За изхождането, закаляването и кърменето на поискване - част 3

  • 15 681
  • 287
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 1 367
Здравейте!Копирам поста си от друга тема,защото там почти никой не поше,а имам нужда от съвет.Да споделя малко от моите опити да науча мъничето да ползва гърне.Слагам го сутрин след сън,преди смяна на памперс и вечер преди баня,като задължително използвам една и съща фраза-да правим пиш.В  началото преди около  месец  почти на всяко слагане синът ми пишкаше,а няколко пъти дори свърши голямата работа.Естествено всичко е придружено  с бурни овации  .Напоследък обаче се появиха няколко проблема  и въпроси,на които ще бъда благодарна да получа отговор от по-опитните от мен.
-малко тъпо,ама как разбирате кога  детето е свършило работата?Купихме гърне,което свири след свършена работа,но нещо му стана и сега не свири.Нямам намерение да купувам друго.
-синът ми сигнализира за голямата работа със звучно ръмжене и напъване,но това показва,че той вече я е направил.Пробвах да го сложа на гърне в момента,когато започна да ръмжи.Оказа се,че той сякаш се пресече и си остана само с това,което  беше в памперса,а то беше малко.Половин час по-късно пак се изходи,този път повече,а досега не беше правил така.Та въпросът е какво да правя в този случай.
-от известно време не прави нищо в гърнето,а след няколко минути иска да става
Единственият ми ориентир за пишкането е,че задължително го прави след излизането от ваната и често докато сменяме памперса прави фонтанче.За другата работа никак не мога да се ориентирам,тъй като я върши по различно време на деня.Ами това е.Съжалявам за дългия пост и предварително благодаря за отговорите!

# 271
  • Мнения: 2 829
Veshti4ka, много мило ми става като те чета, помня как аз пишех всеки ден когато започнахме Grinning
Много е вълнуващо, нали? Hug
Продължавай да пишеш, сигурна съм, че всички пишещи тук мами ти се радваме много, дори да не се сещаме какво точно да напишем Grinning
 Hug

# 272
  • Мнения: 2 829
Стели 76, аз вчера писах, писах да ти отговоря в другата тема, но като натиснах "публикувай" ми се скапа нет-а и изгубих целия текст #Cussing out
Ще се опитам пак да ти дам съвет, въпреки, че и аз започнах по-рано.
Когато махат памперса на 2-3 години майките очакват детето да свърши цялата работа само, докато ако махат памперса преди годинката майките трябва да помогнат на детето и да си поделят отговорността. Това означава, че трябва да се опиташ да опознаеш навиците на детето си и да го следваш. Ти споделяш, че детето ти пишка когато излиза от ваната и когато сменяте памперса. Опитай именно тогава да го слагаш на гърне. Като за начало не се опитвай всяко изпишкване да е в гърнето а просто да свикне детето с идеята, че в гърнето се пишка/ака. Съвета на Анна В да го държиш по гащички е не само за да усеща мокрото и да му е неприятно, а най-вече за да може ти да разбереш кога пишка (напр. да установиш дали пишкапрез половин час или през 1, дали пишка след хранене, дали веднага след като пие вода, всяко дете е различно). След това ще ти е по-лесно да го разбираш. Понеже те е страх да не се простуди детенце-можеш отначало да го оставяш без памперс по 1-2 часа на ден-например преди или след баня, просто избери време, когато нямаш друга работа. Дори и да е с памперс, пак може да се опитваш да го разбереш-аз например усещам миризмата на напикания памперс (марка Памперс, мирише много силно и съвсем различно напикания памперс в сравнение със сух), аз държах малкия с памперс, но винаги сух. Когато се напишка веднага сменях с нов.
За акането-все някога ще го уцелиш случайно да свърши работата в гърнето и вероятно след това малкия няма да иска да го върши в гащите. Моя син откакто го издържам започна да ака по едно и също време-сутрин, веднага след събуждане. Така че не дебна знаци, просто знам Grinning В редките случаи когато ака втори път за деня го познавам по това, че започва да пръцка (все по-миризливо), става неспокоен, мрънка, но определено ме изчаква да го издържа, не се нааква.
Дано да съм ти била полезна, извинявай за дългото словоизлияние Hug

# 273
  • София
  • Мнения: 1 078
yanast , анна в., благодаря Peace

# 274
  • Мнения: 169
Моя звяр по принцип много рядко ака в памперса си. Обикновенно вечер ги правим тези неща, когато го преобувам го оставям малко с отворен пампер докато си свърши каквото желае и след това слагам новия. От поне 1-2 седмици е така не обича да е мръсен и веднага съонщава ако случайно съм го изтървала.

# 275
  • София
  • Мнения: 1 078
Ами то това са прословутите сигнали, добре, че ги разбрах и аз Grinning

# 276
  • София
  • Мнения: 2 658
явно има сигнали като е по-малко детето и не е напълно свикнало да прави всичко в памперса Confused Дъщеря ми определено не подава такива.Даже съм я забелязала напоследък, че ако се е заиграла или е кисела и реша да я водя да пишка, започва да се гърчи и да реве и аз я оставям. Естествено след маклко се е изпишкала в памперса, ама не мога да я насилввам.

