За изхождането, закаляването и кърменето на поискване - част 3

  • 15 695
  • 287
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 8 242
Хех.. това означава, че всички от нашето поколение (които сега стават майки) не са наред психически.. Така ли ?
Защото всички сме гледани с пелени и съответно сме учени на гърне много преди годинката  Crazy

# 256
  • Мнения: 1 947
Та книгата се казва "Изкуството да бъдеш родител" на д-р Фицхю Додсън и си я свалих от www.DMCA-removal-from-Google.


"..От време на време срещам майки, които са се опитвали да слагат бебето си на гърне - гърнето въобще не е задължително още през първата му година. Това е рядка, но монументална грешка. Една майка, извършила тази грешка, веднъж ми доведе седемгодишното си момиченце да го лекувам.
Детето имаше някои психологически проблеми, между които ужасен страх от училището, трудности в сприятеляването, крайна привързаност към майка си и неспособност да установява отношения с другите деца. Към всичко това се прибавяше и редовно напикаване.
Когато едно дете на повече от пет години се напишква, можем да се обзаложим почти със сигурност, че то по някакъв начин е било неправилно гледано. Най-често детето си отмъщава на родителите за тормоза, на който са го подлагали - тук има тормоз явно, опитвайки се да го приучат към чистота, като това става подсъзнателно, тоест не е нито съзнателно, нито нарочно.
Майката, за която споменах, започнала да приучва бебето си, когато било на осем месеца. Попитах я защо толкова рано. Отговори ми; „Всъщност нямаше сама да се сетя. Това бе първото ми дете и не бях много опитна. - тук се базираме на достатъчно много опит Една съседка ми каза, че сега е моментът и че когато навършил годинка, нейният син вече не се напишквал. Много добре се справих. Слагах я на гърнето веднага след ядене и тя се изакваше като па часовник."
Бе ужасена, когато й казах, че всъщност е приучвала себе си, а не детето, което съвсем не е регулирало собствените си нужди. То просто пасивно е откликвало на майка си - според моя опит никак не откликват пасивно децата ни, а често въобщ
е не откликват, ако сме се объркали
,
а тя си бе създала навик да се занимава р нуждите на дъщеря си. Попитах я какво е станало с „обучението" й, откакто детето й отново се напишква. Отговори ми засрамено: „Ами не
мога да разбера. Щом проходи, и отвикна от гърнето - често се случва. Започнах от нулата и точно тогава взе всяка нощ да се напишква." Обясних й, че момиченцето не е отвикнало от гърнето, защото всъщност никога не е свиквало с него.
За да се научи да не се изпуска, детето трябва да е овладяло известен брой сложни дейности, включително нервно-мускулния контрол върху сфинктерите си. Този нервно-мус-куленконтрол е асолютно непостижим за дете, ненавършило две години - това е най-голяма заблуда, разпространявана из книгите!. Тогава е моментът да се започне привикването - това не е привикване, а откликване на нуждите, а не докато е бебе. Не че не можете да обучите и дете, което няма годинка, но преждевременното обучение ще бъде скъпо заплатено от психологическа гледна точка. Аз лично не мисля, че си струва - ами негова си работа!...."

Ще ми бъде приятно да разбера какво мислите,все пак ви чета за да се уча от вас smile3503


   Добре дошла! Simple Smile
   Тази част от книгата, мисля, че всички тук са я чели. Вярно е дотолкова, доколкото насилието би породил наистина такива проблеми. Не се казва дали майката не е насилвала детето си, а и както четем, една майка веднъж е довела... Тази майка си е взела поука и следващият път е използвала прекрасните и прескъпи памперси... Mr. Green Много е измислено... Съжалявам, но не мога да кажа на бялото черно.
   Каквото и да решиш, успех ти желая!  bouquet

# 257
  • Мнения: 129
ами, теории всякакви  Mr. Green Сигурна съм и че тази история преднамерено е избрана да е крайна. Аз лично внимавам как реагира моето дете.
Според мен въпросът е не просто кога е научено детето на гърне, а как. Аз моето не го насилвам, напротив той ми се "кара", ако не зацепя  ooooh!, а е на половин година.

# 258
  • София
  • Мнения: 1 078
Влизам малко да се похваля, по-точно моето маймунче да го поваля Grinning
Снощи, след като спа близо час след папкане в 22 часа, се разсъни и реших да му сменя памперса, за да не го разсънвам по-късно. Памперсът не беше наакан и след малко седене по голо дупе и звуците, издавани от мен, човека си свърши работата.Аз не го държа над нищо, защото ми повръща от време на време, а слагам или лигнин или предишния памперс, ако не е наакан.
А сутринта ми заспиваше толкова дълбоко след кърмения, че не исках да го събуждам за смяна на памперса за да дремна и аз Blush Смених го чак към 11.00, т.е. горкото седеше с един памперс близо 12 часа Embarassed Но когато го махнах, беше пак ненаакан и след малко си свърши пак работата. Да кажа, че преди да сменям, малкия беше добре заспал и изведнъж се събуди, размрънка, раздвижи се, та реших, че го дразни много памперса, а май си беше момента за ходене по нужда. Сигурно сме улучили случайно момента, но пак е нещо.
а и втора нощ се буди с ненаакан памперс, та може би сутрин ще ми е по-лесно да го изхождам Wink

