Пътуване с бебе

  • 19 616
  • 48
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 289
Ние още нямаме 2 месеца, но от 20 дни пътуваме със столчето за колата/все още само на територията на София/. Нашето е от типа кошница и бебо спи вътре и му е много удобно. По-удобно е и за мене, защото вече сме изпадали в 2-3 критични ситуации и не съм сигурна дали щях да я предпазя по-добре ако я държах на ръце. Понеже нямам шезлонг в къщи също понякога я слагам в столчето- например когато готвим заедно в кухнята.

# 31
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Цитат на: Лафия
Цитат на: spaetschen
i po- rano sushto moje Simple Smile


А да попитам колко по-рано! Наиситна ми е необходимо да знам. За трите месеца сама се досетих и помня имаше нещо за готовност на ушния орган във връзка със смяната на налягането в самолетите, но така и не разбрах кога този орган  е готов да с есправи с натоварването!

Попитаи как е в съответнта компания, има някои раЗличия... При иzлитане и кацане трябва да му се дава да пие или да се кърми.

# 32
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Цитат на: Reza
i tova e variant:)
samo karaite vnimatelno i gledaite da mu e udobno na mishleto:)
az se biah oshashkala na tema bezopastnost i ELina beshe v kenguroto v men, az vurzana s kolan i polu-legnata na sedalkata:)

tia spa prez zialoto vreme:)

Наи-беЗопастния начин е със столче, За бебетата има и специални подплънки!!! Всички други варианти въобще не са За препоръчване, дори при критична ситуация или проиЗшествие при скорост от 30 км в час, може да стане голяма беля! (напр. да смачкаш бебето с твоето тяло....или то да иЗлети напред.....)

# 33
  • Мнения: 522
А какво представляват тези подплънки? Можеш ли да ми кажеш от къде мога да си ги купя? Rolling Eyes

# 34
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
Цитат на: vilito
А какво представляват тези подплънки? Можеш ли да ми кажеш от къде мога да си ги купя? Rolling Eyes


Видях новият модел на кошниците на Макси-Кози. ПРодават се с такива подплънки - освен обиколник за главичката и подплънка стабилна и подвижна за под кръстчето. Ще купуваме от тези кошници ние специално - изглеждаха много приемливо.
И да ви се оплача като използвам повода че си говорим за принадлежности. ПРеди малко ни се спраска столчето за хранене на Чиполино. Много ме е яд! Ще трябва да купуваме ново! А бях толкова доволна от него и така го хвалех......Пу, да му се не види ! Imp

# 35
  • Мнения: 1 220
Цитат на: dodo_dodo
Цитат на: vilito
А какво представляват тези подплънки? Можеш ли да ми кажеш от къде мога да си ги купя? Rolling Eyes


Видях новият модел на кошниците на Макси-Кози. ПРодават се с такива подплънки - освен обиколник за главичката и подплънка стабилна и подвижна за под кръстчето. Ще купуваме от тези кошници ние специално - изглеждаха много приемливо.
И да ви се оплача като използвам повода че си говорим за принадлежности. ПРеди малко ни се спраска столчето за хранене на Чиполино. Много ме е яд! Ще трябва да купуваме ново! А бях толкова доволна от него и така го хвалех......Пу, да му се не види ! Imp


dodo_dodo, nie minalata godina si namerihme kade da pochivame v internet, idi na google i zadaj tarsene - pochivka na more, pomnja, che imashe mnogo varianti za naemane na celi vili s dvorcheta v Sv Konstantin i Elena!

# 36
  • Мнения: 3 042
Здравейте мами!
Вече се върнахме, в неделя пак поемаме на път - този път до Свищов.
Сега накратко- бебо спа към 2 часа в колата, и на отиване и на връщане, през останалото време се криви и му трябваше компания - добре че се бяхме заредили с играчки.
С яденето - на отиване - папахме от шишето, предварително приготвена кърма, а на връщане реших да го кърмя на място, само че трябваше да търсим разни селски спокойни пътища щото човечето е много любопитно и при всеки шум се разсейва.
Направихме и беличка в колата - опишкахме задната седалка на дядо, като сменяхме памперса- хихих, добре че той не се разсърди.
Е това беше накратко. След 10-тина дни пак сме тука за нови подвизи.