# 277
  • Мнения: 2 829
Петя, можеш да опиташ да я прилъжеш някак. Например когато я водиш да я изпишкаш да и дадеш нещо интересно в ръката. Или пък да процедираш все едно ще правите нещо много интересно. Алекс имаше такъв период, когато не му беше приятно да го изпишквам (по-скоро не искаше да му прекъсвам играта). Тогава го водех до легена все едно е много интересна игра: "а, я да видим сега какво ще правим с мойто момче, аууууу, ще свалим гащите, а! какво сладко дупе! хайде сега, хоп-троп при легенчето и сега какво, мамо ще правим? Ще пишкаме като големите, ииииии!!!" Ставаше като игра и малкия не се съпротивляваше.

# 278
  • София
  • Мнения: 2 658
ами тя си знае, че като отидем в банята и давам разни интересни неща да държи и тя даже като се изпишка ми ги връща. Но напоследък наистина има моменти, в които не иска да ходим в банята.

# 279
  • Мнения: 47
Dazzle, браво на вас. Мъничето се е отпуснало на чуждо. Ние в интерес на истината не сме имали проблем, но тя беше много мъничка, когато за пръв път я изпишквах на гости - някъде към 40 дни. А иначе за разходките - като беше топло, си я изпишквах навън. Сега излизаме много за малко 1-2 часа, като през цялото време почти спи и обикновенно е суха като се приберем. Иначе варианта с пишкане в заведение не съм го пробвала, но аз в такива не влизам и за това може би. Иначе изобщо да не притеснява кой какво ще си помисли. На мен все ми казват "Ама защо го мъчиш детето? Остави го да си пишка в памперса." Е аз пък мисля, че ако я оставя да пишка в памперса, ще я мъча.

За изпишкването нощем - ами не знам как така не се събужда. Може би защото само като се размърда и аз веднага я взимам, полека и свалям долнището, махам пелените и я слагам над легенчето и на гърдата. А щом е на гърдата, гаранция, че няма да се събуди. Има случаи когато веднага се изпишква, но има и такива, както при Яна, когато трябва да почакам повечко. След това внимателно и с плавни движеня я обличам отново. Но тя вече се е наяла и просто няма шанс да я събудя. Ако евентуално ми се стори, че може да се събуди, изобщо не я обличам ми си я оставям по голо дупе. Обаче тя изобщо не се върти докато спи и не се притеснявам, че ще се отвие.

veshti4ka, браво на вас. Аз имам чувството, че веднъж като разберат колко е хубаво да се ака извън памперса и после не искат да акат в него. Имам и такива наблюденя в нашата отчетна тема. Доста майки без да практикуват съзнателно ЕБХ, казват, че бебоците им акат само когато са със свален памперс. То всъщност точно това е ЕБХ - стремежът на бебето да бъде чисто.

Колкото до тази книга - ключовия момент тук е ТОРМОЗ - ЕБХ в никакъв случай няма за цел да налага нещо, да тормози и да насилва детето. Напротив - това е отговор на нуждите му. Тъй че според мен този откъс изобщо не може да се отнася за ЕБХ. Статията, която Яна преведе и публикува, абсолютно потвърждава това.

Лелее, аз този отговор го пиша от 3 дена и сега като гледам : Внимание, докато пишехте, в темата бяха публикувани 20 нови отговора.  Embarassed
Ей, сега ще прочета.

Оффф, ама съм завеяна  ooooh! Да кажа че съм mimsat, ами редактирам отчетната тема и съм се отвяла и не съм се логнала наново ... ех таз кърмаческа деменсия  hahaha

# 280
  • Мнения: 2 829
Петя, остави я на мира тогава, явно има други приоритети в момента и не ще да пишка в банята! Ти си и предлагай когато иска, пък когато не иска ще мокрите памперса и толкоз!
Моят мишок отказва да ака ако мен ме няма! Днес съм цял ден на работа, излязох от къщи преди да се е събудил, отказал да ака на татко му и след това се наакал Grinning За пишкането няма проблем, но акането си е запазено само за мама Grinning

# 281
  • Мнения: 1 947
За пишкането няма проблем, но акането си е запазено само за мама Grinning
   ХАха, да чуем сега - Фройд, комплекси, награда за мама, ... ?
Аз съм си отървала поне ръцете вече - дали гърне, дали седалка, в ръце над легена или в храстите, все тая.
Ех, че хубаво!

п.п. който пуска новата тема - бяхме се договорили заглавието да е само "За изхождането (ЕБХ)".

# 282
  • София
  • Мнения: 5 199
Че то има ли вече някой да кърми НЕ на поискване? Аз не познавам...
При нас  нещата вървят, но мнооого бавно.
Споделете все пак нещо за закаляването , освен моткане по голо дупе. Практикували ли сте?

# 283
  • Мнения: 2 652
Каляването е другото нещо, което от сума време искам да проуча и да започна да практикувам.
Някъде в тази тема имаше един много хубав материал за каляване с вода на някаква рускиня - беше много добър, ама сега не ми се рови.

# 284

Общи условия

Активация на акаунт