# 259
  • Мнения: 2 829
Тази история всички сме я чели, като че ли е единствената такава история, т.е. Фицхю Додсън базира препоръките си на негативния опит на 1 (една) майка. Аз лично съм проверила как сме били отгледани двамата с брат ми, мъжа ми и сестра му, както и братовчедите ни-всички ние сме отгледани с нещо подобно на ЕБХ. Всички към годинка, годинка и 2-3 месеца сме били без пелени и рядко сме се напишквали. Имаме и племенник, който се напишкваше до към 6 г. нощем, та питах и за него-гледали са го "модерно", с памперси, по препоръките на Додсън.
Мила bgangelewes, мога да те уверя, че майките, които пишем в тази тема сме направили доста сериозни проучвания на новите и стари препоръки преди да вземем решението да практикуваме ЕБХ. Знам, че не се заяждаш, просто ми се иска да се заинтересуваш и да потърсиш повече информация по темата.
Моето дете, вече отдавна проходило, сега е на 1г. 5м. и сам настоява да го изпишкам. За акането, просто не желае да го върши в гащите, мрънка и плаче докато не го сложа над легена. Все още не иска да седи на гърне (е, понякога се съгласява), никога не съм го насилвала, уговаряла или увещавала. Просто ако по някакъв начин покаже, че му е неприятно-оставям го.
Аз също щях да си държа детето с памперс до 2 г., щото и аз бях чела точно този откъс.... Но все ми се струваше, че може и по-рано, пък и съм наблюдавала отблизо махането на памперса при 2 дечица на тази възраст. Сладаха ги на гърнето и ги оставяха по половин час да седят докато се изпишкат.... На мен това ми се струва мъчение, да седи детето половин час на едно място. Моя Алекс се изпишква за секунди и бяга пак да си играе.

# 260
  • София
  • Мнения: 1 078
Е, добре, че не бях чела този откъс с1-то ми дете, та му махнах памперса към 1 годинка и 8 месеца Laughing

# 261
  • Мнения: 96
Точно защото се заинтересувах по темата, Yanast, писах тук.Само преди два дни прочетох въпросния откъс от Додсън и днес попаднах на темичката ви та ме заинтригува.Ама то сигурно е от банскалийския ти "благ" характер.Айде остани си със здраве,аз съм от до Банско Laughing

# 262
  • Мнения: 2 829
Bgangelewes, явно не съм се изразила добре, изобщо не съм имала намерение да се заяждам. Напротив, щом си писала тук-явно търсиш повече информация. Целта ми беше да ти обясня как аз разсъждавам. Явно е трябвал да внимавам как се изразявам.
Повече от добре дошла си да пишеш в темата, според мен дискусиите само могат да ни бъдат от полза.
За "балгия" ми характер-не знам откъде съм се сдобила с него, защото майка ми е от Сливен, баща ми от Бургас, аз съм родена и живяла в Шопско (София) и едва от 3 години се преместих в Банско, но може вече да съм се заразила Grinning
Ако искаш можем да ти дадем линкове към повече информация свързана с ЕБХ, ти пък ак искаш може да намериш още статии подкрепящи Додсън.
И все пак, извинявай, ако съм те обидила или засегнала Hug

# 263
  • Мнения: 1 947
   Аз не останах с впечатление, че Bgangelewes твърди, че Додсън е прав, а търси истината.
И затуй с моя благ варнянски глас и акцьент ще кажа - койт' разбира, тук са спира! Велкъм с други думи! Heart Eyes
И понеже таз' тема аз я пуснах, ши ва замоля за спокойствие в нея!  Mr. Green Благодаря!

# 264
  • Мнения: 2 829
Анна В, и аз така разбрах, просто момичето е прочело нашата тема и искаше да чуе нашите коментари. Явно не съм се изразила добре, много ми е съвестно...

# 265
  • София
  • Мнения: 1 078
Моето дете пак се изака преди сън снощи и след събуждането днес, като го събух Shocked Някъде един час след хранене става неспокоен, понеже вече не се изхожда по голяма нужда на всяко хранене, аз се досещам, че може би иска да ака, събувам го, подканвам и става Shocked Случайност или взаимно си разпознаваме сигнали? newsm78

# 266
  • Мнения: 96
Моля за спокойствие,МАЦКИ! Hug
Всичко е наред,тъй като Yanast оставя впечатлението че е банскалийка донякъде и натам се целех Wink.Че ние сме си такива по тоя край- остраци ама бързо ни минава.
Целувки и продължавам да следя темата.

# 267
  • София
  • Мнения: 1 078
Момичета, сигурно ще ви побъркам, но и сега се разбуча човека, свалих му памперса и - хоп...готово Shocked Не вярвам на себе си направо Shocked От оня ден ака все със свален памперс, само вчера през деня не съм го разпознала или беше по време на разходка newsm78
Понеже преди, при най-малкото недоволство, му тиках цица на детето, ама не всичко опира до там, явно Mr. Green Сега първо ще му свалям гащите Laughing Ще пробвам и да го издържам вече.

# 268
  • Мнения: 1 947
   Супер, Вещичке! Настройвате се значи на една вълна. Много е ентусиазиращо, нали? Simple Smile
И аз бях установила по едно време в началото, че събуването-и-хайде-над-легена действа
по-добре от цица. Simple Smile А съм правила и така - слагах я да суче легнала по голо дупе и при
признаци на напъване я издържах.

# 269
  • София
  • Мнения: 1 078
Ехо, пак съм аз Grinning Ама вие никакви не пишете, а аз наистина съм ентусиазирана - тази сутрин пак се събуди с чист памперс и след малко подканяне свърши работата Grinning Ще пиша тук до припадък, защото не ми се вярва, че се случва Mr. Green. През деня не винаги успявам, но не се и вживявм особено. За сметка на това , вечер и сутрин няма грешка вече трети ден thumbsup

Общи условия

Активация на акаунт