну 2008, 22:25 от dimitriana

# 226
  • София
  • Мнения: 1 078
Ами аз редовно ви чета Wink Ние нямаме кой знае какъв успех. Опитите правя, но ако нещо и върши моя човек, то е защото му е дошло времето, а не защото съм му разбрала сигналите Laughing Признавам, че не съм много последователна, но всеки ден по един-два пъти го събувам и му подавам аз знаци Mr. Green...звукови Laughing Държа го с голо дупе по 10-на минути на смяна на памперсите, но не винаги той върши нещо. Но пък не ми и тежи да се пробвам. Така или иначе си спестяваме по някое акане-пишкане в памперса Simple Smile

# 227
  • Мнения: 700
освен да диша трябва и да го мажеш с регенериращ крем. Най-достъпно е с Дефламол, ама слагаш на марличка и 2 дена не я сменяй, за да има време да се образуват нови клетки. Горкичкото, направо ми се сви сърцето като четох как се е опарило Sad
Аз пък се чудя, знам, че отнема време, ама ето вчера цял ден пишка на мивката. Само като я занеса в банята и почва да пишка. И там се изака, а днес, колото и пъти да я водих не иска и пишка в памперса newsm78
Да,слагам един специален крем за изгаряния,който местна жена го прави и много го хвалят тук всичките Поморийци.Ще го видим колко е ефективен.Засега малкия се успокои.Но мястото е такова,че абсурд да седи марля за 48 часа.Нядавам се много добрата регенерация на тази възраст бързо да оправи нещата.
 А това за мивката няма да е ефективно при нас,защото Максим иска като пишка да не го държа и да съм на разстояние от него.Като е на ръце никога не ме е опишквал,а и явно му трябва концетрация и аз го разсейвам.Такова е момченцето ми и май ще трябва да му отстъпя пода пред любимото му шкафче (временно).Сърце не ми дава да му връщам памперса.И без това вече се научи да казва когато има пиш,а и нощем и следобед,докато спи не пикае(без пропуск засега!).

# 228
  • Мнения: 1 947
    Здравейте! Честита нова година!  bouquet
   Ние бяхме отпускари и даже по време на отпуската научихме
нова дума - писпис - беz zъби толкова. Simple Smile
   Обявявам Ники на Аила zа Шампион по бърzо научаване!
   Само искам да успокоя Бунгичка zа опареното - доста бърzо Ще мине. И ние
имахме такава случка, но наистина с кремче и ако може да е покрито, докато
zарастне, Ще е по добре. А ако е по дълбоко, има нужда и от търкане с марля,
zа да не остава белег. Пожелавам на детето бърzо да му оzдравее дупето.  Wink

(ПроЩавайте са ужасния ми начин на писане, но пиШа от Коледния си подарък, на когото оЩе не съм научила коя буква къде е)

# 229
  • Мнения: 2 829
Анна в, много хубав коледен подарък! Какъв ли подарък ще да си получила, че не мога да се сетя? Grinning
И аз мисял, че Ники на Айла е шампионката Grinning
При нас всичко си е нормално, Алекс много рядко се напишква вече, на гърне рядко се съгласява да седне Grinning
Бунгичка, мисля, че като му мине раната на дупето детето пак ще е съгласно да го изпишкваш.
Но в крайна сметка решението с мястото пред шкафчето не е лошо (ако шкафчето не е точно на най-видното място в хола Grinning), все пак важното е да има място за пишкане!
И аз мисля, че за няколко дни ще му мине изгарянето, като гледам на моето диване колко бързо му минават раните Grinning

# 230
  • София
  • Мнения: 2 249
Я да попитам тези, които казват, че бебетата им не пишкат през нощта - а сучат ли често? Дани напоследък покрай зъбите сигурно се буди по повече от 10 пъти да суче и няколко пъти пишка. При това положение не го виждам скоро да спре да пишка през нощта. При Ради ясно си спомням, че в един момент преди годинката пампперсът започна да остава сух, но той се будеше максимум 2 пъти да суче.

# 231
  • Мнения: 2 829
Ива, Алекс напоследък започна понякога да не се буди нощем. Съответно ине пишка. Друг път се буди да суче и пишка Grinning При нас е горе долу на всяко второ посукване-пишкане Grinning Аз в просъница му давам да суче, обаче ако му се пишка той се върти, мрънка, пуска гърдата, мрънка, захапва, върти, и т.н. докато не се разсъня достатъчно да го изпишкам.
Та, правилно си мислиш-когато спре да се буди, тогава ще спре да пишка! Grinning

# 232
  • Мнения: 8 242
При нас е горе долу на всяко второ посукване-пишкане Grinning Аз в просъница му давам да суче, обаче ако му се пишка той се върти, мрънка, пуска гърдата, мрънка, захапва, върти, и т.н. докато не се разсъня достатъчно да го изпишкам.
Та, правилно си мислиш-когато спре да се буди, тогава ще спре да пишка! Grinning

И при нас така  Peace
Само дето майка му понякога я мързи да си отвори очите и .. дребния мрънка, мрънка, па си пишне малко и продължи да спи  Embarassed Иначе винаги си "казва", само да има кой да чуе  Tired Виновна  Rolling Eyes

# 233
  • София
  • Мнения: 2 658
не знам дали някога ще и хвана сигналите newsm78 Дали е защото почнах много късно, но никога не разбирам кога ще пишка. За акането я виждам, че се напъва и разбирам. Иначе след сън и когато се сетя я изпишквам и хващаме така половината от пишкането, но иначе абсурд да разбера.