# 37
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Цитат на: vilito
А какво представляват тези подплънки? Можеш ли да ми кажеш от къде мога да си ги купя? Rolling Eyes


Виждам, че dodo вече е написала какво имам предвид Simple Smile . Те се продават отделно или Заедно с столчето. Допълнително може да се вЗеме и това нещо За врата За новородени:


Между другото наи-сигурното място в колата е отЗад посредата. Но там може да се сложи столче, само ако има също триточков колан.

http://www.maxi-cosi.nl/

# 38
  • Мнения: 522
А какво ще кажете за слънцезащитната бебешка козметика? Аз съм хвърлила око на един спрей на Chicco с фактор 30, че сме много белички и след 5 минутки на слънце (макар и в количката) сме поизгорели... Sad

# 39
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Цитат на: vilito
А какво ще кажете за слънцезащитната бебешка козметика? Аз съм хвърлила око на един спрей на Chicco с фактор 30, че сме много белички и след 5 минутки на слънце (макар и в количката) сме поизгорели... Sad


Бебешката кожа е особено чувствителна и е до 10 пъти по-тънка от кожата на въЗрастен. Затова се нуждаят непременно от Защита. Колкото по-малко е бебето, толкова по-висок трябва да е Защитния фактор от 20 до 45.

# 40
  • Мнения: 1 289
Мили майки, моля да ми дадете съвет. Въпросът ми по-скоро не е как да пътуваме, защото си имаме столче-кошничка за колата, в което Ради се чувства много удобно. Интересува ме какво ми е необходимо за бебето, защото в средата на юни смятаме да направим едно едноседмично турне в провинцията.  Бойната готовност за софийските паркове и дългите разходки вече съм я оттренирала, но за първи път ще пътуваме извън дома за толкова дълго време и не знам какъв багаж да взема. Имам чувството че всичко ще ми е необходимо. Знам само, че са ни осигурили креватче и ваничка за къпане.
Забравих да спомена, че тогава ще сме на почти 3 месеца. :tellme:

# 41
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
az imam trening sus subirane na bagaja, zastoto vsiaka sedmica go kamandirovam sina mi pri svekurva mi.
pampersi, shampoan,sapun, bebesko mliako, za vseki sluchai krem protiv podsichane.Nojica za riazune na nokti, vigantol, zimaflor, spirt, panadol( za vseki sluchai)
Shishetata za voda i milako, chetka za shisheta, igrachki na vsiaka cena
Drehi povechko vzemi, po-tunki i po-debeli, za vseki sluchai i shapka protiv slunce i za studeno vreme.Chorapi, zavivki na deteto, charsahafi.Havlia za sled bania..drugo..mai e tova

# 42
  • Мнения: 463
Не се шашкай, пътуването ще се отрази добре и на двете ви. За пръв път пътувахме с Лора, когато стана на 40дни за 3 дни в Сандански.Носих всичко, което може да се сети човек и даже повече /бяхме на хотел/.Половината багаж остана недокоснат!!!
Като стана на 3м, отидохме за 4 дни на Боровец.Носих за нея малко дрехи, хавлия за къпане, подложка за преобуване от плат с найлон, всичко за хранене и преваряване, козметика против изгаряне и комари и много настроение.
Скоро се върнахме от 3 седмичен престой във Варна, където бяхме с осигурено креватче и ваничка / вече сме на 10м/. Чуствахме се като в къщи. Ползват се малко неща.Сега е топло, повече ще сте на вън, така, че няма разлика от дългите разходки тук.Като й вземеш нейните чаршафчета и завивки, изобщо няма да разбере, че не е в къщи. Пътуването го понасят идеално, не се притеснявай.
Няма нищо специално за носене, а и една седмица с толкова малко бебе си е нищо работа!Гледай си кефа, беба ще е супер.

# 43
  • Мнения: 5 539
За стерилизация на шишетата можеш да вземеш от таблетките на Чико, много е удобно.
Ние като тръгнахме да пътуваме с Ева, тя беше на 2 месеца и от страх нещо да не и липсва, помъкнах половината къща. Сега вече нещата са отиграни и когато пътуваме багажът е видимо по-малко Laughing

# 44
  • София
  • Мнения: 2 300
Цитат на: Milena B.
... Имам чувството че всичко ще ми е необходимо.


 
Така е!  Laughing  Laughing  Laughing
Гледай какво е писала DEianaZ и слагай в чантата Wink Само не се паникосвай. Все пак по-добре е да вземеш повече, отколкото по-малко  Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт