Салата "Костенурка"

  • 29 168
  • 94
  •   1
Отговори
# 75
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Момичета, благодаря за отзивите. Радвам се че ви харесва  Hug

# 76
  • София
  • Мнения: 3 789
Момичета, благодаря за отзивите. Радвам се че ви харесва  Hug

Пепи, чудесна е! За хубав повод си заслужава човек да прекара повечко време в кухнята, защото резултата е чудесен - за очите, и за небцето!

# 77
  • Мнения: 6 713
Леле, какви красоти! Simple Smile Ще го пробвам и аз!  Peace

# 78
  • Мнения: 23
Здравейте, мамчета! Simple Smile

Страхотни изпълнения на салатата сте направили всички! smile3501 newsm51 Аз също смятам да я спретна тези дни. За тези, на които не им се ще да висят пред тигана и да правят палачинки ще ви дам една "мързелива" идейка - да си изпечете една гооооляма палачинка.Аз лично така правя - пека си я в тавата от фурната,която е квадратна ,мажа с плънка ,завивам на руло и после режа.Резултатът винаги е отличен ,изпробвала съм го и със солени , и със сладки плънки. Рецептата е следната:
         ПЕЧЕНА ПАЛАЧИНКА
          4 яйца+ щипка сол
          500 мл. прясно мляко
          7 с.л. пресято брашно
          2-3 с.л разтопено масло
          Млякото се затопля лекичко и в него се изсипва разтопеното масло.Полекичка на струйка се прибавя към предварително разбитите яйца.След това лъжица по лъжица добавяме брашното и бъркаме да не стане на бучки. Може да се сложи и малко бакпулвер,но аз лично го пропускам. Сместа се изсипва в застлана с хартия за печене правоъгълна или квадратна тавичка и се пече в предварително загрята до 200 градуса фурна до златисто. Изважда се от фурната , оставя се леко да се охлади ,намазва се с плънка по желание и се завива на руло с помощта на хартията. Аз си я съхранявам в хладилника завита в хартията и в найлонов плик .  Обикновено правя палачинката с половин доза от продуктите ,защото в къщи я обичаме по-тъничка, но за целта на салатката цялата доза мисля,че ще е ОК. ДА ВИ Е СЛАДКО!

# 79
  • На небето
  • Мнения: 5 530
ЛелеЙ, това изглежда много добре, ще се пробва!

# 80
  • Мнения: 6 036

         ПЕЧЕНА ПАЛАЧИНКА
          4 яйца+ щипка сол
          500 мл. прясно мляко
          7 с.л. пресято брашно
          2-3 с.л разтопено масло
          Млякото се затопля лекичко и в него се изсипва разтопеното масло.Полекичка на струйка се прибавя към предварително разбитите яйца.След това лъжица по лъжица добавяме брашното и бъркаме да не стане на бучки. Може да се сложи и малко бакпулвер,но аз лично го пропускам. Сместа се изсипва в застлана с хартия за печене правоъгълна или квадратна тавичка и се пече в предварително загрята до 200 градуса фурна до златисто. Изважда се от фурната , оставя се леко да се охлади ,намазва се с плънка по желание и се завива на руло с помощта на хартията. Аз си я съхранявам в хладилника завита в хартията и в найлонов плик . 
Тази рецепта съм я срещала в списание "Кулинарен журнал".

# 81
  • Мнения: 23
LOVE, аз не претендирам за авторство на рецептата. Може би я има и на други места ,освен в "Кулинарен журнал". Аз оригиналната рецепта я прочетох в "Готварска книга за мъже, но малко я промених като добавих разтопено масло , за което пък бях чела в друга рецепта за палачинки. Важното е, че резултатът е винаги отличен - много бързо, лесно , вкусно и всеки път различно ястие ,в зависимост от наличностите в хладилника и от това какво ви се хапва - сладичко или соленичко.

# 82
  • Мнения: 549
Пепи,както винаги си страхотна  bouquet
Анеличка,рецептата за голяма  палачинка е супер.Ще се възползвам от нея. Simple Smile
                                       
                                                   Благодаря Ви момичета. newsm51

# 83
  • Мнения: 294
WOW! Браво! На форма си го докарала супер-на вкус само мога да гадая, но малко ме съмнява да разочарова някой..

# 84
  • Мнения: 633
Аз четох за тази салата ,но рецептата е без палачинките -дали ще се получи добре  newsm78

# 85
  • Мнения: 54
Тъй като нямаме печка, а ще имаме гости и много ми допадна идеята, няма ли шанс да стане с готовите палачинки или с нещо друго? Например арабските кръгли питки и аз не знам.

# 86
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
barby85, по-добре си вземи отнякъде 2 катми, ще помолиш да не им слагат плънка Wink . Те поне са деблички и големи и ще ти свършат идеално работа. Готовите палачинки са наистина тънички.

# 87
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Момичета, ето я и моята "Костенурка" - част от менюто за Коледа

# 88
  • Мнения: 1 176
 И аз я правих наскоро - за рождения ден на малкия ми син. Децата бяха очаровани от вида, а възрастните от вкуса. В суматохата обаче, снимки не направих. А...и още нещо, незнам дали причината беше в мен или  в тукашната майонеза, но след известно време на масата, салатата се поотпусна и обезформи. Но това не попречи да се омете до последно.

t_ilieva, много ти е хубава и апетитна "Костенурката"!

# 89
  • На небето
  • Мнения: 5 530

Общи условия

Активация на акаунт