# 234
  • Мнения: 2 829
Петя, аз също не хващам някакви сигнали. Отскоро Алекс (понякога) си дърпа панталоните когато му се пишка-е, тогава вече и аз схващам Grinning Но в повечето случаи просто решавам, че е минало достатъчно време и му предлагам и той си пишка. Просто детето ще свикне да те изчаква Grinning

# 235
  • Мнения: 2 829
Току що публикувах една преводна статия за ЕБХ-преодоляване на трудностите. Вижте тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=254714.0

# 236
  • Мнения: 1 432
Изчетох ви аз и без срам искам да споделя ,4е на тази възраст моето дете се  е изакало само една ''костилка'' в гърнето. Как да се преборя с нежелянието му да седи на гърне.все едно го слагам на жар  Confused

# 237
  • Мнения: 700
Я да попитам тези, които казват, че бебетата им не пишкат през нощта - а сучат ли често? Дани напоследък покрай зъбите сигурно се буди по повече от 10 пъти да суче и няколко пъти пишка. При това положение не го виждам скоро да спре да пишка през нощта. При Ради ясно си спомням, че в един момент преди годинката пампперсът започна да остава сух, но той се будеше максимум 2 пъти да суче.
Макси не пишка,докато спи,а се буди да суче поне по два пъти.Всъщност буди е силно казано,защото го прави като в просъница.Но винаги преди да си легне го изчаквам да се изпишка.На сутринта,когато се събуди окончателно казва "пиш" и пишка мноооого.Само веднъж се беше напишкал,докато аз бях в банята той се пробудил и отишъл мъжът ми,а той почти винаги настоява за мен и се е разсънил,докато ме чакат,та тогава беше пишкал.
Изчетох ви аз и без срам искам да споделя ,4е на тази възраст моето дете се  е изакало само една ''костилка'' в гърнето. Как да се преборя с нежелянието му да седи на гърне.все едно го слагам на жар  Confused
Ами аз с моят скромен опит мога да те посъветвам да се откажеш засега от гърнето,опитай по някой от другите начини.
 А за сигналите Макси отскоро казва "пиш" предварително,но не винаги.А понякога казва,но няма "пиш".Но по-често си използвам метода на предположението,като мине определено време го слагам,особено малко след като е сукал.Но за тази цел много ми помогна,че го оставих да поопикае и се ориентирах,горе-долу кога ги върши работите.Иначе с памперса не се добива ясна представа.
 Яна,Благдаря за статията  bouquet

# 238
  • Пазарджик
  • Мнения: 760
Ние се позагубихме малко, но татито ни си дойде от Гърция и покрай празниците, нещо не остана време за компютъра.

Общо взето ние сме в средно положение - има невероятно успешни дни (дори на 31-ви я оставих цял ден без пелени и памперси - по гащички и панталонче - нямаше фалове изобщо), но има и много пропуски понякога. Но пък трайно махнахме нощния памперс - сега сме с пелена, която в повечето случаи остава суха. Е, понякога се налага да сменям, но не е проблем. Изпишкваме си се през ноща (1 път към 3 и после към 5-6 и от там насетне като се започне - през час, докато се събуди трайно към 9). Много често започнах да я оставям по голо дупе през нощта и добре завита (тя не се върти насън), за да не я будя с обличанията. Трябва да ви кажа, че ми е страшно удобно така. Иначе тя започна много отчетливо да си показва през нощта - размърдва се и ако не стана, започва и да проплаква. За това пък през деня абсолютно никакви сигнали не дава - действам изцяло на интуиция и ми се случват по 1-2 фала на ден. Но аканията определено вече са само в легенчето (което вчера счупи - хвана го и го хвърли на земята, толкова силна е станала  Shocked )

Иначе за държането, особено на малки бебоци, при нас беше много удобно като сядах на края на леглото, легенчето между краката ми, а Катерина лежи на едното ми бедро, захапала гърдата, а аз с едната ръка я придържам, а с другата и държа крачетата. Така си се изпишквахме от 20-тия ден до към 3-тия месец, когато Анна ме светна и за други пози. Но дори и сега понякога така я изпишквам, когато иска да суче. Свикнала съм и ми е много удобно. Ще се опитам да направя снимка и може да ви пусна, че то от моите обяснения, нищо ясно не става  Blush

Witchy, нищо срамно няма. Просто детето не е готово за гърнето явно. Защо не опиташ да го издържаш над легенче или тоалетната?

Забравих да кажа аз интуицията - всеки пък, когато си помисля, че и се пишка, погледна часовника и си кажа "А, рано е още", след това установявам, че детето се е изпишкало в пелените. Тъй че доверявайте се на интуицията изцяло.  Peace

Последна редакция: пн, 07 яну 2008, 12:03 от mimsat

# 239
  • София
  • Мнения: 2 249
Благодаря, момичета Simple Smile. Трудно е през нощта с изпишкването и засега съм се отказала, щото той се буди като му се пишка, но същевременно иска да суче, за да заспи пак и ако не му дам  веднага, наддава вой. През деня, иначе, се справяме общо взето.  Когато го нося, винаги го усещам - става неспокоен и се върти. Докато лази по пода, карам по интуиция. Има пропуски, но изобщо не им се притеснявам, а и понякога, когато се е заиграл, сърце не ми дава да го вдигна. Накупила съм панталонки + гащички, които има от батко си. От месец го слагаме от време на време и на гърне - веднага разбра за какво служи, пък баткото много се забавлява да му вика "Хайде, пиш, пиш" Simple Smile
mimsat, това, което казваш за интуицията е абсолютно така. Бях изумена в началото, като ми се случваше и понякога си казвах "не е възможно" и като го оставя пред очите ми се изпишкваше.

Общи условия

Активация на акаунт