Соеви кълнове

  • 3 289
  • 36
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 532
Пиенето на много мляко и млечни НЕ ПРАВИ кърмата - просто сте си увеличили течностите, което важно при кърмещата жена - да поема достатъчно течности, докато кърми.

За една здрава жена (без алергии или непоносимости от двете страни, които предразполагат бебето, и с добро храносмилане)балансираното здравословно хранене + достатъчно течности ще осигури нормално развитие на кърменото й бебе без проблеми.

Всичко "свръх" като консумация обаче може да дойде и свръх за бебето и да станат проблеми - затова принципът на умереността е важен.

Относно соята - да, алерген е. Ако бебето е предразположено към алергии, майката не бива да консумира (или в много малки количества), а при детето да се въведе поне след 2-3 годинки, ако изобщо.

Ако бебето не е предразположено, майката може да консумира умерено, а за бебето за захранване - поне след 1 годинка.

Соята още съдържа фитоестрогени, които могат да доведат до други проблеми при честа и голяма консумация.

Иначе е наистина много полезна, изключително богата на лесноусвоими белтъци.

Много неща се предлагат на пазара - уви, човек вече трябва да е добре запознат с храните, за да се храни правилно.

Ще ми се всички педиатри да изучават и непрекъснато осъвременяват знанията си храните и детското хранене, както и за всяко дете да се изготвя внимателно индивидуален план за захранване, като се започне от фамилна анамнеза, особености на бебето и т.н. - МЕЧТИ! 


ПС: Фрий Соул, както винаги е огромно удоволствие да те чета  Hug

# 31
  • Мнения: 4 915
Снежи, удоволствието е взаимно.   Hug

# 32
  • Мнения: 268






.







Ще ми се всички педиатри да изучават и непрекъснато осъвременяват знанията си храните и детското хранене, както и за всяко дете да се изготвя внимателно индивидуален план за захранване, като се започне от фамилна анамнеза, особености на бебето и т.н. - МЕЧТИ! 
 Пълен абсурт-човек не е машина(робот)към която да се прикачи упътване и начини на експлоатация-човекът е една вселена.Каквозначи осьвременяват?След време това което сега сеотхвърля в бъдеще ще е бум.Интереса клати феса. Money


# 33
  • Мнения: 1 128

Ще ми се всички педиатри да изучават и непрекъснато осъвременяват знанията си храните и детското хранене, както и за всяко дете да се изготвя внимателно индивидуален план за захранване, като се започне от фамилна анамнеза, особености на бебето и т.н. - МЕЧТИ! 
 Пълен абсурт-човек не е машина(робот)към която да се прикачи упътване и начини на експлоатация-човекът е една вселена.Каквозначи осьвременяват?След време това което сега сеотхвърля в бъдеще ще е бум.Интереса клати феса. Money

Момиче, вземи прочети малко пък после раздавай мнения.Всичко в живота си има еволюция, и самия живот.Иначе още щяхме да висим по клоните.

# 34
  • във фурната
  • Мнения: 596
Не давай никаква соя поне до две години Naughty.Аз дадох преди годинката на баткото и сега е със соева алергия. Sad

# 35
  • Мнения: 532
Пускам едно уточнение!  Grinning

@@@
Ще ми се всички педиатри да изучават и непрекъснато осъвременяват знанията си храните и детското хранене, както и за всяко дете да се изготвя внимателно индивидуален план за захранване, като се започне от фамилна анамнеза, особености на бебето и т.н. - МЕЧТИ! 
@@@

Е мое мнение.


@@@
Пълен абсурт-човек не е машина(робот)към която да се прикачи упътване и начини на експлоатация-човекът е една вселена.Каквозначи осьвременяват?След време това което сега сеотхвърля в бъдеще ще е бум.Интереса клати феса.
@@@@

Е мнение на Чи-пи.


Това, което аз съм имала предвид е, че е добре педиатрите да знаят поне 1/2 от това, което знаем ние тук за храните и детското хранене. например, за правилното организиране на лактацията/кърменето, така че майката безпроблемно да може да кърми поне до 6 месеца или поне насочването й към специалисти, за незахранването до 6 месеца, ако детето се развива добре на кърма, за познания за първите храни, алергени/неалергени, сваляне на добра фамилна анамнеза, поддържане на информация за хранителните особености на бебето, познаването на бебешките продукти на пазара и т.н. Точно защото, както правилно е посочила Чи-пи, човек е една вселена и според мен трябва да се подхожда индивидуално, а не унифицирано - от 40 ден сок, от 3 месец, плодово пюре, от 4 зеленчуково, от 5 месно, от 6 попара със сирене и масло и т.н. с кърменето приключихме, ако въобще сме започвали.

Чи-пи също правилно е посочила, че уви у нас медицината е по-скоро с търговски уклон. Тук не бива да забравяме, че има лекари и ЛЕКАРИ.

Има и такива, които все още поставят неправилно ваксини, има и такива, които поставят ваксини заради складова наличност, въпреки че е променен дори БГ имунизационен календар с неживи такива. Е, най-гадната остана, ама къде да намерят толкова пари за новите, ацелуларните.

Навлязохме в една твърде широка и болезнена тема и от философстване няма нужда  Confused, не помага.

Във форум Кърмене и захранване много се държи на взаимопомощта и обикновеното заядничество много не се среща. Празни приказки не се говорят - дава се информация и линкове, превеждат се статии, говори се по същество.

Майката беше питала за соеви кълнове да даде на бебе, което не е предразположено към алергии. Дадохме мнения, къде по-професионални, къде не, дадохме и линкове, дадохме и личен опит и грешки, насочихме я да бъде предпазлива. НАДЯВАМ СЕ, ЧЕ СМЕ Й ПОМОГНАЛИ И ОРИЕНТИРАЛИ да вземе решение.


ПС: Може би аз малко емоционално навлязох в темата за педиатрите ... тъй като детето ми отново е с алергична криза, състояние провокирано навремето като беше бебе от грешни и неправилни съвети и действия на педиатри, подходили към детето ми неинформирано и унифицирано. За съжаление/радост съм навлязла дотолкова в тематиките, че парирам и други погрешни действия към детето ми.


# 36
  • Мнения: 268
Момиче, вземи прочети малко пък после раздавай мнения.Всичко в живота си има еволюция, и самия живот.Иначе още щяхме да висим по клоните.
[/quote]
 прощавай,но поради моето подсъзнание(женско) eволюция ми звучи,като полюция...нямам намерение да се заяждам,не споделям дарвиновата идея.А и да оставим мънките да си висят по клоните,да се радваме че все още има такива животни добре,че не са изчезнали като динозаврите. Mr. Green




 Sneji73, ти стопли моето сърце,притежаваш невероятен дар СЛОВО!Страхотна си  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт